Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Drugie w województwie pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej

48
Prawdopodobnie jeszcze w tym roku powstanie w Jaśle kolejne boisko do piłki nożnej o sztucznej nawierzchni. Na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Jasła, która odbyła się 13 maja br. radni większością głosów podjęli uchwałę o przystąpieniu do budowy pełnowymiarowego boiska (105m x 68m) przy ul. Sportowej w Jaśle. Szacowany koszt inwestycji wynosi 2 mln 300 tys. zł. Przedsięwzięcie będzie dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, jednak nie może przekroczyć kwoty 1 mln zł.





Inwestycja planowana była już w ubiegłorocznym budżecie, ale nie udało się jej zrealizować. W tym roku został ogłoszony kolejny nabór do programu. - Już w ubiegłym roku planowaliśmy przebudowę tego boiska, niestety nie udało się nam. W tym roku ministerstwo ogłosiło nabór w programie, w którym można pozyskać środki do 1 mln zł, więc postanowiliśmy ponownie z tym projektem wystąpić do rady – mówi o planach Ryszard Pabian, zastępca burmistrza Jasła. W ramach tego projektu zostanie wybudowana nawierzchnia z pełnym odwodnieniem, ogrodzenie i oświetlenie. Rzeczywisty koszt budowy określony zostanie po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym i pod warunkiem, że projekt uzyska dofinansowanie.


- W czerwcu powinna się pojawić informacja, które projekty dostały dofinansowanie. Żeby środki mogły być rozliczone, musimy wykonać tę inwestycję w tym roku –
mówi zastępca burmistrza.

Radny Krzysztof Czeluśniak jako jeden z trzech wstrzymał się od głosowania nad uchwałą dotyczącą wyrażenia zgody na dofinansowanie budowy tego boiska. Uważa, że te pieniądze lepiej przeznaczyć na rewitalizację naturalnej nawierzchni stadionu przy ulicy Śniadeckich.


- Jest tam stuletni klub, jedyny w mieście i naturalne jest to, aby to właśnie tam była naprawiona nawierzchnia i odnowiona. Zmieścilibyśmy się przy rewitalizacji stadionu przy ul. Śniadeckich w tej kwocie, którą teraz miasto wydatkuje na tę sztuczną nawierzchnię przy ul. Sportowej –
tłumaczy Krzysztof Czeluśniak. - Wstrzymałem się od głosu, bo dopóki nie zobaczę projektu, którego burmistrz Pabian mi nie pokazał, także kosztorysu i planów, to ja nie będę głosował w ciemno. Ja nie jestem małpką, która pociągana za sznurki podnosi łapki – dodaje radny.

Wiceprezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Krośnie, radny Jerzy Węgrzyn podkreśla, że wybudowanie nowego boiska ma bardzo duże znaczenie dla samego klubu, bo kiedy taki obiekt powstanie w Jaśle nie będzie konieczności odwoływania zawodów ze względu na warunki pogodowe.


- W momencie, kiedy będziemy posiadać taki obiekt, w każdej chwili będzie można przenieść zawody ze stadionu Śniadeckich na ulicę Sportową. Pomoże to naszej młodzieży jasielskiej, która w normalnych warunkach będzie mogła przygotować się do sezonu. –
uzasadnia konieczność takiego rozwiązania J. Węgrzyn.

Gdyby inwestycja doszła do skutku byłby to drugi obiekt na terenie województwa podkarpackiego spełniający wymogi pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej. - Do tej pory trenowaliśmy, jak większość klubów z Podkarpacia, na obiektach w Dukli, gdzie jedyne pełnowymiarowe boisko zezwalało na rozgrywanie prawidłowych meczy i pozwalało na właściwe przygotowanie się do sezonu. – wyjaśnia Jerzy Węgrzyn
 

(kp)
Reklama

Komentarze: 48

Dodaj komentarz Widok:
0
@ kil
dnia 16.05.2010, 17:38 · Zgłoś
Zawsze pojawia sie jakies niezadowolone [...]i ,sami nie wiedza czego chca ,apropo parkingu gdzie ten parking ktory obiecal zreszta na sesji RM pewien Jasielski tzw."biznesmen " ktory mial dwa lata temu byc oddany przy ul. P.Skargi w zamian za GALERIE .. byly kamery ,zapewnienia tzw.bizn.,zapewnienia przewodniczacego rady i co ?KICHA ,jak zwykle NICI z obiecanek...
Odpowiedz
0
@ Stary Jaślak
dnia 16.05.2010, 10:47 · Zgłoś
Ja,jestem za budową tego obiektu i Wreszcie CHWAŁA naszym radnym .Jedno tylko CZY napewno ul.sportowa to najlepsza lokalizacja ,myslę że lewpszym miejscem na tego typu obiekt byłby rejon MOSIR-u.Istniejąca tam lokalizacja wszystkich obiektów daje większe możliwości na zarobienie pieniążków ,jest mały hotelik i Kawiarnia ,.istnieje możliwość organizowania zgrupowań ekip z poza miasta Jasła.I wreszcie obiekty Mosiru nie były by rozjeżdzane przez samochody podczas imprez typu Dni Jasła.Odpowiednia obsługa i nadzur też przemawia ,aby obiekt był zlokalizowany przy MOSIRZE.
Odpowiedz
0
@ jaślanka
dnia 15.05.2010, 21:22 · Zgłoś
zamiast narzekać i klepać bezsensowne komentarze może wy zrobilibyście coś pożytecznego dla Jasła! a świat od razu zrobiłby się piękniejszy, a co najważniejsze zniknęłyby z niego wiecznie niezadowolone [...]...
Odpowiedz
0
@ Złodzieje
dnia 15.05.2010, 20:49 · Zgłoś
Dlaczego robi się sesję "nadzwyczajną", czy jakaś bomba wybuchła, może powódź, wojna może -nie boisko w Niegłowicach trzeba budować. Po prostu oni są za to płaceni i dlatego Nas okradają!
Odpowiedz
0
@ gal
dnia 15.05.2010, 20:39 · Zgłoś
Wreszcie jakis madry pomysl ...po rondzie hitlera i deptaku krolowej...
Odpowiedz
0
@ zapowiedzi
dnia 15.05.2010, 08:02 · Zgłoś
Zapowiadana była budowa:
-obwodnicy północnej
-strefy przemysłowej
-hali sportowej MOSIR i lodowiska
-sortowni odpadów
-przebudowy Jasielskiego Domu Kultury
-reforma MKS i zakup nowych autobusów
i wiele innych.
To były obietnice, mrzonki i fantazje.
Wybudowano:
-rondo Adolfa
-deptak
-Orlik -szt.1
-boisko wielofunkcyjne -szt1.
-pomnik przy Urzędzie
-drogę do nikąd w Warzycach ip. itd.
- dotowano również MKS - są to pieniądze wyrzucone za okno.
Na podobne [...]rele roztrwoniono ogromne środki i stracono 4 lata.
Jaka kadencja takie inwestycje.Rozliczenie nastapi pod koniec roku.
P.S.Każdy może sobie uzupełnić w.wym. wykaz po obu stronach. Jest to lista otwarta.
Odpowiedz
0
@ sołtys
dnia 15.05.2010, 00:39 · Zgłoś
A pamiętacie kochani jak obiecywano, że będzie remont boiska przy ul. Śniadeckich i aby się nie obawiać........... Wtedy jakoś Pan Radny Jerzy W. miał inne zdanie. CZyżby się kierunek głosowania zmieniał z kierunkiem politycznego zapotzrebowania. Proszę bardzo Pan Radny Krzysztof Cz. powiedział otwarcie- głosuje się w ciemno nie mając możliwości zapoznania z planami i kosztorysami.... CZyli dalej cała para w gwizdek! CO Z OBIETNICAMI Z POPRZEDNIEJ KAMPANII WYBORCZEJ ? P A M I Ę T A M Y I BĘDZIEMY ROZLICZALI
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 14.05.2010, 22:36 · Zgłoś
lepiej miejsca parkingowe zróbcie!!! Bo nie ma gdzie parkować! I Zlikwidujcie te [...] karty parkingowe, nie mam czasu żeby sobie głowe zawracać wypełnianiem jakiś durnych kartek, i zastanawiać się czy zostawić dwie jedną a może cztery kartki, PARANOJA! Jakoś w Krośnie są parkometry i jest ekstra a u nas? PORAŻKA! Nie dość że nie ma gdzie parkować to jakieś [...] świstki trzeba wypełniać
Odpowiedz
0
@ ZORO
dnia 14.05.2010, 21:44 · Zgłoś
A PARKINGI TEZ BEDA (GDZIE????) JAJA SOBIE ROBICIE ZA NASZE PODATKI!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ jaślanin
dnia 14.05.2010, 21:36 · Zgłoś
może zajmijcie sie czymś bardziej pożytecznym a nie jakims tam boiskiem... niby po co komu kolejne boisko jak na obecnych nie ma kto grac ...lepiej wyremontujcie pozostałe dziurawe ulice w mieście a nazwy ulic nie bede wymieniał bo zajeło by to objetośc Pana Tadeusza.... WŁADZO!!!
Odpowiedz
0
@ wsw
dnia 14.05.2010, 20:05 · Zgłoś
Widzę że dużo ludzi na tym forum,nie ma pojęcia że na takim obiekcie można naprawdę [...] kasy zarobić. Brawo i jestem 100% za.
Odpowiedz
0
@ hahaha
dnia 14.05.2010, 19:27 · Zgłoś
Panie Czelusniak, kto pana wybral ??
Odpowiedz
0
@ bb
dnia 14.05.2010, 19:20 · Zgłoś
taaaaaaaaaaaaa.........bedzie sie dzialo.....................chyba nie wiem co...................... :-)
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 14.05.2010, 18:30 · Zgłoś
Jazgot pesymistów jak wszędzie. Ruszcie [...] na mecze młodzieżówki.Dostarczają emocji niejednokrotnie porównywalnych do ligi światowej. To w młodych jest przyszłość, ale trzeba stwarzać im warunki i nie dotyczy to tylko piłki nożnej. Mamy wiele talentów w innych dyscyplinach. Brawo dla tych co zdecydowali się na taką inwestycję. Byle nie było opóźnień i fuszery, a pieniądze właściwie wydane. Jutro mecze młodzieżówki na stadionie przy Śniadeckich o godz. 11:00 z Siarką Tarnobrzeg Juniorów (rocznik '92)oraz o godz. 13:00 juniorów młodszych (rocznik '93. Jeżeli boisko nie będzie nadawało się do gry ze względu na opady - mecze przeniesione mogą być na Sportową (Rafineria. Tak więc zapraszam, mam nadzieję, że będzie na co popatrzeć.
Pozdrawiam i życzę więcej wary w siebie i innych...
Odpowiedz
0
@ do ANTY
dnia 14.05.2010, 18:23 · Zgłoś
widze ze ciebie tez nie za bardzo sport interesuje to boisko ma byc dla zawodnikow czarnych a jest ich w klubie okolo 120 liczas wszystkie kategorie wiekowe tak ze potrzebne jest takie boisko niech młodzi chlopcy ucza sie grac w piłke no i mozna zarobic na takim boisku wynajmujac je w okresach przygotowawczych do sezonu przykładem jest dukla gdzie jest jedyne na podkarpaciu takie boisko jak narazie
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 14.05.2010, 18:23 · Zgłoś
Znów pomysł funta kłaków wart. Wybudują i co dalej. Standion "CZARNYCH" zostanie sprzedany i znów będzie następna Galeria. CZY TYCH W URZĘDZIE MIASTA CAŁKIEM PORĄBAŁO !!!?? Miejsc pracy jak nie bylo tak nie ma, a władza się panoszy na lewo i prawo !!Niech "szamowna" pani z rynku przejdzie się po mieście i zaglądnie do sklepów, jaki mamy dobrobyt !! Smiechu to warte, że stadiony się chce budować tylko dla kogo ?? Niż demograficzny już bardzo blisko , polityka pro-rodzinna tylko w marzeniach. Młodzi wyjeżdżają i nie maja ochoty wracać bo i po co ?? A tu nowy stadion nam się zapowiada. Wystarczy pomysleć, ale to nie jest mocna strona naszej władzy.
Odpowiedz
0
@ kid
dnia 14.05.2010, 17:58 · Zgłoś
Pan Krzysztof Czeluśniak niech juz nic nikomu nie tłumaczy!!!!!!!!!!!! Umiemy w Jaśle mysleć!!!!!!!!!! Nie trzeba nam tłumaczy z "polskiego na nasze".
Odpowiedz
0
@ moskap
dnia 14.05.2010, 17:55 · Zgłoś
mogliby zrobic most za szpitalem w stronę galerii.. wystarczy tylko świetny projekt ..
Odpowiedz
0
@ do [...]
dnia 14.05.2010, 17:53 · Zgłoś
widac jak sie znasz na sporcie a szmacianke to sobie poszukaj u siebie we wiosce widocznie twoje dzieci o ile je masz wola kopac z kretami a nie na profesionalnym boisku :)
Odpowiedz
0
@ jaraslav
dnia 14.05.2010, 17:28 · Zgłoś
szkoda ze juz zapomnieli o trasie do bmxracingu i skateparku . kochane miasto
Odpowiedz
0
@ anonim
dnia 14.05.2010, 17:17 · Zgłoś
no prosze lepiej budowac nowe od zera niz stare wyremontowac za mniejsza kwote... nie podziałała jakos mi na smak ta kiełbaska wyborcza
Odpowiedz
0
@ czesio podatnik
dnia 14.05.2010, 17:09 · Zgłoś
Prawdopodobnie.....widziano yeti na terenie UM w Jśle.:D:D:D.Czesio czuje kiełbaske przed wyborczą hehe
Odpowiedz
0
@ xxxxxxx
dnia 14.05.2010, 17:03 · Zgłoś
obwodnice wybudujcie lepiej
Odpowiedz
0
@ Ronin
dnia 14.05.2010, 17:02 · Zgłoś
radny Jerzy Węgrzyn czy to obiektywne jest ??? liga buraczana nie potrzbuje dobrego boiska a dobrego prezesa, trenera i zawodników i stanowczo mniej promilowych imprezek
Odpowiedz
0
@ Para
dnia 14.05.2010, 15:53 · Zgłoś
Do końca obecnej kadencji powstanie chyba więcej inwestycji niż przez ostatnie 4 lata. Kończcie kadencje radni oddajcie swoje mandaty młodym ludzim!!! Oni wiedzą co, jak i za czyje pieniądze wybudować
Odpowiedz
0
@ Cytryn Kwas
dnia 14.05.2010, 15:07 · Zgłoś
Koszty ronda hitlera pokryłby z nawiązką dwa boiska pełnowymiarowe, no i by było mniej korków w Jaśle! Wiekszość decyzji jest na hurrra, bez analizy, pod publikę, a potem wszyscy cierpimy.
Odpowiedz
0
@ ANTY
dnia 14.05.2010, 14:30 · Zgłoś
Kolejne pieniądze wyrzucone w błoto...ale przynajmniej jasielscy pseudokibice będą mieli komfortowe warunki do wszczynania [...]...
Odpowiedz
0
@ kibic
dnia 14.05.2010, 14:01 · Zgłoś
No i brawo wreszcie może co Jasło zarobi na tym boisku!!
Odpowiedz
0
@ waldy dzikowski
dnia 14.05.2010, 13:42 · Zgłoś
no i po kiego to boisko? grać tam nie ma komu i tak, jakieś kobylany przyjadą czy inny orzeł pustynu... dajcie spokój! Zbudujcie lepiej wielki ceglany mur i walnijcie w nim głowami swemi
Odpowiedz
0
@ Znowu
dnia 14.05.2010, 13:35 · Zgłoś
Znowu przedwyborcza bzdura. Powstanie jeśli będzie dofinansowanie a droga to daleka i mglista ale przekaz w tytle poszedł....
Żenada
Odpowiedz
0
@ :)
dnia 14.05.2010, 13:26 · Zgłoś
teraz bedziemy miec boiska jak w Anglii :) oby w calej Polsce takie budowali to Polska kiedys bedzie grala w światowej czołowce :)
Odpowiedz
0
@ [...]ek franek
dnia 14.05.2010, 12:45 · Zgłoś
Drugie w województwie pełnowymiarowe "sztuczne" boisko do piłki nożnej.
Odpowiedz
0
@ śmieszne
dnia 14.05.2010, 11:38 · Zgłoś
artykuł zatytułowany bez sensu. na podkarpaiu są dziesiątki pełnowymiarowych boisk, ale nie o sztucznej nawierzchni. w tekście pojawia się informacja, że chodzi o boisko ze sztuczną nawierzchnią, ale tytuł jest nieprawidłowy. tak sam ostatni akapit nie zwraca uwagi, że chodzi tu w nim o boisko ze sztuczną nawierzchnią. czytelinik tego artykułu z poza województwa utwierdzi się w tym, że podkarpacie to zaścianek - XXI wiek, a tu tylko jedno prawdziwe boisko do piłki nożnej, a jakby jeszcze zobaczył to boisko w dukli to by się załamał, bo tam chyba jeszcze nawet trybun nie ma
Odpowiedz
0
@ ;/
dnia 14.05.2010, 11:17 · Zgłoś
ten pan czeluśniak to wiecej zamieszania robi niz to warte....i zawsze jak wszyscy tak to on sam na nie
Odpowiedz
0
@ kibic z Chicago
dnia 14.05.2010, 10:39 · Zgłoś
Nareszcie cos ruszylo aby tylko to nie byla kielbasa wyborcza , dlaczego taka plyta nie moze powstac wlasnie na Ul Sniadeckich ?
Odpowiedz
0
@ agrafka
dnia 14.05.2010, 10:38 · Zgłoś
Niech wybudują to boisko, będzie można zarobić gdy kluby inne będą chcieć trenować w okresie zimowym a nie jeździć do Dukli.
Odpowiedz
0
@ ixi
dnia 14.05.2010, 10:26 · Zgłoś
i po co??? Miejsca pracy stworzcie balwany, a nie marnujcie pieniadze podatnika na bezsensy! Kto bedzie gral na tych boiskach jak cala myslaca mlodziez bieze nogi za pas z tego PiSowskiego [...]!?
Odpowiedz
0
@ jaślanin
dnia 14.05.2010, 10:11 · Zgłoś
Wszystko fajnie tylko że po kilku latach takie sztuczne boisko będzie potrzebowało drogiego serwisowania. Oby nie było tak, że wszystko będzie niszczało bo miasto nie będzie stać na utrzymanie...
Odpowiedz
0
@ kazek
dnia 14.05.2010, 09:34 · Zgłoś
Drogi Budowac
Odpowiedz
0
@
dnia 14.05.2010, 09:27 · Zgłoś
Nie róbcie prezentów CZARNYM. Oni na to nie zasługują. Zróbcie coś dla większej grupy jasielskiego społeczeństwa, albo dla tych co mają jakiekolwiek osiągnięcia
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 14.05.2010, 08:43 · Zgłoś
Czy można wiedzieć dla kogo będzie budowane to boisko ?
Mam nadzieję, że nie dla podwórkowych kopaczy szmacianki zwanych "Czarnymi", którzy będąc w n-tej lidze przynoszą tylko wstyd Jasłu.
Odpowiedz
0
@ HAHAHA
dnia 14.05.2010, 08:25 · Zgłoś
Panie Czelisniak. Kto w ogole na pana glosowal ??? hahaha
Odpowiedz
0
@ Dana1989
dnia 14.05.2010, 07:59 · Zgłoś
bravo Panie Krzysztof Czeluśniak

Zamiast robic nowe boiska to moze najpierw Stadion Czarnych zrobic a tam to jest dopiero Boisku
Odpowiedz
0
@ realista
dnia 14.05.2010, 06:58 · Zgłoś
Boisko w Jaśle jest potrzebne-ale dlaczego w rafinerii? Zwłaszcza boisko takiego typu.
Odpowiedz
0
@ Jasełko
dnia 14.05.2010, 06:54 · Zgłoś
BRAWO, BRAWO, BRAWO !!!!!!
Wreszcie coś w tematach sportowych zaczyna się dziać. Oby tak dalaej Panowi i Panie z "miasta". Lepiej późno niż wcale.
A gwoli ścisłości to Krosno niebawem będzie miało dwa takie boiska.
Odpowiedz
0
@ PLXXI
dnia 14.05.2010, 00:08 · Zgłoś
Dlaczego w tym mieście buduje się tylko stadiony? Czy nie ma innych potrzeb? Jeżeli prace będą szły tak jak przy Orliku to napewno inwestycja zostanie zrealizowana w tym roku ;)
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 13.05.2010, 23:48 · Zgłoś
ZLIKWIDOWAĆ JEDEN STADION, ALBO NA ŚNIADECKICH ALBO NA SPORTOWEJ, I ZAJĄĆ SIĘ JEDNYM ALE ZA TO PORZĄDNIE! PORZĄDNA MURAWA, OŚWIETLENIE, MONITORING, TRYBUNY Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA!

PS. Ciekawi mnie dlaczego wydano ponad milion złotych na ten orlik w ogródku jordanowskim? Czy może podać ktoś kosztorys co aż tyle kosztowało? Nie ma tam nic nadzwyczajnego, murawa i ogrodzenie. Spokojnie można było zmieścić się w 500 tys zł. Na co poszło aż tyle pieniędzy bo nie rozumiem co jest takie drogie i nadzwyczajne, że idą w to takie niewyobrażalne sumy. Nawet trybun nie ma..
Odpowiedz
1
@ kamrat
dnia 13.05.2010, 23:46 · Zgłoś
BLE BLE BLE BLE Pan Czeluśniak znowu ma rację BLE BLE BLE i z tego nic nie będzie.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.