Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Exalo Drilling S.A. – nowa firma w GK PGNiG S.A.

36

1 lutego br. nastąpiło formalne połączenie pięciu Spółek wiertniczo-serwisowych z grupy PGNiG: PNiG Kraków S.A., PNiG Jasło S.A., PNiG NAFTA S.A., PN „Diament” Sp. z o.o. i ZRG Krosno Sp. z o.o. Nowy podmiot pod nazwą Exalo Drilling S.A. to jedna z największych firm z branży poszukiwawczej na rynku Europy Środkowo-Wschodniej i liczący się gracz na wielu kluczowych, światowych rynkach.

Kierownictwo PGNiG S.A. decyzję o konsolidacji podjęło wiosną 2012 roku, powołując spółkę celową PGNiG Poszukiwania S.A. Od tego czasu trwały intensywne działania integracyjne, obejmujące pełną integrację prawno-organizacyjną wraz z nową nazwą oraz identyfikacją korporacyjną.

- Konsolidacja naszych aktywów wiertniczo-serwisowych to kolejny etap restrukturyzacji całej Grupy PGNiG. Liczymy, że efekt skali będzie widoczny bardzo szybko, co pozwoli Exalo Drilling w krótkim czasie stać się jedną z największych i najbardziej konkurencyjnych firm na rynku – powiedziała Grażyna Piotrowska-Oliwa, Prezes Zarządu PGNiG S.A.

Docelowo nowa Spółka ma stać się firmą publiczną, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. – Chcemy aby Exalo było gotowe na debiut giełdowy jeszcze w I połowie tego roku, a pozyskane środki umożliwiły dalsze inwestycje w Spółce. Mamy nadzieję, że sytuacja na giełdzie będzie na tyle dobra, by było to możliwe – dodała Prezes Grażyna Piotrowska-Oliwa.

Prezes Zarządu Exalo Drilling S.A. Piotr Truszkowski, który od września 2012 roku objął stery spółki celowej PGNiG Poszukiwania S.A., jest odpowiedzialny za proces konsolidacji oraz za przeprowadzenie niezbędnych procesów restrukturyzacyjnych.

- Jesteśmy teraz największą firmą wiertniczo-serwisową w naszej części Europy. Dzięki ogromnemu doświadczeniu konsolidowanych spółek, zdobytemu przez lata działalności na rynku polskim i wielu rynkach zagranicznych oraz potencjałowi finansowo-organizacyjnemu, będziemy mogli pozyskiwać kontrakty, które do tej pory były nieosiągalne dla polskich firm. Wyzwanie jest duże, ale wierzę, że możliwe do osiągnięcia w ciągu najbliższych lat – podsumował Prezes Piotr Truszkowski.

Biuro Prasowe Exalo Drilling S.A.

Reklama

Komentarze: 36

Dodaj komentarz Widok:
2
@ Młody Wiertnik
dnia 16.02.2013, 23:16 · Zgłoś
Wie ktoś czy pracownicy (zwłaszcza Poszukiwań Jasło) dostaną jakieś akcje przy wejsciu Exalo Drilling na giełdę tak jak mieli pracownicy PGNiG Sanok, ZRG Krosno itd ?. Myslę, że należą się zwłaszcza tym, którzy wtedy nie dostali bo jeszcze nie pracowali przed rokiem 1997 lub pracowali w sp. z o.o. ?
Odpowiedz
0
@ asia77
dnia 14.02.2013, 11:44 · Zgłoś
Nie rozumiem za bardzo. Jak firma jest w Warszawie jak na asnyka jest budynek i tam pracują ludzie ci sami co pracowali więc jak nie ma oddziału?
Odpowiedz
0
@ asia77
dnia 12.02.2013, 12:12 · Zgłoś
Czemu niby po kolejnej firmie w Jaśle? Przecież cały czas działają a to tylko zmiana nazwy.
Odpowiedz
1
@ retro
dnia 13.02.2013, 18:44 · Zgłoś
dlatego że ta firma już nie jest w Jaśle tylko w Warszawie... a w Jaśle nie został nawet oddział
Odpowiedz
4
@ niezalezny obserwator medialny
dnia 11.02.2013, 19:40 · Zgłoś
I po kolejnej firmie w Jaśle...
Odpowiedz
4
@ lutek
dnia 11.02.2013, 09:11 · Zgłoś
Tylko dlaczego znowu w Warszawie. Kołnierzyki postarały się o ciepłe stołki.
Odpowiedz
4
@ lusia
dnia 10.02.2013, 13:26 · Zgłoś
I skończy się przepracowanym Panią z biurowca wychodzenie o 14 do domu...Bo jak się chciało coś załatwić po godzinie 14 to nie było już szans... Teraz pewnie boją o [...] i siedzą do 15:)
Odpowiedz
5
@ gieniu
dnia 09.02.2013, 17:55 · Zgłoś
to pnig znika po malutku,powoltku, zostanie tylko biurowiec ,bo fizyczni napewno znajdą pracę ,życzę im tego
Odpowiedz
-4
@ sasza
dnia 09.02.2013, 17:36 · Zgłoś
[...]
Odpowiedz
6
@ sw
dnia 09.02.2013, 08:37 · Zgłoś
czyli pomalutku będzie po robocie w tej firmie
Odpowiedz
5
@ leon
dnia 08.02.2013, 17:17 · Zgłoś
A co ma być w biurowcu muzeum czy dom pomocy i jadłodajnia.
Odpowiedz
8
@ bolo
dnia 08.02.2013, 15:53 · Zgłoś
Może Pan Gazda porozmawia z swoim prezesem z Warszawy że trzeba ludzi zatrudniać i ich szkolić. Bo z tego co wypisują w prasie firma ambicję ma, ale ludzi może im zabraknąć wykwalifikowanych
Odpowiedz
3
@ pis
dnia 08.02.2013, 13:50 · Zgłoś
ciągle ten sam
Odpowiedz
6
@ on
dnia 08.02.2013, 12:11 · Zgłoś
no ale biurowiec odremontowany za pare baniek,kto zalatwil remont.zostawiam pytanie otwarte
Odpowiedz
6
@ pis
dnia 08.02.2013, 10:58 · Zgłoś
Rydzyk wyciągnie swoje to jest pewne
Odpowiedz
1
@ jasiu
dnia 11.02.2013, 07:26 · Zgłoś
Jasne,już ma 2,5 miliona podpisów w sprawie odwiertu
Odpowiedz
5
@ KCAd
dnia 08.02.2013, 09:08 · Zgłoś
Ciekawe rzeczy się wyprawia, ale lepiej na razie z boku się poprzyglądać ;)
Nie dajcie sie wyr... i nie uczcie ich głupot, bo juz tego nie odkręcicie.
Odpowiedz
10
@ 4nubis
dnia 08.02.2013, 06:14 · Zgłoś
Co z odszkodowaniem dla hochsztaplera rydzyka ? Chce [...] 20 milionów złotych od ubezpieczyciela PGNiG Jasło. Czyżby coś podczas wierceń poszło nie tak ? Sam przecież chwalił się, po zakończeniu prac, że wszystko jest po jego myśli (temp. wody, wydajność, itp).
Odpowiedz
14
@ Obserwator
dnia 07.02.2013, 23:18 · Zgłoś
A tak na marginesie "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają" (Exalo Drilling S. A.). Mikołaj Rej w grobie się przewraca.
Odpowiedz
-1
@ ....
dnia 11.02.2013, 17:21 · Zgłoś
Język i swój mamy ale jak sie chce konkurowac na swiatowym ryku to sie nie nazwa np. PoSZukiwania zŁÓŻ wĘglowodorÓW. mysle ze kazdy obcokrakowiec bez problemu wymowil by te wszystkie - sz, ż, ł itd. ludzie troche pomyslunku.

Dalczego Exalo Drilling?
nowotwór Exalo to krzyżówka angielskiego słowa "exploration" ("poszukiwania") i łacińskiego "alo", co ma znaczyć "pomagać" (słownikowo "pomagać" po łacinie to "auxilium"). A "drilling" to po angielsku wiercenia.
Odpowiedz
-2
@ reno
dnia 14.02.2013, 10:41 · Zgłoś
gdzieś widziałem ten tekst:)
w jakieś gazetce. Było kopiuj co?
Odpowiedz
15
@ Pawel
dnia 07.02.2013, 22:36 · Zgłoś
W Jaśle to już chyba wszystko sprywatyzowali masakra?
Odpowiedz
15
@ emigrant
dnia 07.02.2013, 21:55 · Zgłoś
Ostatni gasi swiatlo
Odpowiedz
33
@ jaślanin przed emeryt
dnia 07.02.2013, 21:23 · Zgłoś
CZy to prawda, że ta pani Oliwa z wykształcenia jest muzykiem o specjalności fortepian? Czy to prawda, że ta pani Oliwa to córka generała Oliwy tego jeszcze z tamtych czasów?
Czy to prawda, że nasi Radni miejscy i powiatowi oraz parlamentarzyści nic nie zrobili aby zapobiec kolejnemu zabraniu firmy z Jasła i przez to zwiększeniu bezrobociu? Powiedzcie mi kogo powinno piekło pochłonąć bo już dostaję kręćka? Pamiętam jak kiedyś śpeiwano NADEJDZIE KIEDYŚ DZIEN ZAPŁATY SĘDZIAMI WÓWCZAS BĘDZIEM MY !!!
Odpowiedz
-12
@ zz
dnia 07.02.2013, 21:31 · Zgłoś
gdyby nie to ze te piec spolek sie polaczylo to pnig jaslo juz dawno by pewnie padlo. ale ocywiscie jasielska zawisc i czarnowidztwo wzielo gore. malkontenci
Odpowiedz
7
@ jeżynka:)
dnia 07.02.2013, 22:22 · Zgłoś
To ,że muzyk prawda ,a raczej to synowa Oliwy ,a nie córka nie jestem 100% pewna:).Czy ktoś wie czy będą jakieś przyjęcia?Dzięki:)
Odpowiedz
3
@ xxx
dnia 08.02.2013, 14:06 · Zgłoś
Człowieku jeśli nie znasz tematu to [...]! Jasielska Gazownia odnotowała na tamten rok 100milionów zł zysku i to dzięki niej PGNiG ma taką pozycje! Ale dzięki już niedługiej prywatyzacji i zwolnień(przeniesień do Tarnowa/Rzeszowa) taka silna już nie będzie!
Odpowiedz
8
@ xxx
dnia 08.02.2013, 14:07 · Zgłoś
Przyjęcia to będą ale na bezrobotnych!
Odpowiedz
1
@ rozgrywacz
dnia 07.02.2013, 20:35 · Zgłoś
[...]
Odpowiedz
15
@ ren
dnia 07.02.2013, 19:48 · Zgłoś
ile osób zwolniono z biurowca
Odpowiedz
15
@ do ren
dnia 07.02.2013, 20:13 · Zgłoś
Z tego co wiem z biurowca nie zwolniono nikogo. Nastąpiło tylko zagęszczenie w pokojach bo część pomieszczeń mają wynająć. Chyba na smanteksy. I ludzie nadal będą poszukiwać tylko, że w szmateksach.
Odpowiedz
18
@ ren
dnia 07.02.2013, 20:30 · Zgłoś
pewnie wszystko przeniosą do Warszawy,Piły, Krakowa. Szkoda że w Jaśle nie było takich prezesów co w Krakowie. Mija rok jak nafta Jasło zwolniła około 100 osób z terenu. Oni mieli szanse znaleźć pracę w firmach zachodnich i teraz są wdzięczni. Mnóstwo firm wchodzi do Polski które rekrutują wykwalifikowanych pracowników. Może się zaraz okazać że firma będzie miała nowoczesne urządzenia ale nie będzie miała wykwalifikowanej załogi. W całej Polsce mnóstwo osób przejdzie na emeryturę a wy pozwalacie żeby inne firmy zachodnie wchodzące na Polski rynek zabierało wam mądrych wykwalifikowanych pracowników. Przykładem może być UOS.
Pan Truszkowski powinien już zatrudniać ludzi, bo wyszkolenie dobrego pracownika zajmuje kilka lat. I podnieść pensje bo za 2000 tyś ciężko będzie zatrzymać tych co się ma. Panowie prezesi dobrze wiedzą ile płaci konkurencja. A ja wam powiem że za stanowisko jako otworowego dostają około 1000 euro [...] w Polsce. Ale jak już pracujesz na zachodzie to dniówki dla otworowego to około 400 euro. Łatwo sobie policzyć ile zarobisz w systemie dwutygodniowym.
Pozdrawiam wszystkich nafciarzy, nie dajcie się kiwać i się szanujcie.
Odpowiedz
-8
@ nafciarz
dnia 07.02.2013, 22:19 · Zgłoś
z tego UOSu to akurat moga ludzie szybko wracac i prosic o prace Exalo Drilling
Odpowiedz
6
@ ren
dnia 08.02.2013, 10:23 · Zgłoś
Jakoś nie wracają. UOS był przykładem gdzie mogą dostać zatrudnienie ale jak uważasz że ta firma jest niewystarczająca to proszę masz tu kolejne. Mam nadzieje że znasz angielski KCEDeutag, Halliburton, Drilltec
Odpowiedz
1
@ wkkw
dnia 09.02.2013, 15:55 · Zgłoś
Tak się rodzą mity i legendy.Ile ludzi znalazło zatrudnienie w UOS i na jakie umowy?!
Odpowiedz
3
@ bolo
dnia 11.02.2013, 10:08 · Zgłoś
a ile? i jakie umowy?
Tu nie chodzi tylko o pracowników odchodzących z Jasła ale z innych firm np. z Krakowa. Im się opłacało. Pracowali dobrych kilka lat, kontrakty Pakistan, Kazachstan, Afryka a jednak zrezygnowali z pracy EXALO i przenieśli się do innych firm zachodnich.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.