Do końca listopada musi zostać zmodernizowana droga Kołaczyce-Sieklówka
Do końca listopada br. zostanie przebudowany dwukilometrowy odcinek na drodze powiatowej Kołaczyce-Sieklówka. Koszt zadania to 2 mln zł, z czego 790 tys. zł pochodzi z Narodowego Planu Budowy Dróg, czyli tzw. schetynkówki.

- Są to pieniądze, które zostały z przetargów na inwestycjach, które zmieściły się na liście. Dostaliśmy propozycję, że możemy otrzymać 790 tys. zł na zadanie, które już było wcześniej zgłoszone, ale pod warunkiem, że będzie wykonane do 30 listopada i rozliczone do 15 grudnia i w takim zakresie, w którym było wnioskowane – tłumaczy starosta Adam Kmiecik.
Wniosek o pozyskanie środków na to zadanie składany był już wiosną ubiegłego roku. Wówczas nie zakwalifikował się na listę główną, ale trafił na rezerwową. - Teraz po przetargach na innych drogach wojewódzkich, kiedy okazało się, że są wolne środki i możemy dostać dofinansowanie – dodaje Kmiecik. W ramach modernizacji zostaną wykonane: pobocza, nowa nawierzchnia i chodniki. - Będzie to wysoki standard – zapewnia starosta. I dodaje, że jeszcze w tym roku zostanie złożony wniosek na trzeci, ostatni etap.
Pierwszy zrealizowany na długości 5 km, został wybudowany za ponad 4 mln zł. 85% tej kwoty stanowiły środki z Regionalnego Programu Operacyjnego.
(kp)
