Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Dni Jasła - Skangur - wywiad!

3
Skangur w JaśleWywiad z członkami zespołu Skangur. Wokalistą Mateuszem Mijalem - jaślaninem, absolwentem krakowskiej szkoły muzycznej oraz z saksofonistą - Sebastianem Steciem - mgr matematyki, wesołkiem, który jest niezłym \'szołmenem\'.

Karolina: Jak Ci się podobał koncert i jasielska publiczność??
M.M: Jak dla mnie i zapewne dla całego zespołu super. Nasza muzyka tutaj na Podkarpaciu jest bardzo dobrze przyjmowana, graliśmy już koncerty w Krośnie, Sanoku, w tamtym roku w Jaśle i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Jasielska i podkarpacka publiczność jest rockową publicznością, dlatego koncerty zawsze są udane.

K: Jak Ci się podoba w Jaśle?
S.S: Jestem bardzo mile zaskoczony, myślałem, że jest to taka typowa mieścinka itd. Przyjechaliśmy tutaj bardzo wcześnie i pierwsze co zrobiliśmy to przyjechaliśmy tutaj na rynek zobaczyć jakie są warunki i jaki jest sprzęt. Zostaliśmy bardzo mile zaskoczeni, mnie konkretnie zaskoczył bardzo urokliwy i przyjemny rynek. Później pojechaliśmy na basen, gdzie odpoczęliśmy, popływaliśmy, poopalaliśmy się. Na koniec poszliśmy oglądnąć mecz. Naprawdę Jasło według mnie jest świetnym miastem.

K: Kiedy fani doczekają się nowej płyty?
S.S: Problem z płytą jest taki: żeby nagrywać płytę to trzeba mieć ją dla kogo nagrywać. Pierwsza płyta była nagrana dla bardzo małej wytwórni i sprzedaliśmy zaledwie 3 tys. egzemplarzy. Natomiast materiał do nowej płyty jest gotowy, szukamy teraz wydawcy, managera, który się nami zajmie, ponieważ jesteśmy młodym zespołem i nie mamy nikogo na stałe. Szukamy też firmy, która wyda tą płytę. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze to bardzo możliwe, że wydamy ją nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Wierzymy, że wszystko tak się ułoży, że będziemy mogli wydać wersje anglojęzyczna naszej płyty. Mamy nadzieję, że płyta zostanie wydana do końca tego roku.

K: Jak to się stało, że Mateusz, który właśnie w tej chwili rozdaje fanom(a raczej fankom) autografy, zastąpił starego wokalistę zespołu?
S.S: To była bardzo ciekawa sytuacja. Rozstaliśmy się z wokalistą naszego zespoły, ponieważ jakoś przestało nam się układać. Myśleliśmy, że bardzo łatwo pójdzie nam znalezienie nowego wokalisty, ponieważ w Krakowie jesteśmy znani. Zależało nam, by nowy wokalista był z Krakowa, bo to zawsze ułatwia sprawę. Zorganizowaliśmy casting. Skangur w JaśleNapisaliśmy o nim na naszej stronie internetowej, na stronie naszego fan clubu, w różnych szkołach muzycznych, klubach, tam gdzie się przewijają młodzi ludzie. Przesłuchiwaliśmy różne osoby, przez jakieś trzy miesiące. I wtedy przyszedł taki młody „nieopierzony kurczak”, który po prostu jak zaśpiewał no to nam zmiękły kolana. Wtedy zdecydowaliśmy, że zostaje. Poza tym, Mateusz od razu wpasował się do zespołu. Jesteśmy naprawdę paczką nieźle zakręconych ludzi, a on pasuje do nas idealnie, bo oprócz tego, że jest naprawdę świetnym wokalistą, to też super facetem.

K: Zaczęły się wakacje, jak macie zamiar je spędzić? Będą pracowite czy może będzie to słodkie leniuchowanie?
S.S: Myślę, że po trochu. Koncertów nie gramy zbyt często, bo taką założyliśmy strategię, na razie pracujemy nad dobrym materiałem. Jednak zapewne, będą one pracowite, jeżeli wszystko pójdzie dobrze, tak jak już wcześniej wspominałem i wydamy tą anglojęzyczną płytę, będziemy musieli dużo pracy w nią włożyć. Jest dużo rzeczy, które będziemy musieli zrobić przez te wakacje.

K: Życzymy powodzenia i trzymamy za was kciuki, dziękujemy za wywiad.
S.S: Ja również dziękuję.

Rozmawiała: Truskawka
Napisany dnia: 26.06.2006, 02:21
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ W-S-G
dnia 26.06.2006, 19:35
Ocena
komentarza:
0
HMMM NIE SŁUCHAŁEM TAK ŻE NEI OCENIAM ;D:d:
@ gabiii
dnia 27.06.2006, 11:54
Ocena
komentarza:
0
bylo zajebiscie!!!!!!! Karolina fajny wywiadzik:)
@ asiula
dnia 10.06.2007, 12:36
Ocena
komentarza:
1
zajebista grupa..:)) aa chlopcy tez niczym sobie:)pozdrawiam:):)
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Trwa budowa boiska przy ZSUiS

   

  Przed budynkiem Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle trwają prace przy budowie wielofunkcyjnego boiska sportowego. Ma być ono gotowe do końca października bieżącego roku. Inwestycja o wartości blisko pół miliona złotych jest elementem realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Jaśle zadania pn. „Budowa infrastruktury sportowej jednostek oświatowych Powiatu Jasielskiego”.

 • Pstryk i gotowe! Zobacz jak robi to fotograf Karolina Kaleta

   

  Obrazy towarzyszą nam w niemal każdym miejscu i chwili. Fotografia stała się nieodłącznym elementem naszego życia, zarówno prywatnego, jak również zawodowego. 

 • Księża z Parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle są na kwarantannie

  Trzech księży z Parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle od zeszłego tygodnia znajduje się na kwarantannie. Nie mogą oni sprawować liturgii w kościele z wiernymi, ale mogą to czynić prywatnie...

 • Organizujesz przyjęcie? Wybierz nową salę bankietową w Sepia Restauracja Noclegi

   

  Udane przyjęcie, to nie tylko smaczne menu, doskonała obsługa oraz przyjazna atmosfera. Sukces zależy również od miejsca, w którym zamierzamy zorganizować np. wesele, komunię, czy też spotkanie biznesowe. 

 • Pseudokibice pobili zawodnika Czarnych Jasło. 17-latek trafił do szpitala

   

  Dzisiaj, na ul. 3 Maja w Jaśle doszło do kuriozalnej sytuacji. Dwóch mężczyzn, prawdopodobnie pseudokibiców, dotkliwie pobiło zawodnika klubu JKS Czarni 1910 Jasło, który wracał do domu rowerem z meczu sparingowego swojej drużyny. Kiedy zakrwawiony 17-latek ocknął się, nie miał na sobie klubowego trykotu. Bandyci zerwali z niego koszulkę i oddali się w nieznanym kierunku.

 • „Sobota dla Rafała”. Poseł Borys Budka w Jaśle

  Przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej pytany o kwestie związane z funkcjonowaniem samorządu zwrócił uwagę na fakt, że niedzielne głosowanie (drugą tura odbędzie się 12 lipca) będzie wyborem pomiędzy modelem centralistycznym, preferowanym przez PiS a decentralizacją i autonomią samorządu, której zwolennikiem jest Rafał Trzaskowski.

 • Psychoterapeuta - po co?

   

  Z psychoterapii powinien skorzystać każdy, kto cierpi, czuje się samotny, porzucony, ma trudności w budowaniu satysfakcjonujących związków i relacji z ludźmi, boi się bliskości, ale równocześnie jej pragnie, przeżywa lęk, głęboki smutek, nie radzi sobie w kontrolowaniu złości, boryka się z niską samooceną, odczuwa dyskomfort w życiu i pragnie zrozumienia, zmiany swoich funkcji psychicznych, sposobów zachowania. To tylko niektóre z najczęściej występujących trudności.
 • Minister Zbigniew Ziobro z wizytą w Jaśle. Szef resortu sprawiedliwości ostro o Rafale Trzaskowskim

   

  Dzisiejszego popołudnia w Jaśle zjawił się Zbigniew Ziobro. Szef resortu sprawiedliwości, na jasielskim rynku spotkał się ze strażakami ochotnikami i samorządowcami. Wizytę zdominowały dwie kwestie. 

 • Trwa walka o głosy wyborców. W mateczniku Prawa i Sprawiedliwości posłanki PO apelowały o poparcie dla Rafała Trzaskowskiego

   

  Walka o głosy wyborców przed drugą turą głosowania w wyborach prezydenckich trwa w najlepsze. Dzisiaj, na jasielskim rynku o poparcie dla Rafała Trzaskowskiego w wyborczej dogrywce apelowały posłanki Platformy Obywatelskiej – Joanna Frydrych i Krystyna Skowrońska. 

 • Ogromna tragedia dotknęła wiele rodzin w Trzcinicy

  To kolejne rodziny, którym gwałtowne burze i wichury wyrządziły ogromne szkody. Dom państwa Szwedów został zalany na wysokości blisko dwóch metrów. Nie udało się uratować ich samochodów, urządzeń AGD, kotła i wielu innych rzeczy. Rodzina Kmiecików także znalazła się w trudnej sytuacji, podobnie państwo Synowieccy. Wierzą, że dzięki pomocy innych znów będą mogli wrócić do swoich domów.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105