Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Dbając o swój alkomat wydłużasz jego żywotność. Sprawdź, kiedy musisz udać się do serwisu

2

Posiadając alkomat warto zadbać o to, aby urządzenie było gotowe do użytku w niemalże każdej sytuacji. Możliwość wykonania miarodajnego badania trzeźwości w domowych warunkach to duża wygoda, na którą powinien sobie pozwolić każdy kierowca. Stała kontrola stanu takiego testera nie należy do najtrudniejszych czynności, a w tym artykule postaramy się nieco przybliżyć sytuacje, w których należy odwiedzić specjalistyczny serwis. Zapraszamy do lektury!

Codziennie eksploatując alkomat troszcz się sensor. To on odpowiada za poprawne pomiary!

Zdecydowanie najważniejszym elementem w każdym alkomacie jest sensor, przez specjalistów nazywany sercem tego typu urządzeń. Taki komponent charakteryzuje się ogromną wrażliwością, przez co jego
podatność na uszkodzenia stoi na bardzo wysokim poziomie. Do rangi priorytetu urosło więc dbanie o kondycję sensora oraz unikanie niepoprawnego użytkowania testera. Oba czynniki są swoistym kluczem do długowieczności i niezawodności elektroniki dedykowanej dla kierowców. Każdy renomowany producent zdaje sobie z tego sprawę, dlatego nowoczesny sprzęt samodzielnie wyświetla komunikat o konieczności udania się do specjalistycznego serwisu. Kody, takie jak ERR, CAL, SNR czy chociażby SEN powinny być czerwoną lampką ostrzegawczą dla użytkownika tego typu aparatury. Kompleksową obsługę w zakresie naprawy alkomatu świadczy sklep PROMIL-LAB, który prowadzi internetową sprzedaż, a także kilkanaście punktów kalibracyjnych rozmieszczonych po największych miastach w kraju.

Oto wszystkie informacje, jakie musisz wiedzieć o kalibracji alkomatu. Zobacz, kiedy ją wykonać

Podstawą w zakresie serwisowania alkomatów od wielu lat pozostaje kalibracja. Jest to czynność, z którą spotka się każdy posiadacz urządzenia służącego do pomiaru stężenia alkoholu w organizmie. Częstotliwość jej wykonywania jest różna. Zdecydowana większość urządzeń
wymaga fachowej opieki co sześć miesięcy, natomiast w ofercie renomowanych sklepów znajdziesz również sprzęt kalibrowany co kilkaset wykonywanych badań. Profesjonalny, droższy alkomat nie potrzebuje tak częstego serwisowania. Sam proces odbywa się w laboratoryjnych warunkach, gdzie wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia, wzorce alkoholu oraz przede wszystkim doświadczenie i ogromną wiedzę specjalistów. Jak droga jest kalibracja? Jej koszt określa się jako stosunkowo niewielki.

Warto zapamiętać, że kalibracja nie powinna być wykonywana wyłącznie okresowo lub zaraz po przeprowadzeniu wskazanej przez producenta ilości badań. Sytuacji, w których należy serwisować alkomat jest naprawdę wiele. Aparatura zakupiona u renomowanego sprzedawcy nie ma skłonności do robienia primaaprilisowych żartów, dlatego
wynik inny niż zero promili u osoby trzeźwej lub błędny pomiar w przypadku spożywania alkoholu jest jasnym znakiem, że Twój alkomat powinien zostać oddany w ręce specjalistów. Kalibracja to także obowiązek w przypadku komunikatu CAL.

Materiał Partnera

Napisany dnia: 09.01.2020, 16:45
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Andrzej
dnia 12.01.2020, 00:25
Ocena
komentarza:
0
Tylko chlajacy w nadmiarze musi się kontrolować, nie lepiej pic z umiarem.?
@ Darek
dnia 15.01.2020, 13:29
Ocena
komentarza:
1
Nie "chlajacy w nadmiarze", a każdy, kto nie jest abstynentem. Mnie nie raz mój alkohit powstrzymał od kierowania, bo choć wydawało mi się, że jestem trzeźwy, to jednak coś tam we krwi jeszcze miałem. Alkomat to kwestia rozsądku. Owszem można wypić piwo, a potem przez dwa dni na wszelki wypadek nie wsiadać za kierownicę, ale ja wolę lepszą metodę, czyli dobry alkomat. I tak jak to jest w artykule o swój dbam zgodnie z zaleceniami.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Technikum Ekonomiczne w Jaśle w pierwszej 100 najlepszych

  W rankingu najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce najwyższą pozycję w Jaśle zajęło Technikum Ekonomiczne nr 4. Na Podkarpaciu znalazło się na 4 miejscu.

 • BFG rozpoczął przymusową restrukturyzację banku PBS

  Bankowy Fundusz Gwarancyjny przejął kontrolę nad Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym z siedzibą w Sanoku. Jego klienci stali we wtorek w długich kolejkach, aby wypłacić swoje oszczędności. W trudnej sytuacji znalazły się również jednostki samorządu terytorialnego, duże firmy i inne podmioty nieobjęte gwarancjami...

   

 • Odkryto kolejne szczątki ludzkie na placu budowy drogi. Tam mógł znajdować się cmentarz

   

  Na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 pomiędzy rondami ujawniono kolejne ludzkie szczątki. Wiele wskazuje na to, że na terenie przy ul. Floriańskiej, na którym prowadzone są badania archeologiczne, jednak istniał niegdyś cmentarz.

 • Internet zamiast telewizji: nadchodzi era telewizji internetowej!

   

  Telewizja internetowa cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W porównaniu do tradycyjnej telewizji pozwala cieszyć się ulubioną rozrywką w każdym miejscu, na różnego rodzaju urządzeniach z dostępem do sieci, a także o dowolnie wybranej porze. Najwięcej możliwości zapewniają dziś platformy wideo na życzenie – tzw. VoD (Video on Demand).

 • Ma powstać parking. Sprawa stanęła w martwym punkcie

  Władze miasta i powiatu popierają pomysł budowy miejsc parkingowych przy jasielskim szpitalu. Miałby on powstać na rogu ulic Lwowskiej i Konopnickiej. Niemniej sprawa stanęła w miejscu. Czy zapowiedzi o 160 miejscach parkingowych staną się faktem, czy to tylko mrzonki samorządowców?

 • Tragiczny wypadek w Gorzycach. Nie żyje pieszy

  Dzisiaj, po godzinie 18. w miejscowości Gorzyce (DW nr 992) pod kołami samochodu osobowego zginął mężczyzna. Policja ustala przyczyny tragicznego wypadku.

 • Wygraj karnet na stok CHYROWA-SKI

 • Ucz się praktycznie i zdobądź wymarzony zawód z ŻAKiem

   

  Szkoła ŻAK w Jaśle od ponad dekady jest liderem w dziedzinie kształcenia zawodowego. 

 • Centrum podologii medycznej

   

  To miejsce, w którym oferujemy Państwu usługi z zakresu podologii medycznej – dziedziny medycyny, która w Polsce wciąż nie jest popularna. Podologia to specjalizacja zajmująca się schorzeniami i wadami stóp, które mogą prowadzić do uciążliwych dolegliwości bólowych i utrudniać poruszanie się.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105