Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Dwa projekty MBP w Jaśle zostały dofinansowane przez Ministra Kultury

3

Instytut Książki ogłosił wyniki naboru wniosków na Programy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2011 r. W bieżącym roku Programy cieszyły się rekordowym zainteresowaniem i w związku z pełnym wykorzystaniem limitów finansowych w pierwszym terminie składania wniosków nie będzie kolejnego naboru. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, po raz kolejny otrzymała ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie na realizację dwóch projektów: VI Festiwal Poezji i Prozy oraz Literacki Park. Otrzymane środki finansowe muszą być przeznaczone na realizację zadań wymienionych w projektach, dotyczących promocji czytelnictwa.

VI Festiwal Poezji i Prozy  odbędzie się w II połowie września 2011 r. Głównym celem projektu jest promocja czytelnictwa i zwiększenie zainteresowania literaturą poprzez prezentacje najwybitniejszych twórców literatury polskiej m.in. Piotra Sommera i Andrzeja Barta oraz debiutantów takich jak Dominika Ożarowska, dzieci będą miały możliwość osobistego poznania ulubionych twórców Wojciecha Widłaka i Grażyny Dłużniewskiej. Odbędzie się prezentacja serwisu Emultipoetry  oraz warsztaty wspólnego pisania wierszy na czacie, w grach internetowych "Walls" i "Freestyle" , pisanie piosenek w grze "Song". Różne formy twórczości literackiej zostaną zaprezentowane poprzez m.in. projekcje filmów "Rewers" i "Zew krwi", wykład Piotra Mareckiego "Współczesne kino a literatura" oraz  koncert piosenki poetyckiej w wykonaniu Przemysława Brannego.

Projekt Literacki Park realizowany będzie od kwietnia do listopada 2011 r. Oparty jest na cyklicznych, comiesięcznych spotkaniach adresowanych jest do szerokiego grona odbiorców w różnym wieku.  Odbędą się spotkania autorskie z  m.in. Dariuszem Bugalskim, Agnieszką Kosińską, Marcinem Kowalskim, Martą Mizuro, Mariuszem Sieniewiczem, Markiem Krajewskim, Wojciechem Tochmanem, Melanią Kapelusz, Elizą Piotrowską, Henrykiem Nicponiem, planowana jest konferencja z udziałem dr Grzegorza Leszczyńskiego, Poetycki Happening prowadzony przez Ewę Chotomską oraz konkurs na samodzielnie stworzony audiobook i konkurs „Napisz opowiadanie z Martą Mizuro”. Atrakcyjnymi propozycjami dla dzieci będą m.in. projekcja filmu „Fantastyczny Pan Lis”, Literackie Gry Uliczne („Miłosz”, „Tropami Ronalda Dahla”) oraz spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Parawan z Krakowa.

MBP w JaśleNapisany dnia: 31.03.2011, 16:29 , Tagi: MBP, Jasło
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ czytelniczka
dnia 01.04.2011, 08:48
Ocena
komentarza:
0
jestem pod wrażeniem. kolejny wygrany projekt, kazdy, kto kiedykolwiek aplikowal wie, jak trudno sie jest przebić nawet z najlepszym pomysłem. gratulacje dla zespołu i Pani Dyrektor, zapiszę moje dzieci na te zajecia
@ czytelnik
dnia 01.04.2011, 09:21
Ocena
komentarza:
2
Gratulacje dla pracowników MBP, ale bardzo proszę o publikowanie własnych zdjęć, a nie Filii GBP w Osobnicy.
@ precz_z_urzednikami
dnia 03.04.2011, 11:30
Ocena
komentarza:
0
Że co, że jak ...... aaaa "dofinansowane przez Ministra Kultury" Nie ma czegoś takiego ludzie to MY za to zapłaciliśmy opłacając po drodzę złodzieji urzędasów siedzących w takim czymś jak "Ministerstwo kóóltóóry" Gdyby tego nie było to sami kupilibyśmy sobie taką kulture jaką sami chcemy. Państwo kradnąc mi w podatkach chociażby na stacji beznzynowej 100 zł finansuje takie dziadostwo opłacając cały wianueszek urzędników/polityków w efekcie do na 'kulturę' trafia 20zł i ta banda śmie twierdzić ze lepiej dla mnie gdy ONI wydadza moje pieniądze na takie bzdety niż gdybym za te 100 zł kupił dajmy na to 5 biletów do kina na filmy jakie JA CHCE !
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rodzina, bliscy i przyjaciele pożegnali Kubę Procanina

   

  Ciało zmarłego w minioną środę Kuby Procanina spoczęło dzisiaj w grobie na cmentarzu parafialnym w Jaśle – Sobniowie. Zmarłemu, w ostatniej drodze towarzyszyła rodzina, bliscy, przyjaciele oraz setki mieszkańców Jasła i okolic, którzy kibicowali Kubie zarówno w hali sportowej, jak też w walce z chorobą. Nazwisko Kuby Procanina na zawsze pozostanie symbolem nieustępliwości w dążeniu do upragnionego celu oraz godnego naśladowania hartu ducha.

 • Duże zmiany w programie „Czyste Powietrze”. Bezzwrotne dofinansowanie nawet do 136 tys. zł

  W minioną środę w Jasielskim Domu Kultury odbyła się konferencja na temat nowej edycji programu „Czyste Powietrze”. Paweł Mirowski, wiceszef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz pełnomocnik Prezesa rady Ministrów ds. programu „Czyste Powietrze” przedstawił istotne zmiany, jakie wprowadzono w nowej edycji...

 • Konkurs! Wygraj podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec” w kinie Helios Krosno

   

  Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Z myślą o wszystkich zakochanych we współpracy z Kinem Helios Krosno przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są dwie podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec”. Zapraszamy do udziału w zabawie.

 • Kuba Procanin nie żyje. 26-letni siatkarz zmarł po wieloletniej walce z chorobą

   

  Siatkarskie Jasło pogrążyło się wczoraj w żałobie. W środę wieczorem po wieloletniej walce z chorobą nowotworową, zmarł Jakub Procanin. Utalentowany siatkarz miał 26 lat. Dzięki swojej bezkompromisowości i woli walki na zawsze pozostanie w pamięci wielu mieszkańców Jasła, nie tylko kibiców siatkówki.  

 • Tragedia w Jaśle. Mężczyzna wypadł z piątego piętra bloku mieszkalnego

   

  W Jaśle doszło dzisiaj tragicznego zdarzenia, w którym śmierć poniósł 64-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że śmierć mężczyzny była następstwem upadku z piątego piętra bloku mieszkalnego przy ul. Baczyńskiego. Policja wyjaśnia okoliczności tego tragicznego wypadku.

 • Nowa droga na osiedlu Gądki powstanie w tym roku

  Miasto rozstrzygnęło przetarg i podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle na wykonanie zadania pn. "Budowa drogi na osiedlu Gądki". Inwestycja opiewa na ponad 3,5 mln zł. Nowy odcinek na długości blisko 600 metrów ma być gotowy jesienią br.

   

   

 • Ankieta dotycząca potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych mieszkańców Jasła

   

  Miasto Jasło prowadzi obecnie diagnozę potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych  mieszkańców Jasła. Opinie osób mieszkających i pracujących w Jaśle są dla nas szczególnie ważne, dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety, której celem jest poznanie Państwa oczekiwań względem rynku nieruchomości i usług mieszkaniowych.

 • Pizza Express – zawsze świeżo, zawsze pysznie!

   

  Chodzi za Wami pizza, kebab lub burger? Spróbujcie specjałów, które od niedawna serwuje nowa pizzeria Pizza Express w Jaśle. W jej menu znajdziecie przepyszną pizzę, kebaby, burgery, zapiekanki oraz wyśmienite sałatki. Dowolne pozycje z menu zamawiać można na miejscu oraz z dowozem, także przez aplikację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657