Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Dzieci z rodzin najuboższych przez dwa tygodnie odpoczywały w Zakopanem

20

Grupa 87. dzieci z najuboższych rodzin z Jasła i okolic wróciła wczoraj wieczorem z dwutygodniowego pobytu w Zakopanem. Wyjazd w całości został sfinansowany przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty, które przeznaczyło ze swojego budżetu 756 zł na każde dziecko.


- To grupa dzieci z rodzin, które zapewne nie pozwoliłyby sobie na taki wyjazd samodzielnie, zwłaszcza ze względów finansowych – powiedział portalowi jaslo4u.pl Antoni Wydro, podkarpacki wicekurator oświaty. Pobyt dzieci w górach w całości został pokryty z budżetu kuratorium. Żadnych dodatkowych opłat nie mógł pobierać także organizator wycieczki.

Do Zakopanego pojechali uczniowie szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych wyłonieni przez MOPS-y i GOPS-y, na podstawie informacji uzyskanych przez poszczególne gminy. Przez dwa tygodnie odpoczywali, bawili się i poznawali rejon Zakopanego. - Jesteśmy przekonani, że dzieci pięknie się bawiły. Takie sygnały zresztą otrzymujemy od kierownika, jak i od samych dzieci czy ich rodziców – podkreśla wicekurator.

Ten wyjazd to jeden z wielu, jakie kuratorium organizuje dla dzieci z całego województwa podkarpackiego. W tym roku na ten cel została przeznaczona kwota 1 mln 321 tys. zł, co pozwala na wyjazd 1720 dzieci z całego Podkarpacia. - To jest wyjazd zupełnie inny i niezależny od tego, które organizowaliśmy wcześniej, np. wyjazdów powodziowych – wyjaśnia A. Wydro.

(kp)

Reklama

Komentarze: 20

Dodaj komentarz Widok:
0
@ [...]
dnia 08.08.2010, 22:45 · Zgłoś
To sobie wydra robi kampanię na krzywdzie ludzkiej i co mu z tego jak jego już nie ma!!!
Odpowiedz
1
@ do xp
dnia 08.08.2010, 20:35 · Zgłoś
[...]...jak [...](a)...garną pod siebie nie ci co trzeba!!!
Odpowiedz
1
@ xp
dnia 08.08.2010, 15:09 · Zgłoś
Ludzie wstydźcie się takie rzeczy pisać ...nikt biednym rodzinom nie broni korzystać z Pomocy Społecznej ,a zwłaszcza ty co mają po kilkoro dzieci......
Odpowiedz
0
@ szkoda gadac...
dnia 08.08.2010, 15:03 · Zgłoś
tam w tle stoi "biedne dziecko",którego mama pracuje(oficjalnie)i tata niby nie...(robi cały czas tylko na lewo bez ubezpieczenia)i chodza po mopsach i [...] jak psy...a w domu mają wszystko i...szkoda gadać...to moi sąsiedzi-wiec wiem o czym mówię...PARANOJA
Odpowiedz
1
@ misia
dnia 08.08.2010, 09:16 · Zgłoś
ja mieszkam sama z mama i bratem i mam ma 400 zł na miesiąc i co mam pow?? a nie 1.200 na miesiąc
Odpowiedz
1
@ czytelniczka
dnia 07.08.2010, 23:10 · Zgłoś
TO są dzieci z rodzin najuboższych ??? No to w naszym rejonie sami milionerzy chyba mieszkają ??? W takim razie do jakiej grupy zaliczają się ludzie zarabiający 1 200 zł, miesięcznie??? Bo takiej rodzinie nic się nie należy , ani wyprawka ani zasiłek szkolny ani kolonia dla dziecka ?? A tym co się należy - to są biedni tylko na papierze . Przynoszą załatwiane na lewo zaświadczenia albo siedzą za granicą i wieka bieda . A w niedzielę do komunii lecą...OBŁUDA.
Odpowiedz
-1
@ @@@
dnia 07.08.2010, 20:37 · Zgłoś
bo to są może dzieci tych biednych pracowników MOPSU
Odpowiedz
1
@ Anonim....
dnia 07.08.2010, 18:18 · Zgłoś
no ja tez z tego zdjęcia a tych laskach i ziomach biedy jakoś nie widzę a można zobaczyć gdzieś więcej zdjęć?
Odpowiedz
-1
@ nnnn
dnia 07.08.2010, 15:48 · Zgłoś
do UBOGIEJ masz racje w 100%, trzeba mieć chyba znajomych, aby jechać to samo jest z koloniami w Myczkowcach niby dla najbiedniejszych a w rzeczywistości tak do końca nie jest ....
Odpowiedz
1
@ do ubogiej lala:)
dnia 07.08.2010, 12:38 · Zgłoś
no i tu jest trudna sytuacja nie powiem takim dzieciom sie nalezy bo wiem jak to ciągnie żeby gdziekolwiek pojechac a nie te wsiurki co stoja na tych fotkach tutaj normalnie żal.pl do ljij moze i nie ma biednych a moze i sa a zgodze sie z tobą co do nie robów za prace się nie wezma tylko narzekać potrafia sama mieszkam obok szkoły i z mojej rodziny pracuje tam osoba ( nie nauczyciel) i mówi mi jak własnie dzieci szanują jedzenie jak jedzą a nie maja takich złych posiłków
Odpowiedz
1
@ ljij
dnia 07.08.2010, 12:17 · Zgłoś
A ja tam wcale biednych w Polsce nie widze tylko troche [...] pogonic do roboty a nie wszystko za daramo dawac. a potem w szkole te biedne ktore mają obiad za darmo to wybrzydzaja na stoiłowce i mówią, ze takiego jedzenia jesc nie bedą bo mama m w domu lepsze gotuje. Nic nigdy nie dawac nikomu za darmo !!! Gdyby chociaz jedno niby z tych biednych zapłaciło za obiad chociaz 50 groszy to by szanowało ten obiad. Nie wolno dawac ryby tylko wędke. Kiedy wreszcie ta [...] mętalnośc urzedników w GOPS-ach i MOPS-ach sie zmieni!!!
Odpowiedz
0
@ do WWA
dnia 07.08.2010, 07:07 · Zgłoś
Ja również widze Dunie kokubine ...
Odpowiedz
-1
@ uboga
dnia 07.08.2010, 01:02 · Zgłoś
czy wy nie wiecie ze tak zawsze jest trzeba mieć dobre plecy żeby na taką kolonie pojechały dzieci z najuboższych rodzin sama wiem po sobie mam sześcioro dzieci mąż tylko pracuje i nikt mi nie zaproponował wyjazdu chociażby dla jednego dziecka a tak w ogóle to najlepiej było by powymieniać trochę pracowników w tych GOPSA-h a zwłaszcza w Skołyszynie
Odpowiedz
0
@ WWA
dnia 06.08.2010, 21:22 · Zgłoś
Ja tu widzę osoby które znam z widzenia i to wcale nie są osoby z najuboższych rodzin
Wstydzili by się
Odpowiedz
1
@ lala
dnia 06.08.2010, 18:53 · Zgłoś
no ok pojechali to pojechali ale znam więcej takich rodzin z dziećmi ubogimi daleko nie trzeba szukać np moja sasiadka ma 9cioro dzieci bida że szok ojebi***się te dzieci na gospodarze ze aż mi ich szkoda a nigdzie nie jeżdzą i co powiecie czasami tam chodze podrzucam ciuszki itd
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 06.08.2010, 14:42 · Zgłoś
Do lali nie zazdrość nikomu ,ten wyjazd dla tych dzieci ,to może jedyne co mogą mieć w te wakacje ,a co do butów typu Nike, to mogło to dziecko dostać od kogoś albo np. kupić w sklepie z odzieżą używaną. Do ?? masz rację co do złośliwości ,ludzie to jak widzą ,że dziecko z biedniejszej rodziny jest trochę lepiej ubrane ,albo jedzie gdzieś na dłużej np. na kolonię to myślą że im się powodzi nie wiadomo jak ,a to wcale nie jest prawda ....
Odpowiedz
1
@ POLO
dnia 06.08.2010, 14:07 · Zgłoś
Zdjęcie 1 można podsumowac :
" Szanuj zielń bos nie jeleń " wszyscy na trawniku .
Odpowiedz
-1
@ lala
dnia 06.08.2010, 13:45 · Zgłoś
nie zazdroszcze bo dla mnie pojechac do zakopanego to jest nic tylko mówie jacy biedni do roboty a nie fundowac ja chcący cos miec jak byłam młodsza musiałam zapracowac a nie za darmo
Odpowiedz
1
@ ??
dnia 06.08.2010, 12:42 · Zgłoś
I już złośliwości!!A może Nike darowany od kogoś? Zazdrościsz lala tego wyjazdu? To rozdaj biednym majątek i tez pojedziesz
Odpowiedz
2
@ lala
dnia 06.08.2010, 11:53 · Zgłoś
ubogie dzieci a tam jakies niunie w butach nike ja np na nike mi szkoda wydać kase ale fajnie że im to sfinansowali
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.