Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Dbając o swój alkomat wydłużasz jego żywotność. Sprawdź, kiedy musisz udać się do serwisu

2

Posiadając alkomat warto zadbać o to, aby urządzenie było gotowe do użytku w niemalże każdej sytuacji. Możliwość wykonania miarodajnego badania trzeźwości w domowych warunkach to duża wygoda, na którą powinien sobie pozwolić każdy kierowca. Stała kontrola stanu takiego testera nie należy do najtrudniejszych czynności, a w tym artykule postaramy się nieco przybliżyć sytuacje, w których należy odwiedzić specjalistyczny serwis. Zapraszamy do lektury!

Codziennie eksploatując alkomat troszcz się sensor. To on odpowiada za poprawne pomiary!

Zdecydowanie najważniejszym elementem w każdym alkomacie jest sensor, przez specjalistów nazywany sercem tego typu urządzeń. Taki komponent charakteryzuje się ogromną wrażliwością, przez co jego
podatność na uszkodzenia stoi na bardzo wysokim poziomie. Do rangi priorytetu urosło więc dbanie o kondycję sensora oraz unikanie niepoprawnego użytkowania testera. Oba czynniki są swoistym kluczem do długowieczności i niezawodności elektroniki dedykowanej dla kierowców. Każdy renomowany producent zdaje sobie z tego sprawę, dlatego nowoczesny sprzęt samodzielnie wyświetla komunikat o konieczności udania się do specjalistycznego serwisu. Kody, takie jak ERR, CAL, SNR czy chociażby SEN powinny być czerwoną lampką ostrzegawczą dla użytkownika tego typu aparatury. Kompleksową obsługę w zakresie naprawy alkomatu świadczy sklep PROMIL-LAB, który prowadzi internetową sprzedaż, a także kilkanaście punktów kalibracyjnych rozmieszczonych po największych miastach w kraju.

Oto wszystkie informacje, jakie musisz wiedzieć o kalibracji alkomatu. Zobacz, kiedy ją wykonać

Podstawą w zakresie serwisowania alkomatów od wielu lat pozostaje kalibracja. Jest to czynność, z którą spotka się każdy posiadacz urządzenia służącego do pomiaru stężenia alkoholu w organizmie. Częstotliwość jej wykonywania jest różna. Zdecydowana większość urządzeń
wymaga fachowej opieki co sześć miesięcy, natomiast w ofercie renomowanych sklepów znajdziesz również sprzęt kalibrowany co kilkaset wykonywanych badań. Profesjonalny, droższy alkomat nie potrzebuje tak częstego serwisowania. Sam proces odbywa się w laboratoryjnych warunkach, gdzie wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia, wzorce alkoholu oraz przede wszystkim doświadczenie i ogromną wiedzę specjalistów. Jak droga jest kalibracja? Jej koszt określa się jako stosunkowo niewielki.

Warto zapamiętać, że kalibracja nie powinna być wykonywana wyłącznie okresowo lub zaraz po przeprowadzeniu wskazanej przez producenta ilości badań. Sytuacji, w których należy serwisować alkomat jest naprawdę wiele. Aparatura zakupiona u renomowanego sprzedawcy nie ma skłonności do robienia primaaprilisowych żartów, dlatego
wynik inny niż zero promili u osoby trzeźwej lub błędny pomiar w przypadku spożywania alkoholu jest jasnym znakiem, że Twój alkomat powinien zostać oddany w ręce specjalistów. Kalibracja to także obowiązek w przypadku komunikatu CAL.

Materiał Partnera

Napisany dnia: 09.01.2020, 16:45
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Andrzej
dnia 12.01.2020, 00:25
Ocena
komentarza:
0
Tylko chlajacy w nadmiarze musi się kontrolować, nie lepiej pic z umiarem.?
@ Darek
dnia 15.01.2020, 13:29
Ocena
komentarza:
1
Nie "chlajacy w nadmiarze", a każdy, kto nie jest abstynentem. Mnie nie raz mój alkohit powstrzymał od kierowania, bo choć wydawało mi się, że jestem trzeźwy, to jednak coś tam we krwi jeszcze miałem. Alkomat to kwestia rozsądku. Owszem można wypić piwo, a potem przez dwa dni na wszelki wypadek nie wsiadać za kierownicę, ale ja wolę lepszą metodę, czyli dobry alkomat. I tak jak to jest w artykule o swój dbam zgodnie z zaleceniami.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • „Nie oddamy ratowników”. Blisko sto osób zamanifestowało solidarność z jasielskimi ratownikami medycznymi

   

  Przy jasielskim szpitalu zebrało się dzisiaj blisko sto osób, aby zamanifestować swoją solidarność z pracownikami Zespołu Ratownictwa Medycznego w Jaśle. Przez przyległy do szpitalnych budynków teren niosły się okrzyki – „Nie oddamy ratowników”. Jasielscy ratownicy medyczni nie zgadzają się z planowaną reorganizacją funkcjonowania państwowego ratownictwa medycznego, która w ich przypadku oznaczać będzie nieuchronną redukcję etatów.

 • Doszło do awarii sieci ciepłowniczej Jaśle

   

  Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Jaśle poinformował rano o awarii sieci ciepłowniczej w rejonie Przychodni Specjalistycznej przy ul. Szopena 38. Z uwagi na wysokie ciśnienie wyłączono zasilanie z sieci ciepłowniczej dla wszystkich odbiorców. 

 • Giganci programowania – Rozpoczęły się zapisy na kolejny semestr

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • Strażacy ochotnicy obdarowali prezentami małych pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie

   

  Wczoraj, druhowie z kilku jednostek OSP w powiecie jasielskim odwiedzili Klinikę Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Do jej pacjentów nie udali się pustymi rękami. Dzieci otrzymały prezenty w ramach czwartej edycji akcji pn. „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”.

 • Kapliczka sposobem na walkę z locdkdownem?

   

  Grzegorz Schabiński, jasielski restaurator znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów i koncepcji na funkcjonowanie biznesu w dobie pandemii koronawirusa. Tym razem postanowił walczyć z konsekwencjami zamrożenia gospodarki budując kapliczkę na terenie stoku narciarskiego Chyrowa-Ski w Chyrowej. Zaprasza do odwiedzania miejsca, w którym ona powstaje. Wystarczy zakupić specjalną cegiełkę.

 • Straż Miejska w Jaśle ma nowy samochód oznakowany

   

  Na wyposażeniu Straży Miejskiej w Jaśle znalazł się nowy samochód oznakowany Ford Transit Custom. Zastąpi on wysłużonego Peugeota, który jasielskim strażnikom miejskim służy od 2005 r. Zaletą nowego pojazdu jest jego wszechstronność. Może być on wykorzystywany do przeprowadzania różnego rodzaju interwencji, w tym przewożenia osób.

 • Super promocja w salonie Visionoptyk z okazji Dnia Babci i Dziadka!

   

  Osoby starsze, które odwiedzają salon optyczny, zgłaszają najczęściej dolegliwości układu wzrokowego. Często samo badanie wzroku pod kątem doboru okularów korekcyjnych nie jest ostatecznym rozwiązaniem. Osoby te narażone są bowiem na występowanie chorób układu wzrokowego, które występują wraz z wiekiem.

 • Do OSP Trzcinica trafił sprzęt o wartości 90 tys. zł

   

  Do kolejnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w gminach powiatu jasielskiego trafia sprzęt zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Dzisiaj zaprezentowano nowe wyposażenie, które służyć ma strażakom ochotnikom z Trzcinicy. Na jego zakup przeznaczono kwotę 90 tys. zł.

 • Jak to jest z lodowiskami? Sanepid nie pozostawia złudzeń

   

  Lodowisko MOSiR w Jaśle pozostaje nieczynne od 28 grudnia ubiegłego roku. To efekt obowiązywania wprowadzonych przez rząd obostrzeń w związku z trwającą epidemią koronawirusa. W tej formie będą one obowiązywać do 17 stycznia bieżącego roku. Tymczasem są obiekty, na których bez problemu można szusować na łyżwach, z czego korzystają między innymi mieszkańcy Jasła. Sanepid stawia jednak sprawę jasno. Z lodowiska nie mogą korzystać klienci indywidualni.  

 • Ważą się losy jasielskich ratowników medycznych

  Ratownicy medyczni zatrudnieni w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle stracili nadzieję na osiągnięcie porozumienia z dyrektorem SPPR w Krośnie. Prowadzone w ostatnich dniach negocjacje nie przyniosły żadnej ze stron oczekiwanego kompromisu. Ratownicy z Jasła nie zwolnią się z pracy, bo jak twierdzą ich przyszłość jest niepewna.

 • Przedszkolaki zalogowały się… do ferii z SP1!

   

  Ferie w czasie pandemii to dla wielu dzieci – oraz ich rodziców – prawdziwe wyzwanie. Jak bowiem kreatywnie spędzić czas, połączyć wartościowe aktywności z zabawą i zapewnić taką ich różnorodność, aby maluchy nie odczuwały nudy? Z pomocą spieszy Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle, która postanowiła bezpłatnie zaprosić wszystkie jasielskie przedszkolaki na kreatywne spotkania ze sztuką, językami obcymi oraz szachami.

 • Dyrektor jasielskiego szpitala Michał Burbelka złożył wypowiedzenie z pracy

   

  31 grudnia 2020 r. Michał Burbelka złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Swoje obowiązki będzie pełnił do końca marca br. Jasielską lecznicą kierował niespełna 8 lat.

 • Dr Marek Janiak. Psychoterapeuta dzieci, młodzieży i dorosłych

   

  Z psychoterapii powinien skorzystać każdy, kto cierpi, czuje się samotny, porzucony, ma trudności w budowaniu satysfakcjonujących związków i relacji z ludźmi, boi się bliskości, ale równocześnie jej pragnie, przeżywa lęk, głęboki smutek, nie radzi sobie w kontrolowaniu złości, boryka się z niską samooceną, odczuwa dyskomfort w życiu i pragnie zrozumienia, zmiany swoich funkcji psychicznych, sposobów zachowania.

 • 1600 osób zgłosiło się do szczepienia w etapie „0”

  Końcem grudnia jasielski szpital rozpoczął szczepienia przeciwko Covid-19. Choć początkowo niewiele osób zgłosiło się do szczepienia to niedługo po tym  liczba zainteresowanych wzrosła z 200 do 1600. Wśród nich są mieszkańcy Krosna, Miejsca Piastowego, a nawet Krakowa.

 • Pomagają potrzebującym dzieciom dzieląc się swoją wielką pasją i sercem

   

  Pole dance jest ich pasją, sposobem na zachowanie dobrej kondycji fizycznej. Grupa kobiet postanowiła wykorzystać rosnącą popularność tej dyscypliny sportu, aby pomóc potrzebującym dzieciom, organizując akcję charytatywną. Zdecydowały się więc wziąć udział w sesji fotograficznej...

 • OSP Dobrucowa ma serce dla Honoraty

  Strażacy ochotnicy z Dobrucowej zawsze gotowi są do pomocy drugiemu człowiekowi. Tym razem postanowili wesprzeć 16-letnią Honoratę, która kilka lat temu uległa wypadkowi. Dzisiaj potrzebuje rehabilitacji. Druhowie z Dobrucowej pomagają jej w zbiórce nakrętek, dzięki którym będzie mogła mieć sfinansowany turnus.

 • W 24 placówkach w powiecie jasielskim można przyjąć szczepienie przeciw koronawirusowi

   

  Rząd opublikował listę punktów, gdzie możliwe jest realizowanie szczepień przeciw koronawirusowi. Na Podkarpaciu jest ich 393, z czego 24 w powiecie jasielskim. Obecnie trwają szczepienia m.in. personelu medycznego i niemedycznego szpitali.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105