Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Demolka przy Śniadeckich 15 w Jaśle. Czarni rozgromili Cisy Jabłonica Polska 10:1

16

W meczu przedostatniej rundy spotkań sezonu 2021/22 klasy okręgowej, Czarni Jasło zmierzyli się na własnym boisku z zespołem Cisów Jabłonica Polska. Gospodarze nie mieli litości dla słabo dysponowanej drużyny przyjezdnych, aplikując rywalom aż dziesięć goli. Gości stać było jedynie na honorowe trafienie z rzutu karnego. W ekipie Czarnych, klasycznymi hat-trickami, popisali się Krajewski i Majka.

Zobacz zdjęcia z meczu w FOTOGALERII

W składzie Czarnych na sobotni mecz z Cisami, przy nieobecności bardziej doświadczonych zawodników, ponownie znalazło się miejsce dla kilku młodzieżowców. Od pierwszej minuty, na murawie pojawili się: Karol Szydło, Marcin Krajewski, Robert Niemiec, Eryk Piątkowski oraz Adrian Więcek.

Gospodarze już od pierwszej minuty meczu rzucili się do ataku, chcąc szybko napocząć rywala. Goście jednak, aż do 15. minuty gry umiejętnie bronili dostępu do własnego pola karnego i bramki strzeżonej przez Roberta Sieniawskiego. Wówczas sprawy w swoje ręce wziął Marcin Krajewski, który przedarł się z piłką w pole karne rywala, po czym w sytuacji sam na sam z bramkarzem, pewnie umieścił piłkę w siatce.

Snajper Czarnych nie zamierzał jednak poprzestać na jednym trafieniu. Po upływie zaledwie trzech minut od chwili, kiedy Krajewski po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców, piłka po strzale głową w jego wykonaniu, znów zatrzepotała w siatce. Należy podkreślić, że w akcji, po której Czarni podwyższyli prowadzenie na 2:0, fantastyczną pracę wykonali Mateusz Kurdziel i Dawid Florian. Pierwszy, najpierw zagrał precyzyjnie piłkę w uliczkę do popularnego „Flora”, mijając podaniem linię obrony Cisów, drugi zaś mierzonym dośrodkowaniem obsłużył zupełnie pozbawionego opieki Krajewskiego.

W 36. minucie meczu z dobrej strony pokazał się Więcek. Młodzieżowiec Czarnych, podaniem po ziemi, dostarczył piłkę do ustawionego w obrębie szesnastki Krajewskiego. Napastnik gospodarzy umiejętnie obrócił się z futbolówką w kierunku bramki, zostawiając za swoimi plecami, nieopuszczającego go na krok obrońcy. Będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem, Krajewski zachował zimną krew, umieszczając piłkę w siatce. Tym samym, młody napastnik Czarnych, skompletował klasycznego hat-tricka.

Nie był to jednak koniec strzeleckich popisów gospodarzy w pierwszej odsłonie spotkania. W 38. minucie gry, Dawid Kasperkowicz faulował w polu karnym Adriana Więcka. Arbiter bez wahania podyktował rzut karny, który na gola zamienił niezawodny w takich sytuacjach Łukasz Urban.

Drużyna gości, pomimo straty czwartego gola, wciąż starała się zagrozić bramce Damiana Niemczyńskiego. W samej końcówce pierwszej połowy meczu, kiedy to Czarni nieco spuścili z tonu, przyjezdnym trzykrotnie udało się przedrzeć w rejon pola karnego gospodarzy. Najpierw, po groźnym strzale z dystansu, Czarnych uratował słupek. Przy dobitce Sebastiana Meiera z najbliższej odległości, fantastyczną interwencją popisał się z kolei Niemczyński. W 43. minucie gry bramkarz Czarnych nie miał jednak nic do powiedzenia, przy uderzeniu Meiera z rzutu karnego. Tuż przed gwizdkiem sędziego, wzywającym zawodników do zejścia z murawy na przerwę, strzałem sprzed pola karnego, Niemczyńskiego próbował pokonać Bartosz Kasprzyk. Piłka o kilka centymetrów minęła jednak bramkę gospodarzy.

Po przerwie obraz gry nie uległ zasadniczej zmianie. Gospodarze w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na murawie, dominując w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. Czarni z dużą łatwością wymieniali piłkę na połowie rywala. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 48. minucie meczu gola na 5:1 strzelił Mateusz Majka, który w przerwie zmienił Krajewskiego. Młodzieżowiec Czarnych przejął piłkę w środkowej strefie boiska, po czym nie niepokojony przez obrońców gości, popędził, co sił w nogach w kierunku bramki. Mając przed sobą jedynie bramkarza, ze stoickim spokojem umieścił piłkę w siatce.

Trzy minuty później na listę strzelców wpisał się Maciej Sowa, który strzałem prawą nogą z powietrza, wykończył składną akcję swojego zespołu. Piłkę, skrzydłowemu Czarnych, dostarczył w tej sytuacji Florian, który w swoim stylu uwolnił się spod opieki obrońcy.

Przy wysokim prowadzeniu, gospodarze mogli być już pewni zwycięstwa. Grupa niespełna pięćdziesięciu kibiców, zgromadzonych na trybunach przy boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jaśle, była świadkiem nie tylko radości swoich ulubieńców z kolejnych trafień, lecz również łez wzruszenia. W 60. minucie gry, boisko opuścił bowiem Wojciech Myśliwiec, który postanowił zawiesić piłkarskie buty na przysłowiowym kołku. Oznacza to, że w kolejnym sezonie, na boiskach okręgówki, nie zobaczymy już charyzmatycznego stopera.

Do końca regulaminowego czasy gry pozostały dwa kwadranse, a Czarni wciąż nie przestawali sięgać do worka z golami. W 63. minucie gry do siatki ponownie trafił Majka. Zaledwie kilkadziesiąt sekund później, ten sam zawodnik, skierował piłkę głową do bramki Cisów, po dośrodkowaniu Floriana z prawej flanki. Młodzieżowiec Czarnych wspólnie z Krajewskim mógł więc cieszyć się zdobyciem klasycznego hat-tricka.

 Dzieła zniszczenia dopełnili Pałucki i Florian. Pierwszy z nich, piłkę w siatce bramki gości, umieścił w 69. minucie gry. Wynik na 10:1 w 82. minucie meczu ustalił Florian. Pomocnik Czarnych urządził sobie rajd prawą stroną boiska, który pozwolił mu wedrzeć się w pole karne gości. Kiedy już znalazł się w obrębie szesnastki, wyczekał, aż bramkarz położy się na murawie, aby podcinką przerzucić nad nim piłkę, która ostatecznie zatrzepotała w siatce.

JKS Czarni 1910 Jasło – LKS Cisy Jabłonica Polska 10:1 (4:1)

Bramki. Czarni Jasło: Marcin Krajewski (15’, 18’, 36’), Łukasz Urban (38’k), Mateusz Majka (48’, 63’, 64’), Maciej Sowa (51’), Tomasz Pałucki (69’), Dawid Florian (82’) | Cisy Jabłonica Polska: Sebastian Meier (43’k).  

JKS Czarni 1910 Jasło: Damian Niemczyński (GK) – Dawid Florian, Eryk Piątkowski, Wojciech Myśliwiec (Pałucki 60’), Adrian Więcek – Łukasz Urban (C) (Fryc 77’), Robert Niemiec, Maciej Sowa (Madeja 68’), Mateusz Kurdziel (Biały 46’), Karol Szydło (Rodak 53’) – Marcin Krajewski (Majka 46’) | na ławce rezerwowych: Mateusz Majka, Norbert Biały, Bartek Rodak, Bartosz Madeja, Tomasz Pałucki, Patryk Fryc, Patryk Szostak (GK).

Trener: Bartosz Madeja.     

LKS Cisy Jabłonica Polska: Robert Sieniawski (GK) – Dawid Kasperkowicz, Tomasz Kolasiński, Grzegorz Kwolek (C), Remigiusz Pisula – Kamil Pelczar, Jakub Musiał, Paweł Albrycht (Bagriel 54’), Łukasz Prach (Kasprzyk 26’), Sebastian Meier – Marcin Balawajder | na ławce rezerwowych: Bartosz Kasprzyk, Mateusz Gabriel.      

Trener: Kamil Pelczar.

MD

Napisany dnia: 19.06.2022, 08:32
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ kolega
dnia 19.06.2022, 09:43
Ocena
komentarza:
15
...Grupa niespełna pięćdziesięciu kibiców, zgromadzonych na trybunach przy boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jaśle, była świadkiem nie tylko radości swoich ulubieńców z kolejnych trafień, lecz również łez wzruszenia. W 60. minucie gry, boisko opuścił bowiem Wojciech Myśliwiec, który postanowił zawiesić piłkarskie buty na przysłowiowym kołku. Oznacza to, że w kolejnym sezonie, na boiskach okręgówki, nie zobaczymy już charyzmatycznego stopera... To wystarczy za cały komentarz do tego co obecnie prezentuja jasielscy kibice. Staliście się pośmiewiskiem podkarpacia. Wojciechu, Dziekujemy za każda chwilę w Czarnych Jasło,swoją postawą udowodniłes że jesteś jednym z ostatnich prawdziwie Czarno-Białych ludzi.
@ kib
dnia 19.06.2022, 13:33
Ocena
komentarza:
2
Przyjdą sukcesy i wyższa liga, wrócą i kibice. Ta drużyna jest perspektywiczna i za
dwa, trzy lata będzie w czołówce Podkarpacia.
@ Do kib
dnia 20.06.2022, 09:32
Ocena
komentarza:
7
Bez kasy nie będzie ani sukcesu ani wyższej ligi ani powrotu kibiców.W takich mieścinach gdzie nic nie ma to mieszkańcy a zarazem kibice powinni wziąć sprawy w swoje ręce i utrzymywać klub I powinno im zależeć na promocji miasta.Bez sukcesu nie będzie poważnego sponsora czy stadionu I koło się zamyka.To nie tylko bolączka Jasła.Gorlice ledwo utrzymały się w 4 lidze,Sanok spadł do okręgówki,Krosno od lat mimo SMS i prężnej szkółki Beniaminek oraz pomocy miasta nie może awansować wyżej niż 4 liga.Jeśli kibice nie pomogą swojemu klubowi to czeka go rychły upadek przy sytuacji gospodarczej kraju i Jasła.
@ CYNGIEL
dnia 19.06.2022, 13:58
Ocena
komentarza:
4
Rymanów przegrał mecz.Za tydzień szansa na 2 miejsce.
@ Cynek
dnia 20.06.2022, 06:48
Ocena
komentarza:
-6
To z drugiego miejsca też jest awans ?
@ Walek i Jastrząb
dnia 20.06.2022, 07:05
Ocena
komentarza:
-3
Jablonica...i wszystko jasne .
@ 44
dnia 21.06.2022, 18:41
Ocena
komentarza:
1
nowy sezon i derby z Sanokiem
@ JKS
dnia 22.06.2022, 07:00
Ocena
komentarza:
-6
??? kogo?//
@ Mzks
dnia 22.06.2022, 14:58
Ocena
komentarza:
6
Wszystkich internetowych znawców tematu i tak bardzo zatroskanych o losy Czarnych Jasło zachęcam do zostania sponsorami strategicznymi klubu I zatrudnieniu najlepszych trenerów i zawodników na świecie to może w końcu pseudo kibic jasielskiego piekiełka byłby zadowolony i przestał non stop atakować klub w sobie tylko wiadomych celach.Nie pomagasz?Nie przeszkadzaj!
@ Mc
dnia 22.06.2022, 17:26
Ocena
komentarza:
5
Do Mzks .I tu masz 100% racji
@ Mati
dnia 23.06.2022, 13:33
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Ciężka praca nagrodzona – najlepsi uczniowie uhonorowani

   

  Aż 129 uczniów jasielskich szkół podstawowych otrzymało w tym roku Nagrodę Burmistrza Miasta Jasła. Najcenniejsza z nich wszystkich statuetka Bartłomieja z Jasła trafiła do Igora Sudyki – ucznia klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 2. Nagrody przyznane zostały w ramach Lokalnego Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Jaśle za wyniki w nauce i za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne.

 • Radni domagają się umów o pracę dla dwóch pracowników interwencyjnych

  Radni miejscy po raz kolejny podnoszą kwestię zatrudnienia na umowę o pracę dwóch z sześciu pracowników interwencyjnych nieprzypisanych do żadnych obiektów, utrzymujących czystość i porządek w mieście Jaśle...

 • Letnie promocje w DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle

   

  Lato zbliża się wielkimi krokami. To doskonały moment na rozpoczęcie, niekiedy odkładanego od dawna remontu łazienki. Szczególnie, że teraz można skorzystać z promocji na wybrane elementu asortymentu, jakie dla swoich klientów przygotował DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle. Sklep oferuje atrakcyjne rabaty na zakup ceramiki sanitarnej i kabin prysznicowych przy zakupie płytek.

 • Motocyklista zderzył się z jaguarem. Zginął 47-letni kierowca jednośladu

  Dzisiaj przed godziną 18. na dk 28 w Skołyszynie doszło do wypadku drogowego, w którym zginął 47-letni motocyklista, mieszkaniec gminy Skołyszyn.

   

 • Miasto Jasło przekaże ponad 100 tys. zł jasielskiemu szpitalowi na zakup sprzętu diagnostycznego

   

  Samorząd Miasta Jasła, przekaże Szpitalowi Specjalistycznemu w Jaśle ponad 100 tys. zł w formie dotacji celowej na zakup aparatów diagnostycznych do wykonywania badań echa serca i kolonoskopii. Decyzję w tej sprawie, podjęli w miniony poniedziałek, miejscy radni.   

 • Pranie dywanów metodą na „WSKROŚ”. Pierwsza taka pralnia w Jaśle!

   

  Decydując się na oddanie dywanów do pralni, postaw na profesjonalistów. Teraz będzie to łatwiejsze. W Jaśle rozpoczęła działalność pralnia dywanów, która potrafi przywrócić dywanom świeżość i czystość dzięki praniu metodą na "wskroś". 

 • Poszukiwany listem gończym były policjant trafił do aresztu

  Tomasz G., były funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Jaśle poszukiwany listem gończym trafił do aresztu. Mężczyzna sam zgłosił się na policję. Prokuratura zarzuca mu przekroczenie uprawnień i łapownictwo.

 • Gotowi na świetną zabawę? Do Jasła przyjechało wesołe miasteczko!

   

  Tradycyjnie, już na tydzień przed Dniami Jasła, do miasta zawitało wesołe miasteczko. Teren przy obiektach sportowych jasielskiego MOSiR-u zamienił się w prawdziwe centrum rozrywki. Na dzieci i młodzież w każdym wieku oraz dorosłych czeka mnóstwo atrakcji.

 • ZS w Trzcinicy ma coraz lepsze warunki do uprawiania sportów

  Dzisiaj w Zespole Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy odbyło się uroczyste oddanie do użytku wyremontowanej sali gimnastycznej oraz przewiązki, która dotychczas była wykorzystywana do treningów lekkoatletycznych...

 • Burmistrz Ryszard Pabian z wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu

   

  Podczas poniedziałkowej 64. sesji Rady Miejskiej Jasła, przeprowadzono głosowania nad uchwałami w sprawie udzielenia Ryszardowi Pabianowi wotum zaufania oraz absolutorium dla burmistrza Jasła z wykonania ubiegłorocznego budżetu miasta. Poprzedziła je debata nad szczegółowym raportem o stanie Miasta Jasła za ubiegły rok. Ostatecznie, decyzją radnych miejskich, burmistrzowi Ryszardowi Pabianowi udzielone zostało wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu.

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach na rok szkolny 2022/2023

   

  Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

 • Ranking pożyczek online – gdzie szukać najtańszych pożyczek?

   

  Trudna sytuacja finansowa zmusza wielu Polaków do rygorystycznej kontroli i ograniczenia swoich wydatków. Niestety bywa, że nawet takie wyrzeczenia nie zawsze mogą uratować budżet domowy. W takim przypadku warto rozważyć inne możliwości na wsparcie finansowe. Pożyczki online cieszą się sporą popularnością wśród konsumentów. I to właśnie one mogą okazać się pomocnym rozwiązaniem w kryzysowych sytuacjach. Gdzie zatem szukać najtańszych pożyczek? Na czym dokładnie polega ranking pożyczek online?

 • Helios Krosno zaprasza na kolejną filmową ucztę

   

  Dzięki Projektom Specjalnym, każdy kinomaniak, z łatwością znajdzie w repertuarze krośnieńskiego Kina Helios, ciekawe propozycje. Tym razem na dużym ekranie będzie można zobaczyć jeden z nielicznych filmów z Afryki, który trafił do konkursu festiwalu w Cannes. „Lingui” to podnosząca na duchu historia kobiecej emancypacji.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657