Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Dowiedzą się co muszą poprawić w samorządach

49

Za ponad milion złotych samorządy z naszego powiatu dowiedzą się, co w usługach publicznych przez nie realizowanych należy poprawić.

Edukacja, zdrowie, kultura, komunikacja, usługi komunalne – w dziedzinie tych usług samorządy będą analizowały swoje działania. Na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta zdecydowano się jednogłośnie przyjąć uchwałę, która wyraża zgodę na przystąpienie Miasta do wspólnej realizacji z Powiatem i gminami powiatu do zadania „Jasielska strefa usług publicznych”. - Program sprowadza się do solidnej diagnozy stanu usług na terenie gmin powiatu i przygotowanie strategicznych zmian w oferowanych grupach usług – tłumaczył podczas sesji burmistrz Andrzej Czernecki.

Do tej pory wszystkie gminy oprócz Osieka Jasielskiego zadeklarowały przystąpienie do projektu. Każda z gmin powiatu wyłoży na realizację zadania po 5 tysięcy złotych. Koszty ponoszone przez Miasto i Powiat to kwota po 50 tysięcy złotych. Natomiast 90% środków, jakie będą wydatkowane na to zadanie zostanie finansowanych przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Dzięki realizacji projektu, samorządy, które przystąpiły do jego realizacji otrzymają szereg danych, dzięki którym będzie można przygotować strategię działania w zakresie poszczególnych usług. Założeniem konkursu ogłoszonego przez Europejski Fundusz jest preferowaniem projektów o charakterze kompleksowym, obejmującym swoim zakresem obszary funkcjonalne, np. na terenie powiatu jasielskiego, ze szczególnym uwzględnieniem terenów wiejskich.

Zgodnie z decyzją radnych i wyrażaniem zgody do przystąpienia do realizacji zadania, 13 sierpnia zostanie złożony wniosek dotyczący tego projektu.

Grzegorz Michalski
g.michalski@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 49

Dodaj komentarz Widok:
0
@ do tek
dnia 13.08.2012, 13:01 · Zgłoś
do prokuratury to z toba [...] lbie zebys jaja lizal zarobisz pare zlotych i nie TEK [...] po niby szkolach tylko TAK [...]
Odpowiedz
4
@ xyz
dnia 13.08.2012, 06:53 · Zgłoś
Darmowa diagnoza tego wszystkiego .Wywalić wszystkich z urzędu i starostwa,tzn.wilczy bilet i zatrudnić kompetentnych.Spisać z każdym umowę że za błędy będą odpowiadać własnym majątkiem.Na pewno na taką pracę zdecydują się odpowiedni ludzie.Obecni za taki stan byliby bez środków do życia. =BEZNADZIEJNI BEZROBOTNI.
Odpowiedz
2
@ lud
dnia 13.08.2012, 00:09 · Zgłoś
Lud z afryka nie rozumiec co oni pisac ?
Odpowiedz
-5
@ tornado
dnia 12.08.2012, 23:29 · Zgłoś
i tek obraźliwe teksty do prokuratur a ty PIsowski [...] za to odpowiesz !
Odpowiedz
0
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 12.08.2012, 22:38 · Zgłoś
"To zadanie zostanie finansowanych przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego" - a kto finansuje ten fundusz , czy aby nie nasze podatki . "VVV" mylisz się w swej ocenie bo przy takim systemie głosowania to oni sami się wybierają - nawet przy kilku % poparciu : należy tylko logicznie pomyśleć i sam sobie policzysz jakie zdobyli poparcie ogólnej liczby mieszkańców i czy mieliby prawo wypowiadać w imieniu całej społeczności gdybyśmy żyli w prawdziwej demokracji...???
Odpowiedz
1
@ vvv
dnia 12.08.2012, 20:23 · Zgłoś
Do Marek. Jak się wybrało takich wydaje mi się niekompetentnych radnych to niestety nie narzekaj tylko trzeba ich doszkolić. Za to zapłacisz TY WYBORCO bo ich wybierałeś.
Odpowiedz
8
@ [...]
dnia 12.08.2012, 12:48 · Zgłoś
Kiedy ten Czernecki wreszcie zrozumie,że nie czynienie planów,a działanie jest twórcze??? Czego to on nie nawywijał już w tej kadencji??? Same sukcesy,a nawet chodniki stają się w mieście trawnikami.Takiego niechlujstwa nigdy nie było,i robienia wyborców w bambuko. Na szczęście czas pracuje na korzyść Jaślan!!! Pójdzie marzyć na zieloną trawkę,gdzie jego miejsce!!!
Odpowiedz
4
@ nono
dnia 11.08.2012, 21:59 · Zgłoś
a co oni innego robia na naradach miejskich, radza chyba co jest do zrobienia , a przede wszyskim nalezaloby sie spotykac z mieszkańcami miasta bo ci najlepiej wiedzą co najpilniejsze ale na początku byly spotkania , niewiem ile z tego wynikło i co zrealizowano, teraz ...?
Odpowiedz
3
@ ......
dnia 11.08.2012, 16:24 · Zgłoś
mam szczescie ze ja nie glosowalem i glosowal nie bede bo poco pozniej sobie w brode [...] najlepiej to byc z boku i sie przygladac co te urzedowe bolszewiki wyprawiaja jak klamia narod i jacy wspaniali sa przed wyborami a [...] i na rzeke z [...]ami
Odpowiedz
13
@ hm
dnia 11.08.2012, 14:53 · Zgłoś
Chcieliście czerneckiego to go macie ! O co wam chodzi ?! Przecież przez poprzednie 10 lat tak samo robił ! Zapomnieliście ?!
A gdzie wielcy politykierzy : górcyk, przetacznik, zduński, baniak co wkręcili miasto w te nieudolne rządy ? Schowali się ?! Czy przygotowują strategię jak nabrać ludzi w nastpnych wyborach?!
Odpowiedz
7
@ krs78
dnia 11.08.2012, 14:44 · Zgłoś
Jak naprawić urzędy ? To proste , trzeba je zlikwidować zaś ludziom obniżyć podatki tak aby sami decydowali za co płacą.
Odpowiedz
3
@ kpiny z prawa
dnia 11.08.2012, 12:23 · Zgłoś
Na ul.Asnyka stoi znak"zakaz zatrzymywania się i postoju" a zanim stoi sznur samochodów.
Albo usuńcie ten znak, albo egzekwujcie mandaty.
Odpowiedz
9
@ ......
dnia 11.08.2012, 12:13 · Zgłoś
bo czarnecki z kolegami kupuja te zaklady firmy itd za grosze a pozniej sprzedaja za konkretna kase a cha i kupuja oczywiscie za wasze pieniadze na ktore ciezko pracujecie a ten [...] sie z tego cieszy objecywal ze beda nowe miejsca pracy tak zgadza sie ale bedziemy pracowac u zyda za marne grosze a czarnwcki bedzie lezal na kasie i sie smial ale takich jak czarnecki jest wiecej
Odpowiedz
11
@ podatnik
dnia 11.08.2012, 11:36 · Zgłoś
[...], łatwo sie wydaje cudze pieniądze na jakąś firmę zewnętrzna, żeby powiedziała wójtą co w ich gminach jest najważniejsze do zrobienia i co poprawić w urzędnikach, bo oni sami z radnymi nie wiedzą.
Zgroza, zgroza i jeszcze raz zgroza , wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd jakich mamy wójtów i radnych.
Odpowiedz
11
@ ten
dnia 11.08.2012, 11:13 · Zgłoś
no prosze znowu dla swoich tworza miejsca pracy urzedasy beda doradzac sobie co trzeba robic przeciez widac na kazdym kroku co trzeba zrobic Jaslo najlepiej zasadzic drzwami zaorac i posiac kisiel przeciez tutaj zadnej przyszlosci nie ma miejsc pracy brak zaklady sie likwiduje kolesie skoligaceni z urzednikami i radnymi miasta wykupuja za grosze majatek budynki, hale tu jest pole do popisu dla prokuratorow zeby rozbic ta bande skorumpowanych urzednikow
Odpowiedz
7
@ antek
dnia 11.08.2012, 10:56 · Zgłoś
Poprawić komunikację w mieście a w szczególności wokół rynku , bo przez ten deptak [...] się chce.
Odpowiedz
1
@ cafe
dnia 12.08.2012, 22:46 · Zgłoś
Odczep się od deptaka. To jedyne parę metrów spokoju od [...] aut w tym mieście.
Odpowiedz
6
@ [...]
dnia 11.08.2012, 08:45 · Zgłoś
Pan Czernecki powinien spotkać się z mieszkańcami Jasła, w wiadomych sprawach.
Odpowiedz
4
@ [...]
dnia 12.08.2012, 12:52 · Zgłoś
Musiałby wysłuchać prawdy,coś zacząć pracować...Tak więc spotkania nie będzie.Możesz sobie pooglądać jego programy i fotki...Bo resztę ma w poważaniu!!!
Odpowiedz
10
@ krs
dnia 10.08.2012, 22:16 · Zgłoś
co poprawić ???WSZYSTKO a zwłaszcza komunikację interpersonalną p.Czerneckiego ...bo o audiencję łatwiej u prezydenta niż u niego !!! ...oddziela sę od ludzi murem sekretarek i pana kierowcy.. strusia metoda tj.[...] w piachu ale reszta na wierzchu !!
Odpowiedz
8
@ AKI
dnia 10.08.2012, 20:40 · Zgłoś
Rozgonić straż miejską. Nic nie robią. Zwłaszcza komendant. Siedzi za biurkiem i prowadzi rozmowy telefoniczne.
Odpowiedz
17
@ xyz
dnia 10.08.2012, 17:57 · Zgłoś
Zwolnić trochę biurokracji,zlikwidować straż miejską=przekazać etaty policjii z prawdziwego zdarzenia,wysportowanych ,wykształconych.Rozliczyć [...] którzy nie radzą sobie w swojej pracy powodując straty swymi decyzjami.
Odpowiedz
7
@ ciekawski
dnia 10.08.2012, 17:53 · Zgłoś
O co tu chodzi? Czy to kolejny sposób na wyprowadzenie pieniędzy podatników na konta urzędników i polityków?
Odpowiedz
3
@ .....
dnia 10.08.2012, 15:50 · Zgłoś
[off topic]
Odpowiedz
4
@ do dyzio
dnia 10.08.2012, 15:23 · Zgłoś
a buduja poto zeby bylo co pozniej sprzedac i zarobic na tym
Odpowiedz
4
@ do dyzio
dnia 10.08.2012, 15:22 · Zgłoś
chyba czarnecki otym nie wie
Odpowiedz
3
@ do jaslo4u
dnia 10.08.2012, 15:19 · Zgłoś
[off topic]
Odpowiedz
13
@ dyzio-samorządowiec
dnia 10.08.2012, 15:18 · Zgłoś
50 tys. zł podatników na to, by dowiedzieć się co urzędnicy robią źle??? Widać, że nastąpił spory postęp: dawniej dawali w [...] bejsbolem i zabierali kasę a teraz organizują szkolenia a wszelkiego rodzaju "intelektualiści samorządowi" pokroju klientów Amber Gold sami przynoszą pieniądze! I jeszcze się cieszą! GRATULACJE DLA WÓJTA GMINY OSIEK!!!
Odpowiedz
6
@ do jaslo4u
dnia 10.08.2012, 15:16 · Zgłoś
czarnecki jaslo4u spolka z.o.o
Odpowiedz
3
@ do jaslo4u
dnia 10.08.2012, 15:16 · Zgłoś
[off topic]
Odpowiedz
3
@ do jaslo4u
dnia 10.08.2012, 15:14 · Zgłoś
[off topic]
Odpowiedz
3
@ do jaslo4u
dnia 10.08.2012, 15:09 · Zgłoś
[off topic]
Odpowiedz
3
@ do jaslo4u
dnia 10.08.2012, 15:07 · Zgłoś
[off topic]
Odpowiedz
3
@ do jaslo4u
dnia 10.08.2012, 15:05 · Zgłoś
[off topic]
Odpowiedz
3
@ do jaslo4u
dnia 10.08.2012, 15:02 · Zgłoś
[off topic]
Odpowiedz
4
@ do jaslo4u
dnia 10.08.2012, 15:00 · Zgłoś
jakie [...] tresci ? to ze napisalem ze w czarneckiego ludzie bada rzucali zepsutymi jajami za jego klamstwa to jest [...] ?zastanawiam sie poco ten portal jest potrzebny jak prawdu usuwacie cos z wami jest chyba nie tak a moze czarneckiego sie boicie zeby was razem z tym portalem nie sprzedal tak jak to zrobil z zakladami pracy redaktorzy zastanowcie sie co robicie bo jaja tez poleca w waszym kierunku
Odpowiedz
1
@ qqrYKu
dnia 10.08.2012, 14:14 · Zgłoś
koniecznie swoje urzędnicze zarobki
Odpowiedz
20
@ tojo
dnia 10.08.2012, 13:30 · Zgłoś
to jak to, niby kwalifikowani urzędnicy a nie znają swoich obowiązków? nie znają co maja robić? to po co ich zatrudniano. Ja wiem co w Jasle nalezy poprawic i prosze mnie zatrudnic w UM lub starostwie bez wydawania pieniedzy na szkolenia które [...]no dają.
A samorzadowcy jak byli wybierani to wiedzieli co naobiecywać a teraz co? nie wiedza po co ich wybrano i nie wiedzą co maja robić?
Boże Ty widzisz a nie grzmisz? Nie ciskasz piorunami? Chyba zwatpię!
Odpowiedz
9
@ ....
dnia 10.08.2012, 13:21 · Zgłoś
precz z czarneckim komuno wroc przynajmniej ludzie beda mieli prace a urzedasow na bakutil
Odpowiedz
15
@ ....
dnia 10.08.2012, 12:16 · Zgłoś
trzeba poprawic [...] i otworzyc szalety miejskie zatrudnic do nich czarneckiego a reszte pozwalniac i opisywac ten portal na innych portalach z jak najgorszej strony za usuwanie komentarzy w ktorych niema nic strasznego tylko szczera prawda ktorej ten portal ujawniac nie moze dlaczego? chyba wszyscy odpowiedz znaja
Odpowiedz
33
@ Marek
dnia 10.08.2012, 12:13 · Zgłoś
Gdyby radni byli kompetentni to nie trzeba byłoby wdrażać takich projektów. Nie dość ,że podwyższają sobie diety to jeszcze bedą się szkolić za nasze pieniążki... Brak słów.
Odpowiedz
2
@ Lenin Włodzimierz
dnia 11.08.2012, 16:34 · Zgłoś
Pewnie sam tych radnych wybrałeś, a jak nie głosowałeś to i tak ich wybrałeś ;-)
Tylko władza oddana w ręce RAD Robotniczych i Żołnierskich będzie dbać o klasę pracowniczą.
Odpowiedz
18
@ 01
dnia 10.08.2012, 12:06 · Zgłoś
I śmieszno i straszno. Śmieszno bo śmieszny cel , straszno bo płacimy my podatnicy.
Teraz wiecie jak administracja trwoni nasze pieniądze.
Odpowiedz
22
@ darko
dnia 10.08.2012, 11:15 · Zgłoś
Oj co to będzie - jak te unijne pieniądze się skończą ! wtedy to Jasło przeżyje straszne chwile , nie dość że nie będzie żadnych inwestycji - to jeszcze nie dowiedzą się jakie inwestycje mogły by być ,gdyby były pieniądze :( żenada !!! Zróbcie coś żeby miasto zaczęło się rozwijać , a żeby ulepszyć usługi - to niech ci wszyscy urzędnicy zaczną pracować jak należy, i będą wychodzić na przeciw petentom - a nie utrudniać im życie. Kto cokolwiek załatwiał w urzędzie wie o czym ja mówię !
Odpowiedz
9
@ xzxzxz
dnia 10.08.2012, 10:44 · Zgłoś
trzeba podwyszyc place radnym
Odpowiedz
12
@ łodyniec
dnia 10.08.2012, 17:13 · Zgłoś
co to za pic na wode? znowu [...] wezmą kasę za nic. i jak w POlsce ma byc dobrze ...
Odpowiedz
26
@ tarzan-zan
dnia 10.08.2012, 10:26 · Zgłoś
wystarczyło by poczytać uważnie fora na sesji rady gminy i dowiedzieli by się ZA DARMO co trzeba poprawić...
Odpowiedz
29
@ martius
dnia 10.08.2012, 10:19 · Zgłoś
A gdzie obiecane miejsca pracy Panie Burmistrzu Andrzeju? Brak słów...
Odpowiedz
2
@ eee
dnia 10.08.2012, 11:48 · Zgłoś
nigdy nie obiecywał tego jak [...] [...] rudawa
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.