Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Debata nad raportem o stanie miasta za 2020 rok

17

21 czerwca, na sesji Rady Miejskiej Jasła, odbędzie się debata nad raportem o stanie miasta za 2020 rok. Raport ten obejmuje podsumowanie działalności burmistrza w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał Rady Miejskiej Jasła oraz budżetu obywatelskiego.

Dokument, zgodnie z wymaganiami, został opublikowany na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miasta w Jaśle www.jaslo.pl w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce Raport o stanie Miasta Jasła – <TUTAJ>

- W debacie nad raportem, głos mogą zabierać mieszkańcy Jasła. Wówczas mieszkaniec, który chciałby zabrać głos, składa do przewodniczącego Rady pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 50 osób - informuje Henryk Rak, przewodniczący Rady Miejskiej Jasła.

Zgłoszenie należy złożyć najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której będzie przedstawiony raport o stanie miasta.

Urząd Miasta w Jaśle

Napisany dnia: 18.06.2021, 13:37
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ ixi
dnia 18.06.2021, 16:29
Ocena
komentarza:
7
Cytat

- W debacie nad raportem, głos mogą zabierać mieszkańcy Jasła. Wówczas mieszkaniec, który chciałby zabrać głos, składa do przewodniczącego Rady pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 50 osób - informuje Henryk Rak, przewodniczący Rady Miejskiej Jasła.

To nie jest żadna demokracja! To są pozory, tak stworzone by obywatel i podatnik nie mógł zadawać niewygodnych pytań. Tak jak na forach j4u. Zaraz będzie kasowanie, cenzura i kasowanie postów.
@ Major Wołczyk
dnia 19.06.2021, 18:11
Ocena
komentarza:
8
Parodia, zanim łaskawie zadam pytania, to najpierw muszę zdobyć co najmniej 50 podpisów, już lecę je zbierać.
@ cyrk do potęgi n - tej
dnia 20.06.2021, 12:08
Ocena
komentarza:
6
Nawet za komuny nie robili takich numerów. Ale jak ktoś nie jest w stanie odpowiedzieć na trudne pytania ... A w oczy może popatrzeć wyborcom, że nie wywiązuje się z obietnic ?
@ Tak
dnia 20.06.2021, 18:28
Ocena
komentarza:
7
Dlaczego 50 osob?Mozna zrobić np.150.Zawsze trudniej.Po co ulatwiac mieszkańcom?
@ tak
dnia 19.06.2021, 10:03
Ocena
komentarza:
6
A co tu debatować? Wszyscy widzą jak Jasło się rozwija, a raczej ...zwija:-)
@ Natural Born Leader
dnia 19.06.2021, 10:23
Ocena
komentarza:
7
Nad czym tu debatować?
Dobrze jest, dobrze robią, wszystko jest w porządku, niech to się trzyma, dobry przekaz leci.
@ dragoness
dnia 19.06.2021, 12:29
Ocena
komentarza:
9
Miasto wycięte, wybetonowane, wykostkowane. Budują sie niepotrzebne budynki, powstają rzeczy z których nikt nie korzysta. Coś pominęłam?
@ Benon
dnia 19.06.2021, 15:02
Ocena
komentarza:
1
Tak. Za dużo drzew w Jaśle które powodują zagrożenie dla życia. Trzeba poczekać do wiosny.
@ Jarosława
dnia 19.06.2021, 21:50
Ocena
komentarza:
5
Miasto nędzy i rozpaczy.
Nic się tu nie dzieje,oprocz dni wina.
Czarni niedługo będą grali z drużynami z okolicznych
wiosesek. Brak obwodnicy, żeby przyjechać z warzyc do jasła
potrzeba 30 minut w godzinach szczytu. A godziny szytu w Jaśle
zaczynają się o 8:00 a kończą się o 20:00.
Niestety prawda jest taka że Jasło to jest taka zapyaziala dziura
która gwarantuje kilku osobą stały dopływ kasy
Z UE i z budżetu Państwa(jezeli ktoś jest rozumny
to wie o kodo chodzi). Spytajcie się kiedyś
co ci dobroczynczy zrobili dla miasta oprócz tego,
że przecinali wstęgę. Odpowiem wam: Nic. Ale w tym
mieście i tak nikt tego nie zrozumie. Takie jest Jasło.
@ tak
dnia 19.06.2021, 22:03
Ocena
komentarza:
10
Wystarczy że kilku osobom żyje się dobrze, wzajemnie się komplementują i utwierdzają w przekonaniu jacy są niezastąpieni. Nepotyzm i kumoterstwo. Ale już niedługo, po Rzeszowie i Tarnowcu jest nadzieja!
A najgorsze są farbowane lisy skaczące z jednej opcji politycznej do drugiej, myślące że nikt nie pamięta z jakiego komitetu startowali wcześniej. Wszystko dla koryta.
@ ixi
dnia 20.06.2021, 22:07
Ocena
komentarza:
2
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ ixi
dnia 22.06.2021, 07:52
Ocena
komentarza:
2
Według cenzora obraźliwe są fakty że za ten stan stagnacji odpowiadają ludzie którzy z uporem maniak głosują na tych samych ludzi i ten sam system. Czyżby cenzor j4u byli częścią tego systemu, skoro poczuli się obrażeni?!
@ Nikki
dnia 22.06.2021, 10:15
Ocena
komentarza:
3
Pewnie, że większość nie pamięta o farbowanych lisach, idących z Polską, społeczeństwem, dobrem wspólnym (niepotrzebne skreślić) tam, gdzie pełne koryto. . I na tym to polega. Inaczej nie wybierano by latami tych samych tzw. polityków.
@ Bebe
dnia 20.06.2021, 09:17
Ocena
komentarza:
6
Proszę aby ktoś z włodarzy zajął się tym co wyrzucono nad rzekę przy ogródkach działkowych Nasz Ogród Kaczorowy!
@ Ubaw
dnia 21.06.2021, 11:50
Ocena
komentarza:
-2
Ludzie mają 500+ i zyje się im lepiej. Przez osiem lat polcy i Polacy nie mieli 500+ i ludzie jedli psy
@ Kierowca 810
dnia 21.06.2021, 19:04
Ocena
komentarza:
2
Czwarta pandemia uderzyła już jaślanom na mózg.
@ robol
dnia 21.06.2021, 19:44
Ocena
komentarza:
2
Na osiedlu Brzyszczki rozwija się rezerwat B A R S Z C Z U S o s n o w s k i e g o.Nikt nie reaguje.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strażacy ochotnicy odwiedzili z prezentami pacjentów rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii Dziecięcej

   

  Strażacy ochotnicy z regionu jasielskiego, już po raz czwarty, odwiedzili pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W sobotnie przedpołudnie, wyruszyli z Zimnej Wody do stolicy województwa podkarpackiego z prezentami, których zbiórka prowadzona była od października ubiegłego roku. Dzieci, które każdego dnia toczą walkę z chorobą nowotworową otrzymały zabawki, artykuły szkolne, czy też książki.

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Polski Ład – zmiany w zasadach rozliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Dyżur telefoniczny ZUS pod patronatem Jaslo4u.pl

   

  Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz biuro rachunkowe? Chciałbyś się dowiedzieć jakie zmiany wprowadził Polski Ład w rozliczaniu składek na ubezpieczenie zdrowotne? 21 stycznia zapraszamy na dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, którzy będą odpowiadać na pytania z zakresu zmian w ubezpieczeniach wynikających z Polskiego Ładu.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Dzień Babci i Dziadka na wesoło. Wygraj bilety na spektakl „Gwałtu co się dzieje”

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na spektakl pt. „Gwałtu co się dzieje”. Fredrowska komedia jest niespodzianką przygotowaną z okazji zbliżających się dni babci i dziadka. W najbliższy piątek (21 stycznia) na scenie wystąpią aktorzy młodzieżowego teatru, działającego w JDK. Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na to przedstawienie.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Spółka Unimot przejmie jasielskie zakłady Lotos

  Prezes zarządu i dyrektor generalny PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował jakim firmom zostanie sprzedana część Lotosu. Wśród czterech partnerów znaleźli się Saudi Arabian Oil Company (Saudi Aramco), Grupa MOL, Rossi Biofuel Zrt. oraz spółka Unimot. Ta ostatnia ma przejąć 100 proc. akcji Lotos Terminale, a w tym Lotos Infrastruktura Jasło i Lotos Asfalt.

 • Wieloletni lider rynku samochodów osobowych wraca do gry !

 • Szkoła Podstawowa w Świerchowej do likwidacji

  Rada Gminy w Osieku Jasielskim podjęła uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Świerchowej. Obecnie do placówki uczęszcza sześcioro uczniów z trzeciej klasy, a w oddziale przedszkolnym jest troje dzieci w różnym wieku. Kolejne dane wskazują, że w przyszłym roku szkolnym nie będzie chętnych do pierwszej klasy.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105