Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Dni Jasła - Kora - wywiad

4
Gwiazdą tegorocznych Dni Jasła 2006 był zespół Maanam. Ostatni raz kapela ta grała w naszym mieście 10 lat temu. Kora i tym razem nie zawiodła podobnie jak wtedy zagrała elektryzujący koncert. Wszyscy świetnie się bawili nie brakowało bisów. Przed koncertem Kora udzieliła krótkiego wywiadu, fragment wywiadu, jaki Kora udzieliła Telewizji Miejskiej i dwutygodnikowi "Strefa lokalna" tuż przed koncertem na MOSiRze.

- Piotr Juryś: To już drugi albo dopiero drugi koncert zespołu Maanam w naszym mieście, ja dodam, że poprzedni odbył się aż 10 lat temu. Czym tym razem uraczycie jasielską publiczność?

- Kora: Jeżeli pamiętają nas Ci sprzed 10 lat, to na pewno zagramy też utwory, które graliśmy 10 lat temu, ponieważ gramy utwory z każdej płyty. No jedna płyta jest bardziej obecna, inna mniej, ale też zagramy kompletne nowości, włącznie z naszym najnowszym utworem, który prezentowaliśmy jako taką super-nowość w Opolu, czyli "Głęboko w sercu".

O postrzeganiu przez Korę muzyki rockowej, o domniemanym powrocie do korzeni, o recepcie na sukces, o podobieństwie Maanamu do Rolling Stones możecie przeczytać więcej w dalszej części wywiadu, który znajdziecie w drugim numerze dwutygodnika "Strefa lokalna" lub obejrzycie w jednym z najbliższych programów Telewizji Miejskiej.
Napisany dnia: 27.06.2006, 19:32
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Łukasz
dnia 28.06.2006, 14:44
Ocena
komentarza:
0
Niestety musze przyznać, że to był najgorszy koncert jaki widziałem! Po takim zespole spodziewałem sie znacznie więcej. W połowie koncertu widzowie zaczęli sie rozchodzić do domów, a o "bisy" w zasadzie nikt specjalnie nie prosił ot zespół wyszedł i zagrał kilka kawałków w tym pare powtórek z koncertu!! Oprócz solowego popisu "Janiny" gitarzysty zespołu, nic specjalnego się nie działo.Akrobacje klawiszowca których wogole nie było słychać(złe nagłośnienie), slamazarne podrygiwania Kory, i zafałszowana solówka gitarzysty rytmicznego..sprawiają ze mozna zaliczyć ten koncert do kompletnie NIEUDANYCH!!
@ endrju
dnia 28.06.2006, 15:19
Ocena
komentarza:
0
Masz 100% racji Łukaszu...nie wiem czy tak "grają" tylko dla prowincjonalnej publiki czy zawsze, w każdym razie jak było widać i słychać z Maanamu została już tylko nazwa.
Poza tym określanie tego koncertu jako "elektryzujący" to co najmniej przegięcie...
Co prawda jestem fanem dużo cięższej muzyki, ale przypomnijcie sobie koncert Ostrowskiej z ubiegłego roku albo Bajmu sprzed kilku lat...
@ Jakubin
dnia 28.06.2006, 18:05
Ocena
komentarza:
0
Trzeba przyznać że nagłośnienie było kiebskie!!!! na MOSIRZE i na RYNKU !!!!!!!!!!!!!!!!!11:upset::upset::upset::upset::upset::upset::upset::upset::upset::upset::upset::upset::upset::upset::upset::upset::upset:
@ Andrzej
dnia 20.11.2007, 14:21
Ocena
komentarza:
0
Jak moge znaleść Pana Jurysiia....podobno ma studio?
Jesli ktos zna adres studia prosze o dodpowiedz
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Angielski dobry na wszystko?

   

  No dobrze, może nie na wszystkie bolączki świata, ale… przyznaj się, ile razy przygotowując CV wpisywałeś w rubryce znajomość języka angielskiego coś w stylu : poziom średniozawansownany lub dobry? Ile razy przy tym westchnąłeś bez entuzjazmu z myślą: „ oby tylko tego nie sprawdzono” Ile razy obiecywałeś sobie, że wreszcie coś z tym zrobisz?

 • Samorząd województwa mazowieckiego przekazał Jasłu 200 tys. zł na usuwanie skutków nawałnic

   

  Miasto Jasło otrzyma pomoc od samorządu województwa mazowieckiego. Uchwałę w tej sprawie 7. lipca podjął Sejmik Województwa Mazowieckiego. Na usuwanie skutków klęski żywiołowej w miejskiej infrastrukturze drogowej Jasło otrzyma 200 tys. zł. Dzisiaj w Warszawie umowę w tej sprawie parafowali przedstawiciele obydwu samorządów.

 • Większe miasta wspierają gminę Skołyszyn

  Miasto Szczecin, gmina i miasto Nowe Skalmierzyce oraz gmina Górowo Iławeckie zamierzają wesprzeć finansowo gminę Skołyszyn. Przekazane środki zostaną wykorzystane na odbudowę, a także przebudowę infrastruktury drogowej, która w wyniku nawałnicy została zniszczona. Jak podkreśla wójt Bogusław Kręcisz straty szacowane są na kilka milionów złotych.

 • Według badań exit poll – Nie da się wskazać zwycięzcy wyborów

  Z sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos Andrzej Duda zdobył 50,4% poparcia, a jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski 49,6%. Różnica poparcia między kandydatami wynosi jedynie 0,8 punktu procentowego. Frekwencja w drugiej turze wyborów jak wskazuje badanie wyniosła 68,9%.

 • Do godziny 17. gmina Brzyska z najwyższą frekwencją

  Druga tura wyborów prezydenckich zmobilizowała Polaków do wzięcia udziału w głosowaniu. We wszystkich gminach w powiecie jasielskim odnotowano wyższą frekwencję niż w pierwszej turze wyborów. Do godziny 17. najwięcej osób zagłosowało w gminie Brzyska.

 • Trwa głosowanie w II turze wyborów prezydenckich

   

  Polacy zdecydują dzisiaj o tym, który z dwóch kandydatów w wyborach prezydenckich sprawował będzie najwyższy urząd w państwie przez najbliższe pięć lat. Głosowanie trwać będzie do godziny 21. Frekwencja w Jaśle na godz. 12. wyniosła 24,1%.

 • Czarni żegnają się z pucharem. Skromne zwycięstwo Karpat w Jaśle

   

  W zaległym, półfinałowym meczu Okręgowego Pucharu Polski drużyna Czarnych Jasło przegrała z Karpatami Krosno 0:1. Tym samym to krośnianie mogli dzisiaj cieszyć się z awansu do finału, w którym zmierzą się ze Stalą Sanok. Gola na wagę zwycięstwa dla ekipy Karpat strzelił Szymon Dziadosz.

 • Sprawcy rozboju na młodym zawodniku Czarnych Jasło w rękach policji

   

  Dwóch mężczyzn, którzy w minioną sobotę pobili 17-letniego zawodnika Czarnych Jasło oraz zerwali z niego klubową koszulkę trafiło w ręce policji. To mieszkańcy powiatu gorlickiego. Usłyszeli już zarzut rozboju, za który grozi im od 2 do 12 lat więzienia. Najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie.

 • Ten zawód może okazać się strzałem w dziesiątkę!

   

  W ofertach szkół ponadpodstawowych znaleźć można mnóstwo ciekawych kierunków. Sęk w tym, aby obrać taką ścieżkę, w której wybrany zawód pozwoli nam patrzeć na z optymizmem na zawodową przyszłość. Spoglądając perspektywicznie na dostępne możliwości wybór może być znacznie prostszy. Takim przyszłościowym kierunkiem jest z pewnością technik chłodnictwa i klimatyzacji w ZSUiS w Jaśle. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105