Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Dopłaty dla rodzin wielodzietnych za odbiór odpadów

12

Od dzisiaj (9 maja) wchodzi w życie uchwała Rady Miejskiej Jasła w sprawie ustanowienia dopłat do opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują rodziny wielodzietne.

Dopłata wynosi 5 zł na miesiąc (przy całkowitej opłacie 9,75 zł/mc) i przysługuje na trzecie i każde następne dziecko, uwzględnione w złożonej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Dopłata przysługuje właścicielowi nieruchomości, który zbiera odpady w sposób selektywny.

W celu uzyskania dopłaty należy złożyć do Urzędu Miasta w Jaśle korektę deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wraz z informacją dotyczącą liczby osób, na które przysługuje dopłata. Rodziny wielodzietne zamieszkałe w zabudowie wielorodzinnej składają do zarządu wspólnoty lub zarządu spółdzielni tylko informację dotyczącą liczby osób, na które przysługuje dopłata.

Szczegółowe informacje na temat dopłat do opłaty za gospodarowanie odpadami można uzyskać w Wydziale Podatków i Opłat Lokalnych Urzędu Miasta w Jaśle, ul. Sokoła 8 tel. 134486381.

Formularze deklaracji i informacji znajdują się na stronie internetowej Miasta Jasła www.jaslo.pl w zakładce System gospodarowania odpadami.

UMJ

Reklama

Komentarze: 9

Dodaj komentarz Widok:
0
@ kpiny
dnia 10.05.2014, 12:59 · Zgłoś
Tak jak napisałem. Z częścią (dotyczącą rabunkowej polityki Państwa) się z Tobą zgodzę. A w części (dotyczącej propagandy wyborczej - widze to już któryś raz) - nie. Brakuje mi w Twojej wypowiedzi konkretów - merytorycznej wypowiedzi dotyczącej konkretnego zagadnienia. Są tylko slogany kopiowane w różnych tematach.
Odpowiedz
2
@ KNP
dnia 10.05.2014, 14:05 · Zgłoś
Ja napisałem o KONKRETACH ! A to są slogany:
Platforma Obywatelska - "Zrobimy więcej"
Prawo i Sprawiedliwość - "Polacy zasługują na więcej"
Sojusz Lewicy Demokratycznej - "Jutro bez obaw"
Polskie Stronnictwo Ludowe - "Człowiek jest najważniejszy"
Polska Jest Najważniejsza - "Wszystko jest możliwe"
Ruch Palikota - "Nowoczesne Państwo"

Nie bądz [...] !
Odpowiedz
6
@ dtyjed
dnia 11.05.2014, 10:01 · Zgłoś
powinni choć raz napisać prawdę
..

"wy nas wybierzcie a MY będziemy mieć was w [...]pie"
Odpowiedz
0
@ kpiny
dnia 10.05.2014, 11:39 · Zgłoś
Nikt nikomu nic nie zabiera. Jeśli rodzina 2 osobowa płaci podatek 2x100 zł to rodzina wieloosobowa (np. 6osób) płaci 3 x więcej (6 x 100). Popatrz na to z innej strony a nie tylko, że ktoś komuś coś zabiera lub daje. W tym kraju rodziny wieloosobowe utrzymują singli.

DO "@ tylko NOWA PRAWICA ! "

Twoje rozumowanie jest BARDZO UPROSZCZONE. W części się mogę z tym zgodzić a w części nie. NIe traktuj obniżki opłaty śmieciowej jako "dopłatę" Pomyśl raczej, że jest to korekta opłaty (nadpłaty) bo dzieci nie generują takich samych ilości śmieci jak dorośli. Nie rozumie dlaczego one miałyby płacić za Twoje śmieci. Jak ktoś tu kiedyś na forum powiedział "ilość śmieci zależy od zasobności portfela" Sprawdziłem to. Wszystkie badania i opracowania dotyczące generowania ilości odpadów to potwierdzają. Sam możesz to zweryfikować. Twoja kampania wyborcza niczym się nie różni od obecnie nam panujących. Sory, ale robisz sobie antyreklamę.

Pozdrawiam
Rodzina wielodzietna.
Odpowiedz
6
@ KONGRES NOWEJ PRAWICY !
dnia 10.05.2014, 11:44 · Zgłoś
Według twojego przykładu 6-cio osobowa rodzina płaci podatek 600zł, a później wielki pan burmistrz z wielką łaską odda im z tego 20zł w formie dopłaty do śmieci ?
A to dobre !!!
Odpowiedz
3
@ tylko KNP
dnia 10.05.2014, 11:51 · Zgłoś
Tym razem urzędnik był "dobry" i postanowił trochę mniej rabować wielodzietną rodzinę. I tyle ! Zrozum to nie jest trudne i nic nie upraszczam. Tak to działa i niech to dotrze w końcu ludu pracująy miast i wsi wgapiony w ogłupiacz zwany telewizorem.
Odpowiedz
8
@ Żołniesz
dnia 09.05.2014, 17:29 · Zgłoś
Nie no ja tutaj czegoś nie kumam.
Nie można otrzymać zwolnienia z opłaty tych 5 zł, tylko musimy mnożyć typowo po polsku, czyli bez ładu i składu papierologie? Wnioski, podania, aneksy. Przecież to biurokratyczna patologia mnożąca armie urzędników.
Odpowiedz
1
@ mj
dnia 11.05.2014, 21:19 · Zgłoś
Tą kartę wsadzić im w poprzek :-)!!
Odpowiedz
-1
@ zaufny
dnia 09.05.2014, 16:53 · Zgłoś
No brawo Szanowna Rado Miasta Jasła duży wysiłek przed wyborami takie rodziny powinny być całkowicie zwolnione z opłat nie wpadliście na to
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.