Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Dotacja przedmiotowa dla jasielskiego MOSiR-u

7

Radni RMJ zatwierdzili zmiany stawek jednostkowych dotacji przedmiotowych dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. Nowe stawki nie wpłynęły jednak na zmianę łącznej kwoty dotacji zaplanowanej dla MOSiR -u w projekcie budżetu miasta na 2013 rok (1 mln 613 tys. 050 zł). Konieczność zmian wynikała między innymi z dostosowania kosztów funkcjonowania poszczególnych obiektów. Dotacja miasta stanowi 50 proc. kosztów funkcjonowania obiektów, pozostałe 50 proc. wypracowuje MOSiR.

Dotacja przedmiotowa dla ZMKS

Od 1 stycznia 2013 roku jednostkowa dotacja przedmiotowa dla Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle do usługi przewozów pasażerskich w granicach administracyjnych miasta Jasła wynosić będzie 1,47 zł do 1 wozokm. Przewidywana wysokość dotacji rocznej w projekcie budżetu na 2013 rok wynosi 850 tys. zł. W 2012 r. wysokość stawki od stycznia do października wynosiła 1,33 zł, a od listopada do grudnia 1,87 zł.

Ustalono taryfy za wodę i ścieki

Ustalono taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie miasta od 1 lutego 2013 r. do 31 stycznia 2014 r. Wniosek o zatwierdzenie taryf został złożony przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Jaśle, a przeprowadzona kontrola przez koordynatora Biura Audytu i Kontroli Zarządczej UMJ wykazała, że wniosek ten został opracowany zgodnie z przepisami, a celowość podnoszenia kosztów nie budzi zastrzeżeń. Od 1 lutego 2013 r. 1 m sześcienny wody dostarczanej do gospodarstw domowych będzie kosztował 3,34 zł netto, a 1 metr sześcienny odprowadzanych z gospodarstw domowych ścieków - 3,03 zł netto.

Dopłata dla gospodarstw domowych

Radni przyjęli uchwałę dotyczącą dopłat w 2013 roku dla gospodarstw domowych stanowiących taryfową grupę A odbiorców usług określoną w taryfach dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. Wprowadzona dopłata, do ceny jednostkowej za 1 m kw powierzchni zanieczyszczonej, z której odprowadzane są ścieki opadowe i roztopowe kanalizacją deszczową, wyniesie 0,16 zł brutto. Łączna kwota 243 tys. zł, w formie dopłaty będzie przekazywana w miesięcznych ratach Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Jaśle.

Rozwiązywanie problemów społecznych

Radni Rady Miejskiej Jasła przyjęli projekt Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałaniu Narkomani na 2013 rok. W projekcie zawarto szereg sprawdzonych zadań z lat poprzednich m.in.: kampanię "Zachowaj Trzeźwy Umysł", "Postaw na rodzinę", dofinansowanie placówek opiekuńczo-wychowawczych wsparcia dziennego, utrzymanie aktywności Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i jej współpracy z policją i strażą miejską w zakresie profilaktycznych działań prewencyjno-edukacyjnych i kontroli punktów detalicznej sprzedaży napojów alkoholowych. W projekcie budżetu miejskiego na 2013 rok na realizację programu zaplanowano 750 tys. zł.

UM w Jaśle

Reklama

Komentarze: 7

Dodaj komentarz Widok:
-1
@ higlander
dnia 19.12.2012, 01:07 · Zgłoś
no i co z tego jak 21 koniec swiata
Odpowiedz
0
@ ytr
dnia 18.12.2012, 18:48 · Zgłoś
Popatrzcie w ubezpieczenia specyfikacja tak zrobiona że ostateczne za OC zapłacimy ze swoich podatkow wiecej ale w rozumienia prawa wszystjko ok. bo n iby mioałobyc AC ...prosze sprawdzić???
Odpowiedz
0
@ filmar
dnia 18.12.2012, 17:35 · Zgłoś
Dziwi mnie dotacja do ZMKS jest -bezcelowa,bo oni zamiast zarabiać i myśleć gdzie można zarobić tylko na to czekają .Przykład MKS Szpital-Szajnochy-Baczyńskiego-Rynek jeżdżący tylko tą trasą cały dzień i to pusty,gdyby jeżdził na przemian tj.Szpital- -Rynek-3 Maja-Baczyńskiego-Szajnochy-Rynek to napewno miałby większą frekfencję i mniejszą stratę. Ale nie było by dotacji.
Odpowiedz
-1
@ 90
dnia 18.12.2012, 10:24 · Zgłoś
Napiszcie o tym ,że wczoraj przez godzine padła cała sieć i nie było nigdzie zasięgu.
To zwiastun zbliżającego się konca świata.
Odpowiedz
1
@ olo
dnia 18.12.2012, 14:53 · Zgłoś
Operatorzy informowali sms'em że są prowadzone prace i będą problemy z zasięgiem. Ja przynajmniej od swojego dostałem powiadomienie.
Odpowiedz
12
@ ona
dnia 18.12.2012, 09:38 · Zgłoś
Biedne to nasze Jasło. Niedługo będą w nim już tylko renciści, biedronki, kauflandy, carrefoury i włodarze urzędu miasta...
Odpowiedz
3
@ Max Szyderko
dnia 18.12.2012, 16:58 · Zgłoś
...szmateksy i PiS
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.