Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Fotowoltaika – czy to się opłaca?

0

Popularność fotowoltaiki stale rośnie. Dzieje się to za sprawą korzyści jaki niesie ze sobą ten rodzaj pozyskiwania energii – oszczędność, ekologia, bezobsługowość – to najczęstsze argumenty jakie przekonują Polaków do zakupu fotowoltaiki. Czy opłaca się zainwestować w panele fotowoltaiczne? Jakie są opinie użytkowników instalacji?

Opinie o fotowoltaice - dlaczego warto? 

Instalacja fotowoltaicznato ekologiczne źródło pozyskiwania energii, sprzyja efektywniejszej ochronie środowiska i stanowi częściowe rozwiązanie problemu smogu i zanieczyszczeń powietrza. Jednak nie wszystkich przekonuje ekologia. Dla większości użytkowników najważniejszą zaletą systemu jest długofalowe generowanie oszczędności.

W większości przypadków opinie o fotowoltaice są bardzo pozytywne. Użytkownicy indywidulani, rolnicy czy przedsiębiorcy wśród zalet wymieniają najczęściej:

 • oszczędność na rachunkach za prąd,
 • niezależność od podwyżek cen energii,
 • szybki zwrot z inwestycji, 
 • żywotność paneli fotowoltaicznych 
 • ekologia, 
 • bezobsługowość instalacji fotowoltaicznej,
 • podniesienie wartości nieruchomości.

Fotowoltaika to przede wszystkim darmowy prąd i związane z tym oszczędności. Dzięki instalacji rachunki za prąd użytkowników spadają jedynie do niewielkich opłat stałych, ponoszonych na rzecz dystrybutora. „Zamiast płacić kilkaset złotych miesięcznie płacimy teraz ok. 12 złotych miesięcznie” – mówi Pani Maria z Kazimierza Dolnego.

Panele fotowoltaiczne to również niezależność od podwyżek cen prądu i pewna inwestycja, która szybko się zwraca. Dodatkowo instalacja podnosi wartość i atrakcyjność nieruchomości. „Wszystko idzie do góry, dzięki fotowoltaice nie musimy się martwić chociaż o to ile wzrosną znów ceny prądu. Do tej pory, kwota znacząco obciążała nasz domowy budżet, teraz możemy sobie pozwolić na więcej” – to opinia Pana Ryszard z Wejcherowa który posiada instalację o mocy 5,4 kWp.

Coraz częściej panele fotowoltaiczne są wybierana ze względów ekologicznych. Ten aspekt, zwłaszcza dziś gdy głośno mówi się o smogu i zmianach klimatu, ma szczególne znaczenie. „Od kiedy na naszym domu są panele, wiemy, że nasza rodzina znacząco ograniczyła swój negatywny ślad na środowisko. W planach mamy jeszcze pompę ciepła i samochód elektryczny” – mówi Pan Adam z Rzeszowa.

Opłacalność fotowoltaiki

Opłacalność fotowoltaiki to główny argument, któremu ten rodzaj pozyskiwania energii zawdzięcza tak dużą popularność. Użytkownicy chwalą system za to, że zabezpiecza domowy budżet na lata. Fotowoltaika działa bowiem efektywnie nawet przez ponad 30 lat. Sam system, mimo wysokich początkowych nakładów, spłaca się już w 7-8 lat, później to czysty zysk.

Im większe rachunki za prąd tym większe oszczędności wygeneruje instalacja. Co więcej zyskujemy niezależność od podwyżek cen prądu, które z roku na rok są coraz wyższe. Instalacja nie wymaga konserwacji, ani czyszczenia, dzięki czemu po zakupie nie ponosimy już żadnych dodatkowych kosztów, a dzięki długiej gwarancji możemy spać spokojnie nie obawiając się dodatkowych kosztów.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 07.04.2021, 09:29
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Znaleźli receptę na szczęśliwe życie małżeńskie. Trzynaście par odznaczono Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

   

  Od pół wieku tworzą szczęśliwe małżeństwa. Trzynaście par z Jasła zostało uhonorowanych przez Prezydenta RP Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Dziewięć z nich odebrało je dzisiaj z rąk burmistrza Ryszarda Pabiana w sali lustrzanej Jasielskiego Domu Kultury. Nie zabrakło poczęstunku i tradycyjnego toastu.

 • „… A kultura tu podobno jest”. Krushfestu w tym roku nie będzie

   

  Fani ciężkiego brzmienia mogą czuć się rozczarowani. Krushfest, który przez ponad dekadę gościł na swojej scenie czołowe zespoły polskiej sceny rockowej, punk rockowej oraz heavy i death metalowej, w tym roku niestety się nie odbędzie...

 • Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów

  Od dzisiaj przez trzy dni uczniowie klas ósmych szkół podstawowych będą rozwiązywać testy z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Z Miasta Jasła do egzaminów przystępuje 515 uczniów.

 • Pani Natalia schudła 24 kg

   

  Poznajcie historię naszej pacjentki, która pod okiem dietetyka Pauliny Sitek w 8 miesięcy zredukowała nadmierne kilogramy i osiągnęła wyznaczony sobie cel. 

 • Kiedy ruszy budowa nowego łącznika na osiedlu Gądki w Jaśle? Projektanci kompletują dokumenty

  Oddany w ubiegłym roku most łączący osiedle Gądki z centrum miasta przyczynił się tego, że na do niedawna spokojnej i cichej ulicy znacząco zwiększył się ruch pojazdów. Miasto przymierza się do budowy nowej alternatywnej drogi. Obecnie są na etapie projektowym.

 • Szukasz pracy za granicą? Legalna praca w Holandii czeka na Ciebie

   

  Rynki pracy państw Unii Europejskiej wciąż głodne są rąk do pracy. Praca czeka na mieszkańców Podkarpacia między innymi w Holandii. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców w tym właśnie kraju poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, od rolnictwa, przez logistykę, na produkcji kończąc. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • Zgłoś swój projekt – rusza nabór propozycji od mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego

   

  Od dzisiaj rusza nabór propozycji projektów do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego (JBO) na 2023 rok. Propozycję projektu może zgłosić każdy jaślanin, który ma 13 lat. Na propozycje naszych mieszkańców czekamy do końca czerwca.

   

 • Spędź dzień dziecka w Kinie Helios w Krośnie

   

  Kino Helios Krosno zaprasza na specjalne pokazy z konkursami z okazji Dnia Dziecka. Bogaty repertuar filmów dla najmłodszych, familijnych oraz przygodowych wpisują się w cykl Helios Dla Dzieci. Na specjalne pokazy kino zaprasza 28-29 maja i 1 czerwca.

 • W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie łapówki. Wyrok jest nieprawomocny

  8 marca br. w Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 500 złotych. Lekarz został skazany na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Wyrok jest nieprawomocny. Do Sądu Okręgowego w Krośnie została złożona apelacja.

   

 • Władze województwa zmieniają zdanie. Pociąg do Medzilaborec nie ominie Jasła

   

  „Wojak Szwejk” jednak nie ominie Jasła. Władze samorządowe województwa podkarpackiego zmieniły zdanie w sprawie organizacji wakacyjnego połączenia kolejowego Rzeszów – Medzilaborce. W lutym bieżącego roku UMWP w Rzeszowie poinformował o tym, że realizowane od kilku lat połączenie zostanie skrócone z pominięciem między innymi Jasła i Krosna. Plan ten spotkał się wówczas ze zdecydowaną krytyką środowisk związanych z kolejnictwem oraz poszczególnych samorządów.

 • Kolosalne ceny za budowę krytego lodowiska w Jaśle. Miasto zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu

  Miasto Jasło może przeznaczyć na budowę krytego lodowiska w Jaśle 5 mln zł. Oferty zaproponowane przez firmy, które stanęły do przetargu znacznie przekraczają możliwości finansowe samorządu. Cena najkorzystniejszej oferty wyniosła prawie 13,5 mln zł! Miasto unieważniło postępowanie i zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu.

 • Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już przyjmuje pacjentów

   

  Wykwalifikowani specjaliści, nowoczesny sprzęt, zabiegi operacyjne– Centrum Medyczne Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już działa i oferuje opiekę medyczną w zakresie ortopedii, urologii, laryngologii dla dzieci i dorosłych, chirurgii, a także badania USG.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657