Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Dyrekcja szpitala podziękowała darczyńcom

66

Początkiem listopada zakupiony został dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle nowy ambulans za kwotę 245 tysięcy złotych. Było to możliwe dzięki pomocy samorządów z powiatu jasielskiego i miasta Jasła. Wczoraj wszyscy darczyńcy mieli okazję oglądnąć karetkę, na którą szczodrze przekazali pieniądze.<<FOTOGALERIA>>

- Cieszę się, że radni, wójtowie, pan burmistrz nie szczędzili pieniędzy i pomogli po raz kolejny szpitalowi. Mam nadzieję, że ta tendencja będzie się utrzymywała. Chciałbym podziękować za okazaną pomoc i podkreślić, że ten sprzęt ma służyć nie dyrektorowi, szpitalowi, czy pogotowiu, tylko mieszkańcom powiatu jasielskiego – powiedział Michał Burbelka, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Wśród samorządów, które partycypowały w kosztach są: miasto Jasło(100 tysięcy złotych) oraz gminy (1 zł od każdego mieszkańca) Jasło, Skołyszyn, Tarnowiec, Nowy Żmigród, Brzyska oraz Osiek Jasielski.

Nowa karetka marki Fiat Ducato jest ekonomiczna, posiada silnik 3 litrowy o mocy 77 koni mechanicznych. Od 1 stycznia wyjeżdżała już do 300 zdarzeń, a od momentu włączenia jej do systemu przejechała 7 tysięcy kilometrów. Ambulans jest wyposażony w defibrylator, respirator, profesjonalne nosze z podnośnikiem oraz krzesełko kardiologiczne. - Ta karetka jest uniwersalna i może pełnić funkcję zarówno transportowej jak i specjalistycznej, ponieważ posiada pełne wyposażenie, które służy ratowaniu człowieka – dodaje dyrektor Burbelka.

Ratownicy jeżdżąc karetką do zdarzeń przez 4-5 lat robią około 200 tysięcy kilometrów. Starsze ambulanse są mocno wyeksploatowane, a po wielu latach wyjazdów także awaryjne. - Jeździliśmy starymi samochodami, które nie kryjmy psuły się bardzo często. Samochody kupione w 2009 r. mają przejechane niespełna 200 tysięcy kilometrów. Chciałbym podziękować wszystkim osobom decyzyjnym za to, że zostały przekazane środki na zakup nowej karetki, gdyż borykaliśmy się z dużym kłopotem – podkreśla Wacław Gorgosz, ratownik medyczny i kierowca w Dziale Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

- Bardzo dobrze się stało, że pozostałe samorządy zsolidaryzowały się z tą potrzebą. Myślę, ze mamy sprzęt z jednej strony na bardzo dobrym poziomie technicznym, ale przede wszystkim jest to samochód, który pomoże podnieść bezpieczeństwo mieszkańców miasta, a to jest już nasz obowiązek – uznał burmistrz Andrzej Czernecki.

(icz)

Reklama

Komentarze: 66

Dodaj komentarz Widok:
1
@ w polsce dalej jest komuna
dnia 20.01.2014, 12:58 · Zgłoś
tylko w komunistycznym kraju trzeba wiecznie dopłacać do szpitali i reszty. w normalnym kraju szpitale nie mają takich problemów jak w komunie
Odpowiedz
0
@ rozczarowany
dnia 19.01.2014, 18:57 · Zgłoś
Miejmy nadzieje ze ta karetka bedzie ratowala ludziom zycie. Ze bedzie jezdzic do najdalszych miejsc. Ze bedzie wyjezdzac najszybciej jak sie tylko da. Ze ratownicy albo lekarz pojada bez zbednej zwloki do mlodego czlowieka jak i tego w podeszlym wieku. Trzeba miec nadzieje ze wszystko sie zmieni... trzeba miec nadzieje...
Odpowiedz
0
@ jj
dnia 19.01.2014, 12:43 · Zgłoś
wreszcie kupili chłopakom z pogotowia uczciwy nowy samochód a nie złom z zachodu .Jeszcze powinni wymienić tam trzy nowe samochody bo to katastrofa jeżdzić takimi i wozić pacjentów ledwo sie kupy trzymają tylko panu Tadziowi nie dadzą odpocząć tylko musi drutami wiązać te [...] żeby się w drodze nie rozlazły . szok a wiem coś o tym bo miałem z tym styczność
Odpowiedz
-1
@ hm
dnia 18.01.2014, 10:22 · Zgłoś
Z tymi końmi to chyba coś nie tak. Może 77kW co najmniej. A to jest różnica.
Odpowiedz
-2
@ sx
dnia 18.01.2014, 09:45 · Zgłoś
Koło tej karetki powinni stanąć wszyscy mieszkańcy Jasła, bo to za nasze pieniądze ją kupili. DO [...] CI na zdjęciach to ŻADNI DARCZYŃCY!! CO z własnego konta wyciągnął kasę i dał??? HAHA nie w tym życiu chyba
Odpowiedz
-1
@ qqq
dnia 17.01.2014, 18:13 · Zgłoś
moc to 177 koni mechanicznych według katalogu fiata
Odpowiedz
0
@ GINA
dnia 17.01.2014, 10:59 · Zgłoś
A, to se chłopy poimprezują
Odpowiedz
0
@ fiki miki
dnia 17.01.2014, 10:20 · Zgłoś
Wszyscy dobrzy bo wybory to sie usmiechaja, a ludzi zwykłych normalnych to sie traktuje jak smieci, ma sie ich gdzieś jak by cos czlowiekowi trzeba bylo, na czele z burmistrzem wielkim, cała prawda. Ma sie swoje grono i sie tam wielce rzadzi, a dla zwyklych ludzi to kopa im i tyle, takie powinno byc zachowanie przedstawiciela władzy w stosunku do mieszkanców?? Wiec wszysto mowi samo za siebie i pokazuje nam prawdziwe oblicze.
Odpowiedz
-6
@ ja
dnia 17.01.2014, 09:01 · Zgłoś
a co ten bolek z Brzysk tam robi??? jemu już nic nie pomoże :)
Odpowiedz
-5
@ a
dnia 17.01.2014, 13:14 · Zgłoś
gmina Brzyska podobno strasznie!!! !zadłużona a tu proszę pieniądze na poprawę wizerunku szanownego pana Wójta są
Odpowiedz
6
@ blues
dnia 17.01.2014, 14:16 · Zgłoś
nie pasuje coś? masz za co kupic chleb / to nie narzekaj
Odpowiedz
7
@ b
dnia 17.01.2014, 14:29 · Zgłoś
pewnie sam ją zadłużyłeś skoro tak dobrze wiesz panie ...
Odpowiedz
5
@ b
dnia 17.01.2014, 14:32 · Zgłoś
co tak późno? myślałam że zaczynasz "ja" pracę o 8.00.
Odpowiedz
3
@ Adriano Lima
dnia 17.01.2014, 15:06 · Zgłoś
http://www.naszakasa.org.pl/gmina/brzyska/#2012,1

Anonimowy a kliknij na lin powyżej to cię przerazi
Odpowiedz
7
@ tw
dnia 17.01.2014, 07:33 · Zgłoś
pomoc w zakupie trzeba pochwalic ...ale chumor psują te wypasione geby ktore pokazuja sie zawsze jak cos sie uda...niedobrze mi...musze do toalety...
Odpowiedz
16
@ [...]
dnia 17.01.2014, 00:40 · Zgłoś
"Dyrekcja szpitala podziękowała darczyńcom..." Moi Kochani ! Oświecicie mnie kto się kryje pod inicjałami "ICZ" /pod pisanymi artykułami/. Cóż to za szalona osoba, pomijając fakt, że często nie wie co i o czym pisze / błędy stylistyczne - dobrze, że jeszcze nie ortograficzne, przekręcanie pojęć, nazwisk itd./. to jeszcze teraz napisała swoisty pean pochwalny dla "wybranych darczyńców". Wystarczyło przecież napisać, że dyrekcja szpitala podziękowała społeczeństwu Jasła i powiatu jasielskiego bo to społeczne pieniądze zostały przekazane a nie pieniądze notabli samorządowo-miejsko-powiatowych. Zresztą powiat jako organ nadzorujący i założycielski "stanął na wysokości zadania" i nie dał ani grosza na karetkę. Dziwi mnie tylko fakt co tam robił Miśkowicz, jak się tam czuł jako sponsor karetki z ramienia powiatu.
Odpowiedz
1
@ Pacjent
dnia 16.01.2014, 22:46 · Zgłoś
I jak zwykle "towarzystwo wzajemnej adoracji" - jedni drugim liżą [...]...

W szpitalu niestety jak było tak jest - nie widać poprawy. Ludzie umierają na oddziałach bo panuje znieczulica! Kto nie wierzy niech idzie się przekonać!
Odpowiedz
5
@ KNP
dnia 16.01.2014, 22:41 · Zgłoś
Na ostatnim zdjęciu fotograf miał poważne problemy żeby urzędniczych dobrodziei powmieścić w kadrze. Świadczy to tylko o wielkim urzędniczym korycie. Gdyby nie było kortya na zdjęciu zamiast dobrodziei stałaby druga karetka albo nawet i trzecia...
Odpowiedz
4
@ Jaślanin 61
dnia 16.01.2014, 22:35 · Zgłoś
lepiej żeby się zajęli oddziałem wewnętrznym w jasielskim szpitalu niż tak paradować bo to co tam się dzieje to zakrawa na kpinę niema dnia żeby ktoś na tym oddziale nie umarł po to ten oddział pewnie istnieje żeby w prosektorium mieli co robić czas aby dyrektor Kowalski się tym zajął wreszcie żyjemy w 21 wieku na litość Boską
Odpowiedz
2
@ inny Jaślanin
dnia 17.01.2014, 23:28 · Zgłoś
Tylko, że on sam pracował na tym oddziale do tej pory jakieś 20 lat. Więc pomyśl trochę
Odpowiedz
7
@ xxx
dnia 16.01.2014, 22:03 · Zgłoś
Bardzo fajnie, że karetka została zakupoiona, ale po co robić na jej tle zdjęcia i tak się z tego powodu [...]. Pieniądze jakie są ściągane z naszych poborów przecież muzą być inwestowane również w takie środki.
Szanowni Włodarze, mniej LANSU więcej PRACY!!! Dobrze że tylko tyle osób jest na zdjęciu bo mogłoby braknąć kadru:) Proszę się już nie ośmieszać...
Odpowiedz
11
@ do Urzednik UM
dnia 16.01.2014, 21:33 · Zgłoś
W imieniu mieszkańców Miasta Jasła Czernecki, za zgodą Rady przekazał publiczne pieniądze na zakup karetki dla wszystkich chorych z całego powiatu jasielskiego, a starosta Kmiecik w imieniu wszystkich chorych z powiatu nie przekazał ani grosza, ale Miśkowicz do fotki tam się pojawił. Tylko jako kto?
Odpowiedz
4
@ czesio
dnia 17.01.2014, 08:13 · Zgłoś
jako pacjent...
Odpowiedz
2
@ fr
dnia 16.01.2014, 20:55 · Zgłoś
o augustyn się uaktywnił ?
Odpowiedz
5
@ do F,M,
dnia 17.01.2014, 07:30 · Zgłoś
Nic dodać nic ująć - oby to był już tylko taki "łabędzi śpiew"!!!
Odpowiedz
15
@ dragoness
dnia 16.01.2014, 19:58 · Zgłoś
Powiat nie dał ani grosza, ale pan wicestarosta do fotki się ustawił.
Odpowiedz
5
@ Urzędnik UM
dnia 16.01.2014, 19:57 · Zgłoś
Panie Dyrektorze Michale-dość tej hipokryzji -czyżby to były pieniądze burmistrza Czerneckiego czy pieniądze podatników-ruszyła kampania wyborcza trzeba promować naszego bezradnego wodza a nuż wyborcy dadzą się znowuż nabrać
Odpowiedz
5
@ ip
dnia 16.01.2014, 18:59 · Zgłoś
Przychodzi [...] so lekarz /jasielskiego/ i pyta.Do której pan dzisiaj przyjmuje ? Do lewaj [...] do lewej.
Odpowiedz
8
@ pacjent
dnia 16.01.2014, 18:54 · Zgłoś
powinni ich jeszcze powozic na sygnale po jasle bo to oni dali [...]
Odpowiedz
1
@ Lord
dnia 16.01.2014, 16:58 · Zgłoś
Jasiu z jedynką, Michał z dwójki i jest gites...
Odpowiedz
7
@ fiki miki
dnia 16.01.2014, 15:55 · Zgłoś
Karetka, wiadomo bardzo potrzeba, bo przydac sie moze kazdemu z nas i niech słuzy i ratuje życie:) ale czarnecki przecież mówi ze deficyt budzetowy, kredyt trzeba zaciagac!, a tu prosze. prawda to taka że wybory i innej prawdy niema, dlatego pokazuje jaki to dobry jest, ale prawda jest inna, zreszta sami wiecie. Oby juz burmistrzem nie byl mam nadzieje, i oby pieniadze przekazywane na taki cel miały na celu faktyczna pomoc, a nie pomoc przy wyborach.
Odpowiedz
15
@ Inżynier
dnia 16.01.2014, 15:39 · Zgłoś
W obecnych czasach każdy dar [...] szpital w Jaśle do przodu...Ten dar też.Ale czy dar mieszkańców miasta i okolic uprawnia jej włodarzy do traktowania go jako czegoś osobistego???Zasługi ???..Fotka,i wyborcza gotowa cnotka...
Odpowiedz
-17
@ Jaślak
dnia 16.01.2014, 14:49 · Zgłoś
Co za naród!!! Żeby wam złotem [...]ę wymaścił i tak będą marudzić. Ot nasza polska zawiść. [...] sobie odmrozi, ale babci trzeba doje..ć.
Odpowiedz
10
@ a
dnia 16.01.2014, 14:31 · Zgłoś
wybory w tym roku i trzeba się pokazywać obiecywać przyrzekać załatwiać a po wyborach drodzy wyborcy spadajcie na drzewo już nie jesteście potrzebni. Obietnice wyborcze nie są po to żeby je dotrzymywać tylko osiągnąć wymarzony cel (np. stanowisko wójta)
Odpowiedz
11
@ ja
dnia 16.01.2014, 13:49 · Zgłoś
Rok wyborczy,wszyscy"plitycy" dadzą ...z nie swojej kieszeni oczywiście
Odpowiedz
12
@ maja
dnia 16.01.2014, 12:56 · Zgłoś
gratuluję FOTKI, jest bardzo wymowna.
Odpowiedz
-8
@ koniczynka
dnia 16.01.2014, 12:46 · Zgłoś
PSL-owi leży na sercu jasielski szpital
Odpowiedz
15
@ m
dnia 16.01.2014, 12:38 · Zgłoś
a no tak przeciez wybory w tym roku,kurcza zapomnialbym
!!!
Odpowiedz
-12
@ m
dnia 16.01.2014, 12:36 · Zgłoś
piekny woz ale sie slni jak [...] psa!!!
Odpowiedz
12
@ łodyniec
dnia 16.01.2014, 12:32 · Zgłoś
ps. z napisu na karetce widzę ,że jedyny król z Cieklina nie dołożył ani grosza hahaha więcej dla siebie :P
Odpowiedz
5
@ czesio
dnia 16.01.2014, 12:52 · Zgłoś
widzisz łodyńcu...nie dołożył bo on już LANSU jak to widać na ostatniej zbiorowej fotce nie potrzebuje:P
Odpowiedz
19
@ łodyniec
dnia 16.01.2014, 12:26 · Zgłoś
" na którą szczodrze przekazali pieniądze." nie swoje hahaha tak to każdy potafi :D
Odpowiedz
26
@ ja
dnia 16.01.2014, 12:21 · Zgłoś
To Ci co się 'lansują'... Ta ostatnia fota jest bardzo wymowna :) Brawo!
Odpowiedz
7
@ łodyniec
dnia 16.01.2014, 12:29 · Zgłoś
szczególnie ten pierwszy od lewej :P stoi jak by kloca walił hahahaha :D
Odpowiedz
5
@ łodyniec
dnia 16.01.2014, 13:05 · Zgłoś
jest LANS jest impreza :D hahahaha
Odpowiedz
11
@ leo
dnia 16.01.2014, 12:18 · Zgłoś
co to za ludzie obsługa karetki lekarze kierowcy czy co?
Odpowiedz
-11
@ Tarzan-zan
dnia 16.01.2014, 12:39 · Zgłoś
No i tu są podane prawidłowe parametry silnika Diesel - 3 litry pojemności - 77 koni mocy... A nie jak ktoś kiedyś jakies głupoty wypisywał :) BMW 2,5 litra diesel - 300 koni :) Chyba z tych trzystu - dwieście pięćdziesiąt w stajni zostało :)

Bo dizel to muł nad mułami.
Idąc tym przelicznikiem - wasze ukochane audi A4 1,9 "w TeDeiku" ma z 50 koni :) i tak jedzie... Benzynówką litrową z 50 KM mocy można takiego dizlo - muła objeżdżać ze wszystkich stron... Ale cóż... Rolnik jeździ traktorem, jak jedzie do "miasta" na zakupy, albo do kościoła - to też musi się mu wydawać że to traktor - dlatego tak kochają te swoje diesle...
Odpowiedz
1
@ PPPPPPP
dnia 16.01.2014, 17:18 · Zgłoś
dokladnie tak ---mysle ze te 50 to i tak na wyrost
Odpowiedz
2
@ ..........
dnia 16.01.2014, 19:22 · Zgłoś
bardzo ładna ta karetka, szczególnie na zdjeciu nr.5...
Odpowiedz
0
@ 3.0 HDI
dnia 16.01.2014, 21:43 · Zgłoś
ma 157 koni i bardzo fajnie to już jedzie :)
Odpowiedz
-2
@ Tarzan-zan
dnia 17.01.2014, 10:34 · Zgłoś
:) 157 :) - poczytaj se artykuł, tam pisze WYRAŹNIE 77...
No ale tobie się robi z [...] 157 w oczach - tak samo jak na liczniku twojego PREMIUM A4 w tdiku z 350 tyś przebiegu Ci się robi 120 tyś :)
Cud nad wisłą !!!
Odpowiedz
0
@ 3.0 HDI
dnia 17.01.2014, 11:07 · Zgłoś
Rzeczywiście, nie doczytałem. W takim razie bardzo przepraszam za wprowadzenie czytelników w błąd, oczywiście 3.0 Hdi ma 77 bhp. Ja swoim A4 z doklejonym znaczkiem S4 i całym TDI na czerwono mijam Was wszystkich jak stado [...]. Sprowadziłem od [...]ka lekarza z niemiec, handlarz mówił że [...]ek płakał jak sprzedawał. Waham się jednak czy nie zamienić mojej A4 na Passatino bo jest bardziej popularny i wiadomo Das Auto. Nawet piosenki oim nagrywajo:
http://www.youtube.com/watch?v=YZhfJrX40rc
Odpowiedz
0
@ el
dnia 17.01.2014, 11:32 · Zgłoś
-[...]ek lekarz dzwoni czasem, silnika chce posluchać
-jak zatrzymałeś sie na swiatlach, to [...] chcial 50pln :-D
Odpowiedz
70
@ Dorian Grey
dnia 16.01.2014, 12:18 · Zgłoś
Loża szyderców(wybory sie zblizaja trzeba sie pokazac )
Odpowiedz
102
@ jeżynka:)
dnia 16.01.2014, 12:29 · Zgłoś
Może nie mam racji, ale -z jakiej okazji ci panowie pokazują się i pozują ?-czyżby to oni byli darczyńcami?chyba nie !!!.Wszak to chyba z naszych podatków te pieniążki więc to my wszyscy sponsorowaliśmy.Jeżeli sie mylę to z góry przepraszam.
Odpowiedz
4
@ sss
dnia 16.01.2014, 12:48 · Zgłoś
publiczne pieniądze= niczyje pieniądze
Odpowiedz
-15
@ PISman
dnia 16.01.2014, 13:41 · Zgłoś
Oj ludzie czy wy raz możecie zamiast marudzenia popatrzyć inaczej na całą sprawę ? Cieszmy się że jest karetka , nie patrzmy że ten czy tamten jest na zdjeciu . Pomyślcie że to złotówki od każdego z Nas niezależnie od pogladów czy przekonań . Pomyślcie że w cięzkich czasach z pracą jeszcze Nas jako podatników stać na taką pomoc dla chorych . Nie dzielmy darczyńców , wspierajmy każdą akcję której celem jest zakup sprzętu dla szpitala iżyczmy sobie żeby ten sprzęt był Nam wszystkim jak najmniej potrzebny . Pozdrawiam
Odpowiedz
9
@ a
dnia 16.01.2014, 14:45 · Zgłoś
Pis man przemówił ludzkim głosem . masz rację tylko gdyby nie wybory w tym roku żaden z tych " genialnych i nie zastąpionych ludzi "' nie wpadłby na taki pomysł
Odpowiedz
2
@ PISman
dnia 16.01.2014, 15:14 · Zgłoś
Wpadłby czy nie karetka jest a to jest najważniejsze .
Odpowiedz
-14
@ antykiecka
dnia 16.01.2014, 15:22 · Zgłoś
Proponuje aby kazdy kto ma cos do "darczyńców" , napisał oswiadczenie które rozwiąze ich problem : " Ja niżej podpisany Imię i Nazwisko,

Oświadczam i proszę o poszanowanie mojej decyzji. W sytuacji wymagającej ratowania mojego życia, bądź jakiejkolwiek innej sytuacji szpitalnej podczas której wykorzystywany jest sprzęt zakupiony przez polityków z moich podatków, proszę o zaniechanie wszelkich działań. Nie chcę, aby moje życie było zależne od sprzętu finansowanego w ten sposób.Oświadczam również, że jestem w pełni poczytalny.

Niżej podpisany
Imię i Nazwisko "
Odpowiedz
3
@ dyzioludek
dnia 16.01.2014, 17:13 · Zgłoś
Wszystko super , śmieszy mnie tylko jedna sprawa , kiedy w budżecie na coś brakuje burmistrz i jego otoczenie wskazują na radnych , kiedy na coś starcza to już ranych jakoś się nie ustawia do foty ani o nich nie mówi i wtedy budżet to zasługa burmistrza :-)
Odpowiedz
-4
@ PiS-man
dnia 16.01.2014, 20:28 · Zgłoś
Proszę, proszę... Dorobiłem się podróbek :D
Odpowiedz
4
@ tw
dnia 17.01.2014, 07:28 · Zgłoś
pachnie mi tu [...]
Odpowiedz
-2
@ blues
dnia 17.01.2014, 11:26 · Zgłoś
dajcie im wzystkim spokój, skoro chcecie to działajcie sami...zobaczycie czy tak łatwo będzie
Odpowiedz
3
@ dzidek
dnia 17.01.2014, 12:37 · Zgłoś
najlepsze i oddające fakt lansowania się za nie swoje pieniądze jest zdjęcie nr 5 "LANS"
Odpowiedz
1
@ NIE
dnia 19.01.2014, 15:28 · Zgłoś
Publiczne pieniądze-nasze pieniądze - Poczytaj co na ten temat uważała Żelazna Dama Margaret Thatcher, a zrozumiesz.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.