Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Dla ofiar przemocy w rodzinie

16

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej Jasła zostanie podjęta uchwała dotycząca funkcjonowania oraz trybu i sposobu powoływania i odwoływania członków Zespołu Interdyscyplinarnego. Nowa komórka organizacyjna, nadzorowana przez MOPS będzie realizować zadania określone w „Miejskim programie przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie”.

- Do zadań Zespołu należeć będzie m.in. diagnozowanie problemu przemocy w rodzinie, podejmowanie działań w środowisku zagrożonym przemocą w rodzinie, inicjowanie interwencji w środowisku dotkniętym przemocą, rozpowszechnianie informacji o instytucjach, osobach oraz możliwościach udzielenia pomocy w środowisku lokalnym czy inicjowanie działań w stosunku do osób stosujących przemoc w rodzinie – wylicza Iwona Byczek, koordynator Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Osobowy skład Zespołu zostanie ustalony przez burmistrza Jasła. Wiadomo już, że będą w nim działać przedstawiciele: Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Komendy Powiatowej Policji, Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Jaśle, Szpitala Specjalistycznego w Jaśle oraz Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego w Jaśle i organizacji pozarządowych.


(kp)

Reklama

Komentarze: 16

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Omega
dnia 01.02.2011, 08:56 · Zgłoś
Panie Czeluśniak! W Jaśle brakuje pracy a więc ludzie nie mają pieniędzy.Po co więc rozszerzać sieć sklepów sprzedających alkohol, chyba po to aby przepijali zasiłki dla bezrobotnych i zasiłki z opieki społecznej oraz te mizerne grosze, które zarobią.Proszę się wytłumaczyć panie Czeluśniak przed społeczeństwem po co pan podjął taką inicjatywę i w ogóle czy za takie bezsensowne działania można brać pieniądze?
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 31.01.2011, 19:17 · Zgłoś
co ma [...] do przemocy w rodzinie??odbyłam kilka szkoleń z zakresu przemocy w rodzinie [...] moze towarzyszyć stosowaniu przemocy ale nie musi. to że [...] jest przyczyną przemocy domowej to MIT!BA nawet czesto jest tak ze trzeżwiejacy [...] zaczyna robić sie agresywny w czasie kiedy pił był spokojny np szedł spac, a teraz nie potrafi poradzić sobie z emocjami...zespoły interdyscyplinarne to skutek nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy skoncentrujcie się na tym by działąły naprawde a nie tylko na papierze, każda jednostka której uda się pomóć jest ważna, nie przechodżcie obojętnie obok osób doznajacych przemocy, nie osądzajcie stosujących przemoc oni też potrzebują pomocy członkom zespołu życze POWODZENIA
Odpowiedz
0
@ Beta
dnia 31.01.2011, 14:34 · Zgłoś
Czeluśniak przewodniczącym? Czyj to pomysł? I co ten człowiek jeszcze wymyśli? Nie tak dawno promował sport a teraz alkohol.Brawo!!
Odpowiedz
0
@ kto
dnia 31.01.2011, 10:51 · Zgłoś
Jak sie ma do tego wieksza ilosc punktow sprzedazy alkocholu ....
Odpowiedz
0
@ hm
dnia 31.01.2011, 10:29 · Zgłoś
Ilość punktów sprzedaży [...] do wielkości jego spożycia, ma się tak, jak pięść do nosa. Nie będzie sklepów, będą [...]. 200 m dalej, dla "spragnionego", to pestka.
Odpowiedz
0
@ xyz
dnia 31.01.2011, 09:52 · Zgłoś
jestem za likwidacja lub zmniejszeniem punktow sprzedazy trunkow mocnyc jak np, na ul.Lwowskiej w Pizzerii gdzie bywaja dzieci po pizze siedza [...] butelka na stole i wulgarne slowa
Odpowiedz
0
@ kinoman
dnia 31.01.2011, 08:58 · Zgłoś
Był kiedyś taki film o Charlie Chaplinie jako szklarzu - żeby mieć robotę potrzebował by ktoś wcześniej szybki porozbijał . Żeby była robota dla nowej grupki ludzi - jest potrzebne by zwiększyć sprzedaż [...] . Panie Radny czyżby był Pan pomocnikiem "Szklarza" :-)
Odpowiedz
0
@ Kamil
dnia 31.01.2011, 00:31 · Zgłoś
OOOOOOO,już się zaczyna tworzenie stołków dla [...] z koalicji powyborczej.A gdzież to rachunek ekonomiczny owego potworka???
Gdzież to obiecane przez burmistrza wystąpienie w/s fatalnej sytuacji w finansach miasta,zapowiadane zwolnienia itp...??? Cicho,jak zawsze,albo mówić nie ma o czym.Obstawiam to drugie,i nie oczekuję niczego dobrego.Olewam to i mam w poważaniu po uważaniu!
Odpowiedz
0
@ zocha
dnia 30.01.2011, 20:01 · Zgłoś
Nie przejmujcie się alkoholem kto ma pić to i z pod ziemi wyciągnie i wypije, dla mnie może być w każdym sklepie. Jeśli chodzi o biurokrację to już nowe stołki i jak ma być lepiej w tej Polsce dojdzie już wnet do tego co w Egipcie, BO BIUROKRACJA NAS SKOŃCZY.
Odpowiedz
0
@ M
dnia 30.01.2011, 19:59 · Zgłoś
Czy nowa władza zaleje Jasło alkoholem?
W porządku obrad Sesji Rady Miasta Jasła w dniu 31 stycznia 2011 roku jest uchwała dotycząca powiększenia ilości punktów sprzedaży [...] wysokoprocentowego z 35 obecnie funkcjonujących do 60.

Projekt opracował i wniósł o jego wprowadzenie radny Krzysztof Czeluśniak, szef Komitetu Wyborczego „Jaślanie” z którego kandydował i wygrał wybory obecny burmistrz A. Czernecki.

Radny manifestujący często swoje zaangażowanie religijne, nie widzi widocznie sprzeczności między nauczaniem i pracą Kościoła na rzecz trzeźwości a swoim działaniem na rzecz poszerzenia dostępności [...].
A może jest drugie dno tej inicjatywy?

Kuriozalnym i bezprecedensowym jest fakt, że Komisja Rodziny Rady Miejskiej Jasła, zaopiniowała tę uchwałę pozytywnie. Przewodniczącym tej Komisji jest Krzysztof Czeluśniak.

Okazja czyni złodzieja, a dostępność [...] [...], i na nic tu się przydają wydumane dorabiane ideologie, między innymi o swobodzie działalności gospodarczej.

Mężczyzna, o bardzo wysokim wykształceniu, prestiżowym zawodzie ,ale mający problem [...] tak mi powiedział:
„Ja chcę mieć możliwość robienia zakupów w sklepach ,w których [...] nie będzie mnie bił po oczach. Widok butelek [...] wyzwala we mnie taki jego głód , iż boję się, że za kolejnym razem nie dam sobie rady, kupię i znów się stoczę.
Staram się zatem robić zakupy w sklepach bezalkoholowych i zależy mi na tym aby ich trochę w Jaśle było.
Przy okazji pragnę zwrócić uwagę, że w sklepach skandynawskich, stoiska z alkoholem są usytuowane na końcu sklepu, że trudno je znaleźć. Natomiast u nas w miejscach najbardziej uczęszczanych.”

Reasumując: jeśli ograniczenie dostępności [...] sprawi ,że choć jedna osoba nie popadnie w tą straszną chorobę, to warto głosować przeciwko przygotowanej uchwale. Życie człowieka jest bowiem bezcenne!

...otwierajcie punkty z alkoholem i agencje towarzyskie...Dyzio będzie też [...] :-))).
Odpowiedz
0
@ manim
dnia 30.01.2011, 18:53 · Zgłoś
Jak to się dzieje,że poruszacie temat jakiegoś zespołu a nic nie piszecie o tym że nowa władza zaczyna od ro[...]ia Jaślan? Czy o tym nie wiecie? [...]
Odpowiedz
0
@ liberalizm
dnia 30.01.2011, 18:19 · Zgłoś
Zwolennicy poglądów liberalnych twierdzą, że zwiększenie ilości punktów sprzedaży [...] nie wpływa na spożycie a legalizacja [...] ogranicza narkomanię a nawet przynosi zysk dla budżetu. Można by też zalegalizować prostytucję co powinno zmniejszyć bezrobocie. Mimo wszystki to nie Holandia - nie wszystko ci idzie z tego kierunku musi się każdemu podobać. Brakuje tylko eutanazji ku uciesze ZUSu. Proponuję aby ci co są tak bardzo do przodu zastanowili się czy im z tyłu nie zabraknie.
Odpowiedz
0
@ Rzetelność?
dnia 30.01.2011, 14:59 · Zgłoś
O dodatkowych punktach sprzedaży [...] ani słowa? :)
Odpowiedz
0
@ hipokryzja
dnia 30.01.2011, 13:42 · Zgłoś
Pani redaktor:proszę napisać że na tej samej sesji Rada Miasta ma podejmować uchwałę w sprawie ustalenia liczby punktów sprzedaży napojów [...] na terenie Miasta Jasła w której to uchwale zwiększa się ilość punktów sprzedaży z 35 obecnie istniejących do 60 proponowanych chcę tylko nadmienić że powyższą uchwałę przygotował radny Krzysztof Cz. konkluzja aby coś zwalczać trzeba zwiększyć ilość punktów sprzedaży i udawać że nic się nie stało - skąd tak raptowna zmiana poglądów radnego -bo jest przy władzy
Odpowiedz
0
@ gość
dnia 30.01.2011, 12:30 · Zgłoś
Dobry temat tylko jak się to ma do zwiększenia punktów sprzedży [...] na terenie Jasła z pozytywną opinią pana radnego Czeluśniaka.
Odpowiedz
0
@ Kasa
dnia 30.01.2011, 10:54 · Zgłoś
Ile jeszcze w Mopsach i innych instytucjach upchają znajomków i krewnych , zaq nasze podatki ?
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.