Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Dzień Dawcy Szpiku dla Zbigniewa i Innych w Krośnie i Jaśle

19

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku do dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 22 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla pacjentów organizujemy Dzień Dawcy Szpiku dla Zbigniewa i Innych.

 Zbigniew Sanocki - Burmistrz Gminy Jedlicze we wrześniu dowiedział się, że cho-ruje na ostrą białaczkę szpikową. Teraz przebywa w szpitalu i walczy z chorobą. Życie może uratować mu przeszczepienie szpiku. Białaczka to podstępna choroba, w każdej chwili może ujawnić się u każdego z nas, niezależnie od wieku, statusu czy płci. Przyjdż, zarejestruj się być może to właśnie Ty uratujesz komuś życie.

Rejestracja potencjalnych dawców:

Data: 7 grudnia 2013 r.

Godziny: 10:00 – 16:00

Miejsce: PWSZ w Krośnie

Adres: ul. Kazimierza Wielkiego 6, Krosno

Data: 8 grudnia 2013 r.

Godziny: 10:00 – 16:00

Miejsce: Jasielski Dom Kultury

Adres: ul. Kołłątaja 1, Jasło

Kto może zostać dawcą?

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobra-niu 4 ml krwi. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygeno-wej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Nie musisz zapłacić za swoją rejestrację, jednak jej koszt wynosi 250 zł. Fundacja DKMS Polska potrzebuje wsparcia finansowego by pokryć koszty rejestracji, dlatego jeśli możesz sfinansuj częściowo jej koszt. Darowiznę można przekazać na nr konta:

86 1240 6292 1111 0010 4159 8437.

Fundacja DKMS Polska to aktualnie największa baza dawców szpiku w Polsce, w której zarejestro-wanych jest i przebadanych ponad 390 000 (październik 2013) potencjalnych dawców szpiku, a już 756 (październik 2013) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik, dając szansę na życie Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie. Fundacja DKMS Polska została zarejestrowana 28 listopada 2008 roku, jednak działalność rozpoczęła 25 lutego 2009 roku.

Fundacja DKMS Polska

Reklama

Komentarze: 19

Dodaj komentarz Widok:
4
@ 12345
dnia 04.12.2013, 12:02 · Zgłoś
Mój BOŻE,choroby nikt sobie nie wybiera .
Jak można to pomagajmy o ile wiekowo i wagowo mieścimy się w przedziale.
Dziś ci wszyscy o których napisano w artykule a za rok lista się już o innych zwiększy
może o Ciebie i o mnie.i co wtedy. Do Ciebie Boże ręce wznoszę i o pomoc pr
.
Odpowiedz
-1
@ JO
dnia 04.12.2013, 11:18 · Zgłoś
|Nie wiecie , że Polska to dziki kraj?
Odpowiedz
8
@ xx
dnia 03.12.2013, 22:26 · Zgłoś
Gdy moja 12-letnia kuzynka potrzebowała szpiku, to nikt nie robił z tego sensacji, w kościołach nie rozdawana ulotek, ksiądz nie czytał z ambony żeby ludzie szli oddawać szpik, media też o tym nie huczały, a nagle jak zachoruje jakiś wójt czy burmistrz to wielka akcja... z całym szacunkiem, ale ludzi powinno sie traktować równo...
Odpowiedz
-1
@ Marika
dnia 03.12.2013, 23:03 · Zgłoś
A wystarczyło nagłośnić to nagłośnić i spróbować pomóc kuzynce a nie siedzieć i marudzić, z całym szacunkiem...
Odpowiedz
6
@ lol
dnia 04.12.2013, 06:36 · Zgłoś
xx --> jest tylko jedna rzecz na świecie, która wszystkich nas zrównuje ;) i to i tak nie do końca, bo jednego pochowają z pompą i postawią pomnik, a drugiego - może i nieznanego, skromnego, ale o wiele lepszego człowieka - pod płotem i wszyscy o nim szybko zapomną...
Odpowiedz
0
@ wrtyk
dnia 04.12.2013, 08:41 · Zgłoś
Przecież każdy jak chce i ma dobra wole to może nagłośnić. To ty zamiast siedzieć na[...] mogłaś pomagać kuzynce i nagłaśniać
Odpowiedz
2
@ Marika
dnia 03.12.2013, 21:56 · Zgłoś
Super akcja, już dawno z mężem planowaliśmy się zgłosić ale nie wiedzieliśmy jak i gdzie to zrobić. Jedno mnie tylko ciekawi bo tu piszecie, że pobierana jest próbka krwi a w reklamie telewizyjnej akcji jest mowa o pobieraniu próbki śliny. :/
Odpowiedz
2
@ znający temat
dnia 03.12.2013, 20:09 · Zgłoś
Ciekawi mnie jedno, czy Ci co organizują akcje i agitują, sami też się rejestrują jako potencjalni dawcy, czy nie. O to jest pytanie?
Odpowiedz
1
@ ala
dnia 03.12.2013, 21:02 · Zgłoś
Wszyscy zdrowi się zarejestrowali.
Odpowiedz
0
@ Tutaj wpisz Twój pseudonim.
dnia 04.12.2013, 01:42 · Zgłoś
duzo ich bylo? mnie tylko martwi jedno... czy z tym szpikiem to jest tak jak ze sprzetem ze szpitali... z nfzu trzeba dlugo czekac... prywatnie to znacznie krocej ;/
Odpowiedz
3
@ Amon_Ra
dnia 03.12.2013, 19:56 · Zgłoś
Po jakiego ... jest ta fundacja ?! NFZ nie może czegoś takiego stworzyć ? Sprawdźcie sprawozdanie finansowe tej fundacji za 2012 r. Prawie 1 800 000 PLZ poszło na wynagrodzenia dla SZEŚCIU OSÓB !! To jest 25000 PLZ miesięcznie na osobę !!! jeszcze potrzebują WSPARCIA finansowego aby DAWCA SIĘ ZAREJESTROWAŁ !!

http://www.dkms.pl/uploads/media/Sprawozdanie_Finansowe_DKMS_2012.pdf
Odpowiedz
1
@ jadzia
dnia 04.12.2013, 12:28 · Zgłoś
zawsze mogą dorobić na boku, a [...] nie brakuje więc na pewno ktoś im wpłaci kasę
Odpowiedz
2
@ Rysiek
dnia 03.12.2013, 19:30 · Zgłoś
Zdrowi jesteście to kozaki wielkie... Jak zachorujecie zobaczycie jak to jest ! I nie[...]cie farmazonów bo nielubie tego
Odpowiedz
9
@ [...]
dnia 03.12.2013, 17:43 · Zgłoś
akcja ogłaszana wtedy gdy chory jest burmistrz a gdy umierają dzieci?
Odpowiedz
-2
@ chemiczny
dnia 03.12.2013, 17:51 · Zgłoś
i tu do wykazania ma sie system Rzeczpospolitej Polskiej w który wierzy jako urzędnik państwowy Pan Zbigniew , system na pewno mu pomoże możemy być spokojni o losy pacjentów i dbałości NFZ o każdego pacjenta . Amen
Odpowiedz
0
@ OLA
dnia 03.12.2013, 18:53 · Zgłoś
Pan Zbigniew potrzebuje jednego dawce a po takiej akcji jeśli będzie więcej zarejestrowanych to inni skorzystają. Nie doczytałeś , ze to dla Zbigniewa i INNYCH
Odpowiedz
2
@ ala
dnia 03.12.2013, 18:55 · Zgłoś
Chyba nie sądzisz ze na tej akcji skorzysta, jeśli już tylko jedna osoba. Nie wiesz o co chodzi wiec bzdur nie wypisuj tylko jak jesteś zdrowy to się szykuj na niedzielę
Odpowiedz
6
@ bogdan
dnia 03.12.2013, 15:42 · Zgłoś
więcej takich akcji!!!
Odpowiedz
12
@ gość
dnia 03.12.2013, 14:19 · Zgłoś
Piekna akcja
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.