Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Dary dla Gamratu

10

W dniu dzisiejszym nadszedł kolejny transport żywności w ramach pomocy Unii Europejskiej dla Podkarpacia. Transport skierowany został przez jasielski oddział Podkarpackiego Domu Chleba do Gamratu.    - Żywność ta zostanie rozdysponowana dla pracowników Gamratu, emerytów i ich rodzin. Dzięki nawiązaniu współpracy z zarządem Gamratu, Stowarzyszenie Podkarpacki Dom Chleba objęło pomocą ponad 480 osób, które do kończ br. otrzymywać będą co miesiąc po 22 kg żywności na jedną osobę w rodzinie - powiedział nam Jacek Sokołowski, prezes jasielskiego oddziału Stowarzysznia Podkarpacki Dom Chleba.
Przypominamy, że celem stowarzyszenia jest pomoc za pośrednictwem instytucji, organizacji i parafii osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Stowarzyszenie ma swoją siedzibę w Jaśle przy ul.Kościuszki 37 I pietro. Pomysłodawcą i inicjatorem powstania stowarzyszenia w grudniu 2005r. był burmistrz Andrzej Czernecki.

 

 

W.Kołodziej-TVJ    

 

Napisany dnia: 27.07.2006, 20:51
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ taki
dnia 28.07.2006, 11:54
Ocena
komentarza:
0
to co się działo w czwartek przy rozdawaniu darów-to upokarzające- ludziska w słońcu na placu przed budynkiem Straży w Gamracie - szok! szok! szok!
@ Ewa
dnia 28.07.2006, 14:05
Ocena
komentarza:
0
wstyd ! tak zarabiaja ludzie w gamracie
@ kkl
dnia 28.07.2006, 14:08
Ocena
komentarza:
0
no tak 480 wnioskow no bo jak ktos zarabia 601 zl to juz bogacz ?ale tych w gamracie niewielu zostalo!
@ PRACOWNIK
dnia 28.07.2006, 15:04
Ocena
komentarza:
0
INNE ZAKLADY PRACY SIE SMIEJA Z NAS NIE WIEDZIELI ZE TU TAKA BIEDA A PODWYZKI BYLY 1995R
@ ja
dnia 28.07.2006, 21:13
Ocena
komentarza:
0
ale nie ma sie co wstydzic jak dajaą trzeba brać-bo na nic innego w polsce juz niema co liczyc ;(( Jakby czlowiek nie kabinowal to by umarl zglodu juz dawno!
@ Kazimierz
dnia 29.07.2006, 10:17
Ocena
komentarza:
0
Czy to była pomoc dla ludzi pracujących w Gamracie, czy tych którzy pracowali i przebywają na dobrych emeryturach?
@ rozsądny
dnia 29.07.2006, 14:27
Ocena
komentarza:
0
80 % z tych wnisków to pasowałoby gruntownie sprawdzić , bo znając ludzi to zawsze coś "naciągną " aby coś dostać np . wpisuje sie dorosłe dzieci (niemieszkające z rodzicami i pracujące , jako bezrobotne i na utrzymaniu rodziców) które juz wyleciały z rodzinnego gniazda , zeby tylo wykazac ze jest sie "potzrebującą " familią , a faktycznie potrzebujący jak zwykle dostaną guzik. Ale takie są widać u nas realia ... :)
@ taki
dnia 29.07.2006, 15:44
Ocena
komentarza:
0
rzeczywiście połowa tych "biednych"- to mieszkańcy okolicznych wiosek co maja i handluja truskawkami, porzeczkami i tp.... i to oni sa najbiedniejsci no i ci co wyjezdzaja na saksy za granice
@ Kazimierz
dnia 30.07.2006, 09:38
Ocena
komentarza:
0
Na truskawkach i porzeczkach nie bardzo można się dorobić. Lepiej siedzieć pod blokiem i czekać na pomoc?
@ juhas
dnia 31.07.2006, 08:51
Ocena
komentarza:
0
Ta pomoc nie była dla gamratu tylko ludzi którym pobory nie wystarczaja na codzienne życie a Zakład pomógł je rozprowadzić pokrywając koszty transportu i udostępniając budynek straży jako magazyn:p
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Szebniach powstała prywatna strzelnica

   

  Trzech pasjonatów strzelectwa, kupiło w Szebniach działkę położoną w szczerych polach, aby zorganizować strzelnicę plenerową. Pierwsze strzelanie, które przeprowadzono na niej wczoraj, stanowiło swoistego rodzaju zwieńczenie wielomiesięcznych wysiłków, jakie w jej powstanie włożyli właściciele obiektu. To jedyne tego typu miejsce na terenie powiatu jasielskiego.

 • Ekspertyza budowlana dotycząca budynku przy ul. Metzgera 10 może potrwać od 2 do 3 tygodni

  Obecnie trwa ekspertyza zlecona przez władze miasta Jasła, która ma dać odpowiedź na najważniejsze pytanie – czy mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 będą mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań. Przygotowuje ją grupa kilku ekspertów z Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, która badania podzieliła na trzy etapy. Jak podaje jasielski magistrat, roboty budowlane mogą potrwać do 14 listopada br. 

 • Właściciel lokalu przy ul. Metzgera 10 został przesłuchany i postawiono mu zarzuty

  Śledczy przesłuchali właściciela lokalu i postawili mu zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy budowlanej. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 • „Ryszard to pacjent, nie przestępca”. Manifest przed sądem w Krośnie

  Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Krośnie odbyła się druga rozprawa przeciwko Ryszardowi, 69-letniemu mieszkańcowi powiatu jasielskiego. Mężczyzna został oskarżony o uprawę marihuany oraz uprawę i wytworzenie znacznej ilości środków odurzających. Pan Ryszard podkreśla, że jest pacjentem medycznym marihuany. Uprawiał ją, bo nie stać go na realizację recept i wizyty lekarskie.

 • Projekt rewitalizacji linii kolejowej nr 108 wkracza w kolejną fazę. Jasło z szansami na kolejne połączenia

   

  Trwa kolejny etap realizacji projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 108 na odcinku od Gorlic do Jasła wraz z rewitalizację linii 110 i budową mającej je połączyć łącznicy. Projekt został głoszony przez samorząd województwa małopolskiego w ramach programu Kolej +. Obecnie opracowywane jest studium planistyczno – prognostyczne dla tego zadania. Głównym celem jego realizacji jest zwiększenie dostępności połączeń kolejowych, również dla mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego. Modernizacji ma zostać poddana także infrastruktura kolejowa, w tym przystanki i stacja Jasło.  

 • Prokuratura ustala, czy mogło dojść do katastrofy budowlanej

  W miniony czwartek w godzinach wieczornych mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 w Jaśle zostali ewakuowani z budynku, ze względu na wyburzenie filarów nośnych podtrzymujący strop, nad którym znajdują się mieszkania. W obawie przed zawaleniem się bloku zmuszeni byli go opuścić. Śledczy sprawdzają, czy w tym dniu mogło dojść do katastrofy budowlanej.

 • Większy wybór pysznych dań w Barze Mlecznym "Wojtek"

   

  W Barze Mlecznym "Wojtek", każdy łasuch znajdzie dla siebie coś smacznego. Wszystko za sprawą menu dań kuchni domowej, które we wrześniu poszerzono z myślą o smakoszach kuchni tradycyjnej. 

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w poniedziałek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Jesień - czas na laser

   

  Jesień to najlepszy okres, aby wykorzystać olbrzymi potencjał tkwiący w laserach medycznych. Poniżej przedstawiamy efekty jakie można uzyskać po zabiegach laserowych w naszym gabinecie ESTETMED.

 • Wygraj bilety na spektakl „Odjechana farsa” - WYNIKI

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na XIII Jesienne Spotkania z Teatrem. 23 października na scenie JDK zobaczymy spektakl – „Odjechana farsa”. Zgodnie z zapowiedzią, widzowie otrzymają dwie, najbardziej nieprzewidywalne godziny w życiu. Wspólnie z JDK przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na sztukę.

 • Światowy Dzień Żywności – jak zmieniła się piramida żywieniowa na przestrzeni lat?

   

  Wspólne działanie 150 krajów sprawia, że Światowy Dzień Żywności, który przypada na 16 października, jest jednym z najbardziej celebrowanych dni w kalendarzu ONZ. Setki wydarzeń i działań informacyjnych skupiają rządy, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, media i opinię publiczną. Promują ogólnoświatową świadomość i działanie na rzecz tych, którzy cierpią głód oraz potrzebę zapewnienia wszystkim zdrowych diet.

 • Zapraszamy do nowo otwartego Centrum Okulistyczno - Optycznego w Jaśle

   

  Od ponad 40 lat świadczymy wysokiej jakości usługi łącząc je z najbardziej zaawansowanymi technologiami. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105