Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Damski Punkt Widzenia: Zbierano datki na wózek dla Beaty

30

Gościem wieczoru zorganizowanego jedynie dla pań, była Sarah Luczaj, angielsko-polska poetka, która od 1997r. mieszka na terenie Podkarpacia. Spotkanie pt.”Wieczór z poezją i muzyką” odbyło się w Kawiarni Parkowa, przy towarzyszącej muzyce młodych wykonawców z zespołu CARSON....

Wieczór charytatywny został zorganizowany z myślą o Beacie Piterze, która od dziecka choruje na dystrofię mięśniową. Jest stan zdrowia wciąż się pogarsza poprzez stopniowe osłabienie i zanik mięśni. Beata ma trudności z podniesieniem dłoni, czy utrzymaniem głowy. Dlatego tak ważna jest pomoc osób, których poruszyła jej historia.

Datki zbierane podczas tego spotkania będą przekazane na elektryczny wózek, który jest marzeniem Beaty. Koszt takiego wózka wynosi w granicach 20 tys. zł. Pracownicy Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego w Jaśle, w  którym mieszka Beata będą pisać projekt do PEFRON-u o dofinansowanie. Jednak potrzebny jest jej wkład własny, którego Beata niestety nie posiada. - My zainicjowałyśmy prośbę, by ludzie dobrej woli wspomogli zakup takiego wózka. Na poprzednich spotkaniach były zebrane pieniądze m. in. na Dom Dziecka we Wolicy. Pani dyrektor była zaskoczona taką dużą sumą pieniędzy. Ewelina Wójcik natomiast zebrała 240 tys. zł. Dzięki jaślanom i nagłośnieniu tej sprawy, wpłacając nawet najmniejsze kwoty na konto wspomoże Beatę – powiedziała Danuta Więcek, współwłaścicielka Kawiarni Parkowa.

Sarah Luczaj jest poetką piszącą od najmłodszych lat, ale również dyplomowaną psychoterapeutką. Jej utwory są pełne dowcipu, ale również zadumy nad ludzkim losem. - Pisałam całe życie. Na początku były to smutne wiersze. Jak byłam dzieckiem bywało, że miałam myśli o śmierci. Jako nastolatka pisałam o miłości. Teraz piszę mniej emocjonalnie niż kiedyś - opowiada Sarah.

Osoby z zagranicy również przyczyniły się do pomocy nie tylko Beacie, ale także innym osobom z Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego w Jaśle,  przekazując darowiznę w formie rzeczowej. -  Poruszyła mnie historia Beaty, która potrzebuje pomocy. Im więcej osób będzie w to zaangażowanych i dowie się o jej trudnej sytuacji , tym większa jest to możliwość udzielenia tej pomocy – powiedziała Anita Bracik, współwłaścicielka Kawiarni Parkowa.

Paniom uczestniczącym w spotkaniu przygrywał zespół muzyczny CARSON w składzie:

Damian Kukulski: gitara elektryczna, wokal
Marcin Woźniak: saksofon
Karolina Gorczyca: instrumenty klawiszowe, wokal
Grzegorz Budziak: instrumenty perkusyjne, wokal

Każdy, kto chciałby pomóc Beacie Piterze, może wpłacić na konto wolne datki na:

Caritas Diecezji Rzeszowskiej Okręg Jasło.
ul. Za Bursą 1a.
38-200 Jasło
z dopiskiem: Dla Beaty Pitery
numer konta: 75102029640000680200055160

Ilona Czarnecka
ilona.czarnecka@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 30

Dodaj komentarz Widok:
-1
@ Lord
dnia 13.04.2011, 20:26 · Zgłoś
TO PRZECIEŻ KOŁO RÓŻAŃCOWE WZAJEMNEJ ADORACJI I PIS-U !!! Danka zrobili ci " magistra-t" ...
Odpowiedz
0
@ kz
dnia 16.12.2014, 23:33 · Zgłoś
może ktoś powiedzieć coś więcej o zespole CARSON?
Odpowiedz
6
@ JA
dnia 12.04.2011, 16:25 · Zgłoś
W ODPOWIEDZI...WPŁACAM,WPŁACAM...ALE NIE PRZEZ ORGANIZACJE JAK KOŚCIÓŁ LUB CARITAS...WPŁACAŁEM DLA OSÓB, KTÓRE BYŁY POSZKODOWANE W POWODZI,CHORYM DZIECIOM ORAZ STARUSZKOM ,KTÓRYM GROZIŁA GRZYWNA ZA WYCIĘCIE DRZEWKA...
Odpowiedz
2
@ ekle
dnia 12.04.2011, 16:20 · Zgłoś
A można wiedzieć jaka kwota została zebrana?
Odpowiedz
2
@ """""""""
dnia 12.04.2011, 23:54 · Zgłoś
no właśnie, można wiedzieć?
Odpowiedz
1
@ Aer
dnia 12.04.2011, 09:15 · Zgłoś
Popieram takie akcjie!!!
Odpowiedz
-4
@ judyyta
dnia 12.04.2011, 08:03 · Zgłoś
Cieszę sie, że pełne wdzięku właścicielki Parkowej,robią takie miłe spotkania w pięknie odnowionej restauracji.Tak Trzymać dziewczyny!
Odpowiedz
6
@ placek
dnia 12.04.2011, 10:43 · Zgłoś
Dobra, juz moga Panie skonczyc chwalic swoje wdzieki. Ladnie sie ubierajcie zamiast wypisywac [...] po internecie.
Odpowiedz
0
@ Gabrysia
dnia 11.04.2011, 21:53 · Zgłoś
Hej Damian :) Zobaczyłam zdjęcia i pomyślałam, że widzę kogoś strasznie podobnego do Ciebie :) Dopóki nie przeczytałam składu zespołu. Widzę, że tą grą na gitarze to już całkowicie profesjonalnie :) Gratuluje i pozdrawiam !
Odpowiedz
4
@ xxx
dnia 11.04.2011, 21:51 · Zgłoś
Zespół młody ale naprawde godny poleceni byłam na zabawie gdzie oni grali i mogę przyznać w 100% że nigdzie sie tak nie wybawiłam jak tam. Polecam!
Odpowiedz
5
@ Kilo11
dnia 11.04.2011, 21:25 · Zgłoś
Apropos PFRON-u. Firma dla ktorej pracuje, duza - ale takich jest tysiece w Polsce - wplaca do PFRON-u 80,000 PLN MIESIECZNIE!!! Czy do [...] jasnej w Polsce jakikolwiek urzad moze wreszcie wykorzystac przynajmniej polowe otrzymanych skladek na cel na ktory zbiera, czy dalej beda marnowac 99% na biurokracje? Jesli w Polsce jest ponad, dajmy na to 10 tysiecy przedsiebiorstw zatrudniajacych ponad 300 osob i kazda "przedzie" jak moja, to przeciez to jest co najmniej 800 MILIONOW zlotych miesiecznie (te liczbe powinno sie zapewne pomnozyc jeszcze przez dobre 10 tysiecy) do wykorzystania na niepelnosprawnych. Przeciez nie kazdy potrzebuje wozka, wiec gdzie do [...] te urzedasy gubia te pieniadze?
Odpowiedz
2
@ mala
dnia 11.04.2011, 20:49 · Zgłoś
Do PFRONU na zakup wozka nie pisze sie "PROJEKTU" tylko WNIOSEK! To duza roznica!! i o wiele wieksza latwizna. W zasadzie same dane osobowe i uzasadnienie dofinansowania.
Odpowiedz
3
@ kilop
dnia 11.04.2011, 19:54 · Zgłoś
super organiyacja
Odpowiedz
4
@ Kiks
dnia 11.04.2011, 19:06 · Zgłoś
Kto nie chce wpłacać niech nie wpłaca ale jak coś będzie potrzebował to niech się wszyscy od niego odwrócą
Odpowiedz
2
@ wielbiciel
dnia 11.04.2011, 17:52 · Zgłoś
Ślicznie panie współwłaścicielki kawiarni PARKOWA wyszłyście na zdjęciu :)) pozdrawiam!
Odpowiedz
-4
@ wróg
dnia 12.04.2011, 13:00 · Zgłoś
dokładnie...bardzo [...]...
Odpowiedz
-5
@ wróg nr 2
dnia 12.04.2011, 23:53 · Zgłoś
co tu ślicznego? dwie podstarzałe kobiety, ty chyba nie widziałeś ślicznych pań!
Odpowiedz
2
@ Ella
dnia 13.04.2011, 10:52 · Zgłoś
Mam nadzieję, że redakcja jednak zacznie zauważać komentarze mogące obrazić osoby trzecie, jak wyżej. Większość poważnych portali nie publikuje treści wyśmiewające czyjś wygląd i nie chodzi tu o cenzurę lecz o normy społeczne, to świadczy o nas - mieszkańcach Jasła i okolic.
Odpowiedz
-4
@ JA
dnia 11.04.2011, 16:21 · Zgłoś
NIGDY NA KONTO CARITASU NIC NIE WPŁACĘ!!!
Odpowiedz
5
@ kobi
dnia 11.04.2011, 17:41 · Zgłoś
A wpłaciłeś w swoim życiu kiedykolwiek i na cokolwiek, tak spontanicznie, od serca???
Odpowiedz
8
@ obiektywny
dnia 11.04.2011, 17:49 · Zgłoś
może ty nie ale ktoś inny może zechce pomóc i wpłaci pieniążki...
Odpowiedz
9
@ K.K.
dnia 11.04.2011, 20:48 · Zgłoś
Odniosę się do wypowiedzi wyżej.
Pamiętaj - Chytry dwa razy traci.
Wspomogę tą akcję - Studentka Politologii z Krościenka.
Pozdrawiam Cię Danusiu - BRAWO !!! :)
Odpowiedz
-3
@ jenkins
dnia 11.04.2011, 20:57 · Zgłoś
Słusznie! Trzeba być posłusznym wodzom z tvn i gw.
Odpowiedz
1
@ Jaślanka
dnia 12.04.2011, 23:48 · Zgłoś
Popieram, ja tez na to konto nie wpłacę, mam złe skojarzenia.
Odpowiedz
2
@ do obiektywna
dnia 12.04.2011, 23:49 · Zgłoś
dlaczego piszesz, że moze ktoś inny wpłaci, ja jestem przekonany, że to właśnie ty wpłacisz!!!
Odpowiedz
0
@ ja tez nigdy tego nie zrobie
dnia 13.04.2011, 19:31 · Zgłoś
Jeszcze sie ziemnia nie zatrzesie, jeszcze kropla deszczu nie spadnie a juz zbieraja na ofiary trzesienia ziemi czy powodzi. A rodizny ofiar z hali do dzis nie dostaly ponoc pomocy ktora to im ponoc przekazal caritas.
Odpowiedz
11
@ ktoś
dnia 11.04.2011, 16:16 · Zgłoś
bardzo ciekawa inicjatywa ja na pewno wspomogę tą akcję. a mam pytanie do osób które słyszały ten zespół kiedykolwiek proszę o wystawienie opinii bo jestem bardzo ciekawa
Odpowiedz
6
@ I
dnia 11.04.2011, 21:43 · Zgłoś
ZESPÓŁ JEST JEDEN Z LEPSZYCH W JAŚLE ALE DLACZEGO WOKAL SIEDZI PRZY STOLE POD GŁOŚNIKIEM A NIE ŚPIEWA ALE AKCJA NA PLUS A ZESPÓŁ JEDEN Z LEPSZYCH POLECAM ALE W PEŁNYM SKŁADZIE
Odpowiedz
2
@ wiosnaa
dnia 12.04.2011, 16:23 · Zgłoś
zespół świetny :) polecam :) dobrze się bawiłam przy ich wykonaniach :) pozdrawiam.
Odpowiedz
-4
@ ?
dnia 12.04.2011, 23:47 · Zgłoś
Jakie utwory grają? Wygladają mi na kapelę podwórkową.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.