Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół nr 3

11

W dniu 14 października odbyły się w Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Pawłowskiego uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Po Mszy Św. w kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej odbyła się uroczysta akademia.


Dyrektor ZS nr 3 Mariusz Pochroń, powitał grono pedagogiczne, młodzież, rodziców oraz przybyłych na uroczystość zaproszonych gości:
- Franciszka Miśkowicza, Wicestarostę Jasielskiego,
- Zbigniewa Drankę,  przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki.

W swoim przemówieniu przedstawił historię tego święta, podkreślając, że jest to nie tylko święto nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, ale także święto uczniów i ich rodziców.
 
Pamiętajmy, że tylko zaangażowanie i dobra współpraca wszystkich stanowi podstawę właściwego funkcjonowania szkoły. To szkoła i dom mają zapewnić pełny rozwój młodego człowieka aby uczynić go odpowiedzialnym i samodzielnym. Dzisiejszy dzień to dobra okazja do przeanalizowania dotychczasowych działań a także do podkreślenia starań jakie powinniśmy czynić aby dobrze wykształcić i wychować młode pokolenie – mówił Mariusz Pochroń, dyrektor ZS nr 3.


Złożył on również serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom, dziękując za cierpliwość, wyrozumiałość i trud włożony w wychowanie młodzieży. Uczniom życzył aby traktowali szkołę nie tylko jako miejsce zdobywania wiedzy ale także jako miejsce rozwijania swoich talentów i uzdolnień.

Następnie odczytany został list Pana Adama Kmiecika Starosty Jasielskiego, skierowany do nauczycieli, pedagogów, dyrektorów i pracowników powiatowych szkół z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Okolicznościowe życzenia przekazali zebranym: Franciszek Miśkowicz – Wicestarosta Jasielski, Zbigniew Dranka - przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury Sportu i Turystyki Rady Powiatu oraz Ewa Budziak, przewodnicząca Rady Rodziców.


Po wystąpieniach zaproszonych gości odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych, podsumowane przesłaniem do młodzieży wygłoszonym przez Tadeusza Kalitę, kierownika laboratorium.

Kolejnym elementem uroczystości było wręczenie nagród nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi.


Oprawę artystyczną uroczystości przygotowała 18 osobowa grupa młodzieży ZS nr 3 w Jaśle pod kierunkiem Edyty Jamrogiewicz, nauczycielki języka polskiego.

Zdjęcia A. Maczuga
Tekst E. Jamrogiewicz      



Reklama

Komentarze: 11

Dodaj komentarz Widok:
1
@ jolka
dnia 19.10.2011, 14:43 · Zgłoś
ale jak tak pomyśleć- to to pewnie dobrze przemyślana koncepcja tegoż hasła.
Przecież już dzieci w podstawówce widzą ,że każdy następny minister oświaty rozkłada ją na obie łopatki ,a co dopiero licealiści...
Odpowiedz
0
@ ona
dnia 18.10.2011, 19:10 · Zgłoś
rzeczywiście, hasło jakieś takie z PRL-u...
Odpowiedz
4
@ on
dnia 18.10.2011, 16:22 · Zgłoś
ale blazenada!!!nech nam zyje towarzysz dyrektor!!!niech zyje!hip hip hura!!!i towarzysze z powiatowej rady narodowej!!!niech zyja niech zyja niech zyja!!!i towarzysz tusk niech zyje niech zyje niech zyje!
Odpowiedz
0
@ yupi
dnia 19.10.2011, 21:32 · Zgłoś
aleś on mnie rozbawił, dobre, cha, cha
Odpowiedz
2
@ jaska
dnia 18.10.2011, 09:13 · Zgłoś
haslo niczym z PRL-u ;)
Odpowiedz
1
@ jolka
dnia 18.10.2011, 12:18 · Zgłoś
o,jakże,jakże wzniosłe hasło !!!
Poprawiło mi humor!!!
Odpowiedz
0
@ Do jaska
dnia 19.10.2011, 07:56 · Zgłoś
Najwyższy czas aby pisać ,,hasło niczym z III RP- POPiS-u''
Prawda ,że ładnie? Myślę , że poczują się docenieni .
Odpowiedz
6
@ Zaniepokojony
dnia 18.10.2011, 06:37 · Zgłoś
,,Niech żyje i rozkwita nasza oświata" Ile w tym haśle obłudy i szyderstwa.
Chyba że intencją spotkania było zaprezentowanie się ,,władzy''?
A to inna bajka. W propagandzie przechodzą sami siebie.
Odpowiedz
2
@ oswiecony
dnia 17.10.2011, 23:26 · Zgłoś
no tak raz w roku mozna sie [...] gronu pedagogicznemu
Odpowiedz
-1
@ xyz
dnia 17.10.2011, 21:20 · Zgłoś
Do twarzy tej Pani z kwiatami na trzecim zdjęciu Pozdrawiam Gosiu!!!
Odpowiedz
2
@ loko
dnia 17.10.2011, 21:07 · Zgłoś
przeciez w kazdej szkole były takie akademie
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.