Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Drogami Folusza przeszła inscenizowana droga krzyżowa

56

W piątkowe przedpołudnie w miejscowości Folusz odbyła się coroczna plenerowa inscenizacja drogi krzyżowej, przygotowana przez pracowników i mieszkańców tamtejszego Domu Pomocy Społecznej. W niezwykłym wydarzeniu uczestniczył m.in. ks. biskup Edward Białogłowski oraz wicestarosta jasielski Franciszek Miśkowicz.

<<FOTORELACJA>>

Misterium Męki Pańskiej rozpoczęło się przed budynkiem Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. Tam też umiejscowiony był pierwszy przystanek drogi krzyżowej, w którym uczestnicy nabożeństwa wysłuchali rozważań odnoszących się do wyroku śmierci, jaki wydał na Chrystusa Poncjusz Piłat. Następnie procesja wyruszyła w drogę ku następnym przystankom, rozmieszczonych na terenie Folusza.

Rozważania modlitewne przy stacjach drogi krzyżowej czytali przedstawiciele lokatorów Domów Pomocy Społecznej z Gorlic, Nowego Sącza, Krosna, Iwonicza, Brzozowa i Moczar oraz Środowiskowych Domów Samopomocy z Przysiek i Nowego Żmigrodu. W nabożeństwie uczestniczyli ponadto ks. biskup Edward Białogłowski, księża z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Foluszu i innych okolicznych parafii oraz mieszkańcy gminy Dębowiec. Obecni byli również jasielscy samorządowcy, m.in. wicestarosta Franciszek Miśkowicz, sekretarz powiatu jasielskiego Jadwiga Gunia, radna Rady Miejskiej Jasła Maria Szańca oraz radny Rady Powiatu Jasielskiego Stanisław Mlicki.

Nabożeństwo zakończyło się przed kościołem parafialnym w Foluszu. Warto podkreślić, iż istotnym elementem celebracji Misterium Męki Pańskiej były lampiony, zapalane przy każdej z czternastu stacji drogi krzyżowej. Symbolizowały one światłość świata, rozjaśniającą drogę prowadzącą do zmartwychwstania i życia wiecznego.

jh

Reklama

Komentarze: 55

Dodaj komentarz Widok:
-1
@ CYRK!
dnia 16.04.2014, 10:26 · Zgłoś
Popatrzcie na tych ludzi, wyglądają jak w depresji. Za to biskup wygląda jak cwaniaczek z tłustym podgardlem i tłustym brzuchem. Ludzie biedni, w starodawnych kurtkach i beretkach ze spuszczoną głową, a biskup ich władca odszpaniony i nie wygląda żeby mu było źle. Wręcz przeciwnie, całe życie pasożytniczym trybem przeleci, taki to się nie zmęczy a jeszcze mu mało!
Odpowiedz
-2
@ [...]
dnia 14.04.2014, 10:33 · Zgłoś
Ciekawe na czym tak [...] się ten Białogłowski ???
Odpowiedz
1
@ Nowy York
dnia 14.04.2014, 09:49 · Zgłoś
Ładna ta Pani w beżowym płaszczyku. Trochę podobna do Pana z łopieki. Czyżby to była jego córka ?
Odpowiedz
-1
@ Sven
dnia 13.04.2014, 21:39 · Zgłoś
TEN czwarty od góry to was wykupi od złego w bramach niebios...

SVEN OLOF PALME
Odpowiedz
-2
@ dragoness
dnia 14.04.2014, 11:14 · Zgłoś
i z językami obcymi cieniutko...
Odpowiedz
-3
@ jasiu
dnia 13.04.2014, 16:21 · Zgłoś
Przepraszam za maleńkie litery
Odpowiedz
-3
@ jasiu
dnia 13.04.2014, 16:21 · Zgłoś
i proszę mi napisać,co moja ojczyzna polska ma z tego?
Odpowiedz
-4
@ Etatowy
dnia 13.04.2014, 15:48 · Zgłoś
Patrząc na kościoły, plebanie i tych wypasionych księży , wiara nabiera innego wymiaru.
Odpowiedz
-2
@ [..]
dnia 13.04.2014, 15:13 · Zgłoś
Ile zastępów straży pożarnej w hełmach z wozami bojowymi zabezpieczało teren? - bo nie pisze...
Odpowiedz
0
@ ksiądz Mateusz
dnia 13.04.2014, 12:48 · Zgłoś
A gdzie jest etatowy CZŁONEK?? Dlaczego nie było etatowego CZŁONKA??
Odpowiedz
1
@ acab
dnia 13.04.2014, 12:32 · Zgłoś
do
@ [...] watache

A potem się obudziłeś i byłeś mokry?
Odpowiedz
2
@ ssssssssssssssss19
dnia 13.04.2014, 12:10 · Zgłoś
do m dzieki!!!
Odpowiedz
3
@ ssssssssssssssss19
dnia 13.04.2014, 11:42 · Zgłoś
[komentarz nie na temat.]
Odpowiedz
10
@ dragoness
dnia 13.04.2014, 11:14 · Zgłoś
"Bycie ateistą nie oznacza, że muszę się zapluwać z nienawiści do ludzi wierzących, a nawet Kościoła katolickiego i księży. Bycie ateistą nie oznacza, że krytyka tegoż Kościoła i tychże księży musi być [...] i [...]. Bycie ateistą nie oznacza, że muszę być nieokrzesanym [...] celującym w słabe punkty ludzi, by ich jak najboleśniej obrazić. Bycie ateistą nie oznacza, że muszę paradować w biskupiej sutannie po ulicach z półgołymi zakonnicami i nazywać obraz Czarnej Madonny bohomazem" - to napisał ateista, Marcin Meller i zalecałabym nauczenie się tego tekstu na pamięć wszystkim zapluwającym się z nienawiści forumowym "bojownikom".
Odpowiedz
-4
@ KAT
dnia 13.04.2014, 11:26 · Zgłoś
najwieksze [...] pokazujecie wy [...] , więc na nic psiklakowe płacze .
Odpowiedz
-10
@ czytacz jaslo4u.pl
dnia 13.04.2014, 11:36 · Zgłoś
pani dragoness - proponuje by ten tekst pani pisała swoim forumowym kolesiom w rodzaju antykieckowego, jozina, angelherza i innej [...]
Odpowiedz
-11
@ kiecka
dnia 13.04.2014, 11:58 · Zgłoś
moherkom dzis palma obija
Odpowiedz
1
@ m
dnia 13.04.2014, 12:03 · Zgłoś
zgadzam sie z pania,ja tylko pisze prawde i tylko prawde co do ktorej jestem przekonany,pani ma swoja a ja swoja i tyle

trzeba filozoficznie i merytorycznie podchodzic do pewnych kwestii zycia spolecznego

ktos kiedys powiedzial ze w polsce jest 20 % [...]-cos w tym jest!
Odpowiedz
-2
@ m
dnia 13.04.2014, 12:04 · Zgłoś
z kochankiem!!!
Odpowiedz
2
@ Anatema
dnia 13.04.2014, 12:04 · Zgłoś
Zalecałbym te same słowa katolikom w stosunku do ateistów, to oni a nie ateiści zawłaszczają sobie prawdy i przestrzenie, które powinny być absolutnie wolne od jakichkolwiek subiektywnych wartości. Nie robią tego finezyjnie i z wyczuciem ale z pozycji misjonarskiej siły. Cały czas w tym kraju trwa wyprawa krzyżowa, której celem są innowiercy wszelkiej maści nie tylko ateiści.
Odpowiedz
-4
@ roro
dnia 13.04.2014, 12:29 · Zgłoś
Potwierdzam , ostatnio widziałem w Warszawie jak prowadzili niewierzącego i chcieli go publicznie stracić , tylko chyba móż mieli nieostry bo coś im nie wyszło .
Odpowiedz
5
@ dragoness
dnia 13.04.2014, 12:37 · Zgłoś
Biedni, prześladowani...po obu stronach, zajmijcie się czymś pożytecznym, idźcie na spacer, albo zróbcie porządki w domu.
Odpowiedz
0
@ Anatema
dnia 13.04.2014, 12:45 · Zgłoś
A ja widziałem jak rabin błogosławił autostradzie, pop otwierał publiczną szkołę a imam uczył religi we wszystkich szkołach w Polsce za publiczne pieniądze. Tylko sie szybko obudziłam bo to jednak dziwne i mało realne.
Gdyby tak było to katolicy czuli by się tak jak teraz czują się ateiści w tym kraju.
Odpowiedz
-1
@ Anatema
dnia 13.04.2014, 12:46 · Zgłoś
Idź, kto Cię zmusza do pisania lub czytania ?
Odpowiedz
3
@ Buhaaaahhaaa
dnia 13.04.2014, 12:49 · Zgłoś
Weźcie przykład z dragoness i zajmijcie sie czymś pozytecznym ... przez 5 lat na forum nastukajcie 4183 postów . W jedna rekę miotły do porządków w domu a w drugiej klawiaturka i jedziemy .
Odpowiedz
-5
@ Anatema do dragoness
dnia 13.04.2014, 12:49 · Zgłoś
Moze myślisz, ze na forum dyskusja bez Ciebie jest niemożliwa? Kto Lub co Cię upoważnia do mówienia innym co mają robić ? Brak argumentów czy narcyzm?
Odpowiedz
3
@ dragoness
dnia 13.04.2014, 12:54 · Zgłoś
Też Was wszystkich kocham i życzę wam podwójnie tego, co Wy mnie.
Odpowiedz
0
@ Anatema
dnia 13.04.2014, 12:56 · Zgłoś
No to będzie Ci wyjątkowo miło. Pozdrawiam.
Odpowiedz
-3
@ Buhaaaahhaaa
dnia 13.04.2014, 12:57 · Zgłoś
Mnie nie musisz , bo ja nie mam zamiaru włazic na forum gdzie spamerzy robią sobie z was ubaw kiedy wkrecaja w swoje reklamowe wątki . A tego własnie życze Tobie i wszystkim innym .
Odpowiedz
1
@ Andrzej
dnia 13.04.2014, 13:18 · Zgłoś
Anatema zamiast spać dokształc się trochę , zeby nie szukac daleko - Gorlice mają w szkołach religię inną od rzymskokatolickiej .
Pewnie w tych rejonach byłoby więcej takich szkół gdyby nie Polacy który wywieźli ludnosc Łemków .
Odpowiedz
-1
@ łodyniec
dnia 13.04.2014, 16:50 · Zgłoś
wszystkich oszustów traktuje tak samo ,jeśli chcesz to ich noś na rękach - ja nie będę .

łohohohohohoh
Odpowiedz
-1
@ dragoness
dnia 13.04.2014, 19:54 · Zgłoś
3
@ m
dnia 13.04.2014, 10:53 · Zgłoś
tak caly obraz dzisiajszego kosciola "troche ulomnych psychicznie,lokalna wladza i klakierow"

za 20 lat do kosciola pojdzie 10 % spoleczenstwa!!!

kosciol"umiera smiercia naturalna"
Odpowiedz
1
@ niki
dnia 13.04.2014, 17:05 · Zgłoś
nie bój się nie umrze przetrzymał dwa tysiące lat przetrzyma i ciebie
Odpowiedz
1
@ m
dnia 13.04.2014, 19:11 · Zgłoś
bo wiedza byla deficytem

a jak myslisz to nie wierzysz a jak nie myslisz wierzysz!
Odpowiedz
5
@ Tutaj wpisz swój pseudonim
dnia 13.04.2014, 19:49 · Zgłoś
@ niki
Przez 2000 lat informacja nie mogła poruszać się z prędkością światła. Teraz może. To całkiem inne czasy
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 14.04.2014, 10:38 · Zgłoś
Myślę, więc jestem
Nie myślę, więc Trwam !!!
Odpowiedz
-13
@ łodyniec
dnia 13.04.2014, 10:24 · Zgłoś
myślicie że wasz buk nie ma lepszego zajęcia jak tylko słuchać waszych modlitw w różnych językach dzień w dzień ???

heh nie wydaje mi się :D bo nie istnieje :D

łohohohohohhohoho
Odpowiedz
12
@ jhgy
dnia 13.04.2014, 11:02 · Zgłoś
Jeśli nie obchodzi cię wiara katolicka to chociaż uszanuj tych którzy Ją wybrali.
Nikt Cie nie namawia żebyś też był katolikiem.
Ja nie wiem w co ty wierzysz i nie obchodzi mnie to, ale też nie wyśmiewam tego.
Odpowiedz
-3
@ Max Szyderko
dnia 13.04.2014, 11:09 · Zgłoś
On w nic nie wierzy ... nawet w samego siebie
Odpowiedz
1
@ Anatema
dnia 13.04.2014, 11:57 · Zgłoś
Jak to nikt nie namawia. Od urodzenia w tym chorym kraju jest presja wy dziecko ochrzcić, dać do komuni itd. Szczególnie w [...] podkarpackich konformizm wobec katolików jest nagradzany. Dla innych ukamienowanie i wykluczenie przez miejscowych Świętoszów.
Odpowiedz
-5
@ kiecka
dnia 13.04.2014, 11:59 · Zgłoś
a ty swojego rozumu nie masz ?
Odpowiedz
4
@ kiecka
dnia 13.04.2014, 12:00 · Zgłoś
I napisz jeszcze gdzie było to ukamienowanie bo ciekawym :)
Odpowiedz
5
@ Anatema
dnia 13.04.2014, 12:18 · Zgłoś
No to spróbuj nie ochrzcić dzieciaka i nie dać go na religie w jasielskiej podstawówce. Poproś o zorganizowanie etyki. Zobacz i posłuchaj jakie bedą reakcje i komentarze. Kiecke zakłada sie na [...] a nie na głowę, wtedy znacznie lepiej widać.
Odpowiedz
4
@ tik
dnia 13.04.2014, 12:25 · Zgłoś
a wszędzie słowem i gestem zupełny brak tolerancji dla innowierców
Odpowiedz
2
@ Tomek
dnia 13.04.2014, 12:26 · Zgłoś
Ja swoich nie chrzciłem i na religie też z nie pójdą jak i ja nie chodziłem . Nie widzę problemu , jakoś na podwórku bawią sie z innymi i nikt ich palcem nie wytyka ani kamieniami nie rzuca .
Odpowiedz
-2
@ niki
dnia 13.04.2014, 17:00 · Zgłoś
jeszcze zdiwisz sie i to bardzo biedny człowieku jak staniesz wcześniej czy póżniej przed bogiem i nie będzie juz nic oprócz sprawiedliwości bożej a wtedy zabeczysz baranim głosem człowieku ale będzie za póżno
Odpowiedz
13
@ zun.
dnia 13.04.2014, 09:20 · Zgłoś
tam [...]ki mają cały czas drogę krzyżową którą daje im stanisław m.icki.
szacunku osobom sztarszym...
Odpowiedz
-9
@ 66 latek
dnia 13.04.2014, 10:56 · Zgłoś
Idem z listy peo do ojroparlamentu. Głosujcie na mnie - jestem taki jak całe peo - uczciwy i pracowity i zniese abonament
Odpowiedz
-15
@ [...] watache
dnia 13.04.2014, 12:06 · Zgłoś
jesteśmy jednym z mocarstw europejskich a to za sprawą 7 letnich rządów po. europa nas szanuje za osiągnięcia gospodarcze i wysokie pkb oraz konkurencyjną gospodarkę oraz spadek bezrobocia! a teraz opowiem wam prawdziwą historię: moja koleżanka wyjechała do anglii za chlebem jak tylko wygrało wybory pis. po 2 latach kiedy rządy objęło po natychmiast powróciła i zaprzestała kariery mając pensje 2500 funtów. w polsce zarabia 1500 zł ale za to jest szczęśliwa że żyje w normalnym kraju w którym rządzi normalny rząd po. w razie kiedy pis znowu doszedł by do władzy natychmiast by wyjechał do anglii. i tak pewnie zrobiłoby wielu młodych utalentowanych ludzi gdyby pis wygrał. polacy nie możemy do tego dopuścić!
Odpowiedz
-3
@ dragoness
dnia 13.04.2014, 12:39 · Zgłoś
"wataHę", a poza tym niezły ironiczny tekst.
Odpowiedz
-5
@ POlak
dnia 13.04.2014, 12:44 · Zgłoś
Ironiczny ? W ktorym miejscu ? PISiaki ciagle tylko mówia że jest źle ale nigdy nie potrafią argumentami udowodnic swojej tezy że PO to zło . Proszę podać jakie to zło dla Polski i Polaków ? Bo ja widzę rozwój i bardzo trafne posuniecia tego rządu .
Odpowiedz
3
@ fff
dnia 13.04.2014, 13:40 · Zgłoś
No i niech dziewczyna wyjeżdża puki młoda,żeby się czegoś dorobić,bo jak założy rodzine to będzie się modliła żeby przeżyć z miesiąca na miesiąc za te marne 1500zł.
Odpowiedz
1
@ FAN
dnia 14.04.2014, 08:39 · Zgłoś
Do POlak zmień na dworak

Tyle razy ile my PiSowcy udowodniliśmy wam że nić,a ty stawiasz pytanie co?.
Zanim zaczniesz stawiać pytania opozycji,pochwal sie najpierw waszymi sukcesami,nie pisz nic o drogach i stadionach a zobaczysz że nic nie napiszesz!!.
CZEKAM I SIE NIE DOCZEKAM-normalka Propaganda kolejnego [...] z PO.
Odpowiedz
1
@ FAN
dnia 14.04.2014, 14:43 · Zgłoś
Takie stwierdzenie to tylko [...] potrafi stworzyć i leming.
Tak jak przepuszczałem,brak jakiejkolwiek sensownej odpowiedzi na postawione pytania o cudach Tuska,jedyne na co was stać to,obrażanie przeciwnika nazywając go [...] PiSowcem.
Gdybym należał do elitarnej grupy lemingów to starałbym odpisać przeciwnikowi na postawione przez niego pytania,broniąc swojej prawdy,podpartymi dowodami.
Ja stwierdzam stanowczo,że jesteście kłamcami i duża część społeczeństwa popierająca PO jest obłudna i fałszywa.
Ja jestem dla was [...],ale żaden z was waszej mądrości nie objawił,tylko same slogany.W Polsce się dobrze żyje?kraj się rozwija?Mamy sieć dróg?i od trzech lat czytam co tydzień,będzie 300 nowych miejsc pracy,1000?1500? i tak w kółko.Proszę napisać ile powstało nowych miejsc pracy pod rządami PO--PSL?
Ciężko się z wami polemizuje dlatego polecam obejrzeć
12.04.2014 TV Republika i każego dnia za darmo,zobaczysz skąd ja czerpie wiedze i dlaczego uważam że kłamiecie nie tylko tutaj w Jaśle ale w całej Polsce.Tv Republika pokazuje prawdę o rządach Tuska.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.