Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Dyskusja wokół jasielskich parkingów. Być może niedługo zobaczymy na chodnikach parkomaty.

44

Dlaczego w Jaśle nie ma parkomatów? Czy niepełnosprawni są zwolnieni od opłat za nowopowstałe miejsca parkingowe? Jaślanie mają różne wątpliwości związane z miejskimi parkingami.

Miesięczny abonament zamiast stosu świstków

Najczęściej podnoszoną kwestią jest system opłaty za parkingi.

- Pracuję przez 8 godzin dziennie i muszę przez ten czas parkować auto - napisała jedna z naszych czytelniczek, Aneta - Najgorsze jest to, że w mieście nie ma parkomatów. Muszę wypełnić aż 160 świstków miesięcznie!!! Wiecie ile nerwów przy tym? Ile czasu to zajmuje!

Inny internauta, skądinąd chwalący wprowadzenie płatnych stref, a nawet proponujący ich poszerzenie (o odcinki ulic Kościuszki i Jana Pawła II), zwraca z kolei uwagę, że karty parkingowe to “zacofanie”. To stwierdzenie, iż karty parkingowe to rozwiązanie archaiczne, pojawiało się w wypowiedziach czytelników wielokrotnie.

W Miejskim Zakładzie Gospodarki Odpadami poinformowano nas, że wypełniania dużej ilości kart godzinnych można uniknąć. W siedzibie MZGO, przy ulicy Sokoła 8, można bowiem nabyć abonamentowe karty parkingowe.

- Można kupić kartę miesięczną, w cenie 100 zł, która upoważnia do korzystania ze wszystkich  płatnych parkingów przez dowolny czas, bez dodatkowych opłat. - powiedział nam Józef Rydarowicz, dyrektor MZGO. - Te karty, w odróżnieniu od godzinnych są dostępne tylko w naszej siedzibie; nie można kupić ich w kioskach. - zaznaczał Rydarowicz.

Parkomaty już niedługo?

Postanowiliśmy dowiedzieć się jednak, czy Urząd Miasta nie rozważa proponowanego przez czytelników wprowadzenia parkomatów, całkowicie eliminujących z użycia papierowe karty. Okazało się, że rozwiązanie takie jest brane pod uwagę.

Jak powiedział Paweł Kozioł, p. o. Rzecznika Prasowego Urzędu Miasta Jasła, sprawa zakupu parkomatów jest właśnie rozpatrywana przez miasto.

Niepełnosprawnych obowiązują na nowych parkingach te same zasady co na pozostałych 

Czytelnicy pytali nas również, czy osoby posiadające karty parkingowe dla niepełnosprawnych będą zwolnione z opłat za parkowanie na nowych parkingach, jak miało to miejsce dotychczas.

Paweł Kozioł poinformował nas, że nowopowstałe parkingi objęte są takimi samymi zasadami jak poprzednie.

Kamil Sokołowski
sokołowski@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 44

Dodaj komentarz Widok:
0
@ do xyz
dnia 31.08.2010, 00:50 · Zgłoś
podoba mi sie twoja ironia :-)
Odpowiedz
0
@ xyz
dnia 30.08.2010, 21:47 · Zgłoś
Koszmar, naprawdę koszmar teraz z tymi płatnymi parkingami!!! Robię więc zakupy w Kauflandzie i ewentualnie w Galerii. I takich jak ja jest dużo więcej. A może o to chodziło? Radni to mają głowę na karku. Dbają o lokalnych handlowców i swoich wyborców.
Odpowiedz
0
@ PARKING
dnia 30.08.2010, 18:23 · Zgłoś
gd\ie na tablicach informacyjnych jest umieszczona informacja gdzie kupić opłatę?
Jak zagraniczny turysta ma zdobyć wiedzę, że tą opłatę należy wykupić i jak ją skonsumować?
Może warto aby na tych tablicach była stosowna informacja w języku angielskim?
Odpowiedz
0
@ Dzochar
dnia 30.08.2010, 11:58 · Zgłoś
A ja bym się chciał spytać jak to jest z równością obywateli wobec prawa. Jak ktoś zarabia parę tysięcy/miesiąc to ma w nosie czy jest strefa płatna czy nie. Jak ktoś zarabia te 800zł to dla niego ta złotówka to dużo. I siłą rzeczy karze się najbardziej tych najbiedniejszych.
Odpowiedz
0
@ smutny oszukany
dnia 30.08.2010, 09:19 · Zgłoś
Szanowni Państwo Radni i Pani Burmistrz.
Proszę jeśli łaska odpowiedzieć społeczeństwu dlaczego nadal nie robicie nic co miało być zrobione i co poprzednikom tak wyrzucaliście, że nie zrobili a wy zrobicie gdy zostaniecie wybrani . I co i nic tylko obiecanki, kolejne tablice.......... i praktycznie pokazówki. Słusznie napisał(a) "odpowiedzialność". Myślę, że wielu z radnych nie zna prawdziwych odczuć znaczącej liczby mieszkańców a zarazem wyborców Jasła. Szkoda, że deklaruje start tylu kandydatów na burmistrza bo w przypadku dużego rozbicia głosów osoba obecnie pełniąca ma duże szanse na ponowny wybór. MOIM ZDANIEM BĘDZIE TO ZŁE W EFEKCIE DLA MIASTA I DALEJ BĘDZIE PŁACZ I ZGRZYTANIE ZĘBÓW BO NAJWAŻNIEJSZE BĘDZIE POMNIKOWANIE I TABLICOWANIE A NIE SPRAWY ISTOTNE.
Odpowiedz
0
@ odpowiedzialność
dnia 29.08.2010, 23:32 · Zgłoś
NIE JEST WAŻNE CZY BĘDĄ PARKOMATY CZY NIE. TA WŁADZA MNIE OSOBIŚCIE OKŁAMAŁA. TO MIAŁY BYĆ NIEPŁATNE PARKINGI TZW. ZIELONE. NIC CO OBIECANO NIE ZOSTAŁO DOTRZYMANE TO MÓWIĘ Z PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ.
Odpowiedz
0
@ smyki
dnia 29.08.2010, 22:53 · Zgłoś
platne pobocze do blazkowej!!! nawet dla idacych do kosciola!!!
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 29.08.2010, 19:55 · Zgłoś
Trudno, musimy jeszcze wytrzymać kilka miesięcy rządy "chłopki z Lipnicy Dolnej" (powinno być Dąbrówki). A podczas kampanii wyborczej pytać kandydatów na burmistrza co zamierzają zrobić z tym fantem. I oczywiście głosować na tego, który zapowie zniesienie płatnych stref parkowania - płatne parkingi mogą zostać (jeżeli takie są, bo nie wiem nic o tym).
Zamiast narzekać - myśleć racjonalnie i chłopkę na wieś na zapiecek przegonić a na burmistrza wybrać mieszkańca miasta.
Odpowiedz
0
@ X-men
dnia 29.08.2010, 15:08 · Zgłoś
[...] !!!
Odpowiedz
0
@ ktos
dnia 29.08.2010, 14:07 · Zgłoś
W Jaśle ? Wy chyba nie słyszycie co mówicie.Jasło nie jest poważnym miastem,to jest [...]!
Odpowiedz
0
@ JAŚLANIN
dnia 29.08.2010, 14:04 · Zgłoś
Nie porównujcie Krakowa do Jasła,bez przesady..
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec
dnia 29.08.2010, 14:00 · Zgłoś
zrobic platny parking na ul. jagiely
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 28.08.2010, 23:17 · Zgłoś
powinny byc parkometry!! a nie płatne strefy i po blankiecik trzeba leciec do kiosku a i tak w połowie kiosków nie ma kart!!!

miałam bardzo cienko z kasą jechałam szukać pracy (sic!), nie jestem z jasła, w godzinach szczytu szukałam miejsca parkinkowego i jedyne wolne było właśnie na płatnym parkingu. zaparkowałam tam bo byłam pewna, że mam karte w skrytce (ZAWSZE używam kart na płatnych parkingach i nie licze na szczescie). jednak okazało się, że ktoś (jeszcze kilka osob jezdzi tym samochodem) wykorzystał juz moj zapas kart parkingowych. musiałam isc szybko do kiosku. wrocilam w ciagu 3 minut. juz idac sprawdzalam czy samochody ktore caly czas tam staly i nie posiadaly kart maja jakies mandaty. NIE MIAŁY. za to ja MIAŁAM!!!!!!!!!!!!!!! Byłam pewna ze się jakos wytlumacze u szanownej strży miejskiej. niestety pan nawet nie chciał ze mna rozmawiać !!!!! TAK 30 ZŁ W MIEŚCIE GDZIE NIE MA ŻADNEJ PRACY I PERSPEKTYW TO DUZO!!!!!!!!!!!!! :(
Odpowiedz
0
@ Jaślanka
dnia 28.08.2010, 12:27 · Zgłoś
POPIERAM KUBE praktyczne rozklady jazdy MKS i wszyscy zadowoleni. Jasło odciążone od korków samochodowych a i MKS zyska klientów
Odpowiedz
0
@ nikt_specjalny
dnia 28.08.2010, 09:06 · Zgłoś
tylko żeby jeszcze władza nasza te parkingi udostępniała bo np dziś (sobota) z okazji dni wina parking pod urzędem-zamknięte więc jadę na parking przy rynku(Fara)i też zamknięte
a na rynku tłok taki że ledwo przejedzie nie mówiąc już o parkowaniu
a parking oczywiście pusty :)
Odpowiedz
0
@ ciekawy
dnia 27.08.2010, 23:40 · Zgłoś
ja mieszkam na jana pawla i podejrzewam spisek...chce miec jedno malutkie miejsce do parkowania na moj wielki samochod...
Odpowiedz
0
@ Być może
dnia 27.08.2010, 23:32 · Zgłoś
Jasło nie nadąża za cywilizacją, czego dowodem są rządy [...] w mieście, reprezentowanych przez chłopkę z Lipnicy Dolnej. Od Krosna dzieli nas ze 100 lat. Ale za to żyjemy prosto, po katolicku, zgrzebnie i siermiężnie.
Odpowiedz
0
@ Zamiejscowy
dnia 27.08.2010, 22:38 · Zgłoś
Popieram zapytania dot. parkingu za JDK, ale odrobinę rozszerzę: Dlaczego mogą tam parkować pracownicy JDK a pracownicy Biblioteki Publicznej już nie. Jeśli ktoś wydał taką zgodę, decyzję, czy cokolwiek to jest, to czym różnią się pracownicy obu instytucji mieszczących się w tym samym budynku? Czy mają mniej znajomości,czy może mniej zarabiają i na samochody ich nie stać? Może jest odwrotnie i w JDK za mało zarabiają i nie stać ich na opłacenie parkingu?
Zadanie bojowe dla reporterów z 4U znaleźć odpowiedzi na te pytania?
Odpowiedz
0
@ vbgfi
dnia 27.08.2010, 22:22 · Zgłoś
Jeżeli Cię złapią, to płacisz 30zł ;/ , zamiast 1zł za papierek i oczywiście musisz jechać do nich pewnie im zapłacić.
Odpowiedz
0
@ czubki
dnia 27.08.2010, 20:50 · Zgłoś
wy kierowcy proponujący parkomaty jesteście czubami nie do opisania!!!!!!!!!!!!!!!!!!na "świstku"przynajmniej możecie stać cały miesiąc na jednym bo są długopisy z gumką i maże się potem i jest nowy"świstek"------każdy już tak robi!!!!!!!!!!!!!!!!Boże co za parapety!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ do jaślanin
dnia 27.08.2010, 20:43 · Zgłoś
Nie wiem czy wiesz, ale nie każdy ma czas na bieganie po biurach [...] i udawanie skruszonego
Odpowiedz
0
@ jaślanin
dnia 27.08.2010, 19:37 · Zgłoś
Szanowni respondenci tego jakże znamienitego forum, psiocząc na karty parkingowe weźcie pod uwagę to, że jak nasza wspaniała Straż Miejska umieści za waszą wycieraczką wezwanie do ich Chwalebnej siedziby i będzie wam chciała wlepić mandat za parkowanie bez wniesienia opłaty, to wystarczy, że przed tą wizytą kupicie sobie w kiosku kartę parkingową wypełnicie na czas nieopłaconego postoju przedstawicie rzeczone karty do wglądu „kumendantowi” i po sprawie.
Opłata wszakże wniesiona była tylko obywatel z jakiegoś ważnego powodu nie umieścił jej we wskazanym miejscu do wglądu służb kontrolujących i skruszony błąd swój naprawia;) a jak postawią parkometry to skąd weźmiecie kwitek z godzinami, za które wcześniej nie zapłaciliście??
Tak więc niech zostanie tak jak jest, bo po co ulepszać coś co jest dobre ;))
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec
dnia 27.08.2010, 19:03 · Zgłoś
podobno zarobią 300 tys rocznie na tych nowych płatnych parkingach 200 tys pójdzie na fontannę resztę przepiją na dniach wina weżcie i zacznijcie budować parkingi a nie tylko pieniądze brać isię chwalić oczywiście urzędnicy mają parkingi darmowe jak tak dalej będzie to ludzie przestaną tutaj w ogóle tutaj przyjeżdżać jak będą musieli płacić za parking pojadą na zakupy do kołaczyc lub biecza i Jasło upadnie ale pewnie nic się nie zmieni bo jak ktoś powiedział ,,Jasło było jest i będzie ... nie będę konczył bo w tym mieście za wyrażnie swoich poglądów ściga policja zamiast pilnować porządku
Odpowiedz
0
@ do jan II
dnia 27.08.2010, 18:32 · Zgłoś
jak Cię to tak bardzo ciekawi to napisz zapytania do różnych urzędów, podpisz się imieniem i nazwiskiem, napisz adres zwrotny, to urzędnicy będą musieli Ci odpowiedzieć. Ale prawdopodobną odpowiedz jest taka że jakiś tam urząd wydał zgodę na rezerwacje tych miejsc i tyle. W całej Polsce i nie tylko tak jest a ty jakieś retoryczne pytania zadajesz.
Odpowiedz
0
@ Robson
dnia 27.08.2010, 18:31 · Zgłoś
Abonament aż 100 zł? W Krośnie jest dwa razy taniej! Ani mi się śni tyle im płacić
Odpowiedz
0
@ jan II
dnia 27.08.2010, 17:59 · Zgłoś
Ja uporczywie pytam dla kogo są stanowiska parkowania za domem kultury od steony postoju taxi czy to prywatny folwark domy kultury jezeli mi wadomo to teren miasta więc zasady parkowania są ogólne jezeli dla kientów to owszem Pytam na jakich zasadach otrzymać kartę parkowania Czt to nie jestnkorupcjogenne . Czekam na odpowież
Odpowiedz
0
@ do sss3
dnia 27.08.2010, 17:04 · Zgłoś
Czy ty człowieku widzisz co ty w ogóle piszesz??? Pewnie jakiś [...]!!!
Odpowiedz
0
@ leon
dnia 27.08.2010, 16:12 · Zgłoś
Ja proponuje usunac tabliczke zakaz parkowania na ul. Asnyka po prawej stronie. Obecnie jest tam zakaz z tabliczką :nie dotyczy poj PGNiG". Ja sie pytam na jakiej podstawie PGNiG jest uprzywilejowane?
Przeciez posiadaja wewnetrzy parking. A to juz 8 miejwsc parkingowych. Moze ktos z urzeduy mi powie ile w ciagu ostnich 2 lat przybylo bezpłatnych miejsc parkingowych - czyli takich co nie zostaly lub nie zostana obejte strefa? Sam parking kolo bazaru to za malo. Nie wpsominajac o kiepskim dojezdzie do niego.
Odpowiedz
0
@ Kuba
dnia 27.08.2010, 15:59 · Zgłoś
Większość ludzi do pracy i szkoły dojeżdża z okolicznych miejscowości.
W związku z płatnymi parkingami niech Miasto Jasło uruchomi komunikację samochodową MKS (np. rozkład jazdy od 5,30 do 7,30 i 14,30 do 16,30 w odstępach 15 min.) która będzie dowozić do pracy i szkoły. W ten sposób nie będzie zatłoczone miasto samochodami.
Odpowiedz
0
@ ułka
dnia 27.08.2010, 15:54 · Zgłoś
Będą parkomaty (na pewno droższe niż 1 zł za godzine) i co ?
Teraz praktycznie na jednej karcie parkomatowej mozna załatwić kilka spraw w mieści i byc w ciagu godziny na kilku parkingach
Odpowiedz
0
@ abc
dnia 27.08.2010, 15:01 · Zgłoś
Najgorsze nie jest to, że nie ma parkomatów, najgorsze jest to , że trzeba płacić. Problemem nie są parkomaty tylko pieniądze.
Odpowiedz
0
@ kierowca
dnia 27.08.2010, 14:53 · Zgłoś
ile sie placi jesli miejscy złapią samochod ktory nie ma bileciku?
Odpowiedz
0
@ M
dnia 27.08.2010, 14:41 · Zgłoś
Nie chcemy parkomatów. Chcemy mniej płatnych parkingów.
Odpowiedz
0
@ sss3
dnia 27.08.2010, 14:37 · Zgłoś
Naprawdę uważacie, że 100zł za abonament to drogo? Przecież jak ktoś przyjeżdża do pracy to parkuje przez 8-9 godzin dziennie przez dwadzieścia kilka dni w miesiącu czyli w sumie około 200 godzin. Czyli wychodzi jakieś 50 groszy za godzinę.

Moim zdaniem abonament powinien kosztować przynajmniej 150zł, żeby miejsca w centrum były dostępne dla tych którzy przyjeżdżają na chwile coś załatwić i zaraz wracają. Z jednego miejsca może skorzystać przynajmniej kilkanaście takich osób dziennie.
Jak ktoś chce zajmować miejsce przez 8 godzin to niech stanie tam gdzie jest więcej wolnych miejsc!
Odpowiedz
0
@ xyz
dnia 27.08.2010, 14:37 · Zgłoś
Wzięliście pod uwagę tylko te wypowiedzi internautów, które mówią o zamianie karteczek na parkomaty. Jednak zdecydowana większość wypowiedzi jest za tym, żeby WYCOFAĆ DODATKOWE PŁATNE PARKINGI!
Odpowiedz
0
@ xxxx
dnia 27.08.2010, 14:08 · Zgłoś
Moim zdaniem powinni zrobic tak ze jak jest tyle platnych parkingow to niech i jeszcze zrobia tyle samo bezplatnych parkingow a nie same platne i tyle
Odpowiedz
0
@ do eleos
dnia 27.08.2010, 13:51 · Zgłoś
Pod jakim względem Gorlice są większe od Jasła ?
Odpowiedz
0
@ Lulka
dnia 27.08.2010, 13:49 · Zgłoś
"Inny internauta, skądinąd chwalący wprowadzenie płatnych stref, a nawet proponujący ich poszerzenie (o odcinki ulic Kościuszki i Jana Pawła II)(...)" Czy wyście już totalnie powariowali??? Z ponad 100 komentarzy przeciwko płatnym parkingom wyciągnąć jeden, zachwalający ten pomysł? Tak nie może być!!! Powinno się cofnąć opłaty. Co z tego, że są miesięczne karnety - dla osoby, która zarabia 1000 zł na miesiąc albo i mniej, takie 100 zł to naprawdę duży wydatek... Ale czy zwróci na to uwagę ten, który parkuje za darmo??? Wyciągnijcie inne komentarze - np. o ludziach którzy dojeżdżają do pracy spoza Jasła i do pieniędzy za benzynę dochodzą jeszcze koszty parkingów, lub o tych, których dopadła "sprawiedliwość" Straży Miejskiej - po przyjściu z kiosku ze świstkiem do wypełnienia czekał na nich mandacik, i na nic zdały się tłumaczenia, bo służby porządkowe mają wszystko gdzieś.
Zastanówcie się trochę!!! Albo cofnijcie te płatne strefy i zostawicie wszystko tak, jak było, albo niech za parking płacą wszyscy - [...] z UM też!!! Jednak najlepiej byłoby, żeby osoby pracujące w centrum otrzymały specjalne zaświadczenia, które trzymaliby za szybą, i mieliby parkingi pod miejscem pracy za darmo.
Odpowiedz
0
@ se se se
dnia 27.08.2010, 13:37 · Zgłoś
brawo!! Oby parkometry weszly w życie w naszym malutkim miasteczku :) (można by napisac "dużej wsi").
Odpowiedz
0
@ FDGBDF
dnia 27.08.2010, 13:20 · Zgłoś
zacznijmy od tego ze PARKINGI POWINNY BYC!!!!!!! A JAK JUZ SA TO POWINNY BYĆ DARMOWE!! PO TO JEST PARKING!!!!
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 27.08.2010, 13:17 · Zgłoś
brawo dla jaslo4u za podjęcie tego tematu, i trzymamy za słowo pana Kozioła, że parkomaty powstaną!
PS. 100zł za miesięczny karnet w Jaśle? Jakby to było w Warszawie albo Paryżu to bym się nie zdziwił, ale w Jaśle?
I co niepełnosprawni mają [...] o kulach, albo z wózkiem inwalidzkim do kiosku? P A R A N O J A
Odpowiedz
0
@ z jasła
dnia 27.08.2010, 13:12 · Zgłoś
w krakowie parkometry postawili dopiero w tamtym roku, więc nie mówcie, że każde poważne miasto powinno mieć parkometry. Wyjeżdżacie z Jasła, raz na rok i od razu wszyscy tacy światowi
Odpowiedz
0
@ elos
dnia 27.08.2010, 12:53 · Zgłoś
Oczywiście że w Jaśle jak w każdym poważanym się mieście powinny być parkometry: zobaczmy chociażby na dwa większe, sąsiednie miasta: Krosno i Gorlice, są parkometry? są i czasu i nerwów nikt nie traci :)
Odpowiedz
0
@ Mistrzu
dnia 27.08.2010, 12:53 · Zgłoś
Niech wezmą przykład z Krosna, tam są parkomaty i jest wszystko w porządku a u nas trzeba biegać do sklepu i wypełniać świstki PARANOJA! no chyba ze straż miejska na tym zarabia bo nie każdy pójdzie kupić i zarabiają na mandatach... Ja jestem jak najbardziej za parkomatami.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.