Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Dofinansowanie zakupu podręczników

12

Do 31 sierpnia rodzice (prawni opiekunowie) mogą składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników w ramach programu „Wyprawka szkolna” na rok szkolny 2012/2013. Wnioski składa się do dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2012/2013.

Dofinansowanie zakupu podręczników przysługuje uczniom rozpoczynającym naukę w klasach I-IV szkoły podstawowej; w klasach I szkoły ponadgimnazjalnej: zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego i technikum; uczniom słabowidzącym, niesłyszącym, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Dofinansowanie przysługuje uczniom z rodzin, których dochód nie przekracza 351 zł netto
miesięcznie na jedną osobę (w przypadku uczniów klas I szkoły podstawowej kryterium
dochodowe wynosi 504 zł netto) lub wymagającym pomocy ze względu na przypadki określone w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej z wyłączeniem kl. I, a także uczniom niepełnosprawnym, posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad przydzielania dofinansowania udzielane są w szkołach.

UM Jasło

Reklama

Komentarze: 12

Dodaj komentarz Widok:
0
@ POLICEMAN
dnia 09.07.2012, 15:07 · Zgłoś
po co mysleć o szkole dobiero wakacje rozpoczely dajcie spokój ludzie po prostu głupota
i tyle nara@.com.pl
Odpowiedz
2
@ sp
dnia 08.07.2012, 07:25 · Zgłoś
a nie pomyslałes ze moze tez chodzic o dzieci którym brakuje jednego rodzica ,brak słów ty chyba sam niemasz swoich dzieci bo nie rozumiesz prostych spraw
Odpowiedz
9
@ ms
dnia 03.07.2012, 23:37 · Zgłoś
Komplet podręczników dzieci powinny otrzymać w szkole, czyli sfinansować ich zakup powinno państwo. Plusem takiego rozwiązania byłby fakt, że nagle by się okazało, że jeden komplet może służyć 5 lat i nie trzeba co roku kupować nowych książek bo program się przecież nie zmienia.
Odpowiedz
8
@ witaminaX
dnia 03.07.2012, 15:51 · Zgłoś
wkurza mnie to, ze co roku sa inne podreczniki. Kiedys kupilo sie ksiazke i sluzyla ona mlodzsmú rodzenstwu jeszcze, nie trzeba bylo kupowac nowych. A teraz co rok inne ksiazki, moja mama wydala na ksiazki dla siostry ponad 700zl, kuzynca na nastepny rok przydalo sie tylko 3, a chodzi do tej samej szkoly, ci sami nauczyciele. To jest chore, zmieniaja tak, jakby nauka szla o tyle do przodu, ze ksiazki sprzed roku sa nieaktualne. Chore jest to wszytsko
Odpowiedz
7
@ ollaaa
dnia 03.07.2012, 16:39 · Zgłoś
Dokładnie. Wystarczy, że jest inna okładka i już książka jest zła. Bez przesady ludzi nie stać na nowe książki.
Odpowiedz
-3
@ komimi
dnia 03.07.2012, 20:46 · Zgłoś
dzieci tzw. "biedne" czyli dzieci [...] to książki zawsze dostaną właściwie za darmo gdzie tu uczciwość hmm??? ja się pytam!
Odpowiedz
-1
@ gazda
dnia 03.07.2012, 13:12 · Zgłoś
czyli dzieci [...] dostaną ...
Odpowiedz
3
@ mhm...
dnia 03.07.2012, 21:59 · Zgłoś
Skoro jest takie dofinansowanie to dobrze że dostaną,ale nie chodzi tylko o dzieci jak nazwałeś/aś [...] bo jest masa innych rodzin,ktorzy nie mają pieniędzy a naprawde sie starają i chcą dla dzieci jak najlepiej,a ze Polska to chory kraj,w którym trudno o prace i godne zarobki to nie ich wina...
Odpowiedz
1
@ matka
dnia 23.07.2012, 08:27 · Zgłoś
a myślisz ze jak ktoś zarobi najniższą krajową to już w luksusach żyje vi jego dziecko książek nie potrzebuje , ale taki człowiek już pracuje i jemu się nic nie należy bo przekracza te śmieszne magiczne kwoty co chyba z kosmosu ktoś bieże. Prawda jest taka ze w tym kraju nie opłaca się pracować i nieroby to wykorzystują i żyją na lepszym poziomie jak ci co codziennie chodzą do pracy. wiem coś otym bo znam takie przypadki osobiście ,ty mówisz ze oni chcą dla dzieci jak najlepiej to by się do roboty wzięli i dobry przykład dzieciom dali a nie po 10 [...] sączyli dziennie ciekawe że na to nie ma limitu... pózniej sie dziwią ze młodym nie chce się robić jak sie od małego napatrzą na rodziców [...], któryzy twierdzą że wszystko im się należy od państwa to czemu się dziwić
Odpowiedz
4
@ xx
dnia 03.07.2012, 12:29 · Zgłoś
przekroczyło mi 6zł..
Odpowiedz
4
@ asd
dnia 03.07.2012, 12:17 · Zgłoś
a dzieci tych [...] tez dostana bo im pewnie tez nie przekracza i jak co roku zloza takie wnioski pierwsi
Odpowiedz
4
@ haha
dnia 03.07.2012, 10:17 · Zgłoś
jeszcze wakacje sie nie zaczely a wy juz o szkole:D
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.