Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Dni Jasła - wywiad z Burmistrzem

1
 Burmistrz miasta Jasła Andrzej Czernecki z zainteresowaniem śledził atrakcje jasielskiego święta. Z przyjemnościa zgodził się udzielić naszemu portalowi wywiadu.Gołab: Jak ocenia Pan tegoroczne Dni Jasła ?

Andrzej Czernecki: Oceniam je bardzo dobrze, bo przede wszystkim jest pogoda, a to jest jak wiadomo zawsze największy problem organizatorów. Myślę, że oferta jest bogata: dzień pierwszy poświęcony naszym tradycjom i korzeniom kulturowym. Wczoraj był zupełnie inny, służby mundurowe, konie, występy zespołów młodzieżowym, jak również sam koncert Maanam. Po frekwencji widać, że ta propozycja była trafiona. No i dzisiaj ten dzień miast partnerskich, czyli też taka propozycja urozmaicona- - różne kulturowo nacje prezentują swoją kulturę i tradycje. Oraz wieczorny koncert zespołu Skangur.
Myślę, że to mieszkańcy powinni oceniać te Dni Jasła, ale patrząc na frekwencję sądzę, że oferta przygotowana dla nich jest ciekawa.

G:Co sądzi Pan na temat plotki o odwołaniu Dni Jasła i przekazania pieniędzy na rzecz ofiar powodzi ?

A.Cz.:Faktycznie była taka propozycja, skierowana przez posła Stanisława Zająca, aby zrezygnować z finansowania uroczystości, jak również środków przekazu informacji, a podyktowane to było taką sugestią, że 40.000 tysięcy przekazanych przez samorząd to jest zbyt mało, aby pomoc powodzianom. Myślę, że jest to oparte na niepełnych informacjach, gdyż nie takie sumy zostały przeznaczone na pomoc, tutaj chodzi o kwotę ponad 200 tys. zł, które samorząd miasta przeznaczył w tej chwili. Spływają tez inne środki, ponad 190 tys. zł z budżetu państwa, ta suma będzie jeszcze rosła, bo wnioski cały czas wpływają, myślę że kwota ta wzrośnie do 300 tys. zł z budżetu państwa. Poza tym mamy jeszcze środki na likwidację skutków powodzi, jest to kolejna kwestia. Jest to zupełnie inna skala finansowa i ta przesłanka stała się nietrafiona. Druga uwaga jest taka, że odwoływanie imprez które są związane z umowami które podpisano dużo wcześniej pociąga za sobą konsekwencje finansowe i mogło to spowodować dodatkowe koszta kar za zrywanie umów. Reasumując, nie jest celem nikogo, aby w momentach trudnych wprowadzać atmosferę przygnębienia tylko mierzyć się z problemami. Jeżeli nagle okazuje się, że potrzeba pieniędzy to trzeba je zdobyć w jakiś inny sposób, a to co było zaplanowane powinno się odbyć. Obecnie sytuacja wraca do normy, lada chwila rozpoczną się prace zabezpieczające Jasło przed kolejnymi powodziami. Nie chciałbym tu porównywać Jasła do Londynu, ale proszę sobie przypomnieć że w momentach najtrudniejszych to miasto też się nie załamywało, że potrafiło żyć i mierzyć się z problemami. Nasze Jasło 60 lat temu nie istniało, w tej chwili robi się coraz piękniejsze i tętni życiem. I to pokazuje że nasi mieszkańcy maja charakter i potrafią walczyć z przeciwnościami, a nastrój przygnębienia nie sprzyja takiej walce.

G: Patrząc na frekwencje dzisiaj, wczoraj ogromna liczba ludzi bawiła się świetnie. To pokazuje nam, że ludzie są głodni takich imprez. Czy można liczyć na więcej takich inicjatyw ?

A.Cz.: Myślę, że ten rok dostarczy tego rodzaju wspólnych przeżyć, bo będziemy mieli dwunastego sierpnia koncert Lata z Radiem Jesteśmy jednym z dziewiętnastu miast w Polsce gdzie odbędzie się trzydziesta piąta rocznica tej imprezy. Znaleźliśmy się w wąskim gronie miast, więc mam nadzieje że ten koncert będzie na długo zapamiętany. Planujemy również kilka innych imprez, które będą taką masową rozrywką . Obecnie priorytetem dla nas jest miejsce gdzie takie imprezy będzie można organizować i właśnie dlatego trwają prace przebudowy hali MOSiR. To będzie taki obiekt jak w Krośnie, gdzie widać ze dzięki takiemu obiektowi organizowanych jest naprawdę dużo ciekawych imprez. Inną ważna sprawą jest pisanie ciekawych i mądrych projektów i wyciąganie pieniędzy nie tylko z kasy miejskiej ale również z zewnątrz – obecnie zajmuje się tym Jasielski Dom Kultury.
Obecnie również studenci chcą otworzyć swój klub, co również spowoduje wzrost liczby imprez kulturalnych dla młodych ludzi.
Wszystko to prowadzi do zwiększenia imprez kulturalnych, a to jest to, co daje więcej chęci do życia, więcej energii powoduje uśmiech. Z tych pieniędzy które mamy, organizujemy ile się da ale mam nadzieję, że będzie tego coraz więcej.
Napisany dnia: 25.06.2006, 23:38
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ zośka
dnia 26.06.2006, 20:54
Ocena
komentarza:
0
Wojtek Nowicki z zespołem- REWELACJA!!!!!!!:):)
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strażacy ochotnicy odwiedzili z prezentami pacjentów rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii Dziecięcej

   

  Strażacy ochotnicy z regionu jasielskiego, już po raz czwarty, odwiedzili pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W sobotnie przedpołudnie, wyruszyli z Zimnej Wody do stolicy województwa podkarpackiego z prezentami, których zbiórka prowadzona była od października ubiegłego roku. Dzieci, które każdego dnia toczą walkę z chorobą nowotworową otrzymały zabawki, artykuły szkolne, czy też książki.

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Polski Ład – zmiany w zasadach rozliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Dyżur telefoniczny ZUS pod patronatem Jaslo4u.pl

   

  Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz biuro rachunkowe? Chciałbyś się dowiedzieć jakie zmiany wprowadził Polski Ład w rozliczaniu składek na ubezpieczenie zdrowotne? 21 stycznia zapraszamy na dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, którzy będą odpowiadać na pytania z zakresu zmian w ubezpieczeniach wynikających z Polskiego Ładu.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Dzień Babci i Dziadka na wesoło. Wygraj bilety na spektakl „Gwałtu co się dzieje”

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na spektakl pt. „Gwałtu co się dzieje”. Fredrowska komedia jest niespodzianką przygotowaną z okazji zbliżających się dni babci i dziadka. W najbliższy piątek (21 stycznia) na scenie wystąpią aktorzy młodzieżowego teatru, działającego w JDK. Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na to przedstawienie.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Spółka Unimot przejmie jasielskie zakłady Lotos

  Prezes zarządu i dyrektor generalny PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował jakim firmom zostanie sprzedana część Lotosu. Wśród czterech partnerów znaleźli się Saudi Arabian Oil Company (Saudi Aramco), Grupa MOL, Rossi Biofuel Zrt. oraz spółka Unimot. Ta ostatnia ma przejąć 100 proc. akcji Lotos Terminale, a w tym Lotos Infrastruktura Jasło i Lotos Asfalt.

 • Wieloletni lider rynku samochodów osobowych wraca do gry !

 • Szkoła Podstawowa w Świerchowej do likwidacji

  Rada Gminy w Osieku Jasielskim podjęła uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Świerchowej. Obecnie do placówki uczęszcza sześcioro uczniów z trzeciej klasy, a w oddziale przedszkolnym jest troje dzieci w różnym wieku. Kolejne dane wskazują, że w przyszłym roku szkolnym nie będzie chętnych do pierwszej klasy.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105