Dzień Strażaka w Dębowcu
10
- Strażak, który dzięki głębokiej wierze w Boga, hartowi ducha i właściwie ukształtowanej moralności idzie dalej, tam gdzie sprzęt zawodzi, tam gdzie kończą się techniczne możliwości, gdzie mówią, że nic się nie da już robić. Tam on idzie, by ratować ludzkie życie i mienie – mówił podczas homilii ksiądz Tadeusz Wawryszko, kapelan strażaków, podczas uroczystej mszy świętej w Dębowcu z okazji Dnia Strażaka.




Tradycyjnie już w drugą niedzielę maja swoje święto obchodzili strażacy ochotniczych straży pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Uroczysta msza święta odbyła się w strugach deszczu na placu przed sanktuarium Matki Boskiej Saletyńskiej w Dębowcu.
W homilii ksiądz Wawryszko podkreślił wkład strażaków w ratowanie życia i mienia ludzkiego.

- To już grubo ponad 100 lat przenikliwy głos syreny alarmowej, bez względu na pogodę i porę roku rozrywa ciszę nocy i gwar dnia, przerywa sen, odpoczynek strażaków, ochotników i strażaków PSP, spieszących z pomocą życiu i mieniu, zagrożonym przez żywioły ognia, wezbrane wody, nawałnice burzowe i huragany. Dziś, przy zmechanizowanym sprzęcie pędzą strażacy do ognia i do wypadków drogowych czy innych zdarzeń. Często są pierwsi przy wypadku, przecinają pojazdy, by wydobyć człowieka. – mówił ksiądz Tadeusz Wawryszko.
Dziękując za służbę i poświęcenie wspomniał także tych strażaków, którzy już odeszli na wieczną wartę. - Tyle dobrego stało się mieszkańcom naszych miejscowości dzięki ofiarnej służbie naszych strażaków. Za to chcemy im dziś szczególnie podziękować. Dziś wspominamy też i oddajemy hołd druhom i druhnom, którzy służyli swą odwagą i męstwem w szeregach straży, a już odeszli Pana – powiedział kapelan.

Podziękowania, zarówno do swych podwładnych, jak i do ochotników skierował także komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Wiesław Latoszek. - Chciałbym wszystkim strażakom, ochotnikom i strażakom PSP złożyć serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, zadowolenia i spełnienia wszelkich planów i awansów, podziękować za tę służbę, którą czynicie na co dzień wszystkim tym, którzy tej pomocy potrzebują. Chciałbym tym bardziej przekazać wam serdeczne słowa podziękowania płynące od wicepremiera Waldemara Pawlaka, prezesa Zarządu Głównego Związku OSP, które w dniu wczorajszym przekazywał podczas obchodów ogólnopolskiego dnia strażaka w Kielcach – powiedział tuż po mszy Latoszek.
(kp)





Tradycyjnie już w drugą niedzielę maja swoje święto obchodzili strażacy ochotniczych straży pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Uroczysta msza święta odbyła się w strugach deszczu na placu przed sanktuarium Matki Boskiej Saletyńskiej w Dębowcu.
W homilii ksiądz Wawryszko podkreślił wkład strażaków w ratowanie życia i mienia ludzkiego.

- To już grubo ponad 100 lat przenikliwy głos syreny alarmowej, bez względu na pogodę i porę roku rozrywa ciszę nocy i gwar dnia, przerywa sen, odpoczynek strażaków, ochotników i strażaków PSP, spieszących z pomocą życiu i mieniu, zagrożonym przez żywioły ognia, wezbrane wody, nawałnice burzowe i huragany. Dziś, przy zmechanizowanym sprzęcie pędzą strażacy do ognia i do wypadków drogowych czy innych zdarzeń. Często są pierwsi przy wypadku, przecinają pojazdy, by wydobyć człowieka. – mówił ksiądz Tadeusz Wawryszko.
Dziękując za służbę i poświęcenie wspomniał także tych strażaków, którzy już odeszli na wieczną wartę. - Tyle dobrego stało się mieszkańcom naszych miejscowości dzięki ofiarnej służbie naszych strażaków. Za to chcemy im dziś szczególnie podziękować. Dziś wspominamy też i oddajemy hołd druhom i druhnom, którzy służyli swą odwagą i męstwem w szeregach straży, a już odeszli Pana – powiedział kapelan.
Podziękowania, zarówno do swych podwładnych, jak i do ochotników skierował także komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Wiesław Latoszek. - Chciałbym wszystkim strażakom, ochotnikom i strażakom PSP złożyć serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, zadowolenia i spełnienia wszelkich planów i awansów, podziękować za tę służbę, którą czynicie na co dzień wszystkim tym, którzy tej pomocy potrzebują. Chciałbym tym bardziej przekazać wam serdeczne słowa podziękowania płynące od wicepremiera Waldemara Pawlaka, prezesa Zarządu Głównego Związku OSP, które w dniu wczorajszym przekazywał podczas obchodów ogólnopolskiego dnia strażaka w Kielcach – powiedział tuż po mszy Latoszek.
(kp)




