Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Fotowoltaika – czy to się opłaca?

0

Popularność fotowoltaiki stale rośnie. Dzieje się to za sprawą korzyści jaki niesie ze sobą ten rodzaj pozyskiwania energii – oszczędność, ekologia, bezobsługowość – to najczęstsze argumenty jakie przekonują Polaków do zakupu fotowoltaiki. Czy opłaca się zainwestować w panele fotowoltaiczne? Jakie są opinie użytkowników instalacji?

Opinie o fotowoltaice - dlaczego warto? 

Instalacja fotowoltaicznato ekologiczne źródło pozyskiwania energii, sprzyja efektywniejszej ochronie środowiska i stanowi częściowe rozwiązanie problemu smogu i zanieczyszczeń powietrza. Jednak nie wszystkich przekonuje ekologia. Dla większości użytkowników najważniejszą zaletą systemu jest długofalowe generowanie oszczędności.

W większości przypadków opinie o fotowoltaice są bardzo pozytywne. Użytkownicy indywidulani, rolnicy czy przedsiębiorcy wśród zalet wymieniają najczęściej:

 • oszczędność na rachunkach za prąd,
 • niezależność od podwyżek cen energii,
 • szybki zwrot z inwestycji, 
 • żywotność paneli fotowoltaicznych 
 • ekologia, 
 • bezobsługowość instalacji fotowoltaicznej,
 • podniesienie wartości nieruchomości.

Fotowoltaika to przede wszystkim darmowy prąd i związane z tym oszczędności. Dzięki instalacji rachunki za prąd użytkowników spadają jedynie do niewielkich opłat stałych, ponoszonych na rzecz dystrybutora. „Zamiast płacić kilkaset złotych miesięcznie płacimy teraz ok. 12 złotych miesięcznie” – mówi Pani Maria z Kazimierza Dolnego.

Panele fotowoltaiczne to również niezależność od podwyżek cen prądu i pewna inwestycja, która szybko się zwraca. Dodatkowo instalacja podnosi wartość i atrakcyjność nieruchomości. „Wszystko idzie do góry, dzięki fotowoltaice nie musimy się martwić chociaż o to ile wzrosną znów ceny prądu. Do tej pory, kwota znacząco obciążała nasz domowy budżet, teraz możemy sobie pozwolić na więcej” – to opinia Pana Ryszard z Wejcherowa który posiada instalację o mocy 5,4 kWp.

Coraz częściej panele fotowoltaiczne są wybierana ze względów ekologicznych. Ten aspekt, zwłaszcza dziś gdy głośno mówi się o smogu i zmianach klimatu, ma szczególne znaczenie. „Od kiedy na naszym domu są panele, wiemy, że nasza rodzina znacząco ograniczyła swój negatywny ślad na środowisko. W planach mamy jeszcze pompę ciepła i samochód elektryczny” – mówi Pan Adam z Rzeszowa.

Opłacalność fotowoltaiki

Opłacalność fotowoltaiki to główny argument, któremu ten rodzaj pozyskiwania energii zawdzięcza tak dużą popularność. Użytkownicy chwalą system za to, że zabezpiecza domowy budżet na lata. Fotowoltaika działa bowiem efektywnie nawet przez ponad 30 lat. Sam system, mimo wysokich początkowych nakładów, spłaca się już w 7-8 lat, później to czysty zysk.

Im większe rachunki za prąd tym większe oszczędności wygeneruje instalacja. Co więcej zyskujemy niezależność od podwyżek cen prądu, które z roku na rok są coraz wyższe. Instalacja nie wymaga konserwacji, ani czyszczenia, dzięki czemu po zakupie nie ponosimy już żadnych dodatkowych kosztów, a dzięki długiej gwarancji możemy spać spokojnie nie obawiając się dodatkowych kosztów.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 07.04.2021, 09:29
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Licytując koszulkę reprezentacyjną Piątkowskiego pomagasz Kubie Barze w rehabilitacji

   

  W październiku ubiegłego roku Kuba Bara przeszedł operację usunięcia guza mózgu. Marzy o tym, aby móc wrócić do gry w piłkę. Chłopiec poddawany jest stałym zabiegom rehabilitacyjnym, co wiąże się z koniecznością ponoszenia znacznych kosztów finansowych. Po raz kolejny z pomocą Kubie przyszedł klub UKS 6 Jasło, który zorganizował licytację koszulki reprezentacyjnej przekazanej przez Kamila Piątkowskiego specjalnie na ten cel.

 • Rodzina, przyjaciele i politycy modlili się w intencji tragicznie zmarłego senatora Stanisława Zająca

  10 kwietnia – ta data od jedenastu lat przypomina Polakom o katastrofie lotniczej, do której doszło w Smoleńsku. Zginęło w niej 96 osób, w tym najważniejsze osoby w państwie. W sobotę 2010 r. tupolewem polecieli na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Katastrofy nie przeżyła żadna z osób, w tym senator Stanisław Zając z Jasła. Dzisiaj przy grobie polityka modliła się rodzina, przyjaciele, politycy i samorządowcy.

 • Obudź w sobie pasję do wspinaczki z How High!

   

  Wspinaczka ściankowa z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. To doskonała forma aktywnego spędzania wolnego czasu oraz sposób na poprawę kondycji fizycznej. Wspinać może się niemal każdy bez względy na wiek i stopień zaawansowania, także Jaśle. Taką możliwość daje ścianka wspinaczkowa w jasielskim „Ekonomiku”. Tutaj pod okiem doświadczonych instruktorów How High można z łatwością sprawdzić swoje możliwości. 

 • W Jaśle powstanie punkt szczepień masowych

   

  W związku ze spodziewanym zwiększeniem dostaw szczepionek przeciw COVID-19, Urząd Miasta w Jaśle przygotowuje Punkt Szczepień Masowych (PSM). Punkt ten będzie organizowany przez samorząd przy zaangażowaniu podmiotu prowadzącego działalność leczniczą oraz w uzgodnieniu z wojewodą.

 • Radni podzieleni w sprawie wynajmu „łąk hubalowych” przez Jasielskie Stowarzyszenie Jeździeckie

   

  Jasielskie Stowarzyszenie Jeździeckie dzierżawić będzie teren tak zwanych „łąk hu balowych” przez kolejnych 15 lat. Decyzję w tej sprawie podczas marcowej sesji podjęła Rada Miejska Jasła. Część radnych ma jednak wątpliwości, czy wstępna kwota dzierżawy, którą ustalono na poziomie 400 zł za każdy kolejny miesiąc jest w tym konkretnym przypadku adekwatna.

 • Rząd przyspiesza program szczepień. W każdym powiecie pojawią się duże Punkty Szczepień Powszechnych

  - Dziś przekroczyliśmy liczbę 7 mln wykonanych szczepień – informował premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w nowym punkcie szczepień w Skierniewicach. Do końca II kwartału planowane jest wykonanie 20 mln szczepień.

 • Powiat oceni oferty na budowę mostu na Jasiołce

   

  Dla władz samorządowych powiatu jasielskiego budowa mostu, który ma połączyć osiedle Sobniów z osiedlem Hankówka jest jednym z kluczowych zadań inwestycyjnych przewidzianych do realizacji w najbliższych miesiącach.  Powiat liczy na to, że otrzyma na ten cel dofinansowanie w ramach środków z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. W budżecie powiatu zabezpieczono niemal 7 mln zł. Oferty, jakie złożyli wykonawcy opiewają na kwoty od blisko 10 do nawet 16 mln zł.

 • W Światowy Dzień Zdrowia pożegnaj się z „dymkiem”!

   

  Dziś Światowy Dzień Zdrowia. Święto zainicjowane przez Światową Organizację Zdrowia. Właśnie teraz powinniśmy częściej rozmawiać o zdrowiu, które w dobie pandemii koronawirusa nabrało nowego znaczenia! Niestety – polscy palacze są najwidoczniej odmiennego zdania, bo w trakcie pandemii nadal palą i trują się na potęgę!

 • Pani Monika schudła 11 kg

   

  Niezmiernie się cieszymy, że możemy pochwalić się kolejnym sukcesem naszego Pacjenta. Pani Monika po wielu nieudanych próbach odchudzania postanowiła oddać się w ręce specjalistów. Oprócz redukcji masy ciała i poprawy stanu zdrowia, zyskała wymarzoną sylwetkę oraz pewność siebie. Chcesz dowiedzieć się jak to osiągnęła? Przeczytaj wywiad z bohaterką  naszej metamorfozy.

 • W przyszłym roku zakończą się prace budowlane przy Domu Ludowym w Załężu

  Przez ostatnich kilka lat przy Domu Ludowym w Załężu nie prowadzono żadnych prac budowlanych. Obecnie budynek znajduje się w stanie surowym zamkniętym. W tym roku rozpoczną się dalsze prace wykończeniowe. Inwestycja ma zostać zrealizowana w przyszłym roku.

 • Znamy nowy termin przedterminowych wyborów wójta gminy Tarnowiec

   

  1 kwietnia bieżącego roku zostało opublikowane rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie przedterminowych wyborów wójta gminy Tarnowiec. Nowy termin głosowania wyznaczono na 9 maja 2021 r.

 • Wobec jaślanina podejrzanego o uwodzenie osób małoletnich zastosowano dozór policyjny

  W minioną niedzielę łowcy pedofilii z Elusive Child Protection Unit Poland dokonali obywatelskiego zatrzymania 64-letniego Zbigniewa z Jasła, który przez kilka miesięcy kontaktował się za pomocą Internetu z małoletnimi poniżej 15 roku życia. Mężczyzna został zatrzymany do czasu przesłuchania i usłyszał już zarzut. W sprawie prowadzone jest dochodzenie. Wobec 64-latka zastosowano dozór policyjny.

 • Pojedziemy wakacyjnym pociągiem z Jasła do Krynicy

   

  W lipcu rozpocznie kursowanie wakacyjny pociąg relacji Jasło – Krynica – Jasło. Przewoźnikiem, który obsługiwał będzie połączenie są Koleje Małopolskie sp. z o.o. Do popularnej miejscowości uzdrowiskowej pociąg kursował będzie w każdą sobotę i niedzielę.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105