Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Dwie osoby z oparzeniami trafiły do szpitala

48

Do wypadku przy pracy doszło dzisiaj popołudniu około godziny 13.00 na terenie Zakładu Produkcji Specjalnej Gamrat w Jaśle. Dwóch mężczyzn z oparzeniami ciała trafiło do jasielskiego szpitala.

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło przy pracy na terenie Zakładu Produkcji Specjalnej Gamrat. W procesie produkcji doszło do zapalenia się substancji łatwopalnych, w wyniku czego poparzone zostały dwie osoby. Mężczyźni zostali zabrani do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Jeden z nich doznał oparzenia III stopnia. Helikopterem przetransportowano go do Krakowa.

O stanie mężczyzn mówił Szymon Niemiec, dyrektor ds. lecznictwa. - Jeden z mężczyzn został przyjęty na Oddział Chirurgii w Jaśle z oparzeniami drugiego stopnia twarzy i obu rąk, natomiast drugi został przetransportowany helikopterem do Ośrodka Leczenia Oparzeń w Krakowie z głębokimi oparzeniami trzeciego stopnia również twarzy i dłoni.

Bezpośrednio po zdarzeniu na zakładzie zadziałały instalacje przeciwpożarowe.

(icz)

Reklama

Komentarze: 48

Dodaj komentarz Widok:
2
@ nitro
dnia 13.04.2013, 12:31 · Zgłoś
W 1958r. jak rąbnęła nitrogliceryna, to dwóch gości zginęło i kilku było rannych.Drzewa w lesie połamane jak zapalki. Starsi pamiętają...
Odpowiedz
3
@ aaaa
dnia 13.04.2013, 17:47 · Zgłoś
Wtedy rąbnęło, ale z głupoty tych 2 gości, a teraz to był nieszczęśliwy wypadek, bez winy pracowników.
Odpowiedz
5
@ dddd
dnia 12.04.2013, 17:55 · Zgłoś
To jest prawdziwa tragedia dla Rodziny Rafała, który w ciężkim stanie leży w Krakowie i ma poparzoną twarz i ręce. Nie mogę uwierzyć w to co się stało :( ale najważniejsze jest to, że żyje. Bo życie jest bezcenne a zresztą na pewno sobie poradzą! Najważniejsze, że mają siebie i mogą na siebie liczyć! I na wsparcie bliskich!!
Odpowiedz
7
@ pp
dnia 12.04.2013, 17:25 · Zgłoś
I to byli przeszkoleni pracownicy
Odpowiedz
4
@ XXXX
dnia 12.04.2013, 16:49 · Zgłoś
Dobrze przeszkoleni ... młodego chłopaka który na STAŻU był zaledwie 1,5 miesiąca wysłać do najgorszego [...] jakie może być...

TEN ARTYKUŁ TO NALEŻAŁO BY POPRAWIĆ
Odpowiedz
8
@ x
dnia 12.04.2013, 17:23 · Zgłoś
oto te słynne staże,gdzie młodzi ludzie za grosze odwalają robotę etatowego pracownika,kpina i tyle
Odpowiedz
2
@ [...]
dnia 12.04.2013, 16:23 · Zgłoś
dobrze ze inaczej sie nie skończyło, ważne że żyją
Odpowiedz
3
@ Zelusikk
dnia 12.04.2013, 15:17 · Zgłoś
Wielkie brawa dla użytkowników, którzy przyprawiają rogów prezesowi ZPS, jesteście zdecydowanie niemili.

A co do wypadku, pracuję tam i od zdarzenia byłem dosłownie minutę drogi. Nie była to wina żadnego z pracowników. Tak się czasem po prostu zdarza, oboje byli dobrze przeszkoleni i mieli dostateczną wiedzę.

Najważniejsze jest, że żyją.

Rodzino Rafała, jesteśmy z wami !
Odpowiedz
6
@ x
dnia 12.04.2013, 16:58 · Zgłoś
dziwny jest ten kraj ,skoro stażysta już tak dobrze przeszkolony...
Odpowiedz
0
@ rocznik 87
dnia 14.04.2013, 21:35 · Zgłoś
Stażyści ? Nooo to mam farta,że tam przypadkiem nie wzięli na taki staż na przykład z Urzędu Pracy (a rekrutowali tam w tym roku i odmowa była by pewnie traktowana 120 dniami wyrejestrowania),bo mógłbym być na miejscu któregoś z tych chłopaków. Oparzenia twarzy i głowy - passsskudna sprawa. Wyrazy współczucia dla obu ofiar wypadku i ich rodzin...
Odpowiedz
0
@ rocznik 87
dnia 14.04.2013, 21:40 · Zgłoś
Ok.Sorki - sprawdziłem.jeden chłopak - 23 lata i jeden starszy facet po 50-tce.
Odpowiedz
0
@ RAFAL...............
dnia 22.04.2013, 23:34 · Zgłoś
Wielkie dzięki za ten komentarz zdrowie najważniejsze zaskoczyła mnie tylko informacja po powrocie do jasła ze nie zyje.Można powiedzieć szczęście w nieszczęściu ze skończyło się tak a nie gorzej
Odpowiedz
-3
@ eqw
dnia 12.04.2013, 08:59 · Zgłoś
Gamrat hhhh
Odpowiedz
25
@ randi
dnia 12.04.2013, 00:19 · Zgłoś
Wypadek był na terenie Zakładu Produkcji Specjalnej Gamrat Sp z o.o. a nie na terenie Zakładów Tworzyw Sztucznych Gamrat SA To dwie rożne firmy. ZPS Gamrat to firma z grupy Bumar produkująca materiały wybuchowe dla wojska. Każdy kto się tam zatrudni wie z czym ma do czynienia, wie jakie są zagrożenia, jest przeszkolony, wie jak się zachowywać, ale to niestety czasami nie wystarczy. Czasami jest to wina urządzeń , czasami surowca, a czasami ludzi lub innych czynników. Prezes ZPS Gamrat Sp. z o.o to bardzo przyzwoity człowiek, dba o ludzi, dba o bezpieczeństwo. jak na taką produkcję wypadków jest mało. Ta firma z pewności a zadba o tych ludzi na tyle ile będzie mogła.
To zwykłe nieszczęście , nie próbujcie jątrzyć, współczucie należy się poszkodowanym i ich rodzinom
Odpowiedz
-4
@ XX
dnia 11.04.2013, 23:14 · Zgłoś
czy to Rafał S?
Odpowiedz
11
@ lol 154")
dnia 11.04.2013, 22:08 · Zgłoś
Prezes ZSP dba o ludzi i jest w porządku kto go nie zna niech nie mówi bzdur o Nim
Odpowiedz
4
@ DK
dnia 11.04.2013, 21:22 · Zgłoś
Nic nie wiecie bo nikogo z was tam nie było!!!
Odpowiedz
5
@ marzzz
dnia 11.04.2013, 20:41 · Zgłoś
prezes na specjalnym jest w porzadku czlowiekiem i napewo im pomoze szkoda chlopaków
Odpowiedz
9
@ wiolinka
dnia 11.04.2013, 21:16 · Zgłoś
Tak, podpisuję sie pod tą wypowiedzią - Prezes ZSP "Gamrat" jest bardzo dobrym człowiekiem, bardzo dobrym zarządcą, który wiele dobrego zrobił dla tego zakładu i dba o swoich pracowników.
Odpowiedz
4
@ czytelnik
dnia 11.04.2013, 19:55 · Zgłoś
może uciekam od tematu, ale zdarzenie nie miało miejsca ok. 13 tylko po 11 :)
Odpowiedz
-17
@ somone
dnia 11.04.2013, 19:28 · Zgłoś
Nie pieprzcie o kasie prezesów.. Prezes daje pracę ludziom..Gdyby nie on tego zakładu by nie było. Walczy o ten zakład. A wypadkowi nikt nie jest winny..
Odpowiedz
11
@ pixi
dnia 12.04.2013, 07:38 · Zgłoś
za 1300 utrzymaj rodzinę
Odpowiedz
7
@ wulf
dnia 12.04.2013, 09:13 · Zgłoś
idź do NOWEGO STYLU zarobisz 1100 a jak stwierdza ze za dużo ci dali to jeszcze do kadr cie wezwą żebyś zwrócił resztę
Odpowiedz
4
@ pixi
dnia 12.04.2013, 18:46 · Zgłoś
koledo dlatego kolego nie pracuje w Polsce bo to bandycki kraj !
ty trzeba sie cieszy ze sie ma prace! nie liczy sie pracowni
bedac na 1 stanowisku trzeba umiec wszystko!
Odpowiedz
9
@ sokol
dnia 11.04.2013, 18:11 · Zgłoś
zreszta to dzieje sie i w gamracie tylko obnizanie zarobkow a licza sie tylko wydajnosci.a panom prezesom wciaz malo.moze wreszcie sie ktos zastanowi.
Odpowiedz
11
@ sokol
dnia 11.04.2013, 18:09 · Zgłoś
dawniej szkolilo sie na tej produkcji pracownika pol roku pozniej zeszli na 3 miesiace a teraz po miesiacu do roboty.liczy sie tylko kasa prezesow czlowiek sie nie liczy.
Odpowiedz
7
@ socjalizm
dnia 11.04.2013, 17:24 · Zgłoś
Dla "kapitalistów"najważniejsza kasa. Człowiek to tylko maszyna do roboty.
Odpowiedz
14
@ gimi
dnia 11.04.2013, 16:41 · Zgłoś
Szkoda chłopaków, zwłaszcza tego bardziej poparzonego, młody chłopak. Tym bardziej, że on tam pracuje tylko na stażu z PUP Jasło.
Odpowiedz
10
@ dante
dnia 11.04.2013, 15:37 · Zgłoś
nie 3 stopnia lecz 2 mój brat (ten przewieziony do Krakowa) nie miał obrażeń 3cioego stopnia mimo to ma poparzoną całą twarz
Odpowiedz
-6
@ XX
dnia 11.04.2013, 17:10 · Zgłoś
z Jasła jest? To mój rocznik, może znam..:/
Odpowiedz
2
@ dante
dnia 11.04.2013, 18:19 · Zgłoś
rocznik 88 i nie jest z miasta Jasła
Odpowiedz
-2
@ XX
dnia 11.04.2013, 18:49 · Zgłoś
jak 88 jak pisze ze 23 lata;x
Odpowiedz
12
@ XX
dnia 11.04.2013, 15:23 · Zgłoś
na stronie gamratu można przeczytać, co produkują:

produkcja materiałów wybuchowych,
produkcja broni i amunicji,
Obrona narodowa
badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie pozostałych nauk przyrodniczych i technicznych,
produkcja konstrukcji metalowych i ich części,
działalność ochroniarska.

[...] nitroglicerynowe artyleryjskie
[...] nitroglicerynowe moździerzowe
[...] nitroglicerynowe rakietowe (prochowe paliwa rakietowe)

Spółka produkuje ładunki rakietowe z prochu nitroglicerynowego typu balistyt, z przeznaczeniem do:

lotniczych pocisków rakietowych,
przeciwpancernych granatników ręcznych;
przeciwpancernych pocisków rakietowych;
pocisków moździerzowo-rakietowych;
artylerii rakietowej;
do szczelinowania złóż mineralnych.
Odpowiedz
12
@ gynek
dnia 11.04.2013, 15:12 · Zgłoś
Zaklad Produkcjii Specjalnej Gamrat, To bylo po godz. 11 a nie ok 13!
Odpowiedz
0
@ RAFAL...............
dnia 22.04.2013, 23:14 · Zgłoś
dokładnie jeszcze 30 min i sprzątał bym maszynę i kończył prace ale pech to pech
Odpowiedz
-8
@ On
dnia 11.04.2013, 14:54 · Zgłoś
Sensacja . Helikopter widzieli .. Boże . co za ludzie .. do XX. Czy zastanowiles sie o czym piszesz?? i czy wiesz jakie mogą byc tego konsekwencje ? Chyba nie wiesz.. .
Odpowiedz
2
@ XX
dnia 11.04.2013, 15:21 · Zgłoś
konsekencje za to? Przecież to nie jest tajne ---> http://www.zpsgamrat.pl/produkty.php
Odpowiedz
-14
@ xx
dnia 11.04.2013, 14:48 · Zgłoś
widziałem helikopter koło mojej chaty i popatrzyłem na jasło 4u
Odpowiedz
4
@ jo
dnia 11.04.2013, 21:13 · Zgłoś
i co? ptak z wwiatrakiem na glowie
Odpowiedz
24
@ xx
dnia 11.04.2013, 14:43 · Zgłoś
Czyżby przy produkcji materiałów wybuchowych? Pewnie nie wszyscy wiedzą, że na gamracie produkuje się pociski, bomby, granaty, lotnicze pociski rakietowe etc.
Odpowiedz
10
@ sel
dnia 11.04.2013, 14:42 · Zgłoś
na terenie Gamrat a konkretnie jaki zakład ? tak jest Kilka firm...
Odpowiedz
10
@ Kaźmierz
dnia 11.04.2013, 16:44 · Zgłoś
Prawdopodobnie ZPS (Zakład Produkcji Specjalnej)
Odpowiedz
4
@ doktor
dnia 12.04.2013, 09:02 · Zgłoś
chyba w PPHU centrum
Odpowiedz
-17
@ warzycok
dnia 11.04.2013, 14:39 · Zgłoś
widziałem jak przed chwilą wystartował śmigłowiec LPRu
Odpowiedz
70
@ xx
dnia 11.04.2013, 14:36 · Zgłoś
tragedia..:/ Są w ciężkim stanie, mam nadzieję, że prezes stanie na wysokości zadania i pomoże tym pracownikom zapewnić najlepszą opiekę.
Odpowiedz
-65
@ RR
dnia 11.04.2013, 14:43 · Zgłoś
wkońcu któraś bomba wybuchła
Odpowiedz
72
@ zaks
dnia 11.04.2013, 14:45 · Zgłoś
Tak to jest za kapitalizmu - oszczednosci na wszystkim , zapomina sie ze człowiek jest najwazniejszy .
Odpowiedz
36
@ ja
dnia 11.04.2013, 17:20 · Zgłoś
chyba żartujesz! współczuję chłopakom i rodzinom a prezes się martwi jak by tu wskaźnik wypadkowości nie podskoczył. Ludźmi się nie będzie przejmował, są wymienialni.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.