Firmy zwijają manatki
Na drogach powiatowych dobiegają końca prace remontowe, które prowadzone były w gminie Tarnowiec, Brzyska, Jasło oraz Nowy Żmigród. Już niebawem zostanie wznowiony ruch w kierunku Dębowca, gdzie skończone zostały prace przebudowy „diablego mostka”.


Prace na odcinkach Gliniczek-Czeluśnica, Kołaczyce-Brzyska oraz Duląbka-Cieklin zostały zakończone. Do odbioru zgłoszono także osuwisko w Bączalu Górnym. Wkrótce koniec z utrudnieniami dla kierowców na drodze Niegłowice-Dębowiec, które trwały od lipca br. Ku końcowi mają się również prace, które trwają na moście w Kątach.
- Obecnie rozpoczynają się prace w terenie na drodze Stary Żmigród- Łysa Góra. To praktycznie kończyłoby te fragmenty dróg oprócz drogi od środka Dębowca do skrętu na Cieklin. Przypominam, że jest to zadanie 2-letnie, które ma być zakończone do czerwca przyszłego roku – mówi Tadeusz Górczyk, etatowy członek Zarządu Powiatu w Jaśle. - Wciąż trwają jeszcze prace na drodze Niegłowice- Dębowiec. W kilku miejscach zostanie wymieniona podbudowa na przełomach. Będzie jeszcze realizowany chodnik na drodze w Święcanach – dodaje.





Na remont nawierzchni na drodze Niegłowice-Dębowiec od torów kolejowych aż do Dębowca gmina Jasło (100 tys. zł), miasto Jasło (80 tys. zł) oraz Dębowiec (200 tys. zł) przeznaczyły środki w ramach pomocy dla zadania realizowanego przez powiat jasielski.
Przejazd przez „diabli mostek” w kierunku Dębowca w ciągu drogi Jasło-Folusz będzie możliwy po 16 października.
(icz)
