Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Genowefa Szerląg uhonorowana Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

8

Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pani Genowefa Szerląg została uhonorowana Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Odznakę, odwiedzając seniorkę w domu 13 grudnia 2013 r., wręczył w imieniu Ministra Starosta Jasielski Adam Kmiecik.

 

Ze względu na stan zdrowia uhonorowanej Starosta Jasielski Adam Kmiecik w obecności wnioskodawcy, radnego Zbigniewa Dranki, wręczył odznaczenie Pani Genowefie, odwiedzając ją w domu.

Pani Genowefa jest niestrudzoną propagatorką działalności kulturalnej i społecznej Kół Gospodyń Wiejskich w Powiecie Jasielskim - współorganizowała działalność ponad 150 kół. W 2000 roku podjęła się wspólnie z innymi Paniami reaktywowania funkcjonowania KGW w Powiecie Jasielskim. Z jej inicjatywy powstała Powiatowa Rada Kół Gospodyń Wiejskich zrzeszająca 1400 gospodyń z 9 naszych gmin. Na przestrzeni lat była liderką wielu poczynań Rady, a teraz jest jej honorową przewodniczącą.

Wspólnie z Paniami z KGW była propagatorką i organizatorką wielu pokazów i pogadanek m.in. z zakresu rolnictwa, warzywnictwa, kwiaciarstwa, prowadzenia gospodarstwa domowego, funkcjonalnego urządzenia kuchni, kroju i szycia, dziewiarstwa, oświaty sanitarnej, wychowania i opieki nad dziećmi. W parze z kursami inicjowała organizację lokalnych i powiatowych świąt i uroczystości: opłatków, kolędowania, majówek, obchodów nocy świętojańskiej, Dnia Dziecka, Dnia Matki, dożynek, festynów.

Uwieńczeniem bogatej działalności kulturotwórczej i kulturalnej Pani Genowefy była inicjatywa opracowania i wydanie pozycji książkowej opisującej losy i przemiany zachodzące na jasielskiej wsi – „Kobieta jasielskiej wsi w XX wieku”.

Pani Genowefa Szerląg swoim życiem i działalności zasłużyła na odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

 Starostwo Powiatowe w Jaśle

Napisany dnia: 15.12.2013, 19:26 , Tagi: Jasło, Powiat Jasło, Adam Kmiecik
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ zadowolony
dnia 15.12.2013, 19:59
Ocena
komentarza:
-12
W końcu w naszym powiecie mamy prawdziwego Męża Stanu! Dziękujemy, że Pan jest i tak wiele robi Panie Starosto!
@ eh
dnia 16.12.2013, 07:52
Ocena
komentarza:
9
To fajna Pani bardzo pozytywna osoba.
A jak wygląda "prawdziwy" Polak - krzyż w ręku do naparzania innych i hasała zdrada o świcie, kondominium, obóz koncentracyjny i bida ale na parkingach pod galeriami, marketami, kościołami miejsca brak.
@ sylvuska
dnia 15.12.2013, 20:32
Ocena
komentarza:
20
Ona jest naprawdę niesamowita!
@ PolaMonola
dnia 15.12.2013, 22:59
Ocena
komentarza:
15
Zakręcona pozytywnie starsza Pani - oby więcej takich uśmiechniętych emerytów, dla których czas się zatrzymał i którym się chce coś robić dla innych. Gratulacje Pani Genowefo! I dużo zdrowia!
@ babcia
dnia 16.12.2013, 11:28
Ocena
komentarza:
-5
A ją znam z zupełnie innej strony... lepiej nie wiedzieć jakiej...Nie wszystko złoto co się błyszczy,i nie o ten krzyż mi tu chodzi...
@ znający temat
dnia 16.12.2013, 11:43
Ocena
komentarza:
-2
Jo ji nie znom?
@ mloda
dnia 17.12.2013, 00:50
Ocena
komentarza:
0
Wredne babcie,sa znane z paskudnej strony,@babcia opowiedz o sobie:)
@ ech
dnia 17.12.2013, 22:17
Ocena
komentarza:
0
ale laska...!
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Przy urzędzie gminy w Tarnowcu dobudowywane jest nowe skrzydło budynku

  Końcem ubiegłego roku rozpoczęły się prace inwestycyjne dotyczące rozbudowy, nadbudowy oraz modernizacji budynku Urzędu Gminy w Tarnowcu. Zadanie zostało podzielone na kilka etapów. Obecnie trwają prace przy budowie nowego skrzydła.

 • Strażacy ochotnicy odwiedzili z prezentami pacjentów rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii Dziecięcej

   

  Strażacy ochotnicy z regionu jasielskiego, już po raz czwarty, odwiedzili pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W sobotnie przedpołudnie, wyruszyli z Zimnej Wody do stolicy województwa podkarpackiego z prezentami, których zbiórka prowadzona była od października ubiegłego roku. Dzieci, które każdego dnia toczą walkę z chorobą nowotworową otrzymały zabawki, artykuły szkolne, czy też książki.

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Polski Ład – zmiany w zasadach rozliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Dyżur telefoniczny ZUS pod patronatem Jaslo4u.pl

   

  Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz biuro rachunkowe? Chciałbyś się dowiedzieć jakie zmiany wprowadził Polski Ład w rozliczaniu składek na ubezpieczenie zdrowotne? 21 stycznia zapraszamy na dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, którzy będą odpowiadać na pytania z zakresu zmian w ubezpieczeniach wynikających z Polskiego Ładu.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Wieloletni lider rynku samochodów osobowych wraca do gry !

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105