Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Dni Jasła - tak się bawi tak się bawi Jasełko ! - wywiad z Janem Urbanem

3
 Dni Jasła już za nami obecnie czas podsumowań. O krótnie podsumowanie jeszcze na gorąco poprosilismy Kierownika do spraw promocji Jasła i regionu pana Jana Urbana.Gołąb: Jak pan jako organizator Dni Jasła ocenia te imprezę ?


Jan Urban: Więc tak najważniejsze jest to że pogoda dopisała, przy tego typu imprezie pogoda to jest podstawa. Myślę ze te trzy dni były bardzo ciekawe udało się stworzyć atmosferę rodzinnego pikniku, można było wszędzie zauważyć rodziców z dziećmi, młodych i starszych. Wczoraj odbył się naprawę czaderski koncert na którym bawiła się ogromna liczba ludzi - jest to chyba rekord pod względem frekwencji na Dniach Jasła. Inną ważną sprawą jest to, że wśród mieszkańców miasta ciągle wzrasta kultura imprezowania, przez całe trzy dni ani jednej interwencji służb porządkowych. Niedziela – dzień miast partnerski, Jasło ma kontakty na Węgrzech Molkó, Nowe Miasto w Czechach, czy też słowacki Bardejov i kilka jeszcze innych miast które prezentowały się dzisiaj na rynku. Ogólnie rzecz biorąc przygotowaliśmy mieszankę dla każdego coś miłego: dla lubiących folk występowały zespoły folkowe, dla wielbicieli atmosfery piknikowej była sobota czyli konie, helikopter i naprawdę liczne atrakcje rodem z parku rozrywki jak również koncert Maanam czy Skangura.
Jasło musi być miastem otwartym, to miasto ma ciekawą historie i właśnie dzięki takim imprezom nadal ją budujemy.

G: A co sądzi pan na temat propozycji odwołania Dni Jasła i przekazania pieniędzy ofiarom powodzi ??

J.U.: Odpowiem krótko niektórzy takimi propozycjami wprowadzali elementy swoich gierek. Umowy były podpisane dużo wcześniej, a kary za rozwiązanie również kosztują. Rozumiem i współczuje ofiarom powodzi ale odwoływać wszystko w ostatniej chwili i płacić za podpisane umowy kary umowne to naprawdę niewiele by dla Tych powodzian zostało. Brutalnie dość powiem nie tędy droga, ktoś chciał zagrać na tanich emocjach, nie wiem kto, nie wiem dlaczego i tego nie skomentuje.

G: A czy możemy liczyć na więcej tego typu imprez organizowanych przez Urząd Miasta ??


J.U.: Oczywiście przecież „tak się bawi tak się bawi Jasełko” i po prostu musimy być otwarci 12 sierpnia będzie Lato z Radiem zagra m.in. Krzysztof Krawczyk oraz zespół Kombi. W pierwszą sobotę września odbędą się Dni Wina. Za tydzień Piknik z Konikiem Polskim. Wakacje dopiero się zaczynają wszystko się jeszcze klaruje wszystko przed nami . Jesteście młodzi i dla was przede wszystkim trzeba coś robić abyście poczuli to miasto jak również w sposób miły i atrakcyjny mogli spędzić czas

Napisany dnia: 26.06.2006, 00:55
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Giovanni
dnia 26.06.2006, 23:51
Ocena
komentarza:
0
Czy to jest ten Jan Urban polski reprezentant kraju w piłce noznej co grał w Górniku Zabrze. skad on sie znalazł w Jasle:D:lol:
@ Golab
dnia 27.06.2006, 20:51
Ocena
komentarza:
0
nie to nie ten :P to jest Jan Urban - Kierownika do spraw promocji Jasła i regionu oraz Komendant Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Jaśle
@ Olek
dnia 27.06.2006, 23:09
Ocena
komentarza:
0
A dlaczego p.Urban nic nie powiedział o munduriadzie i osobach,które całą tą imprezę przygotowali łącznie z helikopterem?
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rodzina, bliscy i przyjaciele pożegnali Kubę Procanina

   

  Ciało zmarłego w minioną środę Kuby Procanina spoczęło dzisiaj w grobie na cmentarzu parafialnym w Jaśle – Sobniowie. Zmarłemu, w ostatniej drodze towarzyszyła rodzina, bliscy, przyjaciele oraz setki mieszkańców Jasła i okolic, którzy kibicowali Kubie zarówno w hali sportowej, jak też w walce z chorobą. Nazwisko Kuby Procanina na zawsze pozostanie symbolem nieustępliwości w dążeniu do upragnionego celu oraz godnego naśladowania hartu ducha.

 • Duże zmiany w programie „Czyste Powietrze”. Bezzwrotne dofinansowanie nawet do 136 tys. zł

  W minioną środę w Jasielskim Domu Kultury odbyła się konferencja na temat nowej edycji programu „Czyste Powietrze”. Paweł Mirowski, wiceszef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz pełnomocnik Prezesa rady Ministrów ds. programu „Czyste Powietrze” przedstawił istotne zmiany, jakie wprowadzono w nowej edycji...

 • Konkurs! Wygraj podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec” w kinie Helios Krosno

   

  Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Z myślą o wszystkich zakochanych we współpracy z Kinem Helios Krosno przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są dwie podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec”. Zapraszamy do udziału w zabawie.

 • Kuba Procanin nie żyje. 26-letni siatkarz zmarł po wieloletniej walce z chorobą

   

  Siatkarskie Jasło pogrążyło się wczoraj w żałobie. W środę wieczorem po wieloletniej walce z chorobą nowotworową, zmarł Jakub Procanin. Utalentowany siatkarz miał 26 lat. Dzięki swojej bezkompromisowości i woli walki na zawsze pozostanie w pamięci wielu mieszkańców Jasła, nie tylko kibiców siatkówki.  

 • Tragedia w Jaśle. Mężczyzna wypadł z piątego piętra bloku mieszkalnego

   

  W Jaśle doszło dzisiaj tragicznego zdarzenia, w którym śmierć poniósł 64-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że śmierć mężczyzny była następstwem upadku z piątego piętra bloku mieszkalnego przy ul. Baczyńskiego. Policja wyjaśnia okoliczności tego tragicznego wypadku.

 • Nowa droga na osiedlu Gądki powstanie w tym roku

  Miasto rozstrzygnęło przetarg i podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle na wykonanie zadania pn. "Budowa drogi na osiedlu Gądki". Inwestycja opiewa na ponad 3,5 mln zł. Nowy odcinek na długości blisko 600 metrów ma być gotowy jesienią br.

   

   

 • Ankieta dotycząca potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych mieszkańców Jasła

   

  Miasto Jasło prowadzi obecnie diagnozę potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych  mieszkańców Jasła. Opinie osób mieszkających i pracujących w Jaśle są dla nas szczególnie ważne, dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety, której celem jest poznanie Państwa oczekiwań względem rynku nieruchomości i usług mieszkaniowych.

 • Pizza Express – zawsze świeżo, zawsze pysznie!

   

  Chodzi za Wami pizza, kebab lub burger? Spróbujcie specjałów, które od niedawna serwuje nowa pizzeria Pizza Express w Jaśle. W jej menu znajdziecie przepyszną pizzę, kebaby, burgery, zapiekanki oraz wyśmienite sałatki. Dowolne pozycje z menu zamawiać można na miejscu oraz z dowozem, także przez aplikację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657