Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Dziś uroczystości pogrzebowe w Jaśle

5
Policja jasielska informuje, że w najbliższą niedzielę, w związku z planowanymi na godz. 14. uroczystościami pogrzebowymi tragicznie zmarłego w katastrofie samolotu w Smoleńsku senatora Stanisława Zająca, w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ceremonii, nastąpi zmiana organizacji w ruchu drogowym na terenie Jasła.
 
Zmiany zostaną wprowadzone już w sobotę 24 kwietnia b.r. Od godz. 6.00 wyłączona z ruchu pojazdów zostanie ul. Kilińskiego oraz ul. Zielona.

 
Natomiast, w dniu pogrzebu tj.  niedzielę  25 kwietnia br.:

- od godz. 7.00 wyłączone z ruchu samochodowego zostaną :  
 
·         ul. Gołębia,
·         ul. Rynek od strony Urzędu Miasta,
·         ul. Piotra Skargi od ul. Rynek do ul. Basztowej,
·         ul. Bednarska,
·         Plac Żwirki i Wigury,
·         ul. Koralewskiego,
·         ul. Tkaczowa,
·         ul. P.C.K,
·         ul. Karmelicka,
·         ul. Krótka,
 
- od około godz. 11.30 wyłączone z ruchu samochodowego  zostaną:
 
·         ul. Rynek,
·         ul. Kazimierza Wielkiego od skrzyżowania z ul. Modrzejewskiego do  ul. Rynek,
·         ul. Farna,
·         ul. Basztowa od ulicy Piotra Skargi do ul. Jana Pawła II,
·         ul. Piotra Skargi od wjazdu na teren Centrum Handlowego Galeria Jasło,
·         ul. Jana Pawła II od wjazdu na teren Centrum Handlowego Galeria Jasło,
·         ul. Śniadeckich,
·         ul. Floriańska od ul. Rejtana do ul. Rynek,
·         ul. Igielna,
·         ul. Kadyiego,
·         ul. Kościuszki od skrzyżowania z ul. Rejtana do ul. Rynek,
·         ul. Rejtana od skrzyżowania z ul. Sobieskiego do ul. Kościuszki,
·         ul. Sobieskiego od ul. Armii Krajowej do ul. Kołłątaja,
·         ul. Kołłątaja,
·         ul. Sokoła,
·         ul. Asnyka,
·         ul. Czackiego,
·         ul. Mickiewicza od ul. Jagiełły do ul. Asnyka.
 
Ruch na zamkniętych ulicach zostanie przywrócony po zakończeniu uroczystości pogrzebowych.
   
Apeluje się, w szczególności do osób mieszkających w pobliżu trasy przejazdu konduktu tj.  ul. Rynek, ul. Kościuszki, ul. Kołłątaja, ul. Czackiego, ul. Mickiewicza, o nieparkowanie samochodów wzdłuż w/w ulic i pozostawienie wolnych miejsc.  W przypadku, gdy zaparkowane pojazdy będą utrudniać ruch,  zostaną odholowane na koszt właściciela.
           
W dniu uroczystości żałobnych przewidziano również zorganizowanie dla uczestników ceremonii parkingów samochodowych na terenie:
·         „Placu Targowego” przy ul. Targowej,
·         ul. Żeromskiego,
·         ul. Szajnochy,
·         ul. Bohaterów Monte Cassino,
·         ul. Hubalczyków,
·         ul. Obrońców Westerplatte,
·         ulic przyległych do „Zielonego Rynku” na Placu Św. Bartłomieja.
 
Dla autobusów wyznaczone zostaną parkingi na terenie: Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych przy ul. Jana Pawła II, dworca PKS Jasło oraz na bazach firm Poczta Polska przy ul. Towarowej, PKS Jasło i Trans-Wiert Jasło przy ul. Przemysłowej.
 
Dla przedstawicieli władz samorządowych przewidziano parking przy ul. Śniadeckich – stadion   „Czarnych Jasło” oraz na terenie obiektów handlowych przy ul. Jana Pawła II, dla duchowieństwa parking przy ul. Kilińskiego.
 
Do uczestników uroczystości, w szczególności  kierowców, apelujemy o wyrozumiałość, ostrożność  i stosowanie się do poleceń służb mundurowych.

KPP w Jaśle
Reklama

Komentarze: 5

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Mieszkaniec
dnia 26.04.2010, 10:10 · Zgłoś
Ogromnie współczuję RODZINIE ZMARŁEGO SENATORA STANISŁAWA ZAJĄCA.To tragedia NARODOWA i RODZINNA.Ale burmuistrz NASZEGO MIASTA zrobiła cyrk z pogrzebu.Już wczesniej zarzadziła co i jak?
Zmuszała dzieci do wpisywania się do księgi kondolencyjnej,do stania w niepogodę w deszczu i zimnie na rynku,do czuwania przy trumnie zmarłego SENATORA,z tego powodu wiele dzieci przeziębiło się ,rozchorowało i trafiło do lekarza.Może należało najpierw zapytać RODZICÓW o zdanie?Może wreszcie MIESZKAŃCY NASZEGO MIASTA,
przy najbliższych wyborach nie popełnią błędu.Należy wybrać KOGOŚ,kto nie będzie ośmieszał NASZEGO MIASTA.
Pani burmistrz może podejmować decyzję w swojej gminie,jeśli jej mieszkańcy wybiorą ją.Jak można urządzać stypę w szkole,jak to zrobiono w tym przypadku.Kompromitacja.............
Przecież to Rodzina podejmuje decyzje
o pochówku SWOICH NAJBLIŻSZYCH.
Jarosław Kaczyński nie przyjechał,postąpił tak jak opowinien,był na pogrzebie Grażyny Gęsickiej i tu plan burmistrz nie udał się..Jeszce raz ogrone wspólczucie dla RODZINY.Do przemyślenia na przyszłość,aby RIODZINY nigdy nie pozwoliły manupulować jak to zrobiono w tym przypadku........................
Odpowiedz
0
@ sumienie_urzedasow
dnia 26.04.2010, 07:47 · Zgłoś
Piekny cyrk - dla zabawy kilku ........ zablokowano prawie całe miasto, no ale wybory juz niedługo.
Odpowiedz
0
@ jaślanka
dnia 25.04.2010, 19:35 · Zgłoś
straszne przeżycie
Odpowiedz
0
@ bolo i lolo
dnia 25.04.2010, 14:51 · Zgłoś
jazdeczka konduktu przez rondo przy JDK też nie jest przypadkowa co nie pani burmistrz ? ale obłuda Maruśki.
Odpowiedz
0
@ agat25
dnia 25.04.2010, 14:47 · Zgłoś
Dzień triumfu śmierci nad rządząco/żyjącymi w tym ,,katolickim'' mieście zarządzanym przez PiS-owskich [...] z Maryją na czele. To co dzieje się w tym mieście w ostatnich dniach przejdzie do annałów głupoty gatunku ludzkiego - szkoda że padło na Jasło.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.