Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Ewelina Wójcik: Są pieniądze. Operacja już wkrótce.

25
Ponad 300 tys. zł w ciągu 5 miesięcy udało się zebrać  na operację i rehabilitację dla 27-letniej Eweliny Wójcik, jaślanki, studentki Akademii Ekonomicznej w Katowicach i ratowniczki GOPR, która w 2007 roku uległa wypadkowi podczas ćwiczeń ratowniczych. Na 2 czerwca br. wyznaczono konsultację medyczną i kolejne badania w szwajcarskiej klinice Kantonspital Liestal. Wtedy też zapadnie decyzja o terminie operacji i zostanie ponownie wyceniona.


W maju 2007 roku, podczas ćwiczeń ratowniczych Ewelina Wójcik uległa poważnemu wypadkowi. W czasie skoku z pokładu śmigłowca złamała obie nogi. Od tego czasu walczy o swoje zdrowie. Leczenie w Krośnie, Krakowie, Warszawie i Piekarach Śląskich niestety nie przyniosło spodziewanych rezultatów, a zdaniem polskich ortopedów resztę życia może spędzić na wózku inwalidzkim. Pojawiła się jednak szansa na powrót do zdrowia – operacja w szwajcarskim Kantonspital Liestal, która koszt szacowano na ok. 120 tys. zł. To niestety przekraczało możliwości finansowe Eweliny. Z pomocą ruszyli więc bliscy dziewczyny, mieszkańcy Jasła, Fundacja Świętego Mikołaja, która udostępniła jej konto oraz kilkanaście miast w Polsce. Dzięki tej akcji w bardzo krótkim czasie udało się zebrać potrzebną kwotę.

Ewelina liczy na to, że te pieniądze w całości pokryją nie tylko koszt operacji, ale także rehabilitacji, koszty przejazdów i tłumaczeń. Po operacji wróci do Polski, gdzie kolejne 8 tygodni spędzi w ortezach. - Po tym czasie ponownie zostanie zrobione zdjęcie i wysłane do Szwajcarii. Dopiero wtedy zapadnie decyzja odnośnie rehabilitacji, która zostanie przeprowadzona już w Polsce, bo nie stać mnie na Szwajcarię (rehabilitacja nie wymaga tego aby być przeprowadzona w Szwajcarii) . Ćwiczenia i zabiegi będę miała w domu, pod okiem rehabilitanta – wyjaśnia Ewelina.

Szanse na całkowite odzyskanie sprawności lekarze oceniają na 99%. - Zapewniają jednocześnie, że przez najbliższe 20 lat nie powinnam odczuwać tego co się stało – dodaje 27-latka.

Za naszym pośrednictwem Ewelina składa podziękowania tym, którzy jej pomogli.

Jest to nasz wspólny sukces. Dziękuję Wam wszystkim za pomoc. Bez Was nie zaszłabym tak daleko. Mam nadzieję, że w końcu przyjdzie nam się  spotkać w schronisku, bądź  na szlaku i wtedy będę miała okazję podziękować Wam osobiście – napisała w liście do redakcji jaslo4u.pl.

Trzymamy kciuki za Ewelinę i życzymy jej szybkiego powrotu do zdrowia.

Katarzyna Pacwa-Wilk


Oświadczenie  

Szanowni Państwo,  

w związku z zgromadzeniem przeze mnie wymaganych środków finansowych na operację i późniejszą rehabilitację, oraz wyznaczeniem terminu konsultacji medycznej w Szwajcarii na 2 czerwca 2010 roku, postanowiłam zakończyć akcje \'\'chce chodzić\'\'. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się w tak ekspresowym tempie do zebrania przeze mnie kwoty, która w zupełności wystarcza na operację i dalsze leczenie. Jednocześnie informuję, iż cały potencjał akcji \'\'chce chodzić\'\' zbudowany dzięki Państwa uprzejmości i pomocy finansowej nie zostanie zmarnowany. Postanowiłam przekazać całe swoje doświadczenie innym osobom, które są w podobnej do mojej sytuacji, pierwszą z nich jest Kasia. Strona internetowa www.chcechodzic.pl zostanie przebudowana, tak aby mogła służyć innym potrzebującym. Wszystkich zainteresowanych dalszym rozwojem serwisu internetowego zapraszam do odwiedzania naszej strony.

 
Z wyrazami szacunku,

Ewelina Wójcik
Reklama

Komentarze: 25

Dodaj komentarz Widok:
0
@ lEn
dnia 24.05.2010, 01:39 · Zgłoś
suuper !
Odpowiedz
0
@ Aga
dnia 08.05.2010, 10:28 · Zgłoś
Życzę Ci Ewelinko żeby wszystko się udało i mocno za to trzymam kciuki !!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ jaślanka
dnia 07.05.2010, 18:37 · Zgłoś
Bardzo się cieszę, że mogłam też się w maleńkim procencie do tego przyczynić. Powodzenia Pani Ewelinko, mocno wierzę w to, że będzie dobrze:)
Odpowiedz
0
@ basia
dnia 07.05.2010, 13:56 · Zgłoś
Do zobaczenia w schronisku!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ df
dnia 07.05.2010, 13:43 · Zgłoś
Trzymaj sie Ewelinko!!!
Odpowiedz
0
@ Daniel Wiśniewski
dnia 07.05.2010, 12:35 · Zgłoś
Bardzo się cieszę że mogłem pomóc odprowadzając 1 procent swojego podatku. Życzę powrotu do zdrowia.
Odpowiedz
0
@ Hubert
dnia 07.05.2010, 08:41 · Zgłoś
Cieszę się, że w końcu udało się zebrać całą sumę. Trzymam kciuki za operację i za dalszą rehabilitację. Życzę Pani, aby uśmiech nigdy nie znikał z Pani twarzy!
Odpowiedz
0
@ Do ab
dnia 07.05.2010, 00:27 · Zgłoś
Dałam kasę Ewelinie, jak jej coś zostanie to niech pozwiedza Szwajcarię!! Inni potrzebujący niech tak jak Ona pokażą Twarz, włożą trochę wysiłku, a również dostaną. Nie rozliczaj jej zanim ona sama nie podliczy kosztów, bo może się okazać, że jeszcze braknie, a ty już się podpinasz. Trochę to niesmaczne.
Odpowiedz
0
@ Kazimiesz
dnia 06.05.2010, 23:28 · Zgłoś
Mam nadzieje ,że ten piękny uśmiech nigdy nie zniknie z pani twarzy! :)
Całe Jasło tszyma kciuki!
Odpowiedz
0
@ gs
dnia 06.05.2010, 22:49 · Zgłoś
Ewelina gratuluje!!! Ciesze sie ze moglam sie z moja rodzina przyczynic do tego (1%) pozdrawiamy :)
Odpowiedz
0
@ ab
dnia 06.05.2010, 22:03 · Zgłoś
Czy zgodnie z obietnicą nadwyżkę zebranej kwoty przekaże innym potrzebującym
Odpowiedz
0
@ mucha
dnia 06.05.2010, 17:48 · Zgłoś
Bardzo się cieszę i 3mam mocno kciuki za Ciebie Ewelina! :)
Odpowiedz
0
@ jaślanka
dnia 06.05.2010, 14:14 · Zgłoś
Bardzo cieszę się,że udała sie cała akcja,Ewelinko trzymaj się - będzie ok!!!!!!:)
Odpowiedz
0
@ spritz
dnia 06.05.2010, 14:08 · Zgłoś
wszystkiego dobrego
Odpowiedz
0
@ MW
dnia 06.05.2010, 11:59 · Zgłoś
BARDZO BARDZO SIE CIESZYMY ZE UDALO SIE ZYCZYMY POWODZENIA
Odpowiedz
0
@ mariusz zawisza
dnia 06.05.2010, 11:19 · Zgłoś
dziewczyny trzymajcie znami to pieniądze znajdziemy dla was na wszystko po to żyjemy aby sobie pomagać
Odpowiedz
0
@ Sylwia
dnia 06.05.2010, 10:50 · Zgłoś
Ewelina jestem z Tobą!!!

Odpowiedz
0
@ fajnie
dnia 06.05.2010, 10:05 · Zgłoś
suuper ze udalo sie zebrac kwote, i ze dziewczyna bedzie mogla chodzic!!
oby wiecej takiej solidarnosci!!
Odpowiedz
0
@ eK
dnia 06.05.2010, 09:57 · Zgłoś
trzymamy kciuki za Ciebie Ewelina :)
Odpowiedz
0
@ KO
dnia 06.05.2010, 08:59 · Zgłoś
Bardzo się cieszymy. Powodzenia! Posłaliśmy z żoną 1%
Odpowiedz
0
@ W.D.
dnia 06.05.2010, 08:53 · Zgłoś
Trzymaj się. Powodzenia!
Odpowiedz
0
@ UT
dnia 06.05.2010, 07:25 · Zgłoś
TRZYMAJ SIĘ EWELINKO !!!!-JESTEŚ PIĘKNĄ ,MŁODĄ I MĄDRĄ DZIEWCZYNĄ !!!-NA PEWNO WSZYSTKO BĘDZIE OK.!!
Odpowiedz
0
@ koleżanka
dnia 06.05.2010, 00:14 · Zgłoś
Ewelinko Wszystkiego dobrego i trzymamy kciuki :)
Odpowiedz
0
@ ng
dnia 06.05.2010, 00:13 · Zgłoś
nie znam pani ale brawo!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 05.05.2010, 22:56 · Zgłoś
Trzymaj się Ewelina i informuj nas! Cieszymy się razem z Tobą:)! Pozdrawiam
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.