Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Druga fala powodziowa. Coraz większe zagrożenie, coraz większe straty.

31
Stany alarmowe na wszystkich rzekach w Jaśle zostały już przekroczone. W zastraszającym tempie przybywa także nieprzejezdnych dróg, a w niektórych miejscach powiatu trwa już ewakuacja ludzi. Jak nas poinformował Wacław Pasterczyk, ok. godz. 8.00 najtrudniejsza sytuacja była w okolicach Karpackiej Troi, Święcanach i Kołaczycach. Na osiedlu Rafineryjnym z kolei ewakuowano personel i dzieci z przedszkola. We wszystkich działaniach uczestniczą strażacy OSP oraz PSP w Jaśle.



Najwyższa woda jest na rzece Ropie, gdzie stan alarmowy został przekroczył  już o 2 metry. O 65 cm został przekroczony także stan alarmowy na Jasiołce, a o 93 cm w Krajowicach. Nieco lepiej sytuacja wygląda na Wisłoce w Żółkowie, tam stan alarmowy został przekroczony o 24 cm.


Według informacji przekazanych przez W. Pasterczyka nieprzejezdne są drogi: krajowa nr 73 Jasło-Kołaczyce oraz Siepietnica-Święcany i obwodnica w Bieczu. Na trasie Skołyszyn-Biecz ruch odbywa się wahadłowo, a koło dworu w Bieździadce jest uszkodzona droga. Kilkanaście minut temu został także zamknięty most na Ropie (Jasło-Gorlice), policja kieruje na objazdy. Informacja z ostatniej chwili: zamknięta jest także droga od strony Krosna.

Na wałach przy Ropie strażacy prowadzą prace polegające na podniesieniu korony wału, w celu niedopuszczenia do przelania się wody. Prace zabezpieczające wały trwają także w okolicach Karpackiej Troi.


(kp)
Reklama

Komentarze: 31

Dodaj komentarz Widok:
0
@ daro
dnia 05.06.2010, 04:17 · Zgłoś
Czy osiedle Sikorskiego przy Mosir jest ewakuowane?
Odpowiedz
0
@ dudi
dnia 04.06.2010, 22:15 · Zgłoś
dlaczego nie ma informacji dla mieszkańców święcan, śiepietnicy i okolic oni są odcięci od świata inie wiedzą co jeszcze ich czeka nie mają jak wyjechać bo drogi są nieprzejezdne czynna jest tylko droga do zalanego skołyszyna
Odpowiedz
0
@ Za jasłem
dnia 04.06.2010, 21:48 · Zgłoś
I jak tam sytuacja teraz? Podnosi sie woda np na osiedlu Szajnochy ?
Odpowiedz
0
@ Vampir KOX
dnia 04.06.2010, 20:19 · Zgłoś
mnie to juz zalewa
Odpowiedz
0
@ michalak
dnia 04.06.2010, 19:41 · Zgłoś
jak tam sytulacja na osiedlu krasinskiego????
Odpowiedz
0
@ belial0
dnia 04.06.2010, 18:06 · Zgłoś
lubla przejezdna woda szybko opada
Odpowiedz
0
@ szymon
dnia 04.06.2010, 16:26 · Zgłoś
ale katastrofa
Odpowiedz
0
@ maciejos
dnia 04.06.2010, 15:47 · Zgłoś
dlaczego u nas w jasle zawsze wszystko zalewa a chocby w tych gorlicach duzo lepiej sobie daja rade
Odpowiedz
0
@ ania
dnia 04.06.2010, 15:32 · Zgłoś
barbara odwołała dziś wszystkie kursy
Odpowiedz
0
@ gięty
dnia 04.06.2010, 15:31 · Zgłoś
Monikę zalało.
Odpowiedz
0
@ Warszawa wspiera
dnia 04.06.2010, 15:28 · Zgłoś
Pozdrowienia z Warszawy. Trzymajcie się!
Odpowiedz
0
@ s
dnia 04.06.2010, 15:13 · Zgłoś
Dziwie się, że jeszcze nie posadzono drzew na wałach. Trzeba te ubytki nadrobić. Drzewa korzeniami utrzymują wały i o wiele rzadziej zdarzałyby się ich oberwania
Odpowiedz
1
@ PERSPEKTYWA...
dnia 04.06.2010, 14:29 · Zgłoś
Jaślanie TRZYMAJCIE SIĘ !!!
Odpowiedz
0
@ przescieradlo
dnia 04.06.2010, 14:08 · Zgłoś
człowieku lubla pływa !
ogladnij fotorelacje
wątpie w to czy bedzie droga przejezdna
a info z ostatniej chwili jest droga zamknieta na krosno
pozdro
Odpowiedz
0
@ gosia.b
dnia 04.06.2010, 14:01 · Zgłoś
niestety to wszystko co teraz przechodzimy to wina organu rządzącego ich nie dotrzymanych obietnic wyborczych. idźmy do wyborów i wybierajmy, choćby po to by wybrać "mniejsze zło", i nie oddać pola tym którzy wybierają z przekona religijnych, a nie tym co robi. wybierzmy ludzi którzy kochają Jasło, a nie tych,którym "przyjdzie rządzić w [...] Jaśle". Mam nadzieję,że pamiętacie te słowa. pozdrawiam.
Odpowiedz
0
@ martyna
dnia 04.06.2010, 13:52 · Zgłoś
Od strony Łask zalany Sobniów nie dojazdu do Jasła
Odpowiedz
0
@ ;)
dnia 04.06.2010, 13:49 · Zgłoś
w sumie koniec swiata ma byc w 2012 wiec chyba to nie teraz ;]
Odpowiedz
0
@ Wjazd od Krosna
dnia 04.06.2010, 13:37 · Zgłoś
Ok. 2h temu policja zamykała drogę na poczatku Warzyc od strony Krosna, czyli za wyjazdem z nowej drogi od Rzeszowa.
Odpowiedz
0
@ gregorss
dnia 04.06.2010, 13:16 · Zgłoś
Trzymajcie się Jaślanie!!
Odpowiedz
0
@ Stefan.
dnia 04.06.2010, 13:02 · Zgłoś
Jesli klimkowka pusci wode to cale gadki, rafineria, jareniowka i czesc miasta od gadek bedzie zalana, tragedia !!
Odpowiedz
0
@ bere
dnia 04.06.2010, 12:56 · Zgłoś
no to pewnie do Krakowa barbarą się dzisiaj nie dostane z Krosna:((
Odpowiedz
0
@ hub
dnia 04.06.2010, 12:45 · Zgłoś
w którym miejscu zamknięta jest ta droga od strony Krosna cz przejadę od lubli?
Odpowiedz
0
@ karolka
dnia 04.06.2010, 12:15 · Zgłoś
w Trzcinicy przerwaly tory ... droga jest takze zamknieta. Droga Trzcinica-Osobnica tez nieprzejezdna
Odpowiedz
0
@ basia
dnia 04.06.2010, 10:57 · Zgłoś
napiszcie co się dzieje z domami w Święcanach poniżej kościoła! czy ludzie cali i zdrowi? telefony nie odpowiadają!!!
Odpowiedz
0
@ mar
dnia 04.06.2010, 10:20 · Zgłoś
od strony krosna to gdzie dokładnie??
Odpowiedz
0
@ WW
dnia 04.06.2010, 10:07 · Zgłoś
Jeśli ktoś z Was ma bierzące informacje proszę piszcie!!!
Odpowiedz
0
@ jasło
dnia 04.06.2010, 10:02 · Zgłoś
O godz. 8 stan Ropy w Topolinach wynosi 622 cm czyli do najwyższego notowanego brakuje 3 cm, natomiast na wcześniejszym punkcie pomiarowym w Klęczanach najwyższe notowane (622 cm) poziomy są przekroczone (jest 659 cm).Można to sprawdzić: http://www.pogodynka.pl/podest/hydro.php?s=2 Jeśli porówna się kolejne pomiary to widać, że w ciągu pół godz. poziom wody podnosi się nawet o 45 cm.
W radiu podano, że zbiorkik w Kilmkówce jest przepełniony i planowane są zrzuty wody (Ropa).



Odpowiedz
0
@ true
dnia 04.06.2010, 09:56 · Zgłoś
A gminy nieczynne np. Dębowiec [...] wypieli sie na obywateli... byle koryto pełne..
Odpowiedz
0
@ kacper
dnia 04.06.2010, 09:54 · Zgłoś
straszna tragedia tylko po co robic deptaki zamiast pomoc ludziom z tych pieniedzy naprzyklad wzmacniac i usypujac poyrzebne waly.
Odpowiedz
0
@ Ola koniecka
dnia 04.06.2010, 09:51 · Zgłoś
o jeju to będzie.. oby nie był koniec świata
Odpowiedz
0
@ samsung
dnia 04.06.2010, 09:38 · Zgłoś
fajna pogoda :)
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.