Diety dla radnych powiatu będą wyższe
Na ostatniej sesji rady powiatu została podjęta kwestia ustalenia diet dla radnych. Pojawił się głos z klubu PiS, aby nie podnosić wynagrodzeń, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na rozbudowę infrastruktury drogowej...

- Jest zbyt wcześnie, żeby wnosić wysokość diet dla radnych. Uważam, że nie powinno się podnosić wysokości diet, a pieniądze w ten sposób zaoszczędzone przeznaczyć na rozbudowę infrastruktury drogowej - powiedział radny Pawluś.
Pomimo starań radnego Pawlusia, który uważa, że jest zbyt wcześnie na podwyżki, uchwała o dietach dla radnych została przegłosowana 14 głosami "za". Podwyżki sięgają od 300 do 500 zł. Przewodniczący Rady Powiatu dostanie co miesiąc 1975 złotych (podwyżka o 375,50 złotych), wiceprzewodniczący 1580,40 złotych (podwyżka o 480,40 złotych). Na tą samą kwotę może liczyć przewodniczący Komisji Rewizyjnej. Przewodniczący stałych komisji otrzymają 1317 złotych (podwyżka o 367 złotych), a ich członkowie 1185,30 złotych (podwyżka diety o 385,30 złotych).


Zdaniem radnego Jana Urbana stawki te nie są wysokie. W powiatach ościennych te kwoty są znacznie wyższe. Starosta jasielski nie pobiera diety ze względu na to, że jest pracownikiem starostwa za co przysługuje mu wynagrodzenie ustalone na wcześniejszej sesji.
(icz)
