Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Dary dla Gamratu

10

W dniu dzisiejszym nadszedł kolejny transport żywności w ramach pomocy Unii Europejskiej dla Podkarpacia. Transport skierowany został przez jasielski oddział Podkarpackiego Domu Chleba do Gamratu.    - Żywność ta zostanie rozdysponowana dla pracowników Gamratu, emerytów i ich rodzin. Dzięki nawiązaniu współpracy z zarządem Gamratu, Stowarzyszenie Podkarpacki Dom Chleba objęło pomocą ponad 480 osób, które do kończ br. otrzymywać będą co miesiąc po 22 kg żywności na jedną osobę w rodzinie - powiedział nam Jacek Sokołowski, prezes jasielskiego oddziału Stowarzysznia Podkarpacki Dom Chleba.
Przypominamy, że celem stowarzyszenia jest pomoc za pośrednictwem instytucji, organizacji i parafii osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Stowarzyszenie ma swoją siedzibę w Jaśle przy ul.Kościuszki 37 I pietro. Pomysłodawcą i inicjatorem powstania stowarzyszenia w grudniu 2005r. był burmistrz Andrzej Czernecki.

 

 

W.Kołodziej-TVJ    

 

Napisany dnia: 27.07.2006, 20:51
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ taki
dnia 28.07.2006, 11:54
Ocena
komentarza:
0
to co się działo w czwartek przy rozdawaniu darów-to upokarzające- ludziska w słońcu na placu przed budynkiem Straży w Gamracie - szok! szok! szok!
@ Ewa
dnia 28.07.2006, 14:05
Ocena
komentarza:
0
wstyd ! tak zarabiaja ludzie w gamracie
@ kkl
dnia 28.07.2006, 14:08
Ocena
komentarza:
0
no tak 480 wnioskow no bo jak ktos zarabia 601 zl to juz bogacz ?ale tych w gamracie niewielu zostalo!
@ PRACOWNIK
dnia 28.07.2006, 15:04
Ocena
komentarza:
0
INNE ZAKLADY PRACY SIE SMIEJA Z NAS NIE WIEDZIELI ZE TU TAKA BIEDA A PODWYZKI BYLY 1995R
@ ja
dnia 28.07.2006, 21:13
Ocena
komentarza:
0
ale nie ma sie co wstydzic jak dajaą trzeba brać-bo na nic innego w polsce juz niema co liczyc ;(( Jakby czlowiek nie kabinowal to by umarl zglodu juz dawno!
@ Kazimierz
dnia 29.07.2006, 10:17
Ocena
komentarza:
0
Czy to była pomoc dla ludzi pracujących w Gamracie, czy tych którzy pracowali i przebywają na dobrych emeryturach?
@ rozsądny
dnia 29.07.2006, 14:27
Ocena
komentarza:
0
80 % z tych wnisków to pasowałoby gruntownie sprawdzić , bo znając ludzi to zawsze coś "naciągną " aby coś dostać np . wpisuje sie dorosłe dzieci (niemieszkające z rodzicami i pracujące , jako bezrobotne i na utrzymaniu rodziców) które juz wyleciały z rodzinnego gniazda , zeby tylo wykazac ze jest sie "potzrebującą " familią , a faktycznie potrzebujący jak zwykle dostaną guzik. Ale takie są widać u nas realia ... :)
@ taki
dnia 29.07.2006, 15:44
Ocena
komentarza:
0
rzeczywiście połowa tych "biednych"- to mieszkańcy okolicznych wiosek co maja i handluja truskawkami, porzeczkami i tp.... i to oni sa najbiedniejsci no i ci co wyjezdzaja na saksy za granice
@ Kazimierz
dnia 30.07.2006, 09:38
Ocena
komentarza:
0
Na truskawkach i porzeczkach nie bardzo można się dorobić. Lepiej siedzieć pod blokiem i czekać na pomoc?
@ juhas
dnia 31.07.2006, 08:51
Ocena
komentarza:
0
Ta pomoc nie była dla gamratu tylko ludzi którym pobory nie wystarczaja na codzienne życie a Zakład pomógł je rozprowadzić pokrywając koszty transportu i udostępniając budynek straży jako magazyn:p
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Angielski dobry na wszystko?

   

  No dobrze, może nie na wszystkie bolączki świata, ale… przyznaj się, ile razy przygotowując CV wpisywałeś w rubryce znajomość języka angielskiego coś w stylu : poziom średniozawansownany lub dobry? Ile razy przy tym westchnąłeś bez entuzjazmu z myślą: „ oby tylko tego nie sprawdzono” Ile razy obiecywałeś sobie, że wreszcie coś z tym zrobisz?

 • Samorząd województwa mazowieckiego przekazał Jasłu 200 tys. zł na usuwanie skutków nawałnic

   

  Miasto Jasło otrzyma pomoc od samorządu województwa mazowieckiego. Uchwałę w tej sprawie 7. lipca podjął Sejmik Województwa Mazowieckiego. Na usuwanie skutków klęski żywiołowej w miejskiej infrastrukturze drogowej Jasło otrzyma 200 tys. zł. Dzisiaj w Warszawie umowę w tej sprawie parafowali przedstawiciele obydwu samorządów.

 • Większe miasta wspierają gminę Skołyszyn

  Miasto Szczecin, gmina i miasto Nowe Skalmierzyce oraz gmina Górowo Iławeckie zamierzają wesprzeć finansowo gminę Skołyszyn. Przekazane środki zostaną wykorzystane na odbudowę, a także przebudowę infrastruktury drogowej, która w wyniku nawałnicy została zniszczona. Jak podkreśla wójt Bogusław Kręcisz straty szacowane są na kilka milionów złotych.

 • Według badań exit poll – Nie da się wskazać zwycięzcy wyborów

  Z sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos Andrzej Duda zdobył 50,4% poparcia, a jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski 49,6%. Różnica poparcia między kandydatami wynosi jedynie 0,8 punktu procentowego. Frekwencja w drugiej turze wyborów jak wskazuje badanie wyniosła 68,9%.

 • Do godziny 17. gmina Brzyska z najwyższą frekwencją

  Druga tura wyborów prezydenckich zmobilizowała Polaków do wzięcia udziału w głosowaniu. We wszystkich gminach w powiecie jasielskim odnotowano wyższą frekwencję niż w pierwszej turze wyborów. Do godziny 17. najwięcej osób zagłosowało w gminie Brzyska.

 • Trwa głosowanie w II turze wyborów prezydenckich

   

  Polacy zdecydują dzisiaj o tym, który z dwóch kandydatów w wyborach prezydenckich sprawował będzie najwyższy urząd w państwie przez najbliższe pięć lat. Głosowanie trwać będzie do godziny 21. Frekwencja w Jaśle na godz. 12. wyniosła 24,1%.

 • Czarni żegnają się z pucharem. Skromne zwycięstwo Karpat w Jaśle

   

  W zaległym, półfinałowym meczu Okręgowego Pucharu Polski drużyna Czarnych Jasło przegrała z Karpatami Krosno 0:1. Tym samym to krośnianie mogli dzisiaj cieszyć się z awansu do finału, w którym zmierzą się ze Stalą Sanok. Gola na wagę zwycięstwa dla ekipy Karpat strzelił Szymon Dziadosz.

 • Sprawcy rozboju na młodym zawodniku Czarnych Jasło w rękach policji

   

  Dwóch mężczyzn, którzy w minioną sobotę pobili 17-letniego zawodnika Czarnych Jasło oraz zerwali z niego klubową koszulkę trafiło w ręce policji. To mieszkańcy powiatu gorlickiego. Usłyszeli już zarzut rozboju, za który grozi im od 2 do 12 lat więzienia. Najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie.

 • Ten zawód może okazać się strzałem w dziesiątkę!

   

  W ofertach szkół ponadpodstawowych znaleźć można mnóstwo ciekawych kierunków. Sęk w tym, aby obrać taką ścieżkę, w której wybrany zawód pozwoli nam patrzeć na z optymizmem na zawodową przyszłość. Spoglądając perspektywicznie na dostępne możliwości wybór może być znacznie prostszy. Takim przyszłościowym kierunkiem jest z pewnością technik chłodnictwa i klimatyzacji w ZSUiS w Jaśle. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105