Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Dni Jasła - wywiad z Burmistrzem

1
 Burmistrz miasta Jasła Andrzej Czernecki z zainteresowaniem śledził atrakcje jasielskiego święta. Z przyjemnościa zgodził się udzielić naszemu portalowi wywiadu.Gołab: Jak ocenia Pan tegoroczne Dni Jasła ?

Andrzej Czernecki: Oceniam je bardzo dobrze, bo przede wszystkim jest pogoda, a to jest jak wiadomo zawsze największy problem organizatorów. Myślę, że oferta jest bogata: dzień pierwszy poświęcony naszym tradycjom i korzeniom kulturowym. Wczoraj był zupełnie inny, służby mundurowe, konie, występy zespołów młodzieżowym, jak również sam koncert Maanam. Po frekwencji widać, że ta propozycja była trafiona. No i dzisiaj ten dzień miast partnerskich, czyli też taka propozycja urozmaicona- - różne kulturowo nacje prezentują swoją kulturę i tradycje. Oraz wieczorny koncert zespołu Skangur.
Myślę, że to mieszkańcy powinni oceniać te Dni Jasła, ale patrząc na frekwencję sądzę, że oferta przygotowana dla nich jest ciekawa.

G:Co sądzi Pan na temat plotki o odwołaniu Dni Jasła i przekazania pieniędzy na rzecz ofiar powodzi ?

A.Cz.:Faktycznie była taka propozycja, skierowana przez posła Stanisława Zająca, aby zrezygnować z finansowania uroczystości, jak również środków przekazu informacji, a podyktowane to było taką sugestią, że 40.000 tysięcy przekazanych przez samorząd to jest zbyt mało, aby pomoc powodzianom. Myślę, że jest to oparte na niepełnych informacjach, gdyż nie takie sumy zostały przeznaczone na pomoc, tutaj chodzi o kwotę ponad 200 tys. zł, które samorząd miasta przeznaczył w tej chwili. Spływają tez inne środki, ponad 190 tys. zł z budżetu państwa, ta suma będzie jeszcze rosła, bo wnioski cały czas wpływają, myślę że kwota ta wzrośnie do 300 tys. zł z budżetu państwa. Poza tym mamy jeszcze środki na likwidację skutków powodzi, jest to kolejna kwestia. Jest to zupełnie inna skala finansowa i ta przesłanka stała się nietrafiona. Druga uwaga jest taka, że odwoływanie imprez które są związane z umowami które podpisano dużo wcześniej pociąga za sobą konsekwencje finansowe i mogło to spowodować dodatkowe koszta kar za zrywanie umów. Reasumując, nie jest celem nikogo, aby w momentach trudnych wprowadzać atmosferę przygnębienia tylko mierzyć się z problemami. Jeżeli nagle okazuje się, że potrzeba pieniędzy to trzeba je zdobyć w jakiś inny sposób, a to co było zaplanowane powinno się odbyć. Obecnie sytuacja wraca do normy, lada chwila rozpoczną się prace zabezpieczające Jasło przed kolejnymi powodziami. Nie chciałbym tu porównywać Jasła do Londynu, ale proszę sobie przypomnieć że w momentach najtrudniejszych to miasto też się nie załamywało, że potrafiło żyć i mierzyć się z problemami. Nasze Jasło 60 lat temu nie istniało, w tej chwili robi się coraz piękniejsze i tętni życiem. I to pokazuje że nasi mieszkańcy maja charakter i potrafią walczyć z przeciwnościami, a nastrój przygnębienia nie sprzyja takiej walce.

G: Patrząc na frekwencje dzisiaj, wczoraj ogromna liczba ludzi bawiła się świetnie. To pokazuje nam, że ludzie są głodni takich imprez. Czy można liczyć na więcej takich inicjatyw ?

A.Cz.: Myślę, że ten rok dostarczy tego rodzaju wspólnych przeżyć, bo będziemy mieli dwunastego sierpnia koncert Lata z Radiem Jesteśmy jednym z dziewiętnastu miast w Polsce gdzie odbędzie się trzydziesta piąta rocznica tej imprezy. Znaleźliśmy się w wąskim gronie miast, więc mam nadzieje że ten koncert będzie na długo zapamiętany. Planujemy również kilka innych imprez, które będą taką masową rozrywką . Obecnie priorytetem dla nas jest miejsce gdzie takie imprezy będzie można organizować i właśnie dlatego trwają prace przebudowy hali MOSiR. To będzie taki obiekt jak w Krośnie, gdzie widać ze dzięki takiemu obiektowi organizowanych jest naprawdę dużo ciekawych imprez. Inną ważna sprawą jest pisanie ciekawych i mądrych projektów i wyciąganie pieniędzy nie tylko z kasy miejskiej ale również z zewnątrz – obecnie zajmuje się tym Jasielski Dom Kultury.
Obecnie również studenci chcą otworzyć swój klub, co również spowoduje wzrost liczby imprez kulturalnych dla młodych ludzi.
Wszystko to prowadzi do zwiększenia imprez kulturalnych, a to jest to, co daje więcej chęci do życia, więcej energii powoduje uśmiech. Z tych pieniędzy które mamy, organizujemy ile się da ale mam nadzieję, że będzie tego coraz więcej.
Napisany dnia: 25.06.2006, 23:38
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ zośka
dnia 26.06.2006, 20:54
Ocena
komentarza:
0
Wojtek Nowicki z zespołem- REWELACJA!!!!!!!:):)
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Angielski dobry na wszystko?

   

  No dobrze, może nie na wszystkie bolączki świata, ale… przyznaj się, ile razy przygotowując CV wpisywałeś w rubryce znajomość języka angielskiego coś w stylu : poziom średniozawansownany lub dobry? Ile razy przy tym westchnąłeś bez entuzjazmu z myślą: „ oby tylko tego nie sprawdzono” Ile razy obiecywałeś sobie, że wreszcie coś z tym zrobisz?

 • Samorząd województwa mazowieckiego przekazał Jasłu 200 tys. zł na usuwanie skutków nawałnic

   

  Miasto Jasło otrzyma pomoc od samorządu województwa mazowieckiego. Uchwałę w tej sprawie 7. lipca podjął Sejmik Województwa Mazowieckiego. Na usuwanie skutków klęski żywiołowej w miejskiej infrastrukturze drogowej Jasło otrzyma 200 tys. zł. Dzisiaj w Warszawie umowę w tej sprawie parafowali przedstawiciele obydwu samorządów.

 • Większe miasta wspierają gminę Skołyszyn

  Miasto Szczecin, gmina i miasto Nowe Skalmierzyce oraz gmina Górowo Iławeckie zamierzają wesprzeć finansowo gminę Skołyszyn. Przekazane środki zostaną wykorzystane na odbudowę, a także przebudowę infrastruktury drogowej, która w wyniku nawałnicy została zniszczona. Jak podkreśla wójt Bogusław Kręcisz straty szacowane są na kilka milionów złotych.

 • Według badań exit poll – Nie da się wskazać zwycięzcy wyborów

  Z sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos Andrzej Duda zdobył 50,4% poparcia, a jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski 49,6%. Różnica poparcia między kandydatami wynosi jedynie 0,8 punktu procentowego. Frekwencja w drugiej turze wyborów jak wskazuje badanie wyniosła 68,9%.

 • Do godziny 17. gmina Brzyska z najwyższą frekwencją

  Druga tura wyborów prezydenckich zmobilizowała Polaków do wzięcia udziału w głosowaniu. We wszystkich gminach w powiecie jasielskim odnotowano wyższą frekwencję niż w pierwszej turze wyborów. Do godziny 17. najwięcej osób zagłosowało w gminie Brzyska.

 • Trwa głosowanie w II turze wyborów prezydenckich

   

  Polacy zdecydują dzisiaj o tym, który z dwóch kandydatów w wyborach prezydenckich sprawował będzie najwyższy urząd w państwie przez najbliższe pięć lat. Głosowanie trwać będzie do godziny 21. Frekwencja w Jaśle na godz. 12. wyniosła 24,1%.

 • Czarni żegnają się z pucharem. Skromne zwycięstwo Karpat w Jaśle

   

  W zaległym, półfinałowym meczu Okręgowego Pucharu Polski drużyna Czarnych Jasło przegrała z Karpatami Krosno 0:1. Tym samym to krośnianie mogli dzisiaj cieszyć się z awansu do finału, w którym zmierzą się ze Stalą Sanok. Gola na wagę zwycięstwa dla ekipy Karpat strzelił Szymon Dziadosz.

 • Sprawcy rozboju na młodym zawodniku Czarnych Jasło w rękach policji

   

  Dwóch mężczyzn, którzy w minioną sobotę pobili 17-letniego zawodnika Czarnych Jasło oraz zerwali z niego klubową koszulkę trafiło w ręce policji. To mieszkańcy powiatu gorlickiego. Usłyszeli już zarzut rozboju, za który grozi im od 2 do 12 lat więzienia. Najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie.

 • Ten zawód może okazać się strzałem w dziesiątkę!

   

  W ofertach szkół ponadpodstawowych znaleźć można mnóstwo ciekawych kierunków. Sęk w tym, aby obrać taką ścieżkę, w której wybrany zawód pozwoli nam patrzeć na z optymizmem na zawodową przyszłość. Spoglądając perspektywicznie na dostępne możliwości wybór może być znacznie prostszy. Takim przyszłościowym kierunkiem jest z pewnością technik chłodnictwa i klimatyzacji w ZSUiS w Jaśle. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105