Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Dobry materac dla zdrowia. 7 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze

2

Jak wybrać odpowiedni materac dla swojego zdrowia? Taki, który będzie wspierał kręgosłup i pozwoli się wyspać? Oto 7 rzeczy, na które należy zwrócić uwagę!

To, jak śpimy ma ogromne znaczenie dla całego naszego organizmu. Nic w tym dziwnego, skoro w łóżku spędzamy 1/3 naszego życia. Tym samym wybór materaca od razu przekłada się na to, czy będziemy zasypiać szybciej i budzić się zrelaksowani czy wprost przeciwnie - będziemy wiercić się w nocy nie mogąc znaleźć odpowiedniej pozycji, a w rezultacie obudzimy się bardziej zmęczeni niż przed zaśnięciem. Co zatem zrobić, by sen był naprawdę regenerujący, a codzienne wstawanie w końcu stało się przyjemnością? Zdecydować się na dobry materac!

Wybór materaca - na to zwróć uwagę!

Odpowiedź jest prosta - mądrze wybierz materac do spania. Nie podejmuj tej decyzji szybko, kierując się tylko ceną. Poświęć czas na sprawdzenie, jaki materac będzie odpowiadał Twoim potrzebom, a także wypróbuj taki materac na żywo. To dopiero położenie się na nim i przetestowanie, jak się czujesz, daje Ci pełen ogląd na sytuację. To decyzja, która wpływa na Twoje zdrowie i samopoczucie, dlatego nie warto traktować jej po macoszemu.

Sprawdź 7 najważniejszych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę wybierając materac: 

1. Materiał materaca

Sprawdź, z czego jest wykonany materac, jaka technologia jest do niego zastosowana, a także jakie są strefy jego twardości. Te właśnie czynniki sprawią, że będzie spało Ci się świetnie, albo...wprost przeciwnie, dlatego tak istotne jest dobranie ich pod siebie.

2. Pokrowiec

Aktualnie coraz więcej materacy wyposażonych jest w zdejmowany pokrowiec, który można prać. To szczególnie istotne, bo pozwala zachować materac w czystości. Co więcej, takie pokrowce mogą mieć różne właściwości - w tym bakteriobójcze, zapewniające lepszą wentylację, a także nasączane olejkami eterycznymi.

3. Stelaż

Przy zakupie materaca nie jest istotny tylko on, ale także stelaż, na jakim ma leżeć. To dzięki niemu materace odpowiednio się układają. Za to gdy stelaż jest źle dobrany może dojść do odkształcenia się materaca.

4. Atesty

Dokładny skład materiałów, które zostały użyte do stworzenia materaca ma znaczenie. Dzięki atestom wiemy, że materac spełnia normy bezpieczeństwa i czy np. mogą korzystać z niego dzieci.

5. Gwarancja

Na materac obowiązuje gwarancje, dlatego dobrze przyjrzeć się, jakie są jej warunki, a także ile ona trwa. Czasami gwarancja jest bardzo długa, jednak nie obejmuje ona wszystkich elementów materaca, co warto mieć na uwadze.

6. Dopasowanie do potrzeb 

Śpisz z kimś innym? Masz alergię? Często zmieniasz pozycję w trakcie snu? Masz problemy z kręgosłupem? Jeśli tak, to uwzględnij to przy wyborze materaca, zwracając uwagę na jego właściwości, materiał, jak i punkty twardości.

7. Rozmiar materaca 

Rozmiar materaca ma znaczenie. Zwłaszcza jeśli to materac dla dwóch osób o różnej wadze, jak i zupełnie innych wymiarach.

Wybierz materac, dzięki któremu codziennie obudzisz się z uśmiechem na ustach. Dobry materac sprawi, że Twoje mięśnie po całym dniu się rozluźnią, Twój kręgosłup uzyska niezbędne wsparcie, a Ty wejdziesz w fazę snu głębokiego i wyśpisz się za wszystkie czasy. A to tylko pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie, samopoczucie, odporność i koncentrację, dzięki czemu zyskasz więcej energii i radości z życia.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 30.04.2021, 15:05
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 01.05.2021, 21:04
Ocena
komentarza:
0
"Materac" taki, żeby nie "skrzypiał"!!!...
@ keller
dnia 01.05.2021, 21:28
Ocena
komentarza:
0
dobry materac w łóżku dwuosobowym to wydatek od 3000 pln.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybraną Usługę Rozwojową. Nabór kandydatek/ów do projektu odbędzie się w dniach od 17.05.2021r. do 21.05.2021 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Punkt szczepień powszechnych w JDK. Miasto nie uzyskało jeszcze decyzji wojewody na jego uruchomienie

  Początkiem maja w poradni przy ul. Szopena oraz w budynku, w którym do niedawna mieścił się rewir dzielnicowych przy ul. Kochanowskiego ruszyły masowe szczepienia zarejestrowanych pacjentów przeciw Covid-19. Mimo, iż miasto przygotowało w centrum miasta trzeci duży punkt i uzyskało pozytywną opinię NFZ, wciąż nie dopuszczono go do wykonywania szczepień.

 • Modernizacja stadionu przy ul. Śniadeckich wkracza w kolejny etap

   

  Od dnia, w którym na stadionie piłkarskim przy ul. Śniadeckich w Jaśle rozpoczęły się prace przygotowawcze w ramach modernizacji płyty głównej z naturalną nawierzchnią, minęło ponad pół roku. Na harmonogram realizacji zadania olbrzymi wpływ miały warunki atmosferyczne. Teraz jednak prace mają nabrać większego tempa. Wykonana ma zostać między innymi nawierzchnia trawiasta boiska.

 • Spróbuj pysznych dań wegańskich u "Wojtka"

   

  Nie samym mięsem żyje człowiek. Coraz częściej w codziennej diecie sięgamy po potrawy wegetariańskie i wegańskie. To nie tylko moda, lecz świadomy wybór.

 • Mieszkańcy skarżą się, że dostają mandaty. Jak jest naprawdę?

  Nowy most łączący centrum miasta z osiedlem Gądki wciąż nie został oddany do użytku i wzbudza wiele kontrowersji. Mieszkańcy nie zważając na znaki zakazujące poruszanie się przez nową przeprawę korzystają z niej skracając sobie drogę. W końcu pojawiła się w mediach społecznościowych informacja o wystawianych przez policjantów mandatach. Interwencję w tej sprawie podjął radny Jan Pierzchała, który wystąpił do burmistrza Jasła oraz komendanta KPP w Jaśle z pismem w tej sprawie.

 • W gminie Kołaczyce realizowane są ważne dla mieszkańców inwestycje

  Półmetek kadencji do dobry czas na podsumowanie samorządowych dokonań. Z burmistrzem Kołaczyc Stanisławem Żygłowiczem rozmawia Ilona Dziedzic

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach na rok szkolny 2021/2022

   

  Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

 • Czy zabytkowy parowóz TKt48-102 wreszcie doczeka się renowacji?

   

  Od chwili, w której zabytkowa Lokomotywa TKt48-102 wróciła na swoje miejsce po kilkumiesięcznym pobycie w Chabówce, minął ponad rok. Można ją podziwiać ustawioną na bocznym torze naprzeciw byłego spichlerza. Od chwili, w której po raz ostatni ten pomnik historii kolejnictwa został poddany renowacji minęło już ponad dziesięć lat. Niestety, od marca ubiegłego roku wymagający interwencji parowóz wciąż czeka na remont.

 • Zdewastowali budynek Sekcji Eksploatacji w Jaśle. Trzech nieletnich za swoje czyny odpowie przez sądem

  Wczoraj tuż przed godziną 19. w Tarnowcu doszło do zniszczenia mienia. Trzech nieletnich w wieku 12 i 13 lat dokonało dewastacji budynku tzw. schroniska dla drogowców należącego do ISE w Jaśle. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

 • Przy ul. Kochanowskiego w Jaśle uruchomiono Punkt Szczepień Powszechnych

   

  Wczoraj rozpoczął działalność Punkt Szczepień Powszechnych przy ul. Kochanowskiego w Jaśle. Zaszczepiono już pierwszych chętnych. W dwóch gabinetach każdego dnia może zostać tutaj zaszczepionych aż 300 osób. Od kilku dni Punkt Szczepień Powszechnych funkcjonuje również w przychodni przy ul. Szopena. Na otwarcie wciąż czeka ten zorganizowany w budynku Jasielskiego Domu Kultury. Choć wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, władze miasta nie mogą doczekać się stosownej decyzji Narodowego Funduszu Zdrowia.

 • Polska 2050 Szymona Hołowni buduje struktury w powiecie jasielskim

   

  Z wyników sondażu opublikowanych dzisiaj na łamach internetowego serwisu dziennika „Rzeczpospolita” wynika, że Polska 2050 Szymona Hołowni może cieszyć się poparciem blisko 20 proc. wyborców. Oznacza to, że nowa siła na polskiej scenie politycznej plasuje się w tej materii jedynie za Prawem i Sprawiedliwością. Rosnąca popularność ruchu społeczno-politycznego sprawia, że jego struktury rozszerzają się na wiele regionów Polski, w tym również w na Podkarpaciu. Dzisiaj na płycie jasielskiego rynku liderzy polityczni Polski 2050 poinformowali o powołaniu do życia klubu Polski 2050 w Radzie Powiatu Jasielskiego. Jego przewodniczącym został radny Jan Urban.

 • Wizualizacja wnętrza gratis w DOMUS Jasło

   

  Szykując się do remontu łazienki, z reguły najwięcej czasu poświęcamy wyborowi płytek ceramicznych. Nic w tym dziwnego. To one bowiem nadają wnętrzu oczekiwanego przez nas charakteru. Spodziewany efekt można zobaczyć zanim przystąpimy do remontu. Taką możliwość daje swoim klientom DOMUS Jasło, gdzie projektant przygotowuje dla klientów darmową wizualizację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105