Do wszystkich „Lisów” ze 139. DH rozproszonych po całym świecie!
Rada Drużyny 139. DH „Lisy” im. płk. Leopolda Lisa – Kuli przy Zespole Szkół Miejskich Nr 3 – Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle w związku z jubileuszem dwudziestolecia działalności Drużyny i przekazaniem jej sztandaru, informuje, że w dniu 5 marca 2011 r. (w sobotę) odbędą się okolicznościowe uroczystości z udziałem zaproszonych Gości i przyjaciół 139. DH. Tego samego dnia wieczorem, już tylko w gronie byłych i obecnych harcerek oraz harcerzy będzie miało miejsce Spotkanie Pokoleń „Lisów”...
"Lisy" i "Liski" w Desznicy wraz z kapelanem Hufca ks.phm. Józefem Obłojem
Impreza ta miała się odbyć jesienią ubiegłego roku w dokładną rocznicę powstania Drużyny, jednak ze względu na ogrom zniszczeń po powodzi, która dotknęła macierzystą Szkołę, a tym samym Drużynę, te dwie części uroczystości nie doszły do skutku. A, że jest potrzeba takiego „solidarnościowego” wspólnego spotkania się, szczególnie po tej tragedii, w trakcie której „Lisy” utraciły ogromną większość swojego materialnego dorobku, świadczą liczne głosy „dawnych” i „dzisiejszych” członków 139. DH.
Wszelkie informacje na ten temat, kontakty, program, ważne terminy itp. można znaleźć na stronie: www.lisy.harc.pl
"Lisy" na biwaku w Harklowej
Organizatorzy tego jubileuszowego spotkania serdecznie zapraszają na nie wszystkich byłych członków Drużyny, dziś często rozproszonych po całym świecie o kontakt i o przybycie oraz o przekazanie tej informacji innym, z którymi mają kontakt. „Lisy” w dniu 5 marca 2011 r. bądźmy wszyscy razem! Najpierw na części oficjalnej, a później w stołówce i w swojej powracającej do życia po zalaniu po sufit przez powódź „harcówce - Hapcówce”. Każdy „Lis” otrzyma też pamiątkową publikację na temat dwudziestolecia działalności Drużyny.
Ilona Czarnecka (były „Lis”) na podst. inf. Rady Drużyny 139. DH
