Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Dni Jasła - Skangur - wywiad!

3
Skangur w JaśleWywiad z członkami zespołu Skangur. Wokalistą Mateuszem Mijalem - jaślaninem, absolwentem krakowskiej szkoły muzycznej oraz z saksofonistą - Sebastianem Steciem - mgr matematyki, wesołkiem, który jest niezłym \'szołmenem\'.

Karolina: Jak Ci się podobał koncert i jasielska publiczność??
M.M: Jak dla mnie i zapewne dla całego zespołu super. Nasza muzyka tutaj na Podkarpaciu jest bardzo dobrze przyjmowana, graliśmy już koncerty w Krośnie, Sanoku, w tamtym roku w Jaśle i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Jasielska i podkarpacka publiczność jest rockową publicznością, dlatego koncerty zawsze są udane.

K: Jak Ci się podoba w Jaśle?
S.S: Jestem bardzo mile zaskoczony, myślałem, że jest to taka typowa mieścinka itd. Przyjechaliśmy tutaj bardzo wcześnie i pierwsze co zrobiliśmy to przyjechaliśmy tutaj na rynek zobaczyć jakie są warunki i jaki jest sprzęt. Zostaliśmy bardzo mile zaskoczeni, mnie konkretnie zaskoczył bardzo urokliwy i przyjemny rynek. Później pojechaliśmy na basen, gdzie odpoczęliśmy, popływaliśmy, poopalaliśmy się. Na koniec poszliśmy oglądnąć mecz. Naprawdę Jasło według mnie jest świetnym miastem.

K: Kiedy fani doczekają się nowej płyty?
S.S: Problem z płytą jest taki: żeby nagrywać płytę to trzeba mieć ją dla kogo nagrywać. Pierwsza płyta była nagrana dla bardzo małej wytwórni i sprzedaliśmy zaledwie 3 tys. egzemplarzy. Natomiast materiał do nowej płyty jest gotowy, szukamy teraz wydawcy, managera, który się nami zajmie, ponieważ jesteśmy młodym zespołem i nie mamy nikogo na stałe. Szukamy też firmy, która wyda tą płytę. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze to bardzo możliwe, że wydamy ją nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Wierzymy, że wszystko tak się ułoży, że będziemy mogli wydać wersje anglojęzyczna naszej płyty. Mamy nadzieję, że płyta zostanie wydana do końca tego roku.

K: Jak to się stało, że Mateusz, który właśnie w tej chwili rozdaje fanom(a raczej fankom) autografy, zastąpił starego wokalistę zespołu?
S.S: To była bardzo ciekawa sytuacja. Rozstaliśmy się z wokalistą naszego zespoły, ponieważ jakoś przestało nam się układać. Myśleliśmy, że bardzo łatwo pójdzie nam znalezienie nowego wokalisty, ponieważ w Krakowie jesteśmy znani. Zależało nam, by nowy wokalista był z Krakowa, bo to zawsze ułatwia sprawę. Zorganizowaliśmy casting. Skangur w JaśleNapisaliśmy o nim na naszej stronie internetowej, na stronie naszego fan clubu, w różnych szkołach muzycznych, klubach, tam gdzie się przewijają młodzi ludzie. Przesłuchiwaliśmy różne osoby, przez jakieś trzy miesiące. I wtedy przyszedł taki młody „nieopierzony kurczak”, który po prostu jak zaśpiewał no to nam zmiękły kolana. Wtedy zdecydowaliśmy, że zostaje. Poza tym, Mateusz od razu wpasował się do zespołu. Jesteśmy naprawdę paczką nieźle zakręconych ludzi, a on pasuje do nas idealnie, bo oprócz tego, że jest naprawdę świetnym wokalistą, to też super facetem.

K: Zaczęły się wakacje, jak macie zamiar je spędzić? Będą pracowite czy może będzie to słodkie leniuchowanie?
S.S: Myślę, że po trochu. Koncertów nie gramy zbyt często, bo taką założyliśmy strategię, na razie pracujemy nad dobrym materiałem. Jednak zapewne, będą one pracowite, jeżeli wszystko pójdzie dobrze, tak jak już wcześniej wspominałem i wydamy tą anglojęzyczną płytę, będziemy musieli dużo pracy w nią włożyć. Jest dużo rzeczy, które będziemy musieli zrobić przez te wakacje.

K: Życzymy powodzenia i trzymamy za was kciuki, dziękujemy za wywiad.
S.S: Ja również dziękuję.

Rozmawiała: Truskawka
Napisany dnia: 26.06.2006, 02:21
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ W-S-G
dnia 26.06.2006, 19:35
Ocena
komentarza:
0
HMMM NIE SŁUCHAŁEM TAK ŻE NEI OCENIAM ;D:d:
@ gabiii
dnia 27.06.2006, 11:54
Ocena
komentarza:
0
bylo zajebiscie!!!!!!! Karolina fajny wywiadzik:)
@ asiula
dnia 10.06.2007, 12:36
Ocena
komentarza:
1
zajebista grupa..:)) aa chlopcy tez niczym sobie:)pozdrawiam:):)
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strażacy ochotnicy odwiedzili z prezentami pacjentów rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii Dziecięcej

   

  Strażacy ochotnicy z regionu jasielskiego, już po raz czwarty, odwiedzili pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W sobotnie przedpołudnie, wyruszyli z Zimnej Wody do stolicy województwa podkarpackiego z prezentami, których zbiórka prowadzona była od października ubiegłego roku. Dzieci, które każdego dnia toczą walkę z chorobą nowotworową otrzymały zabawki, artykuły szkolne, czy też książki.

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Polski Ład – zmiany w zasadach rozliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Dyżur telefoniczny ZUS pod patronatem Jaslo4u.pl

   

  Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz biuro rachunkowe? Chciałbyś się dowiedzieć jakie zmiany wprowadził Polski Ład w rozliczaniu składek na ubezpieczenie zdrowotne? 21 stycznia zapraszamy na dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, którzy będą odpowiadać na pytania z zakresu zmian w ubezpieczeniach wynikających z Polskiego Ładu.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Dzień Babci i Dziadka na wesoło. Wygraj bilety na spektakl „Gwałtu co się dzieje”

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na spektakl pt. „Gwałtu co się dzieje”. Fredrowska komedia jest niespodzianką przygotowaną z okazji zbliżających się dni babci i dziadka. W najbliższy piątek (21 stycznia) na scenie wystąpią aktorzy młodzieżowego teatru, działającego w JDK. Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na to przedstawienie.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Spółka Unimot przejmie jasielskie zakłady Lotos

  Prezes zarządu i dyrektor generalny PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował jakim firmom zostanie sprzedana część Lotosu. Wśród czterech partnerów znaleźli się Saudi Arabian Oil Company (Saudi Aramco), Grupa MOL, Rossi Biofuel Zrt. oraz spółka Unimot. Ta ostatnia ma przejąć 100 proc. akcji Lotos Terminale, a w tym Lotos Infrastruktura Jasło i Lotos Asfalt.

 • Wieloletni lider rynku samochodów osobowych wraca do gry !

 • Szkoła Podstawowa w Świerchowej do likwidacji

  Rada Gminy w Osieku Jasielskim podjęła uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Świerchowej. Obecnie do placówki uczęszcza sześcioro uczniów z trzeciej klasy, a w oddziale przedszkolnym jest troje dzieci w różnym wieku. Kolejne dane wskazują, że w przyszłym roku szkolnym nie będzie chętnych do pierwszej klasy.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105