Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Do końca listopada musi zostać zmodernizowana droga Kołaczyce-Sieklówka

18

Do końca  listopada br. zostanie przebudowany dwukilometrowy odcinek na drodze powiatowej Kołaczyce-Sieklówka. Koszt zadania to 2 mln zł, z czego 790 tys. zł pochodzi z Narodowego Planu Budowy Dróg, czyli tzw. schetynkówki.

- Są to pieniądze, które zostały z przetargów na inwestycjach, które zmieściły się na liście. Dostaliśmy propozycję, że możemy otrzymać 790 tys. zł na zadanie, które już było wcześniej zgłoszone, ale pod warunkiem, że będzie wykonane do 30 listopada i rozliczone do 15 grudnia i w takim zakresie, w którym było wnioskowane – tłumaczy starosta Adam Kmiecik.

Wniosek o pozyskanie środków na to zadanie składany był już wiosną ubiegłego roku. Wówczas nie zakwalifikował się  na listę główną, ale trafił na rezerwową. - Teraz po przetargach na innych drogach wojewódzkich, kiedy okazało się, że są wolne środki i możemy dostać dofinansowanie – dodaje Kmiecik. W ramach modernizacji zostaną wykonane: pobocza, nowa nawierzchnia i chodniki. - Będzie to wysoki standard – zapewnia starosta. I dodaje, że jeszcze w tym roku zostanie złożony wniosek na trzeci, ostatni etap.

Pierwszy zrealizowany na długości 5 km, został wybudowany za ponad 4 mln zł. 85%  tej kwoty stanowiły środki z Regionalnego Programu Operacyjnego.


(kp)

Reklama

Komentarze: 18

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Pietrus
dnia 19.09.2010, 13:32 · Zgłoś
Ciekawe kiedy faktycznie cos zacznie sie dziac bo termin krotki a drogowcow ani widu ani slychu! Mam nadzieje ze jak juz beda przebudowywac ta droge to wczesniej zakopia ta pajeczyne kabli telefonicznych bo pozniej znow bedzie kopanie i niszczenie nowo zbudowanej drogi czy chodnikow. a okazja ku temu idealna. Czy ktos cos wie lub slyszal kiedy te prace maja sie zaczac?
Odpowiedz
0
@ luz
dnia 15.09.2010, 07:32 · Zgłoś
Jeszcze troche i nie zmiescisz sie w kadrze....
Odpowiedz
0
@ Adam
dnia 14.09.2010, 22:50 · Zgłoś
Kmiecik w powiecie tylko statystuje i udziela wywiadów a tak naprawdę rządzi PIS bo ma 3 głosy na 5 w zarządzie!!!
Odpowiedz
0
@ rob5
dnia 13.09.2010, 14:51 · Zgłoś
brednie piszesz jaki mały ruch
Odpowiedz
0
@ zzzzzzzzzzzzzz
dnia 12.09.2010, 17:10 · Zgłoś
w takich dziurach będą robić chodniki co samochód przejedzie jeden na godzinę a przy drodze głównej Kołaczyce - Bukowa co jest taki ruch , że nie idzie przejść ani chodzić to nie ma kto dokończyć tylko w tych dziurach będą robić co ruch jest taki mały
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 12.09.2010, 14:01 · Zgłoś
No to mogli by już zaczynać bo się nie wyrobią do listopada.
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 12.09.2010, 13:58 · Zgłoś
Mam nadzieję że tych starych chodników nie będzą poprawiać. Tylko w Lublicy i Sieklówce zrobią. Bo są bardzo potrzebne. Bo po nowej nawierzchni to samochody jeżdżą jak po autostradzie.
Odpowiedz
0
@ xxxx44
dnia 11.09.2010, 16:43 · Zgłoś
Mam pytanie do Pana Starosty i Pana Pawlusia, kiedy zostanie wyremontowany tor przeszkód Harklowa -Kunowa -Grudna Kępska? Droga jest w katastrofalnym stanie brak poboczy,chodników,same dziury i wyrwy w jezdni.Dzieci z pobliskiej szkoły w Kunowej nie mogą bezpiecznie do niej uczęszczać,gdyż przejeżdżające tym deptakiem pojazdy zmuszają je do wchodzenia w rów. Nadto po ostatnich powodziach nikt nie raczy naprawić niby tzw.poboczy.Pan nieetatowy Zarządca A.Pawluś będąc wraz z Panem Radnym Sepiołem w ubr.w miejscowości Kunowa na zebraniu stwierdził,że droga ta za ich kadencji zostanie wyremontowana.Bardzo okłamali mieszkańców.Może po tym artykule Pan Starosta i Pan Pawluś dokona lustracji tej drogi i dużym młotem pukną się w głowy i dostaną olśnienia i wówczas wyremontują tą drogę.Panowie jesteście nieudolni i proponuję spojrzeć na woj.małopolskie jak tam się remontuje drogi może czas zapytać starosty gorlickiego jak on to robi.Rozważamy jako mieszkańcy Kunowej i Harklowej złożenia doniesienia do Prokuratury Rejonowej w Jaśle o umyślne narażanie mieszkańców tych miejscowości na utratę życia i zdrowia co powodowane jest stanem drogi,a droga jest własnością Starostwa Powiatowego w Jaśle.
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 11.09.2010, 16:16 · Zgłoś
Mega!
Odpowiedz
0
@ majka
dnia 11.09.2010, 15:32 · Zgłoś
a jchał ktos droga przez sieklowke w serodek wsi? tak sie składa ze jechałam MASAKRA to mało powiedzine kołą mozna pogubic ale ze nie mieszka tam zaden prezesik to nic sie nie robi:/
Odpowiedz
0
@ deedlebag
dnia 11.09.2010, 13:42 · Zgłoś
A o trasie Święcany-Siepietnica to zapomnieliście?
Odpowiedz
0
@ czyli dokąd...
dnia 11.09.2010, 13:21 · Zgłoś
te 2 kim to do BIeździadki czy do Bieździedzy skrzyzowania?
Odpowiedz
0
@ AAA
dnia 11.09.2010, 12:49 · Zgłoś
A chodniki to na długości 2 km czy na całym odcinku od Sieklówki do Kołaczyc?
Odpowiedz
0
@ M
dnia 11.09.2010, 12:40 · Zgłoś
Raz miałem z nim do czynienia i powiem KŁAMCA
Odpowiedz
0
@ MM
dnia 11.09.2010, 11:03 · Zgłoś
Dawniej Kurowska latała i otwierała wszysko co się dało zagrodzić wstęgą, podpinając się pod matkę sukcesu. Teraz pan Kmiecik może się czymś pochwalić i bardzo dobrze. Nareszcie i w Jaśle PiS poszlo w [...].
Odpowiedz
0
@ kierowca
dnia 11.09.2010, 10:11 · Zgłoś
narescie sa jakies ruchy w tej sprawie:)bo nasi radni z sieklówki nic nie potrafią
Odpowiedz
0
@ Zadowolony
dnia 11.09.2010, 09:47 · Zgłoś
No nareszcie :)
Odpowiedz
0
@ eK
dnia 11.09.2010, 08:36 · Zgłoś
Za tyle kasy, to lepiej 10 fontann wybudować... ups, przepraszam wyremontować :)
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.