Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

„Dzikie” wysypisko przy ul. Żniwnej w Jaśle. Strażnicy szukają sprawcy

42

Tapicerka, fotele samochodowe, opony i inne elementy wnętrza samochodu zostały podrzucone przy ul. Żniwnej w Jaśle. Wiele na to wskazuje, że mógł być to właściciel prowadzący warsztat samochody. Jak podkreśla Marcin Gustek, kierownik Gospodarki Odpadami w Urzędzie Miasta w Jaśle nierzadko firmy podrzucają tego rodzaju odpady do otwartych wiat śmietnikowych.

W ubiegłym tygodniu w pobliżu dawnego składowiska odpadów przy ul. Żniwnej w Jaśle została podrzucona spora ilość śmieci. Głównie są to elementy wnętrza samochodów. O sprawie zostali poinformowani funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy przeszukali „dzikie wysypisko” w celu ustalenia właściciela odpadów. W tym ma pomóc także nagranie z kamer kolejowego monitoringu. - Strażnicy prowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie, natomiast w najbliższym czasie odpady zostaną zabrane do utylizacji – wyjaśnia Kazimierz Wiśniowski, komendant Straży Miejskiej w Jaśle.

Koszt likwidacji „dzikiego” wysypiska może opiewać nawet do blisko 3 tysięcy złotych. Problem tkwi w tym, że za to zapłacą mieszkańcy Jasła z budżetu miasta. - Niestety, tego typu sytuacje zdarzają się i pewnie tak będzie się działo coraz częściej. Firmy, które w sposób nieuczciwy prowadzą działalność gospodarczą starają się pozbywać takich odpadów. Widzimy to na terenie miasta, gdzie do wiat śmietnikowych, które są otwarte podrzucane są tego rodzaju śmieci. Za to wszystko płacą mieszkańcy. Zamiast wykonać inwestycję potrzebną dla lokalnej społeczności pieniądze będą musiały zostać zagospodarowane na bieżące wydatki. Część ludzi żyje kosztem innych. Nie zdają sobie jednak sprawy z tego, że jeżeli zostaną złapani to grożą im wysokie kary – podkreśla Marcin Gustek, kierownik Wydziału Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta w Jaśle. - Apelujemy, że ktoś jest świadkiem, podrzucania odpadów prosimy o przyjęcie obywatelskiej postawy i zgłoszenie tego faktu do Straży Miejskiej, Policji bądź bezpośrednio do urzędu miasta – dodaje M. Gustek.

Problem z zanieczyszczaniem środowiska coraz bardziej się pogłębia. Jak wspomniał kierownik Wydziału Gospodarki Odpadami UM w Jaśle w skali roku wydają kilka tysięcy złotych na usuwanie odpadów podrzucanych do wiat śmietnikowych. W tym momencie śmieci z demontażu pojazdu, których nie są przyjmowane na skupie złomu można jedynie poddać utylizacji. To jednak sporo kosztuje szczególnie, że ceny na instalacjach przetwarzania odpadów wciąż rosną.

id

Napisany dnia: 02.07.2019, 17:00

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Jaztąd.
dnia 10.07.2019, 16:12 · Zgłoś
Ehhh .. piękny ten kraj gdzie jeden przeciw drugiemu budują Polskę
Gdzie śmieci ważniejsze niż porozumienie .
Odpowiedz
1
@ Ktos
dnia 09.07.2019, 18:35 · Zgłoś
Ciekawe kiedy ktos zajmie sie nielegalnymi sciekami w Sadkowej, gmina Tarmowiec. Niby musza byc wszystkie gospodarstwa podlaczone a tu prosze jedna pani jest nietykalna. Tyle razy bylo to zglaszane do gminy i nic. Scieki zalegaja, nawet nie mozna droga przejsc bo tak smierdzi. Ciekawe czemu gmina nic z tym nie robi?
Odpowiedz
1
@ Kierowca 8I0
dnia 07.07.2019, 09:14 · Zgłoś
Dzikie wysypisko przy ulicy Żniwnej świadczy o poziomie umysłowym
i kultury naszego środowiska.
Wynika z tego, że lokalna społeczność wie kto wywozi śmieci na dzikie
wysypiska ale w pojęciu o mylnie pojętej solidarności nikt z tamtych
mieszkańców nie poda czyje to śmieci.
Taniej będzie zamontować kamery niż ponosić koszty wywozu tych śmieci.
Odpowiedz
2
@ vf
dnia 04.07.2019, 11:18 · Zgłoś
koszt opiewa na 3tys?? mogę wiedziec dlaczego ???
Odpowiedz
-1
@ dragoness
dnia 04.07.2019, 12:16 · Zgłoś
Bo tyle kosztuje utylizacja. Ile można tłumaczyć?
Odpowiedz
0
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 05.07.2019, 22:17 · Zgłoś
Koszty uzależnione są od tego kto ma pozbierać te odpady, za "zginanie kręgosłupa" wyjętego prezesa firmy "mus płacić" , bo to nie kręgosłup robola za najniższą...- zależy kogo się wybiera do danej operacji,,,
Odpowiedz
1
@ nikt
dnia 03.07.2019, 12:46 · Zgłoś
Policja znajdzie winowajców na złomowiskach, o ile będzie miała ochotę. Blachy złomiarze kupią, a resztę treba gdzieś wyrzucić - padło na tą ulicę.
Odpowiedz
0
@ zacofany
dnia 03.07.2019, 10:54 · Zgłoś
To przyjęcie obywatelskiej postawy, jak rozumiem wiąże się z otrzymaniem tytułu honorowego konfidenta Jasła. Od tego są służby, za komuny konfidentom się płaciło za informacje, to i służby były skuteczne.
Odpowiedz
0
@ zbulwersowany
dnia 03.07.2019, 10:52 · Zgłoś
Monitoring kolejowy może pomóc w przypadku przejazdu przez przejazd kolejowy .Dla identyfikacji wożących śmieci od strony ul. Ceramicznej można skorzystać z monitoringu zainstalowanego na wysypisku odpadów Rafinerii.
Odpowiedz
2
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 03.07.2019, 10:56 · Zgłoś
Korzystanie z monitoringu przy badaniu i ustalaniu sprawców wybryków chuligańskich - to dla niektórych "wyższa szkoła jazdy"...
Odpowiedz
1
@ Rutkowski
dnia 03.07.2019, 10:17 · Zgłoś
Mogę rozpoznać modele samochodów a nawet roczniki po wyrzuconych częsciach.
Mogę znaleźć właścicieli takich samochodów w powiecie
Mogę przesłuchać wszystkich właścicieli.
Mogę sporządzić profil psychologiczny sprawcy.
I to wszystko za jedyne 30 tys.
Odpowiedz
11
@ bq
dnia 03.07.2019, 07:50 · Zgłoś
zebrać zdrowych urzymywanych przez mopsy i 500plusy i niech sprzątają. a jak im się nie chce robić to anulować zasiłki.
Odpowiedz
4
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 03.07.2019, 10:31 · Zgłoś
Fakt jest spora grupa osób nieproduktywnych, bądź wyceniających swoje usługi nieproporcjonalnie do efektów swojej pracy, którzy to żyją na koszt faktycznego podatnika, ale kto do tego doprowadził i stwierdził, że nie potrzeba zakładów produkcyjnych towar, a wystarczy sam market i dystrybucja przywiezionego z zewnątrz produktu...??? Degradacja pracy wytwórczej z której to nie ma perspektyw na godne życie w odniesieniu do pracy opłacanej z budżetu stała się w naszym regionie faktem...i nikt już "na plewy się nie złapie"...
Odpowiedz
5
@ gruby
dnia 03.07.2019, 07:23 · Zgłoś
a nierobów jest dużo co biorą kasę ich dać niech zrobią porządek i alkoholików co dajecie im kasę z naszych podatków
Odpowiedz
3
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 03.07.2019, 00:18 · Zgłoś
Czy takimi przykładami lokalne władze chcą uzasadniać to co zrobili i nadal robią dla "dobra obywateli i czy jest to zgodne z prawem": kto to podnosi cenę usługi nie znając jeszcze faktycznych kosztów i faktycznej oferty wykonawcy wyłonionego w przejrzystym przetargu, a przede wszystkim prowadzi konsultacje społeczne dotyczące rzeczywistej potrzeby, oraz analizy określonych i najkorzystniejszych dla nich warunków. Jak to się przedstawia w realizacji najpotrzebniejszych i rozwojowych zadań ułatwiających wszystkim, nie tylko wybranym codzienne życie np: inwestycje w nieefektywne technologie [oświetlenie uliczne i program "sowa"], czy stałe i uporczywe inwestowanie tylko w to co nie przynosi i nie bezie przynosiło mieszkańcom korzyści tylko generowało kolejne nakłady społeczne i windowanie opłat lokalnych i danin...
A tak na marginesie to, czy nabywca kupując samochód nie płaci, płacił opłaty recyklingowej i na co ona została przeznaczona - skoro teraz musi szukać po lasach "odbiorcy" tych odpadów, bo kasę przejedli urzędnicy...???
Ryba psuje się od głowy...
Odpowiedz
1
@ Pilne
dnia 02.07.2019, 22:24 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-4
@ ...
dnia 02.07.2019, 22:23 · Zgłoś
wydział gospodarki komunalnej jak juz ☺
Odpowiedz
8
@ kiełbik
dnia 02.07.2019, 22:12 · Zgłoś
Na wałach koło mosiru też wysypisko, ale segregowane: papiery, kiepy, metal, szkło i tworzywa sztuczne. A Wody Polskie nie sprzątają.
Odpowiedz
10
@ qwerty
dnia 02.07.2019, 21:15 · Zgłoś
3000 za sprzątanie? Dobre sobie. Pracownicy którzy będą to robić dostaną minimalną stawkę i po wszystkich m.
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 04.07.2019, 08:49 · Zgłoś
Sprzątanie wraz z utylizacją. Czy to takie skomplikowane?
Odpowiedz
2
@ x
dnia 02.07.2019, 20:57 · Zgłoś
u mnie butelek po weselu nie wzieli i tez jedynie do lasu bo huty nie mam zeby przerobic pierwsze to zrobic odbior a potem karac jak wywiezie do lasu musi byc powod dlaczrego nie poszly tam gdzie tu sie zastanowic zeby bylo latwo i za jakas oplata oddac a jak ma placic 2 tys za utylizacje to leppiej zaplacic mandat 500 zl
Odpowiedz
10
@ Kali
dnia 02.07.2019, 20:56 · Zgłoś
Dajcie śmieci po 100zl za worek to będzie jeszcze więcej na franciszkanskiej pod smietnikiem jest drugi smietnik nikt tego nie może upilnowac dac kary mandaty a wszyscy podjezdzaja i wyzucaja co chca karac karać strzaz miejska jakoś tego osiedla unika boi się?
Odpowiedz
1
@ @PLUS+/=minus
dnia 04.07.2019, 00:38 · Zgłoś
tak tak tego osiedla Franciszkańskiej boja się jak ognia 04.07.2019 zobaczcie co sie dzieje pod składowaniem śmieci chłopak co ma garaż musi codziennie sprzątać 0.5 godz. zanim może wyjechać samochodem z garażu widzę to z okna juz mu na jutro zrobili kupę szafek oraz inne sprzęty domowe możne SM podjedzie tak zobaczyć
Odpowiedz
10
@ Politykier
dnia 02.07.2019, 19:17 · Zgłoś
Cyt. z tekstu: "Koszt likwidacji „dzikiego” wysypiska może opiewać nawet do blisko 3 tysięcy złotych. Problem tkwi w tym, że za to zapłacą mieszkańcy Jasła z budżetu miasta.." Oooo jak pompatycznie i groźnie zabrzmiało. Co za troska o budżet miasta. A jak miasto płaci z budżetu dziesiątki tysięcy zł na różne wątpliwie uzasadnione imprezy to dobrze?. Ostatnio Antoniański Dar Serca 70 tyś., zysk ze zbiórki 13 tyś., Dni Wina i wiele wiele innych. Te 3 tyś. to w budżecie znaku nie będzie.
Chociaż nie pochwalam dzikich wysypisk i sprawca powinien zostać ukarany..
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 02.07.2019, 19:39 · Zgłoś
Dlaczego "wątpliwie uzasadnione"?
Odpowiedz
2
@ a
dnia 02.07.2019, 18:57 · Zgłoś
do Keller a moze to zrobil wystrojony polaczek komuch
Odpowiedz
22
@ Łon
dnia 02.07.2019, 18:12 · Zgłoś
A moze 3 miliony odrazu. Juz nie wiedza ile maja sobie krzyknac za tych kilkanascie smieci. Co za blazenada.
Odpowiedz
22
@ Haha
dnia 02.07.2019, 18:09 · Zgłoś
Wywindujcie jeszcze wyzsze stawki za smieci to wiecej bedzie takiego sufu. Za odbior smieci powinno placic sie symboliczne stawki a nie dziesiatki zl. A tak panstwo i przedsiebiorcy utylizujacy smieci zarabiaja krocie.
Odpowiedz
12
@ Gof
dnia 02.07.2019, 18:09 · Zgłoś
Jasło na jednym obrazku ^^

"Koszt likwidacji „dzikiego” wysypiska może opiewać nawet do blisko 3 tysięcy złotych" śmiech na sali 3 tys godzina roboty
Odpowiedz
13
@ Gof
dnia 02.07.2019, 18:09 · Zgłoś
Jasło powinno już dawno nalezyc pod władzę krośnieńska
Odpowiedz
11
@ dragoness
dnia 02.07.2019, 18:24 · Zgłoś
Wraz z kosztem utylizacji, geniuszu.
Odpowiedz
23
@ keller
dnia 02.07.2019, 18:03 · Zgłoś
okropny ten nasz naród, pewnie w niedziele klęczał w kościele wystrojony z babą po same pachy, a w poniedziałek udał zaradnego polaczka i wywalił smieci do lasu.
Odpowiedz
35
@ RJS
dnia 02.07.2019, 17:47 · Zgłoś
Jak zadzwoniłem na straż miejska że facet pali śmieci w ogródku to straż miejska przejechała koło jego domu i pojechała bo się okazało że palił biedny jasielski doktorek którego nie stać na wywóz śmieci.
Odpowiedz
5
@ Dawać 800
dnia 02.07.2019, 17:41 · Zgłoś
To być może musieli podrzucić uchodźcy. Polski elektorat pis się tak nie zachowuje.
Odpowiedz
11
@ :-)
dnia 02.07.2019, 17:27 · Zgłoś
Ktoś "dziuplę" posprzątał :-)
Odpowiedz
20
@ Uj
dnia 02.07.2019, 17:24 · Zgłoś
A to dopiero początek...
Odpowiedz
9
@ dragoness
dnia 02.07.2019, 22:30 · Zgłoś
Jak zwykle...
Odpowiedz
13
@ Początek
dnia 02.07.2019, 23:26 · Zgłoś
To dopiero początek śmieciowego armagedonu. Z chwilą podwyżek cen za odbiór odpadów (przewiduje się, że docelowo kilkukrotnych) takie obrazki będą spotykane na każdym kroku. Dlaczego ceny podskoczą? Bo są monopolistycznie dyktowane przez właścicieli instalacji, których nie ma dużo, z paru przyczyn. W Jaśle m.inn. z powodu działania Pani K., która ostatnio załatwiła kasę m.inn. na inkubator przedsiębiorczości.
Czy to pokryje straty z powodu odstąpienia od budowy własnej instalacji? Zobaczymy co będzie przydatniejsze dla Jasła.
Niektórzy twierdzą, że potrzebny jest jak rybie ręcznik.
Jak coś podobnego, tylko na większą skalę, skończyło się w Nowym Sączu polecam przeczytać na adresie https://www.pb.pl/zbankrutowal-wlasciciel-sadeckiej-doliny-krzemowej-874665 :
Odpowiedz
0
@ Os4y
dnia 03.07.2019, 06:54 · Zgłoś
Co ty bredzisz. Ktos wyrzuca w lesie to wcale nie oznacza ze nie płaci. Bo płacą wszyscy tak czy inaczej.
Odpowiedz
0
@ Camila
dnia 03.07.2019, 21:48 · Zgłoś
Kilka tysięcy kary dla takiego! !!!
Odpowiedz
5
@ Narzekanie
dnia 04.07.2019, 06:23 · Zgłoś
Narzekacie na Panią K. a i tak wybierzecie ją do Sejmu. Będzie tam szefować komisji d.s. gospodarki odpadami.
Wtedy w skali krajowej, nie jasielskiej, będziemy po kolana w odpadach.
Odpowiedz
3
@ ixi
dnia 04.07.2019, 06:53 · Zgłoś
Gdzie jest p. Stasiuk i eko terroryści?!? Szukajcie I walcz ie z tym, a nie z wybiorczymi I anty rozwojowym inwestycjami!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657