Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Farba do włosów brąz – co warto o niej wiedzieć?

0

O ile raczej wszystkie zdajemy sobie sprawę z tego, jakie oszałamiające efekty jest nam w stanie przynieść odpowiednio dobrana koloryzacja, to już sama kwestia wyboru właściwego produktu może nam przysporzyć nieco problemów. Nie wszystkie kolory i odcienie farb do włosów pasują do każdego typu urody, co więcej, w niektórych sytuacjach koloryzacja danym produktem może nawet nie być zalecana. Dzisiaj zajmiemy się kwestią, jaką jest farba do włosów brąz. Co warto o niej wiedzieć i komu będzie ona pasować?

Farba do włosów brąz – mniejszy wysiłek dla włosów niż jasna farba

Farba do włosów brąz to produkt do koloryzacji, który będzie zdecydowanie mniej agresywny niż dowolna jaśniejsza farba. Żeby zrozumieć, dlaczego tak jest, powinnyśmy przyjrzeć się temu, jak wygląda sam proces farbowania z punktu widzenia pojedynczego włosa.

Używając dowolnej farby do włosów, takiej jak farba do włosów brąz, na pierwszy ogień pójdą substancję rozpulchniające nasze pasma. Co to oznacza? Gdybyśmy spojrzały na nasze włosy pod mikroskopem, okazałoby się, że pokrywają je drobniutkie płytki ułożone w strukturze dachówkowej. Są to łuski włosa, których zadaniem jest ochrona wnętrza włosa i zatrzymanie w jego środku substancji odżywczych i nawilżających. Farba do włosów brąz czy inny produkt do koloryzacji ma za zadanie związać się ze strukturą i pigmentem w trzonie włosa, więc łuski muszą zostać nieco uniesione. W tym celu stosuje się najczęściej amoniak lub jego łagodniejsze zamienniki.

Kiedy włos zostanie rozpulchniony, składniki farby do włosów mogą się związać z jego trzonem. I o ile do tego momentu nie miało specjalnie znaczenia, czy używany przez nas produkt to farba do włosów brąz czy blond, różnica zacznie być widoczna w tym punkcie. Jasna farba do włosów zawiera utleniacze, których działanie będzie bardzo obciążające dla struktury naszych pasm. Jeśli zdecydujemy się na koloryzację na ciemniejszy kolor, ten problem nie występuje.

Farba do włosów brąz – komu pasuje?

Jeśli chodzi o kwestię tego, komu pasuje farba do włosów brąz, odpowiedź jest dosyć prosta – każdemu, pod warunkiem, że będzie odpowiednio dobrana względem naszej karnacji. Farba do włosów brąz to uniwersalny kolor, który powinien się sprawdzić praktycznie zawsze, jednak powinnyśmy wybrać taki odcień, który będzie korespondował z naszą cerą. Jak to zrobić?

Panie o urodzie typu lato i zima, czyli kobiety o jasnej cerze i jasnych oczach, fenomenalnie wyglądają w chłodniejszych i ciemniejszych odcieniach, jakie może nam zaoferować farba do włosów brąz. Panie o typie urody jesień lub lato, czyli z naturalnie ciemniejszą karnacją i ciemnymi włosami, powinny się skupić raczej na cieplejszych wersjach brązu.

Jeśli zdecydujemy się na farbę do włosów brąz, warto wziąć pod uwagę także nasze rysy i kształt twarzy. Farba do włosów brąz podkreśli naszą urodę i oprawę oczu, więc powinny jej unikać panie, których twarz jest okrągła i zależy im na jej optycznym liftingu. Nie bez znaczenia jest tutaj także fryzura, która może uwypuklić lub zakryć wszystkie nasze mankamenty.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 24.12.2021, 09:26
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie łapówki. Wyrok jest nieprawomocny

  8 marca br. w Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 500 złotych. Lekarz został skazany na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Wyrok jest nieprawomocny. Do Sądu Okręgowego w Krośnie została złożona apelacja.

   

 • Władze województwa zmieniają zdanie. Pociąg do Medzilaborec nie ominie Jasła

   

  „Wojak Szwejk” jednak nie ominie Jasła. Władze samorządowe województwa podkarpackiego zmieniły zdanie w sprawie organizacji wakacyjnego połączenia kolejowego Rzeszów – Medzilaborce. W lutym bieżącego roku UMWP w Rzeszowie poinformował o tym, że realizowane od kilku lat połączenie zostanie skrócone z pominięciem między innymi Jasła i Krosna. Plan ten spotkał się wówczas ze zdecydowaną krytyką środowisk związanych z kolejnictwem oraz poszczególnych samorządów.

 • Wszystko o pracy, edukacji i planowaniu kariery w jednym miejscu

   

  W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle odbyły się Targi Pracy, Edukacji i Kariery. Ponad trzydziestu wystawców, wśród których znalazły się przedsiębiorstwa prowadzące działalność w różnych branżach, uczelnie wyższe, czy też szkoły ponadpodstawowe miały okazję do zaprezentowania swojego potencjału, przedstawienie oferty dla osób zainteresowanych ewentualnym podjęciem pracy oraz zacieśnić wzajemną współpracę. Nie zabrakło również interesujących warsztatów.

 • Kolosalne ceny za budowę krytego lodowiska w Jaśle. Miasto zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu

  Miasto Jasło może przeznaczyć na budowę krytego lodowiska w Jaśle 5 mln zł. Oferty zaproponowane przez firmy, które stanęły do przetargu znacznie przekraczają możliwości finansowe samorządu. Cena najkorzystniejszej oferty wyniosła prawie 13,5 mln zł! Miasto unieważniło postępowanie i zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu.

 • Po raz piąty zatańczyli i zaśpiewali dla Jana Pawła II

   

  Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemicznymi ograniczeniami, na płytę jasielskiego rynku wrócił „FISHMOB - Cała Polska tańczy dla św. Jana Pawła II”. Inicjatorem wydarzenia była Jasielska Grupa Teatralna „Pod skrzydłami Anioła” działająca przy Zespole Szkół nr 4 – popularnym Ekonomiku pod kierunkiem siostry Kariny Pawłowskiej. Dla Jana Pawła II zatańczyło i zaśpiewało kilkaset osób, w przeważającej części przedszkolaków, dzieci i młodzież szkolnej.

 • Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już przyjmuje pacjentów

   

  Wykwalifikowani specjaliści, nowoczesny sprzęt, zabiegi operacyjne– Centrum Medyczne Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już działa i oferuje opiekę medyczną w zakresie ortopedii, urologii, laryngologii dla dzieci i dorosłych, chirurgii, a także badania USG.

 • Młodzież niszczy drzewka, tablice i urządzenia. Ogródek Jordanowskim będzie lepiej strzeżony

  W ostatnich kilku miesiącach na Ogródku Jordanowskim w Jaśle - największym i najbardziej lubianym przez dzieci i młodzież obiekcie dochodziło do kilku aktów wandalizmu. Jesienią zniszczone zostały nowe ścieżki ekologiczne oraz drzewka, a początkiem bieżącego roku nieletni dewastowali urządzenia skateparku. W celu przywrócenia ładu i porządku na ogródku będzie prowadzony większy nadzór oraz kontrole. Ponadto zwiększony zostanie obszar objęty monitoringiem miejskim. Władze Jasła mówią "dość".

 • Trwa przebudowa budynku sądu i prokuratury w Jaśle

  Przy Sądzie Rejonowym w Jaśle prowadzone są prace budowlane polegające na rozbudowie pomieszczeń archiwum oraz wejścia na parterze budynku A. Dodatkowo dobudowana zostanie winda zewnętrzna. Inwestycja opiewa na ponad 2 mln zł. Inwestycja ma zostać zakończona wiosną 2023 r.

 • Szukasz trwałych i solidnych paneli podłogowych? Wybierz Pergo

   

  Podłogi to niezwykle ważny element każdego pomieszczenia w naszych domach i mieszkaniach. Ważne, aby mogły nam służyć przez długie lata, gwarantując przy tym pożądaną estetykę danego wnętrza. Wśród produktów dostępnych na rynku znajdziemy piękne, łatwe w montażu i co najważniejsze solidne panele laminowane i winylowe Pergo. Znajdziemy je w ofercie sklepu DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle.

 • W Przysiekach oddano do użytku nowy most na Ropie

   

  Po niespełna roku od podpisania umowy z wykonawcą, z mostu na rzece Ropie w Przysiekach, kierowcy swobodnie mogą już korzystać z przeprawy. Dzisiaj odbyło się uroczyste oddanie do użytku obiektu. W Przysiekach pojawił się sam Andrzej Adamczyk – szef resortu infrastruktury w rządzie Mateusza Morawieckiego. Wartość inwestycji, której elementem była również przebudowa odcinka drogi powiatowej to ponad 9 mln zł.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657