Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Finał Akcji - "Całe Jasło Czyta Dzieciom"

14

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, odbyło się zakończenie i podsumowanie akcji "Całe Jasło Czyta Dzieciom". Do propagowania czytelnictwa wśród najmłodszych włączyły się przedszkola, szkoły, a także instytucje edukacji, kultury, urzędy i samorządy. W zeszłym roku, dzięki pomocy sponsorów Miejska Biblioteka Publiczna zakupiła książki dla 600 dzieci...

Zdaniem Małgorzaty Piekarskiej, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, należy czytać książki dzieciom od pierwszych miesięcy życia. - Warto czytać długo. Niektórzy mówią o tym, że być może, dzieci będą czytać dorosłym - powiedziała Małgorzata Piekarska.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle włączyła się do kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom" w 2001r. Dla dzieci od kilku lat organizowane są różne spotkania autorskie, zajęcia edukacyjne, konkursy i wycieczki. Dzieci spotkały się m.in. z Beatą Ostrowicką, popularną autorką powieści i bajek dla najmłodszych, z Łukaszem Dębskim i Olgą Tokarczuk. Dzięki takim programom realizowanym przez bibliotekę jak "Literacki Alfabet" oraz różnego rodzaju zajęć np. "Literacki Atlas Świata", dzieci zdobyły wiedzę o wielu państwach, historii, geografii, kulturze i obyczajach, a także zapoznały się z różnymi formami i gatunkami współczesnej literatury polskiej.

Małgorzata Piekarska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej zachęca, aby rodzice często czytali swoim dzieciom po 20 min. dziennie. Zaznaczyła, że można korzystać z wielu ciekawych stron internetowych prowadzonych przez fundację "Cała Polska Czyta Dzieciom". Jednym z nich jest www.takwartozyc.pl, gdzie każdy znajdzie dla siebie cenną wskazówkę jak wychowywać poprzez czytanie i wiele innych. - Fundacja prowadzi pięć różnych stron np. www.takwartozyc.pl, gdzie są konkretne wskazówki jak wychowywać poprzez czytanie, jak postępować żeby zachować w życiu wartości, po jakie książki sięgać. Myślę, że to jest ciekawy kierunek działania - radzi Piekarska.

Andrzej Czernecki, burmistrz miasta Jasła również dla wszystkich dzieci przeczytał bajkę. Uważa, że jest to wyjątkowa akcja, jedna z najbardziej szlachetnych, które odbywają się w Jaśle. - Dajemy dzieciom, tą przepustkę do świata wiedzy i umiejętność czytania. Piękniejszej misji być nie może. Naszym obowiązkiem, osób dorosłych jest zaszczepienie dziecku potrzeby czytania - komentuje Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

Wicekurator Oświaty, Antoni Wydro sądzi, że czytanie książki pozwoli każdemu czytelnikowi dotrzeć do nurtujących go pytań. - Jestem człowiekiem, któremu czytano i który później prywatnie czytał swojemu dziecku. Książki pozwolą każdemu człowiekowi docierać do odpowiedzi na nurtujące go pytanie, poznawać świat, ale bardzo ważne jest, aby dzieciom dać się zaprzyjaźnić z książką. To niesłychanie ważna i potrzebna akcja. Niezmiernie cieszy nas, że ona się tak wspaniale rozwija - podsumował Wydro.
 
Przy każdych organizowanych spotkaniach, zabawach, czy warsztatach, dzieci aktywnie w nich uczestniczą. Konkursy plastyczne cieszą się dużym zainteresowaniem, chociażby konkurs "Pocztówka do Świętego Mikołaja". Dzieci nadesłały 488 prac. Te wszystkie działania prowadzone i organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, miały na celu rozpowszechnienie, popularyzowanie, a także zachęcenie dzieci do czytania książek.

(icz)

Napisany dnia: 25.02.2011, 15:26 , Tagi: MBP

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
-3
@ ---------
dnia 28.02.2011, 17:36 · Zgłoś
takich ludzi jak pan dyrektor betlej ze szpitala w jaśle i pani dyrektor domu kultury w jaśle nie zwalnia sie z pracy pomimo że som z pisu bo bardzo dużo dobra robiom dla ludzi
Odpowiedz
0
@ ------------
dnia 28.02.2011, 17:16 · Zgłoś
stop chamstwu
Odpowiedz
0
@ uczennica
dnia 27.02.2011, 20:58 · Zgłoś
noo i nawet Pan Lepucki jest :)
Pozdrawiam Pana serdecznie.
Brawo , nareszcie coś mądrego :)
Odpowiedz
0
@ judyt
dnia 27.02.2011, 19:30 · Zgłoś
To wszystko pozory! Kilka dzieciaków, więcej dorosłych, i najważniejsze żeby zrobić szum i ukryć miejski marazm. No i koniecznie muszą się wszyscy sfotografować z A Czerneckim.
Odpowiedz
3
@ Zainteresowany
dnia 27.02.2011, 18:59 · Zgłoś
Panie Latoszek pożary doglądać a nie ciągle bankiety i bankiety Pewnie czas już na zmiany w Straży wypadało by przekazać pałeczkę młodym kompetentnym
Odpowiedz
4
@ ANNA
dnia 27.02.2011, 18:52 · Zgłoś
AŻ SIĘ BOJĘ OTWORZYĆ LODÓWKĘ BY NIE ZOBACZYĆ PANA LATOSZKA KOMENDANTA STRAŻY POŻARNEJ BO W MEDIACH GO PEŁNO POWINIEN SIĘ MNIEJ AFISZOWAĆ JAK BY NIE BYŁO PRACUJE NA PAŃSTWOWEJ POSADZIE PEWNIE CZUJE SIĘ ZAGROŻONY PORAŻKA DLA NIEGO
Odpowiedz
4
@ maniek
dnia 27.02.2011, 22:40 · Zgłoś
Przecież wszem i wobec jest wiadome, że ten człowiek aby utrzymać się na stołku jest gotów zrobić wszystko. On będzie się podlizywał każdej władzy- taki człowiek jak powiadają on nie zaszkodzi ani nie pomoże nikomu ale lubi się pokazać , podobno lubi uroczystości bankiety etc.
Odpowiedz
0
@ hah
dnia 27.02.2011, 13:06 · Zgłoś
1 zdjęcie, Czernecki śpi !
Odpowiedz
0
@ maniek
dnia 27.02.2011, 22:36 · Zgłoś
A może jest tak zasłuchany i przeżywa. A ponadto Pan Burmistrz Czernecki bo tu występuje w takiej roli . Ale cóż taką wypowiedzią dajesz świadectwo swojego wychowania i kultury.
Odpowiedz
1
@ słuchacz
dnia 27.02.2011, 11:59 · Zgłoś
Politycy na co dzień czytają bajki tylko dla dorosłych.
Odpowiedz
-5
@ BOLO
dnia 27.02.2011, 10:50 · Zgłoś
A gdzie dziecięta śnięte na fotkach po czytaniu bajek w wykonaniu p. Czerneckiego???
Odpowiedz
5
@ bolo
dnia 26.02.2011, 19:27 · Zgłoś
Co tam robi komendant OSP?
Odpowiedz
10
@ Jaślanka
dnia 26.02.2011, 16:38 · Zgłoś
Bardzo fajna akcja:)
Odpowiedz
7
@ GM
dnia 25.02.2011, 23:07 · Zgłoś
Szacuneczek MUSI być... :)
Fajne zdjęcia, pozytywna akcja. Brawa dla organizatorów.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657