Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej powstał teren rekreacyjno-wypoczynkowy

8

Zakończyły się prace budowlane na obszarze wyrobiska pocegielnianego przy ulicy Kwiatowej, prowadzone w ramach realizowanego przez Miasto Jasło projektu „Rekultywacja terenów zdegradowanych przy ul. Kwiatowej w Jaśle”. Wartość projektu wynosi ponad 4,8 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to ponad 3,8 mln zł. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunalnego Sp. z o.o. w Jaśle.

Projekt dotyczy rekultywacji zdegradowanego terenu poprzemysłowego, położonego blisko centrum  miasta. Na terenie wyrobiska, po cegielni w Jaśle (Sobniów) powstał teren rekreacyjno-wypoczynkowy. Wokół zbiornika, który powstał w wyniku eksploatacji glin i iłów, a następnie w sposób naturalny został zalany wodami gruntowymi,  powstało szereg atrakcji sportowych i rekreacyjnych. W bezpośrednim sąsiedztwie zbiornika i na nim powstały m.in. pomosty i wyspy pływające, przystań i wiata na sprzęt rekreacji wodnej, ścieżki spacerowe oraz obiekty małej architektury. Teren przyległy został obsadzony zielenią niską i wysoką. Zostały też wybudowane obiekty sportowe.

W ramach projektu wybudowano: zadaszony bar grillowy z tarasem; wiatę na rekreacyjny sprzęt pływający i odpowiednią do tego przystań; pomosty pływające (zabezpieczone barierkami ochronnymi); place zabaw ze sztuczną nawierzchnią; miejsce do rekreacji aktywnej - ścieżka zdrowia; place do grillowania; miejsca do gry w szachy/warcaby; boisko wielofunkcyjne o sztucznej nawierzchni (do gry w koszykówkę i siatkówkę,); budynek zaplecza boisk sportowych; plac do siatkówki plażowej oraz budynek wc. Zostały również wybudowane drogi dojazdowe i parkingi. Opiekę i nadzór nad sprawnym i bezpiecznym funkcjonowaniem całego terenu rekreacyjnego sprawować będą osoby zatrudnione przez UMJ.

Za wyjątkiem baru grillowego i wiaty na sprzęt pływający, korzystanie z obiektów będzie bezpłatne.

UMJ

Reklama

Komentarze: 8

Dodaj komentarz Widok:
0
@ wojtek
dnia 29.12.2012, 02:05 · Zgłoś
ale ten komin na tej altanie duży :) i to z cegły! że też się altana nie załamie :p
Odpowiedz
1
@ grześ
dnia 20.12.2012, 15:07 · Zgłoś
dresy będą miały gdzie się bawić i lansować ; )
Odpowiedz
11
@ ada
dnia 19.12.2012, 22:58 · Zgłoś
Chetny jestem do pracy, ale napewno juz swoi sa zatrudnieni
Odpowiedz
5
@ mysza
dnia 19.12.2012, 21:11 · Zgłoś
Dobrze że zrobili cokolwiek bo mogli nie zrobić nic ... Ale ile tam będzie nowych miejsc pracy ???
Odpowiedz
-3
@ ptasznik
dnia 19.12.2012, 21:06 · Zgłoś
skąd tam mają tyle śniegu ? u mnie stopniał w diabły...
Odpowiedz
7
@ agent 009
dnia 19.12.2012, 20:43 · Zgłoś
No i dobrze,niech będzie taki obiekt,może jakieś miejsca pracy będą ( dla swoich) a strażnicy [...] będą tam pełnić służbę zamiat pilnować śmietnika i karać kierowców mandatami.
Odpowiedz
2
@ wojtq
dnia 19.12.2012, 20:38 · Zgłoś
No to na łyżwy Jaślanie :)
Odpowiedz
4
@ ile razy
dnia 20.12.2012, 07:46 · Zgłoś
Ile razy UMJ będzie pisać o tym?

Czyżby to jedyna poważna inwestycja w Jaśle?

Co się dzieje w Mieście że inwestycja za 4.8 mln zł i dwa miejsca pracy jest tak celebrowana!!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.