Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Duże problemy wielkiego zakładu pracy z naszego powiatu

81

W zeszłym tygodniu do Domu Pomocy Społecznej w Foluszu przybył z wizytą poseł Marek Rząsa. Na zaproszenie dyrekcji i związkowców odwiedził ośrodek, który mimo wysokich standardów boryka się z wieloma problemami.

Na zaproszenie Komisji Zakładowej NZZS "Solidarność" oraz dyrekcji DPS-u, do zakładu przybył poseł Marek Rząsa. - Rozmawialiśmy o warunkach pracy naszych pracowników, o ich wynagrodzeniach o wszystkich bolączkach jakie trapią pracowników DPS-u w Foluszu jak i innych podobnych jednostkach. Niska płaca, to najważniejsza rzecz - podkreślił Stanisław Mlicki, przewodniczący związków zawodowych DPS-u.

Poseł Rząsa odwiedził pensjonariuszy ośrodka, został oprowadzony po całym kompleksie DPS-u, poznał całe zaplecze Domu Pomocy Społecznej. - Chcę powiedzieć, że to co zobaczyłem mnie nie zaskoczyło. Standardy, które zostały narzucone wymusiły niejako osiągnięcie pewnym konkretnych wskaźników - powiedział po wizycie w DPS na Foluszu poseł Rząsa. 

Dyrekcja DPS-u zmaga się z dużymi problemami finansowymi. Na bieżące funkcjonowanie placówki brakuje około 270 tysięcy złotych. Dom Pomocy Społecznej na Foluszu jest zakładem pracy, który zatrudnia najwięcej osób z Gminy Dębowiec i okolicznych miejscowości, łącznie 157 osoby. Jest największym miejscem pracy pośród gmin: Dębowiec, Osiek Jasielski i Nowy Żmigród.

- Zawsze będzie czegoś brakowało. Po rozmowach z dyrektorem i z panem z komisji zakładowej NSSZ „Solidarność” mam pogląd jakie są potrzeby, zadeklarowałem wstępnie pomoc w Urzędzie Wojewódzkim i Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej - deklarował Marek Rząsa. 

Jak podkreślił dyrektor DPS-u, Karol Adamski, o wsparcie proszone są różne osoby i instytucje. - Ciągle staramy się środki na bieżące funkcjonowanie pozyskać skąd tylko można - powiedział dyrektor Adamski. 

Od 2008 roku DPS, był stale remontowany celem podnoszenia standardów bytowych pensjonariuszy, poprawienia warunków pracy personelu oraz dostosowania obiektów do wymogów unijnych. 1 października 2012 r. zostały przekazane do użytku kuchnia i pralnia. W obiekcie oprócz pomieszczeń kuchni i pralni znajdują się również dwie jadalnie, magazyny, szatnie pracowników, pomieszczenia biurowe oraz pomocnicze. Do użytku oddano również przewiązkę łączącą pawilony, która pozwoli na przemieszczanie się mieszkańców i pracowników po całym kompleksie obiektów, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz.

Grzegorz Michalski
g.michalski@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 81

Dodaj komentarz Widok:
0
@ IQ
dnia 10.01.2013, 23:15 · Zgłoś
znam tego [...] kiedy jeszcze był związkowcem, taki to zawsze sie gdzies wkręci, ale czarnow idze jego dalsze dyrektorowanie, poleci na [...]...
Odpowiedz
1
@ czarna
dnia 22.11.2012, 14:05 · Zgłoś
Przepraszam chciałam zapytać ile osób tam mieszka?
Odpowiedz
7
@ Papierosik !!!!!
dnia 22.11.2012, 11:38 · Zgłoś
Pani vice dyrektor pracuje ciężko , ale na polu przed DPS paląc cały dzień papieroski !!! i między czasie pląta się przeszkadzając pracownikom w pracy !!! Ale chyba już nie długo !!!
Odpowiedz
2
@ czarna
dnia 22.11.2012, 09:27 · Zgłoś
czy ktoś wie ile osób tam pracuje?
Odpowiedz
2
@ [...]
dnia 21.11.2012, 15:27 · Zgłoś
Zawsze dzieje się źle,jak zarząd jest zły. Jak widać polityczne mianowania nie mają nic wspólnego z sukcesami!!!
Odpowiedz
3
@ bliska
dnia 21.11.2012, 12:48 · Zgłoś
Pracują tylko ci co mają znajomości taka jest prawda. Jest dużo chętnych młodych do pracy z Folusza bezrobotnych ale nie mają szans na zatrudnienie.
Lepiej z daleka ludzi nająć jak dać szansę mieszkańcom tej wsi...
Odpowiedz
2
@ popul
dnia 21.11.2012, 08:38 · Zgłoś
teraz Kmiecik nie ma czasu na ratowanie DPS, bo musi ratować na wezwanie Rzońcy jasielską hutę.
Odpowiedz
7
@ jenkins
dnia 20.11.2012, 21:28 · Zgłoś
Wybierajcie, Jaślanie nadal takich fachowców jak Kmiecik Górczyk Czernecki a będziecie na starość pod mostem mieszkać !!!
Odpowiedz
3
@ [...]
dnia 21.11.2012, 15:28 · Zgłoś
Słuszna uwaga,choć grono nominowanych powinno być większe!!!
Odpowiedz
5
@ buła
dnia 20.11.2012, 21:20 · Zgłoś
Dom Pomocy Społecznej - to zakład pracy ? Przecież to budżetówka nie mająca zielonego pojęcia o ekonomii i zarządzaniu. Jak nie zamkną budżetu to narzekają , że koszty duże a kasy dostali mało. Trzynastke mimo tego wezmą.
Odpowiedz
9
@ radny
dnia 20.11.2012, 20:41 · Zgłoś
Macie wybranych fachowców przy władzy Kmiecika i Górczyka to nie narzekajcie.
Prawda jest taka kogo żeście sobie wybrali to tak macie, że Folusz też może upaść.
Odpowiedz
0
@ wiedzacy
dnia 20.11.2012, 20:03 · Zgłoś
a zona pana A miała zakład kosmetyczny wczesnie w Zmigrodzie a nie w DPE sie
to mało człowieku wiesz
Odpowiedz
6
@ czesio
dnia 20.11.2012, 17:26 · Zgłoś
no proszę,a to tutaj sie nam Stanisław zamelinował? a sie czesio martwił bo jak go było wszędzie pełno przed wyborami,tak potem cisz w eterze nastała.nie ma to jak być przewodniczącym związków zawodowych w takim "dużym zakładzie",przewodniczącego na bank nie zwolnią...ZAKŁAD PRACY!!!...normalnie jaja se robią w tej POlsce ...a gdzie droga do tego zakładu pracy?cuś mi sie obiło że odcinek Dębowiec-Folusz miał być w tym roku zrobiony...a tu qerwa listopad sie kończy...chyba nie wyrobią sie chopy..:P
Odpowiedz
2
@ towarzysz [...]
dnia 20.11.2012, 19:07 · Zgłoś
Czyżbyś przeoczył tak ważną inwestycje jak przebudowa drogi do Folusza, przecież na wiosnę została załatana. Może więcej będą łatać w 2014 gdy przyjdą wybory.
Odpowiedz
3
@ xdx
dnia 20.11.2012, 17:14 · Zgłoś
Gdyby nie DPS w Foluszu to szpital w Jaśle nie byłby zadłużony i nikogo by nie zwalniali.
A tak, to pieniądze muszą dawać na Folusz, a ludzie w Jaśle nie mogą utrzymać rodzin.
Odpowiedz
12
@ obietnice za głosy
dnia 20.11.2012, 17:01 · Zgłoś
Pan przewodniczący związku na obiecywał ludziom z okolicznych wiosek pracę w zamian za głosy wybił się na ludzi i co z tego poprzyjmowali rodzinę a ludzi głosujących ma w [...]pie
Odpowiedz
8
@ ostry
dnia 21.11.2012, 07:10 · Zgłoś
takie obietnice pachną prokuratorem !
Odpowiedz
2
@ leśmian.pl
dnia 23.11.2012, 05:47 · Zgłoś
W kampanii wyborczej odwalali różne jaja. A wcześniej na zebranie sprawozdawczo-wyborcze PO przywieźli do przegłosowania kilkudziesięciu pracowników DPS (niby członków PO) i przegłsowali co chcieli.Ci panowie wiedzą o czym piszę.I to jest sprawa dla prokuratora...
Odpowiedz
2
@ mimi
dnia 23.11.2012, 15:52 · Zgłoś
a jakie Staś ulotki dla mieszkańców wydrukował aby wiedzieli jak głosować
to są jaja
Odpowiedz
0
@ 98yu-9
dnia 29.11.2012, 22:10 · Zgłoś
to dlaczego jeszcze z tym nic nie zrobiłeś na co czekasz???
Odpowiedz
2
@ jarekoooo
dnia 20.11.2012, 16:50 · Zgłoś
jak niepasuje 1200 zl to zwolnic sie w powiecie jasielskim jest 10 tys chetnych do pracy z mila checia pujda i moze wiekszosc jest po studiach
Odpowiedz
9
@ tedy
dnia 20.11.2012, 14:35 · Zgłoś
Ile osób pracuje tam z rodziny Kmiecika???Podobno sporo??!!!
Odpowiedz
8
@ stary
dnia 20.11.2012, 13:36 · Zgłoś
największe zakłady w powiecie to DPS,UM, I STAROSTWO, do tego doprowadziła kochana solidarność i jak się dziwić że młodzież daje nogę z tego [...]
Odpowiedz
-2
@ jenkins
dnia 20.11.2012, 21:31 · Zgłoś
Czy ty "[...]" wiesz co to jest Solidarność ? a raczej była !!! Dowiedz się i potem dopiero wypowiadaj !
Odpowiedz
-5
@ Obiektywny
dnia 20.11.2012, 13:27 · Zgłoś
Za kwotę 132 900,00 zł zakupiony został również samochód terenowy z nadwoziem marki Mitsubishi L200 na potrzeby Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. Starostwo Powiatowe przekazało na ten cel 120 000, 00 zł, natomiast pozostała kwota pochodziła z budżetu placówki. - Ten pojazd będzie wykorzystywany do przewozu mieszkańców do lekarza oraz wyjazdów służbowych pracowników, w celach związanych z funkcjonowaniem Domu Pomocy Społecznej w Foluszu – mówi Karol Adamski, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.
Odpowiedz
3
@ polpol
dnia 20.11.2012, 19:38 · Zgłoś
taaaaak, tylko na początku tej pieknej opowieści powinno być: dawno, dawno temu, za górami za lasami za 7 morzami, w pewnym dziwnym kraju itd. Bajki, bajeczki zapytajcie o wykaz wyjazdów służbowych tym samochodem (mam nadzieję że chociaż taki rejestr prowadzicie) i zobaczycie w ilu wycieczkach i wyjazdach w tym samochodzie siedzieli mieszkańcy, KPINA panie dyr.
Odpowiedz
2
@ monia
dnia 20.11.2012, 11:51 · Zgłoś
a gdzie w Jasle wiecej zarobisz, najnizsza krajowa. Musimy sie z tym pogodzic.
Odpowiedz
5
@ ada
dnia 20.11.2012, 11:48 · Zgłoś
Tez bym chciala zarabiac tyle co pracownicy. Dobrze ze maja prace.
Odpowiedz
11
@ fol
dnia 20.11.2012, 11:08 · Zgłoś
Może Pan Mlicki przeznaczy diete na ratowanie DPS bo tylko w mediach go pełno. Żadnej incjatywy tylko słowa i intrygi. Głosujcie na Pana Mlickiego i PO, a niedługo na Foluszu będzie skansen. Wespól z Wójtem jest arhitektem likwidacji szkoły na Foluszu.
Jedyne pocieszenie że za dwa lato go nie będzie na scenie samorzadowej.
Odpowiedz
14
@ seneka
dnia 20.11.2012, 07:58 · Zgłoś
mlicki przewodniczacym "solidarności" to jakaś kpina [...] z krwi i kości.
Odpowiedz
8
@ Cinqecento
dnia 20.11.2012, 07:38 · Zgłoś
DPS ma się źle, a jak wygląda starosta, wystarczy spojrzeć na pierwszą lepsza fotkę, i skodę superb za 100.000 zł.
Odpowiedz
12
@ ZByszek
dnia 20.11.2012, 00:44 · Zgłoś
A jaby trochę skromniej i rozsądniej gospodarować i wydawać uważniej pieniądze.Przykład:
Mitsubichi L200 - np. Dacia Duster = 130 000 zł - 50 000 zł = 80 000 zł.
Deficyt: 270 000 zł - 80 000 zł = 190 000 zł. Są oszczędności?
Myślę, że na potrzeby DPS w chwili gdy brakuje pieniędzy , to można jeździć tańszym autem, co nie znaczy nie sełniającym potrzeb DPS.
Odpowiedz
4
@ polpol
dnia 20.11.2012, 19:34 · Zgłoś
moje pytanie jest takie: czy ktoś widział mieszkańców DPS jadących gdiekolwiek tym L200??? ja widziałem tylko karolka w Wysowej ale raczej prywatnie tam był, sądząc po stroju słuzbowym :)
Odpowiedz
5
@ wstyd
dnia 19.11.2012, 23:23 · Zgłoś
jakoś nigdy nie słyszałem żeby UM albo sejm borykał się z problemami finansowymi, dziwnym trafem zawsze brakuje tym najbiedniejszym. po.[...] kraj.
Odpowiedz
2
@ UFO
dnia 19.11.2012, 22:30 · Zgłoś
Ha, ha, 157 pracowników tam pracuje, to chyba 150 zawsze jest na chorobowym.
Odpowiedz
-1
@ mały zakład
dnia 20.11.2012, 07:30 · Zgłoś
w takim "dużym zakładzie" to 30 pracowników i tak to za dużo !!!
Odpowiedz
1
@ xdx
dnia 20.11.2012, 16:20 · Zgłoś
Gdyby nie DPS w Foluszu to szpital w Jaśle nie byłby zadłużony i nikogo by nie zwalniali.
A tak, to pieniądze muszą dawać na Folusz, a ludzie w Jaśle nie mogą utrzymać rodzin.
Odpowiedz
1
@ Sven
dnia 19.11.2012, 22:22 · Zgłoś
...Niedługo stanie pan przed posłem Kmitą z chrześcijańskiej unii jedności...

Ja radomskie ale jak pan major woli to [...] ma camele...

http://www.youtube.com/watch?v=st0h3416PsM&feature=related
Odpowiedz
0
@ ZUZA
dnia 20.11.2012, 21:33 · Zgłoś
Oj Sven...
Odpowiedz
2
@ Sven
dnia 19.11.2012, 21:56 · Zgłoś
[off topic]
Odpowiedz
3
@ omen
dnia 19.11.2012, 21:44 · Zgłoś
przyjechał pouśmiechał się powiedział, że jest z ludem a wróci do warszawy i podniesie rękę za podniesieniem wieku emerytalnego do śmierci i wzrostu podatków...zenada..porazka
Odpowiedz
1
@ Sven
dnia 19.11.2012, 21:32 · Zgłoś
O z książki jak czarnego werbowało sb na [...]:Kandydat o dużych możliwościach.Koncepcja zamierzonej rozmowy werbunkowej jest słuszna.Jeśli nie da ona pozytywnych rezultatów,będziemy go nadal opracowywali jak kandydata.

Oczywiście [...] przyjął propozycje współpracy-pewnie była to WŁOLA BŁOŻ.
Odpowiedz
1
@ Sven
dnia 19.11.2012, 21:26 · Zgłoś
[off topic]
Odpowiedz
5
@ Stan i Ollie
dnia 19.11.2012, 21:21 · Zgłoś
A "dyrektorów" (Flipa i Flapa) też DPS połączył ???

To jest dobra komedia.

Tylko że ta powinna mieć tytuł: "O dwóch takich co się z motyką porwali na księżyc"
Odpowiedz
3
@ Sven
dnia 19.11.2012, 21:21 · Zgłoś
MYSTER Rząca to [...] i [...],który myśli,że modłami,pomnikami,cmentarzami,obozami katolickimi chłamami pozyska i rozbudzi w ludziach zaufanie aby utrzymać się przy korycie oczywiście na pewno się to uda w takich dziurach [...] jak Jasło czy [...],które mają włączony katolicki głos prawdy radia Maryja przez 24 h.w swoich domach.Dla mnie osobiście katolicki [...] to prymitywny i niebezpieczny lektorat poddany indoktrynacji podrzędnych [...],którzy im wskazują kto jest ,,dobry i zły'' na kogo głosować,a na kogo nie.
Proponuję wam ludzie książkę Isakowicza Zalewskiego pt,,Księża wobec bezpieki'' są tam nawet przypadki informatorów kościelnych,którzy sprzedawali ludzi z niedalekiego Nowotańca pod Sanokiem.

NA POHYBEL CZARNYM CZARNYM I CZERWONYM

http://www.youtube.com/watch?gl=PL&v=SqvUVM9PERA
Odpowiedz
3
@ [...]
dnia 19.11.2012, 22:17 · Zgłoś
Tak na marginesie: Pisze się pętak - nie [...]. Niby mała rzecz a cieszy...W wordzie jest narzędzie : pisownia i gramatyka.
Odpowiedz
-1
@ ABC
dnia 19.11.2012, 20:45 · Zgłoś
Do wiedzącego- Jesteś słabo zorientowany, bowiem żona dyrektora wczesniej niż on pracowała w DPS-ie. ma dłuższy staż pracy w tej placówce niż jej mąż.
Odpowiedz
9
@ RMN
dnia 19.11.2012, 20:50 · Zgłoś
To DPS połączył tych dwoje! Piękna historia ;)
Odpowiedz
3
@ [...]
dnia 20.11.2012, 08:34 · Zgłoś
nie az taka piekna oj dzialo sie wtedy...
Odpowiedz
3
@ m
dnia 20.11.2012, 10:28 · Zgłoś
takich akcji to nawet najstarsi ludzie we wsi nie pamietali
Odpowiedz
28
@ Obserwator
dnia 19.11.2012, 19:44 · Zgłoś
szanowna kadra kierownicza z głównym dyrygentem panem Stanisławem M. już za niedługo zrujnują DPS ale to tylko kwestia czasu, panowie lubią się bawić za czyje pieniądze.

GŁOSUJCIE NA NICH JESZCZE ZA 2 LATA ,powodzenia
Odpowiedz
16
@ pensjonariusz za 3000 zł
dnia 19.11.2012, 19:44 · Zgłoś
Na początek Kmiecik powinien sprzedać skodę superb, piętro zbędne starostwu, zrzec się diety radnego i już by było lżej związkowcom i pracownikom DPS.
Odpowiedz
25
@ polpol
dnia 19.11.2012, 19:24 · Zgłoś
Dla mnie to szok!!!
tak wspaniała kdara kierownicza, tak wiele obiecująca pracownikom, mieszkańcom i wszystkim komu tylko się dało, by zdobyć poparcie. Na efekty waszej pracy jednak nie trzeba było czekać tak długo, sami fachowcy a bez pomocy giniecie. Samochody służbowe jakimi jeżdzicie, pensje jakie kierownictwo bierze nie należą do najgorszych na podkarpaciu, ale jak jest możliwoś poskamleć i coś jeszcze dla siebie uszczknąć (bo przeciez nigdy nie dbaliście o innych pracowników, że o mieszkańcach nie wspomnę nawet) to wtedy jesteście pierwsi. A może juz stsiu (celowo z małej lit.) ma chrapkę na stołek wyżej? Niestety taga gromada nieudolnych osobowości w jednym miejscu, która tylko umie wydawać państwowe pieniądze a nić z siebie więcej wykrzesać, bo o jakości nawet nie wspomnę, skazana jest na zagładę. Czas ten może być odwlekany przez różne zabiegi polityczne ale i tak nadejdzie. Wy jednak wcześniej tego nie zauważycie, pochłonięci zbyt najadaniem się w pracy, wynoszeniem czego się da domu, oraz kombinowaniem jak to jeszcze kilka mieś. przy tej dojnej krowie posiedzieć. Bardzo trafne inwestycje, jakie czyniliście teraz procentują, pokażcie mi jeszcze jeden DPS z takim samochodem służbowym, wszyscy maja zaciskać pasa, bo kryzys, a wy to co??? zacznijcie od siebie szanowne grono kierownicze i na litość nie mówcie już, że to robicie dla mieszkańców i pracowników, bo znani jesteście dobrze. Każdy kto miał trochę oleju w głowie juz z tamtego miejsca uciekł, żal tylko tych mieszkańców bo ich los i możliwości są odmienne. Jednak myślę że nadejdzie czas, że wolne miejsca i w tym DPS-e będą, mimo standardów architektonicznych jakie są. LICZĄ SIĘ LUDZIE CZYLI FACHOWA KADRA ZARÓWNO W BIURZE JAK I PRZY ŁÓŻKU. TYLKO CZY SŁOWO "FACHOWA, KOMPETENTNA, WYKSZTAŁCONA KADRA" COŚ wAM (CELOWO)MÓWI???
Odpowiedz
12
@ wiedzacy
dnia 19.11.2012, 19:19 · Zgłoś
no tak pan dyr, A nawet zatrudnił sobie swoja zone jako niweim kto ale kase zgarnia dla rodziny
Odpowiedz
-10
@ sprawdzone zródło...
dnia 19.11.2012, 22:36 · Zgłoś
Do wiedzący;;kiepsko wiesz bo żona dyr A... pracuje już tam bardzo dużo lat,gdzie obecny dyr A...też wcześniej pracował już tam, jako zwykły pracownik na stanowisku rehabilitant i pracuje też już parę lat w tym zakładzie.Więc Panie kiepsko wiedzący dowiedz się najpierw jaka jest prawda a potem pisz...Jak Pan wiedzący zazdrościsz Panu dyr A...stanowiska to idź się najpierw wykształć zrób parę kierunków studiów tak jak on i startuj na stanowisko dyr. i zarabiaj dużo i zatrudniaj sobie swoją całą rodzinkę jak chcesz.Życzę powodzenia Panie wiedzący...
Odpowiedz
0
@ 98yu-9
dnia 29.11.2012, 21:48 · Zgłoś
jaki z pana A.rehabilitant jak pewno nie wie gdzie łokieć a gdzie kolano.i jak taki ma rządzić
Odpowiedz
33
@ [...]
dnia 19.11.2012, 18:52 · Zgłoś
A gdzie jest lokalna władza powiatowa? Jeszcze nie tak dawno wielu się tam promowało, uśmiechało, ile było prężenia [...], zachwyrów, samouwielbienia przy byle otwarciach i oddaniach, wzajemnych gratulacji. Gdzie te rzesze z otwarcia św. figur? Co oni robią i robili. Teraz okazuje się, że DPS przysłowiowo "[...]". Otwarcia, święcenia i bankieciki a teraz kicha.
Odpowiedz
36
@ elf
dnia 19.11.2012, 18:48 · Zgłoś
Problemy sa bo po znajomsciach Pani Aska.K dostala prace zaraz po studiach jako wice dyrektor drodzy panstwo.nepotyzm w calej okazalosci ...
Odpowiedz
17
@ kurier
dnia 19.11.2012, 20:10 · Zgłoś
To,że Aśka tam pracuje to mnie nie dziwi,bo TATA ZAŁATWILI I KAZALI.Ale ta osoba niema żadnego doświadczenia i (działa tylko na szkodę zakładu) znałem Ją i tyle.
Odpowiedz
6
@ Zdzichu
dnia 20.11.2012, 08:45 · Zgłoś
Aska Kozak, nie ma sie co czaic z nazwiskami.
Odpowiedz
-2
@ Zdzichu
dnia 20.11.2012, 08:48 · Zgłoś
Ale nie jest zadnym dyrektorem tylko Inspektorem. I nie zaraz po studiach tylko w tamtym roku.
Odpowiedz
3
@ Jacek
dnia 20.11.2012, 20:00 · Zgłoś
Jest wicedyrektorem.
Odpowiedz
2
@ gruby
dnia 19.11.2012, 17:56 · Zgłoś
ci mieszkancy maja rety za darmo tam nie biora za duzo jest tam umyslowych
Odpowiedz
-17
@ lord
dnia 19.11.2012, 17:33 · Zgłoś
Stanisław tak 3-ymaj!
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 19.11.2012, 22:57 · Zgłoś
Lord używa [...] technicznej czy kosmetycznej?
Odpowiedz
2
@ lord
dnia 20.11.2012, 17:40 · Zgłoś
Dla ciebie pis-uarku towot i paróweczkę!!!
Odpowiedz
1
@ grrrrr
dnia 23.11.2012, 15:45 · Zgłoś
0n wchodzi bez
Odpowiedz
16
@ ewa
dnia 19.11.2012, 17:03 · Zgłoś
Pensjonariusz szanowny Panie Dyrektorze sa w wiezieniu. W Domu Pomocy Społecznej zas - MIESZKANCY!!!
Odpowiedz
12
@ ktos
dnia 19.11.2012, 16:48 · Zgłoś
za dużo rodziny i znajomych tam pewnie pracuje :)?
Odpowiedz
17
@ PiS-man
dnia 19.11.2012, 16:39 · Zgłoś
I podwyżkę w jakiej wysokości pracownicy DPS-u dostali od posła rządzącej Platformy Obywatelskiej?
Odpowiedz
0
@ lord
dnia 19.11.2012, 17:32 · Zgłoś
ty znowu na przepustce?...ech ta służba jarosławska...
Odpowiedz
-1
@ PiS-man
dnia 19.11.2012, 18:10 · Zgłoś
Lord hau-hau... Szczekasz za miskę strawy czy za ciepłą budę?
Odpowiedz
55
@ ojej
dnia 19.11.2012, 16:21 · Zgłoś
Sprzedać służbowe mitsubishi L200 dyrektora i będzie brakowało tylko połowy.
Odpowiedz
0
@ ojej
dnia 19.11.2012, 21:56 · Zgłoś
14
@ hm
dnia 19.11.2012, 16:17 · Zgłoś
To i tam są te [...]?
Odpowiedz
1
@ ZUZA
dnia 23.11.2012, 12:58 · Zgłoś
A gdzie się podziało zdjęcie KAROLKA???
Odpowiedz
56
@ łodyniec
dnia 19.11.2012, 16:15 · Zgłoś
niech się dyrektor przyzna ile zarabia!!! kpina i tyle... [...] robi a bierze 10x więcej niż ci którzy harują jak [...] przy chorych!
Odpowiedz
-12
@ BIP
dnia 19.11.2012, 18:31 · Zgłoś
a w BIPie napisał w oświadczeniu majątkowym, że za 6 m-cy 2011 roku zarobił niecałe 25 tys. zł (czyli niecałe 4200 zł na miesiąc - chyba jednak nie jest to 10 razy więcej niż inni)
Odpowiedz
12
@ lep
dnia 19.11.2012, 19:35 · Zgłoś
Napisał...a Stalin mówił, że nie zabijał. Napisał, bo wiedział że nikt tego nie sprawdzi.
Odpowiedz
42
@ nowe czasy
dnia 19.11.2012, 22:11 · Zgłoś
Doczekaliśmy czasów gdy dużym zakładem pracy jest dom pomocy społecznej. Nie Rafineria, Gamrat czy Pektowin. Przy zamykanych szkołach, starzeniu się społeczeństwa, bezrobociu młodych /tych, którzy jeszcze zostali/ jest to obraz nędzy i upadku. Nadmieniam, że nie jestem zwolennikiem żadnej partii - raczej wszystkie zebrałbym do jednego wora i na Ropę, bo każda z nich ma udział w tym [...]ostwie.
Nie płaczcie nad Pawlakiem - on sobie poradzi. Jego PSL /niektórzy tłumaczą jako: Pomóż Swoim Ludziom/ da sobie radę lepiej niż niejeden szary człowiek. Zresztą był ministrem gospodarki - tej gospodarki, gdzie na duże zakłady pracy wyrosły domy pomocy społecznej.
Odpowiedz
4
@ czarna
dnia 21.11.2012, 15:25 · Zgłoś
Czy ktoś wie ile tam przebywa osób?nie pracowników tylko osób ,które tam mieszkają na stale.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.