Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Frekwencja niższa od tej z pierwszej tury

19

Prawdopodobnie jeszcze dziś poznamy nieoficjalne wyniki wyborów na burmistrza Jasła. Według ostatnich danych Państwowej Komisji Wyborczej z godziny 19.00, frekwencja w Jaśle wyniosła 35,59%, co oznacza, że burmistrza wybierało 10 952 spośród 30 772 uprawnionych do głosowania. Najwięcej mieszkańców, czyli 2 254 na 4 977 uprawnionych poszło do urn w Brzyskach. Tam frekwencja wyborcza wyniosła aż 45,29%. Podobnie sytuacja wyglądała w Nowym Żmigrodzie, gdzie w wyborze wójta udział wzięło 3 279 na 7 566 uprawnionych, co dało wynik 43,34%.

 W skali województwa frekwencja w powiecie jasielskim wyniosła 38,06%. Dla porównania najwięcej osób na Podkarpaciu zagłosowało w powiecie leskim. Tam do urn poszło 60,67%, natomiast najsłabszy wynik zanotowano w powiecie mieleckim, gdzie udział w głosowaniu wzięło zaledwie 27,26%.

 

(kp)

Reklama

Komentarze: 19

Dodaj komentarz Widok:
0
@ vb
dnia 06.12.2010, 20:11 · Zgłoś
Agat25 jeżeli twój idol POWTÓRZY swoje błędy sprzed 8 lat ( SODÓWA AŻ DO BÓLU,[...] WSPÓŁPRACOWNIKÓW ,LEKCEWAŻENIE INTERESANTÓW ) to nigdzie już nawet vicewójtem nie zostanie !!!Czekam z niecierpliwością na pierwsze decyzje burmistrza .Głos oddaliśmy na p.Czerneckiego bo pomimo wszystko jest człowiekiem kulturalnym tylko musi pamiętać że ludzie postrzegają burmistrza przez osoby które w Jego imieniu sprawują władzę ( vide Górczyk)
Odpowiedz
0
@ no i dobre
dnia 06.12.2010, 19:28 · Zgłoś
jak nie ma godnego kandydata to tak sie dzieja jedno gorsze od drugiego a zreszta komu sie chce z domu w zime wychodzic na wybory jak nie ma zadnego kandydata
Odpowiedz
0
@ Czernecki gora!!!!
dnia 06.12.2010, 17:30 · Zgłoś
Gratulacje madrego wyboru:):):)
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 06.12.2010, 11:01 · Zgłoś
Agat - czego się tak drzesz? :D Leczysz kompleks wzrostu czy inne braki rozmiarowe? :D
Odpowiedz
0
@ agat25
dnia 06.12.2010, 10:52 · Zgłoś
pis-man [...] - gdzie jesteś biedaku, gdzie jesteście wszyscy fanatycy kurowskiej i [...] ??? :)))
Odpowiedz
0
@ Młody Przedsiębiorca
dnia 06.12.2010, 09:55 · Zgłoś
a więc Panie Andrzeju do roboty odrazu abysmy wszyscy sie cieszyli z rozwoju miasta najwazniejsze inwestorzy nowe miejsca pracy i naciskanie na powrót młodziezy do Jasła bez niej miasto umrze... odrazu mocne podniesienie zarobków ... to wszystko jest do zrobienia o czym Pan na pewno dobrze wie.. Pozdrawiam trzymam kciuki i zycze ogromu sukcesów....
Odpowiedz
0
@ do qwerty
dnia 06.12.2010, 08:38 · Zgłoś
do qwerty: kolega nawet nie wiem jak jego burmistrz sie nazywa. Brechta.
Odpowiedz
0
@ Obserwator
dnia 06.12.2010, 07:37 · Zgłoś
Bardzo się cieszę, że mieszkańcy Jasła wybrali logicznie a nie głupio. To świadczy, że miasto ma szanse rozwoju. Jeżeli postawimy na fachowość to coś zdziałamy. Najważniejsze, że blichtr i błupota zostały odrzucone. Gratuluje Wam Jaślanie macie dobrego Burmistrza.
Panu Burmistrzowi też gratuluję i cieszę się że ma świadomość że mieszkańcy oczekują konkretnego i dynamicznego działania - powodzenia Panie Czernecki.
Odpowiedz
0
@ vv
dnia 06.12.2010, 07:10 · Zgłoś
Jednak Jasło nie jest Pisowskie i nie będzie
Odpowiedz
0
@ jo
dnia 06.12.2010, 01:03 · Zgłoś
Mam nadzieję że nie będzie gorzej niż było.Potrzeba nowych miejsc pracy i mądrych rozwiązań, tylko oby nie skończyło się na obietnicach.A STARY NOWY BURMISTRZ NIE WYRZUCAŁ KASY W BŁOTO BO NASZE MIASTO NA TO NIE STAĆ.
Odpowiedz
0
@ AGAT25
dnia 06.12.2010, 00:36 · Zgłoś
kurowska !!! [...]aj z mojego miasta w pis-du raz na zawsze !!! brawo czernecki , brawo wyborcy którzy przegonili na wiochę tą [...] babuszkę :) ... zwycięstwo xd ...
Odpowiedz
0
@ ayxz
dnia 06.12.2010, 00:30 · Zgłoś
Po prostu gratuluje! Mojemu Miastu. Panie Czernecki, teraz czekamy na mądre i rozsądne decyzje, nie oczekuje, ze od razu przegonimy tych zza miedzy wschodniej, ale przynajmniej postarajmy się...
Odpowiedz
0
@ to nie ma znaczenia
dnia 06.12.2010, 00:29 · Zgłoś
Poczytajcie sobie książkę "Ośrodki wzrostu i obszary stagnacji w województwie podkarpackim" a zobaczycie, że nie ważne kto jest i będzie burmistrzem bo i tak Jasło jest miastem peryferyjnym dla regionu a jego znaczenie będzie coraz mniejsze (po prostu zaścianek podkarpacia).
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 05.12.2010, 23:58 · Zgłoś
Krzywda ludzka się odwraca!
Mario do domu!
Dosyć krzywdzenia pracowników nie należących do PISU!
[...] burmistrzowej też do domu.
JASŁO ZEGNA!
Odpowiedz
0
@ ixi
dnia 05.12.2010, 23:50 · Zgłoś
kurowsska pkauj sie i wyjazd do dabrowki
Odpowiedz
0
@ llllllll
dnia 05.12.2010, 23:46 · Zgłoś
i popłyneła do bałtyku...
Odpowiedz
0
@ qwerty
dnia 05.12.2010, 22:56 · Zgłoś
taaaa studenci znowu nie mogli glosowac....... -.- ale studenci tkorzy swiadomie chcieli glosowac a nie ze mamusia z PISu im powiedziala na kogo maja glosowac........ ;/ ale i tak jest dobrze CZARNECKI! :]
Odpowiedz
0
@ oset
dnia 05.12.2010, 22:29 · Zgłoś
Zawsze jest tak, kiedy jest wybór między bylejakością, a nijakością !
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 05.12.2010, 22:19 · Zgłoś
gratulacje dla nowego burmistrza Andrzeja Czerneckiego niech pan dobrze pracuje dla naszego moasta przez najbliższe cztery lata niech pan nie zmarnuje czsu jaślanie panu zaufali a to wielkie zobowiązanie
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.