Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Drobne kradzieże i jazda rowerzystów pod wpływem alkoholu – wykroczeniem

44

9 listopada weszły w życie przepisy ustawy z dnia 27 września 2013 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania karnego oraz niektórych innych ustaw. Od teraz jazda rowerem po spożyciu alkoholu oraz niektóre drobne kradzieże są wykroczeniami.

Do tej pory pijani rowerzyści dostawali wyrok do roku więzienia. Po zmianach grozi za to grzywna od 50-5000 tys. zł, od 5-30 dni aresztu lub prace społeczne. Jazda rowerem pod wpływem alkoholu jest wykroczenie, a nie jak dotychczas przestępstwem.

Kradzieże, paserstwo, przywłaszczanie sobie czyjejś własności lub niszczenie cudzej rzeczy, której wartość nie przekroczy 400 zł jest traktowane jako wykroczenie. Osoba, która dopuści się tego czynu podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Próg, od którego drobną kradzież traktowano jako przestępstwo został podniesiony z 250 do 400 zł.

(icz)

Reklama

Komentarze: 44

Dodaj komentarz Widok:
0
@ dlll
dnia 17.11.2013, 15:30 · Zgłoś
już nie ma co robić ta POL w jaśle tylko rowerzystów się czepiać lepiej niech się zajmą poważną robotą a nie szukają gdzie by tylko kogo [...]***c i chowają się jak sz***y za budynkami i dziwne ze jadący ludzie ich nie widzą a puzniej mandaty do domu ślą taka ta polska to jest RZECZYWISTOŚĆ
Odpowiedz
0
@ awgan
dnia 16.11.2013, 20:36 · Zgłoś
Moim zdaniem to wykroczenie powinno być gdzieś tak do trzech tysi
Odpowiedz
0
@ al capota
dnia 14.11.2013, 19:48 · Zgłoś
no to zakładam mafie i od jutra [...] rowerami robimy skoki na kioski ruchu i biezemy towar za 399złotych
Odpowiedz
0
@ lipton
dnia 14.11.2013, 10:13 · Zgłoś
A co z tymi co wyroki się wyroki pokończyły rowerzystów na [...] czy będą w ryjestrach.
Odpowiedz
0
@ John
dnia 13.11.2013, 17:14 · Zgłoś
Do redakcji. Zanim czasem coś napiszecie to doczytajcie trochę przepisów.

Cytat z artykułu: "Jazda rowerem pod wpływem [...] jest wykroczenie, a nie jak dotychczas przestępstwem."

Wcześniej też było to wykroczeniem, jeżeli kierujący wydmuchał do 0,10 do 0,25 mg/l, a po przekroczeniu 0,25mg/l w wydych. powietrzu było przestępstwem. Należy rózróżnić stan po użyciu [...] i stan nietrzeźwości.
Odpowiedz
0
@ alwaro
dnia 13.11.2013, 13:02 · Zgłoś
Jest coś prawdy w tym co piszecie, bo sam jak jeździłem rowerem, szczególnie w godzinach nocnych to miałem kontrole średnio raz na tydzień. A gdzie Panie jedziesz? do kogo, od kogo itp. Mając auto od 5 lat zatrzymali mnie tylko raz. Taka ich praca, że bez mandatu nie mają co wracać na komendę.
Odpowiedz
3
@ KongresNowejPrawicy
dnia 13.11.2013, 08:34 · Zgłoś
Więzienie się przepełniają to i wypuścili :) Za to za socjalizm czyli rozdawnictwo urzędnicze cudzych pieniędzy powinna być kara co najmniej 25 lat więzienia. Jeszcze lepiej byłoby zakazać konstytucyjnie socjalizmu a wszystkich [...] dobrodziei czyli [...] umieścić na miejscu zwolnionych [...] jako przestrogę. W ten sposób Polska w bardzo krótki czasie stałaby się krainą mlekiem i miodem płynącą.
Odpowiedz
1
@ łodyniec
dnia 13.11.2013, 10:45 · Zgłoś
1.dokładnie tak ,ale ogólnie to lepiej by było darmozjadów w kamieniołomy wysłać ,niż utrzymywać z pieniędzy podatników .

2. druga opcja = kula w [...] za każdą źle wydaną przez rządzących złotówkę ,wtedy by sie betony do koryta nie pchały ,a słowo łapówka znikło by z polskiego słownika :D

3. łohohohohhoho
Odpowiedz
0
@ KNP
dnia 13.11.2013, 15:12 · Zgłoś
[...] nieroby bardzo krótko będą w tym stanie jak się połapią że nikt im nic za darmo nie da. Szybko wrócą na drogę normalnych ludzi
Odpowiedz
0
@ Lasia
dnia 12.11.2013, 23:48 · Zgłoś
I jak to w piosence "świat schodzi na psy"
Odpowiedz
0
@ Lasia
dnia 12.11.2013, 23:44 · Zgłoś
Czy policja bez podstaw może pobierać próbki D.N.A ? Bez aresztowania i oskarżać o wypady po Polsce i mordowanie ludzi ? I czy może bezkarnie ubliżać na komendzie kto mi odpowie ?
Odpowiedz
0
@ znający temat
dnia 12.11.2013, 21:58 · Zgłoś
co do wartości magicznych 400zł. To jest to 1/4 minimalnej płacy w bieżącym roku. Od dnia 01 stycznia 2014 bedzie to już 420zł bo płaca minimalna została określona na 1680zł.
Odpowiedz
0
@ znający temat
dnia 12.11.2013, 21:54 · Zgłoś
Rzecz bardzo istotna policjant może też wystawić mandat karny za jazdę rowerem pod wpływem ...
Odpowiedz
5
@ olaf
dnia 12.11.2013, 21:37 · Zgłoś
Jak ja nienawidzę czytać [...] svena
Odpowiedz
6
@ [..]
dnia 13.11.2013, 00:05 · Zgłoś
Przecież to jest [...] do potęgi.
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 13.11.2013, 06:53 · Zgłoś
Podziel się z nami, maluczkimi, odrobiną swojego geniuszu...
Odpowiedz
-1
@ mc
dnia 12.11.2013, 20:44 · Zgłoś
jedno mam tylko pytanie. czy jest jakas recydywa czy cos w tym stylu? tzn bede kradl co chwile za powiedzmy 350 zl. nawarstwi mi sie to jakos czy to wszystko bedzie liczone jako wykroczenie?
Odpowiedz
3
@ Joker
dnia 12.11.2013, 18:32 · Zgłoś
Brawo Panie Prezydencie za podpisanie nowelizacji kodeksu karnego! Zamykać za jazdę na rowerze po [...] to była największa głupota. Można karać w inny sposób. Więzienia są przepełnione takimi osobami a bandyci czekają na wolności aż się miejsce zwolni.
Odpowiedz
-1
@ dragoness
dnia 13.11.2013, 06:52 · Zgłoś
Pogadamy, jak Cię okradną na 399zł, a sędzia [...] wypuści za niską szkodliwość czynu. Pan prezydent od kotylionów popisał się jak zwykle.
Odpowiedz
0
@ jozin
dnia 13.11.2013, 09:19 · Zgłoś
wracaj do PiSu!!!
Odpowiedz
0
@ łodyniec
dnia 13.11.2013, 10:33 · Zgłoś
psorko z twoim myśleniem to osiągniemy poziom [...] :P
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 13.11.2013, 11:29 · Zgłoś
Nie mogę wrócić, gdzie nigdy nie byłam, a co do poziomu, to jeszcze go nie macie? Dziwne!
Odpowiedz
2
@ RR
dnia 12.11.2013, 16:01 · Zgłoś
najlepiej byłoby, żeby wprowadzić całkowity zakaz produkcji [...] i problem sam się rozwiąże
Odpowiedz
11
@ Tulix
dnia 12.11.2013, 15:33 · Zgłoś
Widze ruch lewostronny, koleś ma dzwonek po prawej stronie;)
(Do tego zdjęcie zajumane z jakiegoś azjatyckiego portalu:)

Co do rowerzystów - dobrze. Po jednym [...] rowerzysta nie zagraża nikomu. A [...] to jak idzie piechotą nawet to zagraża. Prawo powinno czynić nasze życie lepszym i spokojniejszym, a nie być pretekstem inwigilacji/zasilania budżetu.

Nie rozumiem natomiast logiki podnoszenia progu dla kradzeży. Kradzież to kradzież i łapę powinno się uciąć.
Czyli jak ktoś komuś zarąbie może pół wypłaciny to popełni tylko wykroczenie?
Odpowiedz
5
@ hehe
dnia 12.11.2013, 15:45 · Zgłoś
Z tym progiem to może być tak ze tworzy sie jakiś nowy Amber Gold - pobiorą od kilku tysięcy ludzi po 399 zł i będzie łatwiej sie wymigać Józkom [...] itp.
Odpowiedz
-3
@ łodyniec
dnia 12.11.2013, 15:14 · Zgłoś
po [...] każdy jest pod wpływem ,a szczególnie rowerzyści - ja bym ich zamykał ,bo stanowią za.[...] zagrożenie dla innych !!! Szczególnie dla TIR-ów !!!

łohohohohhoho
Odpowiedz
-6
@ Tarzan-zan
dnia 12.11.2013, 16:46 · Zgłoś
tiry wiozą śmierć !!! Tiry na tory - zwolnij tira pod górę !
Odpowiedz
3
@ sasza
dnia 12.11.2013, 19:08 · Zgłoś
Tarzan idź człowieku się lecz bo kiedyś doprowadzisz do tragedii, zwolnij tira pod górę ty wiesz jakie z tego mogą być konsekwencje??? takim jak ty dożywotnio za głupotę zabierać prawa jazdy
Odpowiedz
1
@ mc
dnia 12.11.2013, 20:47 · Zgłoś
tiry sa wszedzie. to drogi sa do [...], pobocza, brak chodnikow itp
Odpowiedz
1
@ Tarzan-zan
dnia 13.11.2013, 11:53 · Zgłoś
tira się zwalnia z głową, a on niech nie pędzi jak maupa widząc tylko górę przed sobą... Zwolnij tira pod górę a być może uratujesz komuś życie !!!
Odpowiedz
-1
@ sasza
dnia 13.11.2013, 16:06 · Zgłoś
tarzan powinien dostać mandat za tamowanie ruchu
Odpowiedz
19
@ Kasia
dnia 12.11.2013, 14:50 · Zgłoś
A ja słyszałam, że dają mandaty nawet wtedy, gdy rowerzysta prowadzi rower idąc, nie jadąc na nim. Pewien sprytny rowerzysta wiedząc o tym na widok patrolu wziął rower pod pachę i zdumionym policjantom oznajmił, że NOSZENIE roweru po pijanemu nie jest karalne.
Odpowiedz
6
@ Tarzan-zan
dnia 12.11.2013, 16:46 · Zgłoś
Piękne by to było, ale musiał by ich ON PIERWSZY zobaczyć. a oni zawsze stoją ukryci w krzykach więc na pewno widzieli by go pierwszego jak jechał, a wtedy to choć by go na części rozebrał i w plecaku niósł, nic mu to nie da...
Odpowiedz
3
@ qq
dnia 12.11.2013, 21:19 · Zgłoś
Paragraf jest za prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem [...]- więc tym bardziej powinno się rowerem jechać a nie go prowadzić gdyż prawo zakazuje prowadzenia :)
Odpowiedz
1
@ [..]
dnia 13.11.2013, 00:03 · Zgłoś
100/100 dokładnie!
Odpowiedz
0
@ Tarzan-zan
dnia 13.11.2013, 11:52 · Zgłoś
a co w sytuacji kiedy trzeźwy rower prowadzi [...] ??
Odpowiedz
10
@ amivisage
dnia 12.11.2013, 14:29 · Zgłoś
Zobaczymy jak będziesz przeklinał jak ci pijany rowerzysta wjedzie w maskę.
Odpowiedz
21
@ hehe
dnia 12.11.2013, 15:21 · Zgłoś
albo jak jakiś [...] zajuma 350 złociszy
Odpowiedz
13
@ arco
dnia 12.11.2013, 17:39 · Zgłoś
Czy słyszał kto kiedy by Policja wykryła drobną kradzież do 350 zł???
Ja nie. Zawsze staram się sam wykryć sprawcę i sam wymierzyć sprawiedliwość. To naprawdę działa. Polecam.
Odpowiedz
0
@ Tarzan-zan
dnia 12.11.2013, 20:40 · Zgłoś
oj tam oj tam... Będzie można na legalu po browarki do sklepu skoczyć jak braknie, albo też na rowerku wrócić z browarka legalnie, lub... Pić sobie pysznego zimnego browarka podróżując rowerem w skwarny letni upał, dla ochłody...
Odpowiedz
9
@ qq
dnia 12.11.2013, 21:15 · Zgłoś
Normalni ludzie i tak uważają nawet jak są po spożyciu [...], najniebezpieczniejsi są ci którzy wiozą immunietet, przepisy się ich nie imają!
Odpowiedz
-1
@ [..]
dnia 13.11.2013, 00:02 · Zgłoś
Nawet zajuma 399 złociszy!
Odpowiedz
32
@ arco
dnia 12.11.2013, 14:08 · Zgłoś
I bardzo dobrze. Powinni jeszcze złapanych rowerzystów po [...] nie zaliczać Policjantom do statystyki wykrywanych nadużyć prawa i może wówczas zajęli by się dbaniem o spokój i porządek, przeciwdziałali prawdziwej przestępczości, a nie polowali na rowerzystów, po to tylko by podnieść "wykrywalność".
Odpowiedz
16
@ Tarzan-zan
dnia 12.11.2013, 16:44 · Zgłoś
"Po zmianach grozi za to grzywna od 50-5000 tys. zł, "
czyli CZYTAJĄC ZE ZROZUMIENIEM :) grzywna od 50 tyś do 5 milionów... :)
bo przecież 5 000 tysięcy to nic innego jak 5 milionów... brawo...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.