Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Dni Jasła - wywiad z Burmistrzem

2
 Burmistrz miasta Jasła Andrzej Czernecki z zainteresowaniem śledził atrakcje jasielskiego święta. Z przyjemnościa zgodził się udzielić naszemu portalowi wywiadu.Gołab: Jak ocenia Pan tegoroczne Dni Jasła ?

Andrzej Czernecki: Oceniam je bardzo dobrze, bo przede wszystkim jest pogoda, a to jest jak wiadomo zawsze największy problem organizatorów. Myślę, że oferta jest bogata: dzień pierwszy poświęcony naszym tradycjom i korzeniom kulturowym. Wczoraj był zupełnie inny, służby mundurowe, konie, występy zespołów młodzieżowym, jak również sam koncert Maanam. Po frekwencji widać, że ta propozycja była trafiona. No i dzisiaj ten dzień miast partnerskich, czyli też taka propozycja urozmaicona- - różne kulturowo nacje prezentują swoją kulturę i tradycje. Oraz wieczorny koncert zespołu Skangur.
Myślę, że to mieszkańcy powinni oceniać te Dni Jasła, ale patrząc na frekwencję sądzę, że oferta przygotowana dla nich jest ciekawa.

G:Co sądzi Pan na temat plotki o odwołaniu Dni Jasła i przekazania pieniędzy na rzecz ofiar powodzi ?

A.Cz.:Faktycznie była taka propozycja, skierowana przez posła Stanisława Zająca, aby zrezygnować z finansowania uroczystości, jak również środków przekazu informacji, a podyktowane to było taką sugestią, że 40.000 tysięcy przekazanych przez samorząd to jest zbyt mało, aby pomoc powodzianom. Myślę, że jest to oparte na niepełnych informacjach, gdyż nie takie sumy zostały przeznaczone na pomoc, tutaj chodzi o kwotę ponad 200 tys. zł, które samorząd miasta przeznaczył w tej chwili. Spływają tez inne środki, ponad 190 tys. zł z budżetu państwa, ta suma będzie jeszcze rosła, bo wnioski cały czas wpływają, myślę że kwota ta wzrośnie do 300 tys. zł z budżetu państwa. Poza tym mamy jeszcze środki na likwidację skutków powodzi, jest to kolejna kwestia. Jest to zupełnie inna skala finansowa i ta przesłanka stała się nietrafiona. Druga uwaga jest taka, że odwoływanie imprez które są związane z umowami które podpisano dużo wcześniej pociąga za sobą konsekwencje finansowe i mogło to spowodować dodatkowe koszta kar za zrywanie umów. Reasumując, nie jest celem nikogo, aby w momentach trudnych wprowadzać atmosferę przygnębienia tylko mierzyć się z problemami. Jeżeli nagle okazuje się, że potrzeba pieniędzy to trzeba je zdobyć w jakiś inny sposób, a to co było zaplanowane powinno się odbyć. Obecnie sytuacja wraca do normy, lada chwila rozpoczną się prace zabezpieczające Jasło przed kolejnymi powodziami. Nie chciałbym tu porównywać Jasła do Londynu, ale proszę sobie przypomnieć że w momentach najtrudniejszych to miasto też się nie załamywało, że potrafiło żyć i mierzyć się z problemami. Nasze Jasło 60 lat temu nie istniało, w tej chwili robi się coraz piękniejsze i tętni życiem. I to pokazuje że nasi mieszkańcy maja charakter i potrafią walczyć z przeciwnościami, a nastrój przygnębienia nie sprzyja takiej walce.

G: Patrząc na frekwencje dzisiaj, wczoraj ogromna liczba ludzi bawiła się świetnie. To pokazuje nam, że ludzie są głodni takich imprez. Czy można liczyć na więcej takich inicjatyw ?

A.Cz.: Myślę, że ten rok dostarczy tego rodzaju wspólnych przeżyć, bo będziemy mieli dwunastego sierpnia koncert Lata z Radiem Jesteśmy jednym z dziewiętnastu miast w Polsce gdzie odbędzie się trzydziesta piąta rocznica tej imprezy. Znaleźliśmy się w wąskim gronie miast, więc mam nadzieje że ten koncert będzie na długo zapamiętany. Planujemy również kilka innych imprez, które będą taką masową rozrywką . Obecnie priorytetem dla nas jest miejsce gdzie takie imprezy będzie można organizować i właśnie dlatego trwają prace przebudowy hali MOSiR. To będzie taki obiekt jak w Krośnie, gdzie widać ze dzięki takiemu obiektowi organizowanych jest naprawdę dużo ciekawych imprez. Inną ważna sprawą jest pisanie ciekawych i mądrych projektów i wyciąganie pieniędzy nie tylko z kasy miejskiej ale również z zewnątrz – obecnie zajmuje się tym Jasielski Dom Kultury.
Obecnie również studenci chcą otworzyć swój klub, co również spowoduje wzrost liczby imprez kulturalnych dla młodych ludzi.
Wszystko to prowadzi do zwiększenia imprez kulturalnych, a to jest to, co daje więcej chęci do życia, więcej energii powoduje uśmiech. Z tych pieniędzy które mamy, organizujemy ile się da ale mam nadzieję, że będzie tego coraz więcej.
Napisany dnia: 25.06.2006, 23:38
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ zośka
dnia 26.06.2006, 20:54
Ocena
komentarza:
0
Wojtek Nowicki z zespołem- REWELACJA!!!!!!!:):)
@ Dike
dnia 17.02.2022, 20:05
Ocena
komentarza:
0
Nowicki Wojtek?
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rodzina, bliscy i przyjaciele pożegnali Kubę Procanina

   

  Ciało zmarłego w minioną środę Kuby Procanina spoczęło dzisiaj w grobie na cmentarzu parafialnym w Jaśle – Sobniowie. Zmarłemu, w ostatniej drodze towarzyszyła rodzina, bliscy, przyjaciele oraz setki mieszkańców Jasła i okolic, którzy kibicowali Kubie zarówno w hali sportowej, jak też w walce z chorobą. Nazwisko Kuby Procanina na zawsze pozostanie symbolem nieustępliwości w dążeniu do upragnionego celu oraz godnego naśladowania hartu ducha.

 • Duże zmiany w programie „Czyste Powietrze”. Bezzwrotne dofinansowanie nawet do 136 tys. zł

  W minioną środę w Jasielskim Domu Kultury odbyła się konferencja na temat nowej edycji programu „Czyste Powietrze”. Paweł Mirowski, wiceszef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz pełnomocnik Prezesa rady Ministrów ds. programu „Czyste Powietrze” przedstawił istotne zmiany, jakie wprowadzono w nowej edycji...

 • Konkurs! Wygraj podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec” w kinie Helios Krosno

   

  Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Z myślą o wszystkich zakochanych we współpracy z Kinem Helios Krosno przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są dwie podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec”. Zapraszamy do udziału w zabawie.

 • Kuba Procanin nie żyje. 26-letni siatkarz zmarł po wieloletniej walce z chorobą

   

  Siatkarskie Jasło pogrążyło się wczoraj w żałobie. W środę wieczorem po wieloletniej walce z chorobą nowotworową, zmarł Jakub Procanin. Utalentowany siatkarz miał 26 lat. Dzięki swojej bezkompromisowości i woli walki na zawsze pozostanie w pamięci wielu mieszkańców Jasła, nie tylko kibiców siatkówki.  

 • Tragedia w Jaśle. Mężczyzna wypadł z piątego piętra bloku mieszkalnego

   

  W Jaśle doszło dzisiaj tragicznego zdarzenia, w którym śmierć poniósł 64-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że śmierć mężczyzny była następstwem upadku z piątego piętra bloku mieszkalnego przy ul. Baczyńskiego. Policja wyjaśnia okoliczności tego tragicznego wypadku.

 • Nowa droga na osiedlu Gądki powstanie w tym roku

  Miasto rozstrzygnęło przetarg i podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle na wykonanie zadania pn. "Budowa drogi na osiedlu Gądki". Inwestycja opiewa na ponad 3,5 mln zł. Nowy odcinek na długości blisko 600 metrów ma być gotowy jesienią br.

   

   

 • Ankieta dotycząca potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych mieszkańców Jasła

   

  Miasto Jasło prowadzi obecnie diagnozę potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych  mieszkańców Jasła. Opinie osób mieszkających i pracujących w Jaśle są dla nas szczególnie ważne, dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety, której celem jest poznanie Państwa oczekiwań względem rynku nieruchomości i usług mieszkaniowych.

 • Pizza Express – zawsze świeżo, zawsze pysznie!

   

  Chodzi za Wami pizza, kebab lub burger? Spróbujcie specjałów, które od niedawna serwuje nowa pizzeria Pizza Express w Jaśle. W jej menu znajdziecie przepyszną pizzę, kebaby, burgery, zapiekanki oraz wyśmienite sałatki. Dowolne pozycje z menu zamawiać można na miejscu oraz z dowozem, także przez aplikację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657