Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

DPS w Foluszu: kuchnia i pralnia zadaszona

27

Inwestycja budowy nowej kuchni i pralni z zapleczem socjalnym w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu małymi krokami zbliża się ku końcowi. W sierpniu ma zostać przekazana do użytku. W ramach tego zadania trwa również budowa przewiązki łączącej dwa pawilony DPS-u.

4 mln 331 tys. zł tyle kosztuje inwestycja realizowana przy udziale finansowym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2007 – 2013. Firmą, która wygrała przetarg jest Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Budowlane w Krośnie S.A.

Budynek jest dwu piętrowy. Na jego parterze będzie się znajdować kuchnia, jadalnia, pralnia oraz magazyny, na piętrze zaś pomieszczenia administracyjne, pokoje socjalne oraz jadalnia dla pracowników. - Budynek starej kuchni i pralni był w opłakanym stanie. Trudno było uzyskać pozwolenie Inspektora Nadzoru Budowlanego na dalsze funkcjonowanie tych budynków – podkreślił Karol Adamski, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.

- Do końca sierpnia powinniśmy zakończyć całość prac, przy czym zostały tam dodatkowo zlecone prace przy budowie fragmentu drogi, która powstanie za pawilonem. Jesteśmy również na finiszu przewiązki, która łączy dwa budynki - mówił Tadeusz Górczyk, etatowy członek zarządu powiatu w Jaśle.

(icz)

Reklama

Komentarze: 27

Dodaj komentarz Widok:
1
@ [...]
dnia 28.05.2012, 21:59 · Zgłoś
nareszcie budują mi dom
Odpowiedz
5
@ do Tadek
dnia 28.05.2012, 08:25 · Zgłoś
Etatowy ma jeszcze fuche. Jest szefem rady nadzorczej MPGK i bie rze sobie 2000 zeta miesięcznie.
Odpowiedz
-1
@ benek
dnia 27.05.2012, 21:33 · Zgłoś
Tylko PIS Frączek i Pawluś!!!
Odpowiedz
-1
@ granat
dnia 27.05.2012, 20:16 · Zgłoś
jak wybudoja juz ten budynek to powinien nadleciec bombowiec i to wszystko [...]... i bylby swiety spokoj i tam powinien pozniej byc postawiony nastepny i tez nadleciec i [...]...
Odpowiedz
1
@ OPS
dnia 26.05.2012, 08:43 · Zgłoś
Rzeczywisty koszt budowy: 2 - 2,5 mln złotych. Nie ma to jak branża budowlana.
Odpowiedz
2
@ OPS
dnia 26.05.2012, 08:46 · Zgłoś
A patrząc na to że z materiałów pewnie najtańszych lub jednych z tańszych robione, to koszt ten jest mniejszy.
Odpowiedz
3
@ Budowlaniec
dnia 26.05.2012, 11:23 · Zgłoś
Po Twoim wpisie widać jaki z Ciebie fachowiec. Na podstawie kilku fotek oceniasz koszt inwestycji. Jak jesteś taki cwaniak to trzeba było brać robotę za 2 - 2,5 mln złotych a nie gębować teraz. W przeargach każdy może startować.
Odpowiedz
1
@ od sad
dnia 26.05.2012, 01:10 · Zgłoś
w ktorym nie skoncza to w tym bedzie ale podobno w 2039 ma byc wiecha
Odpowiedz
3
@ witaminaX
dnia 26.05.2012, 00:17 · Zgłoś
Budynek jest dwu piętrowy?? A moze dwupiętrowy??
napisane jest ze do konca sierpnia powinni skonczyc prace, ale zapomnieli napisac ktorego roku
Odpowiedz
9
@ do kierownik
dnia 25.05.2012, 21:09 · Zgłoś
a w [...]e mamy kaski przywiez lepiel transporter wysowianki ludziom bo juz tydzien objecujesz a chodzic raczki w kieszehiach i grac w bilarda to kazdy potrafi
Odpowiedz
20
@ do 123
dnia 25.05.2012, 21:03 · Zgłoś
Myślę, że ten redaktor emerytowany to jest?... Nie powiem. Łazi po urzędach, pracownicy narzekają, że przeszkadza natarczywie w pracy, w sposób chorobliwy i tendencyjny hołubi Maryśkę, atakuje Czerneckiego, "służy powiatowi", bo to przeciez portal powiatu jasielskiego. Warto pamiętać, że do niedawna wespół z małżonką prowadził sklep, czyli zajmował się handlem. A to świadczy o tym, że ma chyba żyłkę handlarza.
Odpowiedz
12
@ kaktus
dnia 26.05.2012, 19:18 · Zgłoś
Kazdy emerytowany stara się podtrzymywać kontakty z [...].Ręka ,rękę myje...
Odpowiedz
21
@ obserwator
dnia 25.05.2012, 20:57 · Zgłoś
I czym ten honorowy członek Górczyk się chwali. Przecież nie dał własnych pieniędzy ani za nimi nie biegał załatwiać. Nie licz chłopie na to, że Ci ktoś uwierzy. Już przez dwie kadencje sekretarzowania w urzędzie wiemy jak to wszystko wyglądało. Widzimy yego po dziś efekty
Odpowiedz
-5
@ Tadek
dnia 27.05.2012, 17:37 · Zgłoś
A cała ta inwestycja to zasługa PIS i Pawlusia!
Odpowiedz
5
@ Tadek
dnia 27.05.2012, 20:22 · Zgłoś
Górczyk to wie jak tworzy się [...] oraz jak trzeba potem jeżdzić na wózku i brać pieluchomajtki z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie ,które podlega Górczykowi!!Oraz zasiłki z Pomocy Społecznej w mieście!!!
Odpowiedz
3
@ Tadek G i Frączek
dnia 27.05.2012, 21:01 · Zgłoś
Tylko oni to zrobili !Kmiecik nic nie miał do tego !To był tylko śmie...!
Odpowiedz
30
@ :(
dnia 25.05.2012, 17:57 · Zgłoś
po co to zdjęcie górczyka- [...] cały news
Odpowiedz
2
@ www
dnia 25.05.2012, 16:27 · Zgłoś
wystarczy sie stac naugowym alkocholikiem i sami cie tam zawioza nawet na miejsce czekac nie trzeba jeszcze rente dadza
Odpowiedz
9
@ kierownik
dnia 25.05.2012, 16:25 · Zgłoś
a ja sie pytam gdzie pracownicy maja kamizelki i kaski ochronne? burak kierownikiem i reka reke myje...
Odpowiedz
3
@ Pikuś
dnia 25.05.2012, 15:12 · Zgłoś
Jeśli nasze dzieci będą pracować do 67 roku życia to na pewno nas oddadzą do DPS o ile będą jakoś zarabiać
Odpowiedz
-2
@ fffuuu
dnia 25.05.2012, 13:35 · Zgłoś
fffffffuuuuuuuuuuu
Odpowiedz
18
@ 123
dnia 25.05.2012, 13:34 · Zgłoś
Dlaczego na [...] nie są dodawane komentarze jak się pisze o Naczelnym Emerytowanym Redaktorku Policji!!!
Odpowiedz
5
@ RMN
dnia 25.05.2012, 13:12 · Zgłoś
Oj to się w sierpniu urwie interesik panu cateringowcowi z Dębowca :D
Odpowiedz
3
@ kaktus
dnia 26.05.2012, 19:58 · Zgłoś
To będzie następny powód,że nie dostaniemy wypłaty w T...
Odpowiedz
-13
@ kj
dnia 25.05.2012, 13:02 · Zgłoś
Chciałbym starość spędzić w tym ośrodku, jest pięknie połozony, a leśne powietrze to coś wspaniałego. I otoczenie , flora, fauna bardzo przyjemne.
Odpowiedz
6
@ MAJA
dnia 25.05.2012, 18:34 · Zgłoś
no ale tez to kosztuje... wiecie ile na miesiac? 2,5 razy srednia wasza wypłata
Odpowiedz
25
@ satessa
dnia 25.05.2012, 12:23 · Zgłoś
ojej zeby nasze dzieci i wnuki nie chcialy nas na starosc oddac do takich osrodkow :(
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.