Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Droga krajowa 73 – remonty rozpoczęte

25

W Kołaczycach trwają prace przy budowie mostu najazdowego, w Bukowej – przy rozbiórce korpusu drogowego.


- W tej chwili wykonawca buduje w Kołaczycach najazdowy most tymczasowy. Przejezdność będzie w tym miejscy zapewniona najpóźniej w połowie lipca. Ruch na moście będzie się odbywał wahadłowo. W dalszej kolejności będziemy myśleć o odbudowie istniejącego mostu – powiedział nam w rozmowie telefonicznej Marian Zieliński z rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W sprawie osuwiska w Bukowej rozmawialiśmy z Mariuszem Błyskalem, kierownikiem krośnieńskiego rejonu GDDKiA. -  Przystąpiliśmy do rozbiórki korpusu drogowego – roboty wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Jasła. Mamy już ekspertyzę geologiczną, zalecającą wykonanie pali o średnicy 50 cm, które zabezpieczą konstrukcję jezdni przed osuwaniem się.  Prawdopodobnie do wykonania pali przystąpimy w czwartek. – mówił kierownik.

- Wykonanie palowania może zająć około tygodnia czasu. Kolejny krokiem będzie odtworzenie nawierzchni. – kontynuował Błyskal – Staramy się aby prace w Bukowej, Kołaczycach oraz Kamienicy Dolnej postępowały równolegle. Postaramy się, aby w Bukowej od razu oddać do użytku całość jezdni, jednak może zdarzyć się tak, że na początku uruchomimy tylko jeden pas.  

Kamil Sokołowski
sokolowski@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 25

Dodaj komentarz Widok:
-1
@ student
dnia 25.06.2010, 21:24 · Zgłoś
jesli droga w bukowej jest nieprzejezdna to jak sie dostac do kolaczyc od strony pilzna???
Odpowiedz
0
@ mrf
dnia 22.06.2010, 23:02 · Zgłoś
przez Jodłową i Ryglice i wcale dłużej nie jedzie...
Odpowiedz
0
@ tomek
dnia 22.06.2010, 22:43 · Zgłoś
któredy jada autobusy z tarnowa do jasła? i ile sie jedzie?
Odpowiedz
0
@ daleki
dnia 22.06.2010, 21:15 · Zgłoś
do "kierowcy". Nie martw się, w Bieszczady dojadą inną trasą, a korki to pewnie max.5 samochodów. W [...] nikt się nie wybiera.
Odpowiedz
0
@
dnia 22.06.2010, 21:06 · Zgłoś
jak mogą robić drogę w Święcanach jak musieli zrobić drogę w innej części gminy , gdzie pewna pani wydaje córkę za mąż.
Odpowiedz
0
@ lesio
dnia 22.06.2010, 19:59 · Zgłoś
a w skurowej jet zakaz wjazdu od strony jasła??
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 22.06.2010, 19:53 · Zgłoś
Co to mi za naprawa? Po jakiego grzyba robić coś na teraz, jak zamiast płacić najpierw za to żelastwo można od razu zrobić cały mostek i może potrwało by to troche dłużej, ale przynajmniej nie byłoby korków tak jak to teraz będzie...
Odpowiedz
0
@ gazda
dnia 22.06.2010, 19:25 · Zgłoś
co to za pojęcie most najazdowy ....znowu nowomowa ....to most 22/80 z 2 wojny światowej ....która JW to dała/sprzedała ???
Odpowiedz
0
@ paa
dnia 22.06.2010, 18:55 · Zgłoś
a co kaczyński ufundował te mosty?on ma kase na wybory jedynie co ci w przyszłości ufunduje to podsłuch!
Odpowiedz
0
@ abba
dnia 22.06.2010, 18:31 · Zgłoś
na kaczyńskiego ??? ahahah
Odpowiedz
0
@ az
dnia 22.06.2010, 18:12 · Zgłoś
a czemu na wiosnę będzie dopiero remont w Święcanach? objazdami też na dłuższą metę nie da się jezdzić już pada most w Święcanach a niedługo padnie ten w Jabłonicy. Taka jazda to masakra a w zimie praktycznie niemożliwa
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 22.06.2010, 18:09 · Zgłoś
podobno do 2036 ten most powstanie, to nawet nie tak zle;)
Odpowiedz
0
@ happy
dnia 22.06.2010, 16:57 · Zgłoś
to się okaże czy posłuży na lata, ale oby;)
Odpowiedz
0
@ Dan na wiosne 2011
dnia 22.06.2010, 16:49 · Zgłoś
na wiosne 2011 roku ma byc gotowa droga w świecanach.narazie musicie jezdzic objazdami
Odpowiedz
0
@ kajak
dnia 22.06.2010, 16:46 · Zgłoś
co to za glupota
Odpowiedz
0
@ mariusz
dnia 22.06.2010, 16:17 · Zgłoś
ludzie jednak trzeba głosować na kaczyńskiego
Odpowiedz
0
@ mariusz
dnia 22.06.2010, 16:17 · Zgłoś
ludzie jednak trzeba głosować na kaczyńskiego
Odpowiedz
0
@ gosc
dnia 22.06.2010, 15:37 · Zgłoś
no nareszczie :)
Odpowiedz
0
@ Mateo7007
dnia 22.06.2010, 15:08 · Zgłoś
haha w Miescie pierwszy most Powstal xD Prawie jak w Las Vegas xD
Odpowiedz
0
@ ll
dnia 22.06.2010, 15:02 · Zgłoś
budowa będzie trwała tyle co niedawno otwarty most w Pilznie....LATAMI
Odpowiedz
0
@ łukasz
dnia 22.06.2010, 14:57 · Zgłoś
oby nie była to tymczasówka na ... lata, ale solidna robota.
Odpowiedz
0
@ kierowca
dnia 22.06.2010, 14:12 · Zgłoś
prorokiem nie jestem ale będą korki...dużeeeee korki
Odpowiedz
0
@ awe
dnia 22.06.2010, 13:55 · Zgłoś
czyli koło grudnia będzie szansa że ukończą remonty xD
Odpowiedz
0
@ jakis
dnia 22.06.2010, 13:55 · Zgłoś
Yeaaaah!Nareszcie :)
Odpowiedz
0
@ Dan
dnia 22.06.2010, 13:02 · Zgłoś
A czy wiadomo coś o drodze w Święcanach kiedy zostanie naprawiona?
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.