Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Dni Jasła - tak się bawi tak się bawi Jasełko ! - wywiad z Janem Urbanem

3
 Dni Jasła już za nami obecnie czas podsumowań. O krótnie podsumowanie jeszcze na gorąco poprosilismy Kierownika do spraw promocji Jasła i regionu pana Jana Urbana.Gołąb: Jak pan jako organizator Dni Jasła ocenia te imprezę ?


Jan Urban: Więc tak najważniejsze jest to że pogoda dopisała, przy tego typu imprezie pogoda to jest podstawa. Myślę ze te trzy dni były bardzo ciekawe udało się stworzyć atmosferę rodzinnego pikniku, można było wszędzie zauważyć rodziców z dziećmi, młodych i starszych. Wczoraj odbył się naprawę czaderski koncert na którym bawiła się ogromna liczba ludzi - jest to chyba rekord pod względem frekwencji na Dniach Jasła. Inną ważną sprawą jest to, że wśród mieszkańców miasta ciągle wzrasta kultura imprezowania, przez całe trzy dni ani jednej interwencji służb porządkowych. Niedziela – dzień miast partnerski, Jasło ma kontakty na Węgrzech Molkó, Nowe Miasto w Czechach, czy też słowacki Bardejov i kilka jeszcze innych miast które prezentowały się dzisiaj na rynku. Ogólnie rzecz biorąc przygotowaliśmy mieszankę dla każdego coś miłego: dla lubiących folk występowały zespoły folkowe, dla wielbicieli atmosfery piknikowej była sobota czyli konie, helikopter i naprawdę liczne atrakcje rodem z parku rozrywki jak również koncert Maanam czy Skangura.
Jasło musi być miastem otwartym, to miasto ma ciekawą historie i właśnie dzięki takim imprezom nadal ją budujemy.

G: A co sądzi pan na temat propozycji odwołania Dni Jasła i przekazania pieniędzy ofiarom powodzi ??

J.U.: Odpowiem krótko niektórzy takimi propozycjami wprowadzali elementy swoich gierek. Umowy były podpisane dużo wcześniej, a kary za rozwiązanie również kosztują. Rozumiem i współczuje ofiarom powodzi ale odwoływać wszystko w ostatniej chwili i płacić za podpisane umowy kary umowne to naprawdę niewiele by dla Tych powodzian zostało. Brutalnie dość powiem nie tędy droga, ktoś chciał zagrać na tanich emocjach, nie wiem kto, nie wiem dlaczego i tego nie skomentuje.

G: A czy możemy liczyć na więcej tego typu imprez organizowanych przez Urząd Miasta ??


J.U.: Oczywiście przecież „tak się bawi tak się bawi Jasełko” i po prostu musimy być otwarci 12 sierpnia będzie Lato z Radiem zagra m.in. Krzysztof Krawczyk oraz zespół Kombi. W pierwszą sobotę września odbędą się Dni Wina. Za tydzień Piknik z Konikiem Polskim. Wakacje dopiero się zaczynają wszystko się jeszcze klaruje wszystko przed nami . Jesteście młodzi i dla was przede wszystkim trzeba coś robić abyście poczuli to miasto jak również w sposób miły i atrakcyjny mogli spędzić czas

Napisany dnia: 26.06.2006, 00:55
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Giovanni
dnia 26.06.2006, 23:51
Ocena
komentarza:
0
Czy to jest ten Jan Urban polski reprezentant kraju w piłce noznej co grał w Górniku Zabrze. skad on sie znalazł w Jasle:D:lol:
@ Golab
dnia 27.06.2006, 20:51
Ocena
komentarza:
0
nie to nie ten :P to jest Jan Urban - Kierownika do spraw promocji Jasła i regionu oraz Komendant Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Jaśle
@ Olek
dnia 27.06.2006, 23:09
Ocena
komentarza:
0
A dlaczego p.Urban nic nie powiedział o munduriadzie i osobach,które całą tą imprezę przygotowali łącznie z helikopterem?
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Trwa budowa boiska przy ZSUiS

   

  Przed budynkiem Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle trwają prace przy budowie wielofunkcyjnego boiska sportowego. Ma być ono gotowe do końca października bieżącego roku. Inwestycja o wartości blisko pół miliona złotych jest elementem realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Jaśle zadania pn. „Budowa infrastruktury sportowej jednostek oświatowych Powiatu Jasielskiego”.

 • Pstryk i gotowe! Zobacz jak robi to fotograf Karolina Kaleta

   

  Obrazy towarzyszą nam w niemal każdym miejscu i chwili. Fotografia stała się nieodłącznym elementem naszego życia, zarówno prywatnego, jak również zawodowego. 

 • Księża z Parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle są na kwarantannie

  Trzech księży z Parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle od zeszłego tygodnia znajduje się na kwarantannie. Nie mogą oni sprawować liturgii w kościele z wiernymi, ale mogą to czynić prywatnie...

 • Organizujesz przyjęcie? Wybierz nową salę bankietową w Sepia Restauracja Noclegi

   

  Udane przyjęcie, to nie tylko smaczne menu, doskonała obsługa oraz przyjazna atmosfera. Sukces zależy również od miejsca, w którym zamierzamy zorganizować np. wesele, komunię, czy też spotkanie biznesowe. 

 • Pseudokibice pobili zawodnika Czarnych Jasło. 17-latek trafił do szpitala

   

  Dzisiaj, na ul. 3 Maja w Jaśle doszło do kuriozalnej sytuacji. Dwóch mężczyzn, prawdopodobnie pseudokibiców, dotkliwie pobiło zawodnika klubu JKS Czarni 1910 Jasło, który wracał do domu rowerem z meczu sparingowego swojej drużyny. Kiedy zakrwawiony 17-latek ocknął się, nie miał na sobie klubowego trykotu. Bandyci zerwali z niego koszulkę i oddali się w nieznanym kierunku.

 • „Sobota dla Rafała”. Poseł Borys Budka w Jaśle

  Przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej pytany o kwestie związane z funkcjonowaniem samorządu zwrócił uwagę na fakt, że niedzielne głosowanie (drugą tura odbędzie się 12 lipca) będzie wyborem pomiędzy modelem centralistycznym, preferowanym przez PiS a decentralizacją i autonomią samorządu, której zwolennikiem jest Rafał Trzaskowski.

 • Psychoterapeuta - po co?

   

  Z psychoterapii powinien skorzystać każdy, kto cierpi, czuje się samotny, porzucony, ma trudności w budowaniu satysfakcjonujących związków i relacji z ludźmi, boi się bliskości, ale równocześnie jej pragnie, przeżywa lęk, głęboki smutek, nie radzi sobie w kontrolowaniu złości, boryka się z niską samooceną, odczuwa dyskomfort w życiu i pragnie zrozumienia, zmiany swoich funkcji psychicznych, sposobów zachowania. To tylko niektóre z najczęściej występujących trudności.
 • Minister Zbigniew Ziobro z wizytą w Jaśle. Szef resortu sprawiedliwości ostro o Rafale Trzaskowskim

   

  Dzisiejszego popołudnia w Jaśle zjawił się Zbigniew Ziobro. Szef resortu sprawiedliwości, na jasielskim rynku spotkał się ze strażakami ochotnikami i samorządowcami. Wizytę zdominowały dwie kwestie. 

 • Trwa walka o głosy wyborców. W mateczniku Prawa i Sprawiedliwości posłanki PO apelowały o poparcie dla Rafała Trzaskowskiego

   

  Walka o głosy wyborców przed drugą turą głosowania w wyborach prezydenckich trwa w najlepsze. Dzisiaj, na jasielskim rynku o poparcie dla Rafała Trzaskowskiego w wyborczej dogrywce apelowały posłanki Platformy Obywatelskiej – Joanna Frydrych i Krystyna Skowrońska. 

 • Ogromna tragedia dotknęła wiele rodzin w Trzcinicy

  To kolejne rodziny, którym gwałtowne burze i wichury wyrządziły ogromne szkody. Dom państwa Szwedów został zalany na wysokości blisko dwóch metrów. Nie udało się uratować ich samochodów, urządzeń AGD, kotła i wielu innych rzeczy. Rodzina Kmiecików także znalazła się w trudnej sytuacji, podobnie państwo Synowieccy. Wierzą, że dzięki pomocy innych znów będą mogli wrócić do swoich domów.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105