Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Finał Akcji - "Całe Jasło Czyta Dzieciom"

14

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, odbyło się zakończenie i podsumowanie akcji "Całe Jasło Czyta Dzieciom". Do propagowania czytelnictwa wśród najmłodszych włączyły się przedszkola, szkoły, a także instytucje edukacji, kultury, urzędy i samorządy. W zeszłym roku, dzięki pomocy sponsorów Miejska Biblioteka Publiczna zakupiła książki dla 600 dzieci...

Zdaniem Małgorzaty Piekarskiej, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, należy czytać książki dzieciom od pierwszych miesięcy życia. - Warto czytać długo. Niektórzy mówią o tym, że być może, dzieci będą czytać dorosłym - powiedziała Małgorzata Piekarska.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle włączyła się do kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom" w 2001r. Dla dzieci od kilku lat organizowane są różne spotkania autorskie, zajęcia edukacyjne, konkursy i wycieczki. Dzieci spotkały się m.in. z Beatą Ostrowicką, popularną autorką powieści i bajek dla najmłodszych, z Łukaszem Dębskim i Olgą Tokarczuk. Dzięki takim programom realizowanym przez bibliotekę jak "Literacki Alfabet" oraz różnego rodzaju zajęć np. "Literacki Atlas Świata", dzieci zdobyły wiedzę o wielu państwach, historii, geografii, kulturze i obyczajach, a także zapoznały się z różnymi formami i gatunkami współczesnej literatury polskiej.

Małgorzata Piekarska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej zachęca, aby rodzice często czytali swoim dzieciom po 20 min. dziennie. Zaznaczyła, że można korzystać z wielu ciekawych stron internetowych prowadzonych przez fundację "Cała Polska Czyta Dzieciom". Jednym z nich jest www.takwartozyc.pl, gdzie każdy znajdzie dla siebie cenną wskazówkę jak wychowywać poprzez czytanie i wiele innych. - Fundacja prowadzi pięć różnych stron np. www.takwartozyc.pl, gdzie są konkretne wskazówki jak wychowywać poprzez czytanie, jak postępować żeby zachować w życiu wartości, po jakie książki sięgać. Myślę, że to jest ciekawy kierunek działania - radzi Piekarska.

Andrzej Czernecki, burmistrz miasta Jasła również dla wszystkich dzieci przeczytał bajkę. Uważa, że jest to wyjątkowa akcja, jedna z najbardziej szlachetnych, które odbywają się w Jaśle. - Dajemy dzieciom, tą przepustkę do świata wiedzy i umiejętność czytania. Piękniejszej misji być nie może. Naszym obowiązkiem, osób dorosłych jest zaszczepienie dziecku potrzeby czytania - komentuje Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

Wicekurator Oświaty, Antoni Wydro sądzi, że czytanie książki pozwoli każdemu czytelnikowi dotrzeć do nurtujących go pytań. - Jestem człowiekiem, któremu czytano i który później prywatnie czytał swojemu dziecku. Książki pozwolą każdemu człowiekowi docierać do odpowiedzi na nurtujące go pytanie, poznawać świat, ale bardzo ważne jest, aby dzieciom dać się zaprzyjaźnić z książką. To niesłychanie ważna i potrzebna akcja. Niezmiernie cieszy nas, że ona się tak wspaniale rozwija - podsumował Wydro.
 
Przy każdych organizowanych spotkaniach, zabawach, czy warsztatach, dzieci aktywnie w nich uczestniczą. Konkursy plastyczne cieszą się dużym zainteresowaniem, chociażby konkurs "Pocztówka do Świętego Mikołaja". Dzieci nadesłały 488 prac. Te wszystkie działania prowadzone i organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, miały na celu rozpowszechnienie, popularyzowanie, a także zachęcenie dzieci do czytania książek.

(icz)

Napisany dnia: 25.02.2011, 15:26 , Tagi: MBP
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ GM
dnia 25.02.2011, 23:07
Ocena
komentarza:
7
Szacuneczek MUSI być... :)
Fajne zdjęcia, pozytywna akcja. Brawa dla organizatorów.
@ Jaślanka
dnia 26.02.2011, 16:38
Ocena
komentarza:
10
Bardzo fajna akcja:)
@ bolo
dnia 26.02.2011, 19:27
Ocena
komentarza:
5
Co tam robi komendant OSP?
@ BOLO
dnia 27.02.2011, 10:50
Ocena
komentarza:
-5
A gdzie dziecięta śnięte na fotkach po czytaniu bajek w wykonaniu p. Czerneckiego???
@ słuchacz
dnia 27.02.2011, 11:59
Ocena
komentarza:
1
Politycy na co dzień czytają bajki tylko dla dorosłych.
@ hah
dnia 27.02.2011, 13:06
Ocena
komentarza:
0
1 zdjęcie, Czernecki śpi !
@ maniek
dnia 27.02.2011, 22:36
Ocena
komentarza:
0
A może jest tak zasłuchany i przeżywa. A ponadto Pan Burmistrz Czernecki bo tu występuje w takiej roli . Ale cóż taką wypowiedzią dajesz świadectwo swojego wychowania i kultury.
@ ANNA
dnia 27.02.2011, 18:52
Ocena
komentarza:
4
AŻ SIĘ BOJĘ OTWORZYĆ LODÓWKĘ BY NIE ZOBACZYĆ PANA LATOSZKA KOMENDANTA STRAŻY POŻARNEJ BO W MEDIACH GO PEŁNO POWINIEN SIĘ MNIEJ AFISZOWAĆ JAK BY NIE BYŁO PRACUJE NA PAŃSTWOWEJ POSADZIE PEWNIE CZUJE SIĘ ZAGROŻONY PORAŻKA DLA NIEGO
@ maniek
dnia 27.02.2011, 22:40
Ocena
komentarza:
4
Przecież wszem i wobec jest wiadome, że ten człowiek aby utrzymać się na stołku jest gotów zrobić wszystko. On będzie się podlizywał każdej władzy- taki człowiek jak powiadają on nie zaszkodzi ani nie pomoże nikomu ale lubi się pokazać , podobno lubi uroczystości bankiety etc.
@ Zainteresowany
dnia 27.02.2011, 18:59
Ocena
komentarza:
3
Panie Latoszek pożary doglądać a nie ciągle bankiety i bankiety Pewnie czas już na zmiany w Straży wypadało by przekazać pałeczkę młodym kompetentnym
@ judyt
dnia 27.02.2011, 19:30
Ocena
komentarza:
0
To wszystko pozory! Kilka dzieciaków, więcej dorosłych, i najważniejsze żeby zrobić szum i ukryć miejski marazm. No i koniecznie muszą się wszyscy sfotografować z A Czerneckim.
@ uczennica
dnia 27.02.2011, 20:58
Ocena
komentarza:
0
noo i nawet Pan Lepucki jest :)
Pozdrawiam Pana serdecznie.
Brawo , nareszcie coś mądrego :)
@ ------------
dnia 28.02.2011, 17:16
Ocena
komentarza:
0
stop chamstwu
@ ---------
dnia 28.02.2011, 17:36
Ocena
komentarza:
-3
takich ludzi jak pan dyrektor betlej ze szpitala w jaśle i pani dyrektor domu kultury w jaśle nie zwalnia sie z pracy pomimo że som z pisu bo bardzo dużo dobra robiom dla ludzi
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rodzina, bliscy i przyjaciele pożegnali Kubę Procanina

   

  Ciało zmarłego w minioną środę Kuby Procanina spoczęło dzisiaj w grobie na cmentarzu parafialnym w Jaśle – Sobniowie. Zmarłemu, w ostatniej drodze towarzyszyła rodzina, bliscy, przyjaciele oraz setki mieszkańców Jasła i okolic, którzy kibicowali Kubie zarówno w hali sportowej, jak też w walce z chorobą. Nazwisko Kuby Procanina na zawsze pozostanie symbolem nieustępliwości w dążeniu do upragnionego celu oraz godnego naśladowania hartu ducha.

 • Duże zmiany w programie „Czyste Powietrze”. Bezzwrotne dofinansowanie nawet do 136 tys. zł

  W minioną środę w Jasielskim Domu Kultury odbyła się konferencja na temat nowej edycji programu „Czyste Powietrze”. Paweł Mirowski, wiceszef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz pełnomocnik Prezesa rady Ministrów ds. programu „Czyste Powietrze” przedstawił istotne zmiany, jakie wprowadzono w nowej edycji...

 • Konkurs! Wygraj podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec” w kinie Helios Krosno

   

  Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Z myślą o wszystkich zakochanych we współpracy z Kinem Helios Krosno przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są dwie podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec”. Zapraszamy do udziału w zabawie.

 • Kuba Procanin nie żyje. 26-letni siatkarz zmarł po wieloletniej walce z chorobą

   

  Siatkarskie Jasło pogrążyło się wczoraj w żałobie. W środę wieczorem po wieloletniej walce z chorobą nowotworową, zmarł Jakub Procanin. Utalentowany siatkarz miał 26 lat. Dzięki swojej bezkompromisowości i woli walki na zawsze pozostanie w pamięci wielu mieszkańców Jasła, nie tylko kibiców siatkówki.  

 • Tragedia w Jaśle. Mężczyzna wypadł z piątego piętra bloku mieszkalnego

   

  W Jaśle doszło dzisiaj tragicznego zdarzenia, w którym śmierć poniósł 64-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że śmierć mężczyzny była następstwem upadku z piątego piętra bloku mieszkalnego przy ul. Baczyńskiego. Policja wyjaśnia okoliczności tego tragicznego wypadku.

 • Nowa droga na osiedlu Gądki powstanie w tym roku

  Miasto rozstrzygnęło przetarg i podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle na wykonanie zadania pn. "Budowa drogi na osiedlu Gądki". Inwestycja opiewa na ponad 3,5 mln zł. Nowy odcinek na długości blisko 600 metrów ma być gotowy jesienią br.

   

   

 • Ankieta dotycząca potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych mieszkańców Jasła

   

  Miasto Jasło prowadzi obecnie diagnozę potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych  mieszkańców Jasła. Opinie osób mieszkających i pracujących w Jaśle są dla nas szczególnie ważne, dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety, której celem jest poznanie Państwa oczekiwań względem rynku nieruchomości i usług mieszkaniowych.

 • Pizza Express – zawsze świeżo, zawsze pysznie!

   

  Chodzi za Wami pizza, kebab lub burger? Spróbujcie specjałów, które od niedawna serwuje nowa pizzeria Pizza Express w Jaśle. W jej menu znajdziecie przepyszną pizzę, kebaby, burgery, zapiekanki oraz wyśmienite sałatki. Dowolne pozycje z menu zamawiać można na miejscu oraz z dowozem, także przez aplikację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657