Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Drugi Orlik coraz bliżej

9

Miasto Jasło uzyskało pomoc finansową z budżetu Województwa Podkarpackiego na realizację programu „Moje Boisko-Orlik 2012” w 2011 roku. Uchwałę taką podjął Sejmik Województwa Podkarpackiego 31 stycznia br. Teraz wykaz wszystkich beneficjentów programu trafi do zatwierdzenia przez Ministra Sportu i Turystyki.

- Bardzo cieszy mnie to, że w gronie beneficjentów, którzy otrzymali pomoc finansową ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego jest projekt Miasta Jasła. Mieliśmy bardzo mało czasu na przygotowanie i złożenie projektu, bo w sumie niecałe dwa tygodnie od momentu podjęcia przez Radę Miejską Jasła decyzji by aplikować o ten projekt do jego złożenia, ale dobra współpraca z radnymi zaowocowała. Dodatkowo to, że jesteśmy na liście beneficjentów świadczy o tym, że Zarząd Województwa Podkarpackiego dostrzega i popiera nasze działania, za co chciałbym bardzo serdecznie  podziękować  – mówi Andrzej Czernecki, burmistrz miasta Jasła.
 
Finansowanie kosztów budowy kompleksów sportowych odbywa się z  trzech  źródeł: środki z budżetu państwa – 33 proc. kosztów kwalifikowanych zadania, (nie więcej jednak niż 333 000 zł brutto), środki z budżetu województwa – do 33 proc. wartości kosztorysowej zadania (nie więcej jednak niż 333 000 zł brutto), pozostałe środki finansowe na realizację inwestycji zabezpiecza wnioskodawca.

Przedmiotem projektu Miasta Jasła jest budowa na obszarze Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle kompleksu boisk sportowych: boiska piłkarskiego o wymiarach 30m x 62m i boiska wielofunkcyjnego do koszykówki i piłki siatkowej o wymiarach 19,1m x 32,1m wraz z zapleczem szatniowo – sanitarnym o powierzchni użytkowej ok. 60 m2. Uzupełnieniem oferty sportowej będzie budowa profesjonalnej bieżni.
 
Program „Moje Boisko – Orlik 2012” zakłada wybudowanie nowoczesnych, bezpiecznych, ogólnodostępnych i nieodpłatnych kompleksów sportowo-rekreacyjnych. Głównymi celami programu są: udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu i rozwoju fizycznego pod okiem trenera – animatora oraz popularyzacja aktywnego stylu życia, a więc rodzinnych zawodów sportowych, weekendów ze sportem i turystyką.

Podstawowym warunkiem przystąpienia do programu jest założenie, że budowa obiektu będzie współfinansowana z budżetu jednostki samorządu terytorialnego. Kompleks będzie ogólnodostępny, a korzystanie z niego nieodpłatne pod nadzorem trenera – animatora sportu.

                               
Biuro Obsługi Medialnej
UM w Jaśle

Reklama

Komentarze: 9

Dodaj komentarz Widok:
0
@ kris79
dnia 09.02.2011, 08:02 · Zgłoś
Prywatny inwestor za te same pieniądze wybudowałby pewnie około trzech podobnych obiektów które miały by rację istnienia (zapewne wcześniej zrobiłby badania rynku itd.) Tutaj zmarnowano nasze pieniądze.
Odpowiedz
0
@ do rozwój
dnia 08.02.2011, 21:02 · Zgłoś
Jak samograj to dlaczego nie robisz kolejnego?
Odpowiedz
0
@ rozwój
dnia 08.02.2011, 19:03 · Zgłoś
Orlik to samograj - nie wymaga wielu pieniędzy bo jest to składak finansowy - płaci się tylko 1/3 kosztów z kasy miasta. Dlatego Orlik bedzie w miejsce nowej hali sportowej ale z lokalizacją przy ul. Szkolnej. O hali należy zapomnieć - nie ten czas, nie ta władza, nie te pieniądze. Z własnej kasy hala budowana byłaby 10 lat i od razu nadawała by się do remontu. Aby zrozumieć, że najważniejsza jest gospodarka, produkcja, przemysł i usługi nie wystarczy parę kadencji u steru miasta. Liczy się efekt medialny i propaganda wyborcza. Stawiamy na sport - tylko korzystających z Orlików będzie coraz mniej z uwagi na demografię i emigrację za pracą.
Odpowiedz
0
@ Obserwator
dnia 08.02.2011, 14:56 · Zgłoś
Teraz tylko czekamy na lokalizację. Ciekawe, kto będzie górą??
Odpowiedz
0
@ panel sterowania
dnia 08.02.2011, 14:49 · Zgłoś
A co ze stadionem i halą widowiskowo sportową?Ucieramy [...] szkłem ma się rozumieć panowie i panie bezRADNI?Dlaczego az tak oszałamiająca kwotę przeznaczylisie w budżecie miasta na remont ,,zabytkowego,,KURNIKA przy Śniadeckich?Mamy rozumiec ze za ta kasę nowe 2 toi toje da sie kupic?Co z zadaszeniem obiektu,remontem murawy,budowa w koncu stadionu z prawdziwego zdarzenia?
Odpowiedz
0
@ menedżer zadań
dnia 09.02.2011, 17:18 · Zgłoś
po co w Jaśle nowy stadion? na okregówe wystarczy,ten który jest, a nic więcej się nie zapowiada. kibiców zresztą też nie mamy
Odpowiedz
0
@ Jaślanin
dnia 08.02.2011, 13:47 · Zgłoś
BRAWOOOO
Odpowiedz
0
@ lekarz
dnia 08.02.2011, 15:27 · Zgłoś
Zamiast robić takie orliki zajęli by się strefą przemysłową dla Jasła by zwykli ludzie mieli gdzie pracować. Jaka duża firma coś produkująca (poza usługami, sklepami, galeriami itp.) ostatnio powstała w Jaśle.

Być może coś mnie ominęło, ale o niczym takim nie słyszałem ostatnio.

Pozdrowienia z GB.
Odpowiedz
0
@ advwokat
dnia 09.02.2011, 07:10 · Zgłoś
Jakiś ty [...] i ograniczony. Dobrz, że wyjechałeś może się czegoś napatrzysz, może i nauczysz...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.