Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Generalna renowacja hali MOSiR

79

Hala sportowa jasielskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wreszcie doczeka się gruntownego remontu i termomodernizacji. Rozpoczęte już prace planowo mają zakończyć się w czerwcu 2014 roku. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 2 mln 200 tysięcy złotych, połowa tej kwoty pokryta zostanie z funduszów unijnych.  <FOTORELACJA>

Postawiony w siódmej dekadzie ubiegłego stulecia obiekt, na co dzień użytkowany m.in. przez siatkarki i siatkarzy trzecioligowych drużyn seniorskich klubu MKS MOSiR Jasło i liczne młodzieżowe sekcje sportowe od dawna pozostawiał wiele do życzenia. Wreszcie znalazły się fundusze na przeprowadzenie kapitalnego remontu hali. - Prace rozpoczęły się 13 listopada, ich zakres obejmie termomodernizację hali sportowej i gruntowny remont wnętrza budynków. Jeśli chodzi o termomodernizację, to złożą się na nią ocieplenie dachu, ścian, instalacja nowego centralnego ogrzewania i montaż systemu wentylacji. Z kolei renowacja wnętrza obiektu obejmie generalne remonty sanitariatów, szatni, natrysków, przejść wraz z posadzkami, malowanie ścian oraz wymianę siedzisk na widowni – zamontowane zostaną nowe plastikowe krzesełka. Zlikwidowana zostanie również podsufitka na hali dużej, dzięki czemu uzyskamy na wysokości ok. 2.5 do 3 metrów, a to – mając na uwadze specyfikę rozgrywek siatkarskich – wydaje się być istotnym udogodnieniem. Zainstalowane zostaną też nowe oświetlenie i podjazdy dla osób niepełnosprawnych – powiedział nam Tadeusz Baniak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. Podkreśla on, iż z finansowego punktu widzenia inwestycja jest bardzo opłacalna i nie obciąży poważnie budżetu miasta, gdyż dzięki uzyskanym środkom z funduszy unijnych koszt renowacji hali pokryje ono tylko w połowie – dokładnie wyłoży 1 mln 100 tysięcy złotych.   

Rozpoczęte już prace zmierzają do przywrócenia pełnej funkcjonalności obiektu i uczynienia go bliskim standardom nowoczesnych hal sportowych. Dyrektor placówki podkreśla, iż nie zostanie on jednak przebudowany, jedynie gruntownie odnowiony: - Wymiary sali się nie zmienią. Według mojej opinii, Jasłu na dzisiejsze czasy nie jest potrzebny obiekt wielkogabarytowy. Jeśli chodzi o przeprowadzanie zajęć i organizację rozgrywek siatkarzy czy koszykarzy nasza hala jest wystarczająca, do piłki ręcznej mamy salę przy Gimnazjum nr 1, spełnia ona wymogi dla tej dyscypliny. Liczba miejsc na widowni w kontekście ligowych rozgrywek naszych drużyn siatkarskich również wydaje się być w hali MOSiR odpowiednia. Na czas remontu obiektu treningi i mecze wszystkich sekcji sportowych, które dotychczas z niego korzystały odbywać się będą w salach gimnastycznych kilku jasielskich szkół.

Wykonawcą inwestycji jest firma Budownictwo Styl-bau Bogdan Klatka, wyłoniona w ramach przetargu na przeprowadzenie prac budowlanych. Zakończenie renowacji hali MOSiR planowane jest na 10 czerwca przyszłego roku.

Jakub Hap

Reklama

Komentarze: 79

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Jaslak
dnia 14.01.2017, 08:29 · Zgłoś
https://www.youtube.com/?gl=PL&hl=pl
Prawie 3000 ludzi na tym meczu w Krośnie, w tbl obecny sezon średnio 1700 widzów na meczu. Miasto troszkę większe od Jasła. Odjechalo nam Krosno na lata świetlne. O rozbudowie hali to mogą zacząć myśleć pomału Krosno anie, a w Jaśle tylko nowa hala!
Odpowiedz
0
@ Kibic
dnia 14.01.2017, 08:37 · Zgłoś
Pozazdrościć, byłem na tym meczu coś pięknego, wspaniała atmosfera i awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. A gdzie jest Jasło? Żal na to patrzeć. 20 km od Jasła jest kosz w Krośnie, 60 hokej Sanok i siatkówka Rzeszów. Co najgorsze nie widać perspektyw :(
Odpowiedz
-3
@ j23
dnia 08.12.2013, 05:51 · Zgłoś
Według mojej opinii, Jasłu na dzisiejsze czasy nie jest potrzebny obiekt wielogabartytowy. W Krośnie, Sanoku, oatatnio w Nowosielcach wybudowano piękne nowe hale. Tam istniała taka potrzeba, w Jaśle nie. Tam są organizowane międzynarodowe mecze, gdzie zasiada komplet publiczności (z Jasła też sporo osób), w Jaśle nie ma takiej potrzeby. Lepiej nic nie robić tylko być Dyrektorem i wiedzieć co jest potrzebne Jasłu. Super gratulacje dla mądrych ludzi z Jasła.
Odpowiedz
0
@ j
dnia 08.12.2013, 01:23 · Zgłoś
[QUOTE=pianeta.pl;109246466]Przecież był projekt nowej, fajnej hali sportowej gdy Czernecki kończył poprzednią kadencję. Jak myślisz, czemu nie został zrealizowany?[/QUOTE]

Oświeć moją [...] [...], daruj sobie półsłówka i niedomówienia, nie rozmawiasz z [...]. W temacie sportu jestem zasadniczo w temacie, jakoś nie przypominam sobie projektu "fajnej" hali sportowej rekomendowanej przez burmistrza, który generalnie jest hamulcem, a nie promotorem.
[...] nie gospodarz miasta...
Trefne, niesprzedawalne [...] od pana M., leci jako produkt jasielski w opakowaniu MIASTA JASŁA.
Nie ma kasy na sport i młodzież, jest pieniądz na [...] i ogródek "gospodarza".

Jeszcze trochę i nie zdzerżę tych przekrętów. Napiszę jak UM dysponuje publicznymi pieniędzmi. Złodzieje.
Odpowiedz
1
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 07.12.2013, 23:39 · Zgłoś
Wszystko pięknie - tylko co z tego ma zwykły Kowalski będący bezpośrednim wykonawcą tych "oszałamiających projektów elyt" - czy tylko sam fakt pracy nie pozwalającej na utrzymanie i poczucie wykorzystywania...jak niewolnika...
Odpowiedz
-3
@ do czyt.
dnia 07.12.2013, 20:44 · Zgłoś
Ostatnio zrobione światła to paranoja ! Gdy je zobaczyłem to oniemiałem i pomyślałem : ktoś komuś chciał dać zarobić i dlatego je tu zrobił !
Odpowiedz
-2
@ JDK
dnia 07.12.2013, 20:04 · Zgłoś
Czy w Jasielskim Domu Kultury jest sekcja gier planmszowych (szachy,warcaby,brydż)?
Odpowiedz
6
@ zgliszcza
dnia 07.12.2013, 19:59 · Zgłoś
Tym, którym wydaje sie, że mają pojęcie o remontach, finansach publicznych i [...] się jak wsciekłe jamniki potrzebna renowacja szczątków tego, co mają między uszmi. Tyle w sprawach bieżących remontów. Aha?! Pora roku nie ma znaczenia. Renowacja potrzebna już, chociaż wydaje się, że i tak jest juz za późno.
Odpowiedz
7
@ Prosto w oczy
dnia 07.12.2013, 19:47 · Zgłoś
Na tym forum siedzi od świtu do nocy jakaś niepracująca banda frustratów, leniuchów, filozofów spod [...]. A jakie to to przemądrzałe i znające się na każdym temacie . Zamiast oblewać pomyjami wszystko i wszystkich, jęczeć i narzekać, weźcie się do roboty i zaróbcie na siebie, zamiast żerować na zasiłkach i kombinowanych rentach. Przecież tacy z was specjaliści i fachowcy, założyć działalność i prosperować to dla was przecież pikuś!
Odpowiedz
-8
@ Jaślanin
dnia 07.12.2013, 19:22 · Zgłoś
basen naprawiają w lecie a hale w zimie , gdzie tu jest sens ???
Odpowiedz
12
@ ...
dnia 07.12.2013, 17:47 · Zgłoś
[...] nigdy nie dogodzi. Remontują to źle nie remontują to też nie dobrze. Zawsze na forum część ludzi musi spinać [...]. Macie autostrady, drogi państwowe są przyzwoitej jakości, macie sklepy możecie iść kiedy chcecie i coś kupić, macie samochody, jedzenie nikt z głodu nie umiera. Budują wam deptaki, otwierają bary.

Ale [...] nie dogodzi. Zawsze komuś coś nie pasuje. Jak tacy mądrzy jesteście to dlaczego sami nie wystartujecie w wyborach nie pokażecie jak się to powinno zrobić? Jest demokracja, nikt wam nie zabrania.

Macie dotacje z Unii na otwarcie własnych firm, darmowe szkolenia. Nauczyliście się tak jak za komuny, że państwo wszystko da. Ruszczcie [...] z domów i otwierajcie jakieś biznesy skoro dają na to pieniądze. Kto wam zabrania?

Narzekacie, że płacą 1200zł? Ale jak dwie osoby pracują to już jest 2400zł. I co, nie da rady za tyle wyżyć?
Wy za najniższą krajową chcielibyście jeść najdroższą szynkę, jeździć Mercedesem za 50tys i pracować po 8h dziennie. Kiedy wy w końcu zrozumiecie, że w życiu nie ma nic za darmo?
Odpowiedz
-11
@ Remiza
dnia 07.12.2013, 18:10 · Zgłoś
A ty to kto Ruski czy Amerykanin ?
Wyjaśnij kto zrobił kosztorys na tą renowacje budy za 2,2 mln zł ?
Za takie pieniądze można postawić nowy obiekt , większy i bardziej funkcjonalny .
Odpowiedz
13
@ Do "Remiza"
dnia 07.12.2013, 19:12 · Zgłoś
Skoro można to zrobić taniej i zarobić, to dlaczego nie złożyłeś oferty w przetargu? Miasto zaoszczędziłoby trochę kasy, Ty byś zarobił i wszyscy byliby szczęśliwi.
Odpowiedz
-7
@ Remiza
dnia 07.12.2013, 16:27 · Zgłoś
uważasz że koszt tej roboty i materiałów to 2,2 mln zł ???
jesli tak to jest to mocno przesadzony koszt , ciekawe kto spija smietankę ???

ty wiesz kto ...
Odpowiedz
7
@ budowlaniec
dnia 08.12.2013, 21:56 · Zgłoś
Skoro można to zrobić taniej i zgodnie z projektem to trzeba było startować w przetargu i teraz Ty byś spijał tą śmietankę.Kto Ci tego bronił ? Chyba za dużo filmu ranczo się naoglądałeś.
Odpowiedz
7
@ strazak do Remizy
dnia 07.12.2013, 14:32 · Zgłoś
Te 2,2 mln to taki mały datek pracowników MOSiR. Zrbili zrzutkę zgłaszając wczesniej US, CBA, CBŚ, Prokuratorowi, Śłużbie celnej, proboszczom, Straży miejskiej i Straży pożarnej Komu jeszcze to już ścisła tajemnica zawodowo-handlowa. Ale z ciebie [...]?!
Odpowiedz
4
@ luluś
dnia 08.12.2013, 08:20 · Zgłoś
Niestety pracowników MOSiR nie stać na jakikolwiek datek...Bo poziom zarobków powala...
Odpowiedz
0
@ Remiza
dnia 07.12.2013, 14:02 · Zgłoś
Ciekawi mnie skąd te 2,2 mln zł wyszło ?
Jakie firmy jeszcze składały oferty i za ile ?
:)))
US i CBA powinny sprawdzić na koszty wykonawcy i wszystko mogło by inaczej wyglądać !:)
Odpowiedz
-6
@ chciałbym widzieć ten kosztorys
dnia 07.12.2013, 17:29 · Zgłoś
A 1,5 mln pójdzie do prywatnej kieszonki za załatwienie przetargu
zawyży się faktury i spoko
a zwykły robol dostanie 2 koła jak będzie [...] po 12 lub 14 godzin
Odpowiedz
8
@ budowlaniec
dnia 08.12.2013, 21:52 · Zgłoś
oj widać jak nie masz pojęcia o niczym. Jakbyś wykazal sie minimalną inteligencją to wiedziałbyś, gdzie zajrzeć, żeby uzyaskać takie dane. To nie są żadne tajne dane. Jak Cię ciekawi skąd te 2,2 mln to poczytaj kosztorys, jeżeli wiesz co to jest.
Odpowiedz
13
@ obserwator
dnia 07.12.2013, 13:56 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]

Odpowiedz
1
@ do Sven
dnia 07.12.2013, 13:38 · Zgłoś
Nie masz racji. Hala w Jedliczu ma bardzo wysoko posadowiony dach co pozwala na grę w siatkówke na wysokim poziomie. Poza tym maja super wyposażona siłownię, ekstra gabinet masażu, scianke wspinaczkową, a na zewnątrz boisko do piłki siatkowej i zewnętrzna salę fitnes
Odpowiedz
3
@ Swen
dnia 07.12.2013, 13:24 · Zgłoś
Co do Jedlicza to kilkanaście razy tam grałem ale dziwne uczucie. sala nisko obsadzona wrażenie jak by się grało w betonowym silosie. Ale poza tym obiekt nawet, ale niema się czym zachwycać, co innego Krosno bursaki tam hala naprawdę już spełnia wymogi bynajmniej na nasze warunki.
Odpowiedz
3
@ bartek
dnia 07.12.2013, 13:05 · Zgłoś
9
@ genek
dnia 07.12.2013, 12:24 · Zgłoś
[...] krytykantów osiągnął szczyt. No, ale cóż?! Głupota jest ich matką. A Maryśka lotnisko miała też budować i gdzie jest?
Odpowiedz
16
@ franek
dnia 07.12.2013, 13:04 · Zgłoś
Chciała budować bo planowała lot na księżyc
Odpowiedz
-7
@ do genka
dnia 07.12.2013, 20:39 · Zgłoś
Pani Burmistrz Maria Kurowska miała wybudować lądowisko, ale jak się okazało, że ta inwestycja była by przeszkodą w rozbudowie zakładów Nowego Stylu to szybko zrezygnowała. Bo dla niej liczyły się miejsca pracy i dla nich tworzyła warunki.
Odpowiedz
16
@ dragoness
dnia 07.12.2013, 11:24 · Zgłoś
A najzabawniejsze jest to, że jak budowano salę gimnastyczną przy gimnazjum nr 1, to w założeniu miała służyć jako obiekt zastępczy w trakcie remontu/przebudowy MOSiRu. Niestety p. Mikrut jakoś o tym fakcie zapomniał (cytat: Bo mi podłogę porysują) i treningi oraz mecze odbywają się przeważnie w szkołach zarządzanych przez powiat, np. dzisiejszy mecz siatkówki w IILO. Tam nikt się nie martwi, że mu się porysuje podłoga. No ale p. Mikrut zawsze był specyficzny.
Odpowiedz
13
@ science fiction
dnia 07.12.2013, 11:06 · Zgłoś
Po jasna [...] docieplać halę, szkoły, porzedszkola! Kościoły trza ocieplić, bo zimno tam , jak w [...].
Odpowiedz
2
@ PAWEŁ
dnia 07.12.2013, 11:05 · Zgłoś
Zamiast przódy wały wzmocnić przed powodzią walą pieniądze w renowację starej budy,by kiedyś znowu ją restaurować ,jak glorietki i inne matki!
Odpowiedz
10
@ science ficton
dnia 07.12.2013, 09:49 · Zgłoś
Ale poeci portalowi sami sobie plusują. Buahahaha...
Odpowiedz
7
@ czesiu
dnia 07.12.2013, 09:45 · Zgłoś
Wy [...] , fachowcy z kazdej dziedziny zycia, doradcy ucisnionych, skoro macie tyle pomyslow to dlaczego nie zrealizujecie ich, stac was tylko na obelgi na forum? Tacy z was kozacy, ze nie macie odwagi skrzyknac sie i pojsc razem do burmistrza i wypowiedziec sie, przeciez on taki czlowiek jak i wy, zreszta sami zescie go wybrali to teraz do kogo pretesje no chyba tez do niego jezeli was rozczarowal! Ale jestescie [...] i nikt z was nie odwarzy sie to zrobic hahahahaha Dlaczego nikogo z was fachowcow nie bylo na spotkaniach osiedlowych? Trzeba bylo przyjsc i wypowiedziec sie, zapytac dlaczego jest tak a nie inaczej. Cwani jestescie w gebie przed ekranem kompa, hahahahahaha zenujace to co robicie! Wlasnie taki [...] jest polak, do wszystkiego i do niczego!!!
Odpowiedz
-4
@ jafiutek
dnia 09.12.2013, 00:28 · Zgłoś
Czesiek uspokój się
Odpowiedz
9
@ Robson
dnia 07.12.2013, 09:21 · Zgłoś
Klatka.HaHaHa.Powstawia okna i drzwi wybrakowane.Wyrobi sie w 200 tyś ! :D
Odpowiedz
-11
@ kapral
dnia 07.12.2013, 09:07 · Zgłoś
O ile pamiętam to był już zrobiony nowy projekt hali a przetarg na niego wygrała bodajże jakaś firma z Dębicy.Kasę wzięli i cisza.
Odpowiedz
2
@ do kaprala
dnia 07.12.2013, 20:33 · Zgłoś
Dodam, że projekt kosztował 1 mln.zł. a zlecił go obecny burmistrz.
Obiecywał w kampanii, że wybuduje MOSiR i co ? I nic...kupa śmiechu !
Odpowiedz
9
@ ZYCZLIWA
dnia 07.12.2013, 09:07 · Zgłoś
No to ryszyła machina pisowskich "poetów portalowych". Tylko [...] nie zrobił by remontu hali za 1.000.000 zł. Drugi milion to środki zewnętrzne. Wszystko przez Kurowską, bo głośno opowiadała, że zaczyna realizację porojektu ( za milion zł) hali sportowej, lodowiska, kortów itd. od budowy hali widowiskowo sportowej na 800 miejsc do hokeja, a wybudowała tylko ślizgawkę i sikawkę. Nie wspomnę o grocie, na którą poszło krocie... . Remonty uzależnione są od momentu przyznania srodków unijnych , a nie od widzi mi się burmiastrza. Nie zabierajcie już głosu bojówkarze, bo za parę miesięcy kopary wam opadną. To samo odbywało się, gdy budowano basen, rynek. Teraz nawet [...] zamilkły. Niemiłego weekendu wam życzy ŻYCZLIWA!!!
Odpowiedz
-8
@ Tow.
dnia 07.12.2013, 09:47 · Zgłoś
Czyżby Tow. B zmienił płeć i objawił się jako Życzliwa?
Odpowiedz
3
@ felek
dnia 07.12.2013, 08:11 · Zgłoś
2
@ felek
dnia 07.12.2013, 08:07 · Zgłoś
2
@ racing
dnia 07.12.2013, 09:35 · Zgłoś
mniejszych zdjęc nie było ? ;)
Odpowiedz
2
@ lelo
dnia 07.12.2013, 06:55 · Zgłoś
Przegladając komentarze nie znalazłem jednego pozytywnego. Jednak termomodernizacja jak i inne zamierzenia nie po naszej myśli, są po koleji uruchamiane i realizowane.
Radni wybrani w demokratycznych wyborach zapominają całkowicie o wyborcach, nie pytają ich o zdanie i klepią co im Zarząd podsunie byleby brać dietkę i mieć święty spokój.
To jest polska demokracja.
Natomiast termomodernizacja hali w okresie zimowym i modernizacja basenu w lecie to jest super instrukcja pt.:"Jak nie zarabiać pieniędzy".
Proponuję aby przeprowadzić jeszcze w zimie modernizację lodowiska , o przepraszam, ślizgawki.
Odpowiedz
11
@ jeszcze nie zwariowałem
dnia 07.12.2013, 07:22 · Zgłoś
Radni nie dość że zapominają o wyborcach to jeszcze ściemniają
szkodząc ludziom
jest taki jeden "uczciwy przykład "usunięty za kłamstwo lustracyjne .
Zastanawiam się -kto takich wybiera ?
Może 45 % społeczeństwa ,które nie chodzi na wybory poważnie sobie to przemyśli ??
Odpowiedz
6
@ baciar
dnia 07.12.2013, 00:04 · Zgłoś
wykonawca jest spoko pamietam jak[...] pracowal u niego i pil na [...] ha
Odpowiedz
0
@ kierownik
dnia 10.12.2013, 19:58 · Zgłoś
Firma [...] fachowców nie brakuje ...
Odpowiedz
4
@ ????????????????????????????????????????
dnia 06.12.2013, 22:56 · Zgłoś
a co powiecie o wykonawcy inwestycji?
Odpowiedz
3
@ TK
dnia 06.12.2013, 22:07 · Zgłoś
http://padre.info.pl/dosc-rozkradania-polski/

Jasło się wyludnia! prognozy są następujące- ludzi ubywa, internetowi krzykacze. Przestańcie się spinać. Taka salka Wam w zupełności wystarczy [...]
Odpowiedz
9
@ do TK
dnia 06.12.2013, 22:53 · Zgłoś
Tobie wystarczy łazienka i ciepła rączka.
[...].
Odpowiedz
10
@ Małomiasteczkowy Minimalista
dnia 06.12.2013, 23:52 · Zgłoś
Między innymi dlatego się wyludnia chempy tuju.
Odpowiedz
2
@ parafianin
dnia 06.12.2013, 22:02 · Zgłoś
To miasto jest naprawdę dziwne ,jak ktos juz wczesniej wspomniał w lecie remontują basen odkryty a zimą remontują halę sportową.Budują mały drogi i tandetny rynek zadaszony.Światła to tez tragedia,remont JDK-u,ciekaw jestem co znowu wymyślą.Zamiast tworzyć nowe miejsca pracy,kupić nowe sprzęt do szkół i szpitala,nowe ksiazki do MBP to smiech na sali.No i znowu miaste tez zaleje powódz.Dotego płatne parkingi,zamiast zrobic nowe.Dni wina oraz inne imprezy są tylko zeby wydac pieniądze z unii i nasze bo promocji nie widze.A GŁOSOWAC I TAK NA OBECNEGO BURMISTRZA I ZASTĘPCE BĘDZIECIE BY WIĘKSZE DŁUGI POROBIŁ.CZAS Z TEGO MIASTA UCIEKAC.
Odpowiedz
12
@ Ekwilibrysta
dnia 06.12.2013, 21:55 · Zgłoś
"ja " dał już tak czadu, że szczęka uszkodziła moje kolana ze smiechu! Trzeba wybudować nową halę na 2.500 miesc dla publiczności, za (drobiazg) 25.000.000,00 zł, po to ,żeby Resovia łaskawie przyjechała na trening, bądź sparring za wynagrodzeniem 1.000.000,00zł za trzy godziny. Uważam, że "ja" to jakiś fenomen finansowo-sportowy i tylko on jest w stanie uzdrowić sport i Jasło. Podaj swoje namiary, ja ci pomogę. Daję pierwszy milion.
Odpowiedz
-1
@ do Ekwilibrysta
dnia 06.12.2013, 22:49 · Zgłoś
małomiasteczkowcu. Nikt tutaj nie oczekuje "Resovii", normalny rozsądny, MYŚLĄCY człowiek oczekuje normalności. Można wybudować w Krośnie halę sportową na 2500 tys. ? Można wybudować 11 boisk ze sztuszną murawą ?
Odpowiedz
10
@ Małomiasteczkowy Minimalista
dnia 06.12.2013, 23:47 · Zgłoś
...lub w Sanoku halę na ponad 3000 osób w której gra mistrz Polski i też wybudowanych w ostatnich latach kilkanaście sportowych boisk. Jedyna wymiarowa hala w Jaśle nie ma miejsca na publiczność oraz zaplecza. Zmarnowana kasa na projekty których nie dało się zrealizować, hala na gimnazjum oraz ta bezsensowna renowacja dały by obiekt z prawdziwego zdarzenia. Przez wyrozumiałość nie wspomnę o Jedliczu i pełnowymiarowej hali na 800 osób. Spieprzone projekty z RPO które odpadły formalnie dopełniają dzieła zniszczenia i niekompetencji naszych włodarzy z poprzednich i obecnej kadencji. Jedyna polityka na sport w Jaśle to podnieść opłaty za halę sportową, żeby się czasem coś na niej nie działo, majstrem od sportu w Urzędzie Miasta zrobić człowieka którego misją jest nic nie robienie. Aktywność portową miasto wykazuje poprzez opłacanie się pikietującym szalikowcom z publicznych pieniędzy. Po prostu [...] się chce na to buraczane myślenie. Dobrze że burmistrz gra w tenisa a nie w krykieta to przynajmniej zadaszone korty będą.
Odpowiedz
-2
@ do TK
dnia 08.12.2013, 00:12 · Zgłoś
On, znaczy burmistrz jedynie w chooja grać potrafi, ewentualnie w chińczyka. [...] i [...], małomiasteczkowe myślenie toczy jasielski magistrat.
Rumianemu dziękujemy, się narobiło przez ostatnie lata...
W O N !!!
Odpowiedz
-4
@ PS
dnia 06.12.2013, 21:46 · Zgłoś
W przyszłym roku wybory samorządowe, a nie ma się czym pochwalić. Dobry więc i byle remont, świecidełka przy rynku, pół zadaszonego targowiska i dziura z wodą na Kwiatowej.
Obecne władze: burmistrz, radni, półradni, komisje, komisyjki...to kpina z demokracji, samorządu i zdrowego rozsądku. 4 lata katastrofy, a samopoczucie jak zwykle dopisuje.
Zapomniałem jeszcze o wiekopomnych dniach wina, które wpiszą się zapewne w annały prowincjonalnej [...]. Enoturystyka, enokultura i enowładza. Promocja bylejakości.
Odpowiedz
13
@ ps
dnia 06.12.2013, 21:53 · Zgłoś
startuj malkontencie w tych wyborach i zmień to, a nie klep w klawiaturę i nie obrażaj innych.
Odpowiedz
-3
@ PS
dnia 06.12.2013, 22:12 · Zgłoś
Cóż za erudycja i błyskotliwość "malkonteńcie", ho,ho.. i obrona maluczkich "nie obrażaj innych". Ale wracaj, halo tu Ziemia, gdzieś zagubiłeś się w czasoprzestrzeni. Mamy grudzień, ale nie 81 r. Demokracja to nie tylko prawo wyborcze, ale również prawo wyrażania swoich opinii.
Odpowiedz
18
@ ool
dnia 06.12.2013, 21:18 · Zgłoś
Jasło to dziwne miast.
W lecie remontują basen odkryty. W zimie remontują halę sportową.
DZIW nad DZIWAMI.
Odpowiedz
1
@ Gregor
dnia 07.12.2013, 08:30 · Zgłoś
To idz dziś sam remontować basen odkryty bezmuzgu...
Odpowiedz
0
@ ool
dnia 07.12.2013, 09:54 · Zgłoś
od września do listopada roboty ziemne, niwelowanie terenu i wylewki betonowe a na wiosne wykończenie ale majstry z MOSiRu wiedzą lepiej. Tylko nie mówcie że umowa została zbyt późno puźno podpisana bo to wasza wina!
Odpowiedz
9
@ keller
dnia 06.12.2013, 20:50 · Zgłoś
to jest zapach moich młodych lat,treningów karate,lodowiska zimą.Piękne to były czasy a dziś co macie,[...] chińskim plastikiem obiekty.Dzieci pogarbione przy laptopach,wyjazdy bogaczy w cudacznych strojach na narty itp.,itp
Odpowiedz
-2
@ ja
dnia 06.12.2013, 20:43 · Zgłoś
Minimalizm w każdym calu... Wystarczyłoby wybudować nową halę na 2500 ludzi i wtedy dałoby się nawet ściągnąć taką Resovię czy reprezentację Polski na jakieś mecze towarzyskie... a tak to nikt tu nie przyjedzie!!!
Odpowiedz
7
@ Bosy Fred
dnia 06.12.2013, 20:38 · Zgłoś
Pompowanie milionów w ten kompletnie nieudany relikt przeszłości nadaje się do zgłoszenia prokuraturze. Skandal,skandal, skandal !! Tak marnuje się pieniądze w Jasle. W Krośnie juz kilka lat temu zrozumieli, ze bez porządnej hali i innych obiektów sportowych na odpowiednim poziomie nie ma sportu. Dzisiaj maja siatkarzy i siatkarki w normalnej, krajowej lidze, maja koszykarzy, którzy biją się o awans do ekstraklasy, tenis stołowy na najwyższym poziomie krajowym, żużel, piłkę nożna w III lidze, szkole mistrzostwa sportowego dla młodych chłopaków a my ?? Co mamy ? Dni wina i remont [...] [...] na Sikorskiego. Brawo panie burmistrz.
Odpowiedz
6
@ ben
dnia 06.12.2013, 20:30 · Zgłoś
żeby [...] ten [...], to trzeba ją zrównać z ziemią i wybudować od nowa bo taki remont i tak tego [...] nie zlikwiduje, ja w sklepie czuje w kolejce kto był na hali w Jaśle
Odpowiedz
-7
@ oj
dnia 07.12.2013, 07:06 · Zgłoś
bo tam [...]?
po treningu się nie kąpią?
A może nie mają gdzie !!
Odpowiedz
4
@ fan
dnia 06.12.2013, 20:24 · Zgłoś
Pan Baniak idzie w minimalizm.Wydawać 2 miliony na gruntowną modernizację hali to czyste szaleństwo. Mówienie że Jasłu wystarczy taki obiekt to też minimalizm.Dziwię się Jemu - chyba za długo już jest dyrektorem a przecież w młodości był dobrze zapowiadającym się lekkoatletą. Po co modernizować halę skoro poziom siatkówki w Jaśle to to wstyd dla miasta a gdzie On widzi jakąś koszykówkę? Na tym poziomie to można grać również w salach gimnastycznych istniejących w mieście. Może lepiej by przyciągnąć sponsorów ,kupić zawodników i myśleć o budowie drużyn siatkrskich na poziomie I-o ligowym, wejść do I ligi i wtedy myśleć o budowie dużej hali z dużą widownią. Myślę że za siatkówką na dobrym pozimie tęsknią jej fani od kilku lat.
Odpowiedz
22
@ bezsens
dnia 06.12.2013, 19:34 · Zgłoś
Jak już wywala się 1 mln złotych to naprawdę warto było dołożyć nawet drugie tyle i wybudować od podstaw coś z prawdziwego zdarzenia...
Odpowiedz
23
@ do bezsens
dnia 06.12.2013, 19:39 · Zgłoś
Im nie chodzi o rozwój obiektu tylko o fotki z przecinania wstęgi przy otwarciu starej/nowej hali. Andrzejek nie zrobił nic oprócz świateł, likwidacji Czarnych i placów zabaw. Zapowiada się klęska wyborcza.
Odpowiedz
21
@ [...]ek
dnia 06.12.2013, 20:18 · Zgłoś
Ta robota to przepis na to jak zrobić z [...]ka kawalera.
Zmarnowano 1 milion złotych na projekt nowej hali z lodowiskiem. To był "sukces" obu ekip: poprzedniej i aktualnej. Reanimuje się komusze [...], relikt poprzedniej epoki, poprzez obłożenie go styropianem i wymianę okien. Minimalizm ogłaszany jako zwycięstwo realizmu nad marzeniami. Cóż - jakie miasto takie ambicje, jaki pan - taki kram.
Wyda się łącznie ponad 3 200 000 zł /doliczając zmarnowany milion na poprzedni projekt/ i będzie to co jest, tylko wymalowane i może będzie mniej czuć zgnilizną - jeżeli dobrze zrobi się wentylację.
Do adwersarzy: mogę mieć swoje zdanie. Nie muszę piać z zachwytu. Czekam na argumenty dla innego poglądu, a nie wyzwiska. To się nazywa tolerancja.
Odpowiedz
12
@ Leon K
dnia 06.12.2013, 20:39 · Zgłoś
Bezsensowne tłumaczenie ze hala nie potrzebuje pełnych wymiarów do ręcznej . Co z tego ze dzis nie ma druzyny ( zresztą po czesci z powodu braku hali ) , jak za kilka lat taka by powstała to wtedy dyrektor zbuduje w ciag miesiaca nową ? Zero przyszłosciowego myslenia . Wystarczy zerknac jak w Krosnie graja reprezentacje młodziezowe w siatke i kosza , miasto i hala zarabia i zwracaja sie koszty budowy .
U Nas wszystko działa tak by tylko jako tako trwac na stołkach - o rozwoju nikt nie mysli .
Odpowiedz
4
@ kropecky
dnia 06.12.2013, 20:46 · Zgłoś
JDK chca remontować , MOSiR to samo , to nie lepiej te kwote przeznaczyc na budowe nowej hali widowiskowo sportowej i w jednej inwestycji załatwic obie potrzeby ? Problem pewnie ze były tylko jeden stołek do obasdzenia a tak dwie firmy dwa stołki . Dzis na taki luksus eby małe miastecko miało hale sportowa i sale koncertowa mało kogo stac , ale Jasło stac utrzymywac dwa [...] .
Pewnie zaraz ktos napisze ze nie ma kasy . Przeciez miasto pzobywa sie gruntów i nieruchomosci wiec wpływ jest .
Odpowiedz
4
@ Bosy Fred
dnia 06.12.2013, 20:54 · Zgłoś
I wszyscy o tym wiedza tylko nie burmistrz, który ładuje kilka milionów w widok na "skałki", zaiste podczas sobotniego grilla jest się czym pochwalić rodzinie i znajomym. Patologia toczy Jasło, układziki i polityczne zagrywki, a działań żeby ludziom żyło się lepiej nie widać. Ani drogi, ani deka sportu na poziomie, kultura kuleje, przy całym szacunku dla obecnego Dyrektora JDK, z wielka przyjemnością słuchałem faceta dzisiaj w PR1, mówił znakomicie i mądrze, miło było posłuchać ze Jasło to nie tylko "baniaki", ale rownież ludzie, którymi możemy się pochwalić, przykro, ze w takim [...] u musi pracować.
Odpowiedz
1
@ a
dnia 06.12.2013, 21:35 · Zgłoś
I tak nie pozbędą się tego [...] z ubiegłego stulecia, który wchodzi we wszystkie ubrania.
Odpowiedz
-2
@ kasa
dnia 07.12.2013, 06:24 · Zgłoś
To dołożą chyba z twojej skarbonki [...] :-)
Odpowiedz
8
@ zgadzam się
dnia 07.12.2013, 07:03 · Zgłoś
wystarczy tylko chcieć
w Krośnie chcą
a w Jaśle tylko dużo się mówi
Krosno pod względem gospodarności zawsze było od nas leprze
Odpowiedz
-1
@ gazda syćkich gazduff
dnia 07.12.2013, 20:11 · Zgłoś
Krosno LEPRZE było bo tam ludność zna ortografię a u nas takie yntelygenty jak ty.
Odpowiedz
0
@ kasia
dnia 10.12.2013, 02:13 · Zgłoś
Panie Januszu R. To Pan?
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.