Frekwencja niższa od tej z pierwszej tury
Prawdopodobnie jeszcze dziś poznamy nieoficjalne wyniki wyborów na burmistrza Jasła. Według ostatnich danych Państwowej Komisji Wyborczej z godziny 19.00, frekwencja w Jaśle wyniosła 35,59%, co oznacza, że burmistrza wybierało 10 952 spośród 30 772 uprawnionych do głosowania. Najwięcej mieszkańców, czyli 2 254 na 4 977 uprawnionych poszło do urn w Brzyskach. Tam frekwencja wyborcza wyniosła aż 45,29%. Podobnie sytuacja wyglądała w Nowym Żmigrodzie, gdzie w wyborze wójta udział wzięło 3 279 na 7 566 uprawnionych, co dało wynik 43,34%.
W skali województwa frekwencja w powiecie jasielskim wyniosła 38,06%. Dla porównania najwięcej osób na Podkarpaciu zagłosowało w powiecie leskim. Tam do urn poszło 60,67%, natomiast najsłabszy wynik zanotowano w powiecie mieleckim, gdzie udział w głosowaniu wzięło zaledwie 27,26%.
(kp)
