Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Gimnazjaliści rozpoczęli egzaminy

31

Dzisiaj gimnazjaliści rozpoczęli turę egzaminów, które kończą ich etap edukacji na tym poziomie. Po raz pierwszy system egzaminowania jest oparty na nowym systemie.(VIDEO) 

Ponad 410 tysięcy gimnazjalistów rozpoczęło dzisiaj egzaminy, które zdecydują o dalszym etapie ich edukacji. O godzinie 9.00 rozpoczęła się pierwsza część - historia oraz wiedza o społeczeństwie, natomiast po 45 - minutowej przerwie gimnazjaliści pisali drugą część - język polski. Jak mówią sami egzaminowani - zdecydowanie łatwiejszy był pierwszy etap, czyli historia z WOS-em. Część z językiem polskim, to w głównej mierze napisanie długiego tekstu. W tym roku do napisania była rozprawka „Literatura pozwala lepiej poznać i zrozumieć minione wieki”. 

Część historyczna to zagadnienia z przekroju wszystkich wieków, wyciąganie informacji ze źródeł historycznych, czy zadania dotyczące ustalenia prawidłowej chronologii wydarzeń. 

Jutro gimnazjaliści zmierzą się z testem z matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych. W czwartek natomiast odbędzie się egzamin z wybranego języka obcego.

GM 

Reklama

Komentarze: 31

Dodaj komentarz Widok:
0
@ ;]
dnia 06.05.2012, 20:48 · Zgłoś
Elo Wojciech :D
Odpowiedz
1
@ My school
dnia 26.04.2012, 13:03 · Zgłoś
Filip: bylismy troche przygotowani
Mikrut: uczniowie sa przygotowani xD
Odpowiedz
0
@ gimnazjalistka
dnia 26.04.2012, 11:12 · Zgłoś
1 WOJNA SWIATOWA to jest ostatni dział w książce a jeśli ktoś robi po kolei to nie ma szans zeby zdąrzyc!!!
Odpowiedz
0
@ hmmm
dnia 26.04.2012, 12:48 · Zgłoś
ma szanse, w szkole zostało nawet 2 godz wolne
Odpowiedz
4
@ jaja
dnia 25.04.2012, 20:21 · Zgłoś
trudne były?
Odpowiedz
-3
@ gimnazjalistka1
dnia 25.04.2012, 18:04 · Zgłoś
Polski i historia spoko. Matma też, ale przyrodnicze tragedia...
Odpowiedz
0
@ hmmm
dnia 25.04.2012, 17:01 · Zgłoś
Ale matma była łatwa. Mogli cos trudniejszego wymyśleć. Mam jakieś 96%.
Odpowiedz
11
@ ;o
dnia 25.04.2012, 08:57 · Zgłoś
;o chce taki zestaw pytan na maturze !
Odpowiedz
1
@ Oj tam, oj tam
dnia 25.04.2012, 07:16 · Zgłoś
Wojnę, to my tutaj w komentarzach mamy. Na minusy i plusy, których jest zdecydowanie mniej ;)

Sama rozprawka była o wiele łatwiejsza niż w poprzednich latach, zadania zamknięte z polskiego też wydają się być proste... ale historia nie była zbyt ciekawa, przynajmniej dla mnie :P
Odpowiedz
10
@ eeejj
dnia 25.04.2012, 06:11 · Zgłoś
jak kończąc gimnazjum można nie mieć przerobionej wojny światowej?
Odpowiedz
2
@ inia
dnia 26.04.2012, 14:57 · Zgłoś
Wgl patologia.Cały materiał powinien być przerobiony do testów. My np. tylko matme i polski mamy skonczone. A reszta w połowie ksiązek i jakl tu testy napisac?!
Odpowiedz
11
@ xyz
dnia 24.04.2012, 22:29 · Zgłoś
co wam z tych testów i tak na łopacie skończycie :D
Odpowiedz
4
@ Muody
dnia 24.04.2012, 23:15 · Zgłoś
dokładnie.. czekam jak otworzą nowy kierunek: łopatologię, wtedy wyślę tam swoje dzieci :D
Odpowiedz
1
@ gość
dnia 24.04.2012, 21:02 · Zgłoś
ale wymyślają normalnie strasznie ludzią zycie utrudniają
Odpowiedz
0
@ cola
dnia 24.04.2012, 20:24 · Zgłoś
kto taki tutaj minusuje...bo nie wiem po co
Gimnazjalisci
trzymam za Was kciuki!
Odpowiedz
-2
@ Ani
dnia 24.04.2012, 20:16 · Zgłoś
My nawet nie mieliśmy wojny secesyjnej, a na polskim była zemsta, której się totalnie nie spodziewałam i przez to straciłam kilka punktów, po prostu strzelałam.
Odpowiedz
9
@ gimnazjalistka
dnia 24.04.2012, 20:12 · Zgłoś
no sorry co jak co ale ja nie mialam wojny ;)
Odpowiedz
10
@ ekspert
dnia 25.04.2012, 09:19 · Zgłoś
bedziesz miala jak beda wyniki ; )
Odpowiedz
3
@ śmiech na sali
dnia 24.04.2012, 20:08 · Zgłoś
A kogo to obchodzi?? Ja mam w czerwcu sesję i co - o tym też napiszecie ?? ;D
Odpowiedz
6
@ Tutaj wpisalem swoj pseudonim
dnia 24.04.2012, 22:20 · Zgłoś
heh a ja sesje skoncze we wrzesniu :P
Odpowiedz
-11
@ gimnazjalistka
dnia 24.04.2012, 19:41 · Zgłoś
Nie rozumiem tylko 1 wojny światowej na tym teście ponieważ tego nie przerobiliśmy.
Odpowiedz
14
@ Muody
dnia 24.04.2012, 19:49 · Zgłoś
a co przerabialiśmy pod monopolowym?:/
Odpowiedz
-4
@ gimnazjalistka
dnia 24.04.2012, 19:40 · Zgłoś
Nie będzie tak źle. Jakoś się nie denerwuję :)
Odpowiedz
-1
@ gimnazjalistka
dnia 24.04.2012, 19:39 · Zgłoś
polski był spoko :) z historią troszke gorzej
Odpowiedz
-2
@ @Gimnazjum
dnia 24.04.2012, 19:38 · Zgłoś
Do najtrudniejszych też :)

Jutro bd dopiero zagłada.
Odpowiedz
-3
@ Muody
dnia 24.04.2012, 19:37 · Zgłoś
Paulina i Karolina <3
Odpowiedz
0
@ Gimnazjum
dnia 24.04.2012, 19:20 · Zgłoś
No ale trzeba przyznać dzisiejsze testy do najłatwiejszych nie należały ! ;/
Odpowiedz
-1
@ józiek
dnia 25.04.2012, 16:37 · Zgłoś
Proponuję całkowicie zlikwidować testy.powinna być rozmowa z egzaminowanym.Albo wie,albo nie wie.Zgadywanie na podstawie jest bez sensu.W ostateczności można tę rozmowę z egzaminowanym nagrać
Odpowiedz
-2
@ gimnazjalistka
dnia 24.04.2012, 19:08 · Zgłoś
co jak co ale siebie na tym filmie się nie spodziewałam:)
Odpowiedz
-5
@ łatwy był test
dnia 24.04.2012, 19:07 · Zgłoś
mi chyba dobrze poszedł, a i tych 2 gostków znam, piona :)
Odpowiedz
10
@ Ja
dnia 24.04.2012, 18:55 · Zgłoś
Powodzenia Gimnazjaliści !!!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.