Gmina Jasło ma już nowych radnych
Kazimierz Bachta z okręgu Chrząstówka-Niepla, Józef Dziedzic z okręgu Zimna Woda-Bierówka oraz Tadeusz Dubiel i Maria Owsiak-Stukus z okręgu Warzyce zostali radnymi nowej kadencji w gminie Jasło. Cała czwórka startowała z listy Prawa i Sprawiedliwości. Pozostałe jedenaście miejsc czeka na kolejnych radnych. Choć i tu zapewne nie będzie wielkich zmian.

- Jestem przekonany, że będzie ta sama rada gminy, bo na obecną kadencję, na 15 radnych startujących z PiS weszło trzynastu, ale to byli Ci sami radni. Jesteśmy po raz drugi czy trzeci w tym samym składzie osobowym – mówi Stanisław Pankiewicz, wójt gminy Jasło. On również nie ma konkurenta, jednak wynik wyborów wcale nie jest taki oczywisty. - Mieszkańcy muszą zagłosować za wójtem na „tak”. Musi być 50% plus 1 głos. Chciałbym, żeby była duża frekwencja i sądzę, że taka właśnie będzie – wyraża nadzieję Pankiewicz, który funkcję wójta pełni już trzecią kadencję. Jego zdaniem recepta na sukces to dobra współpraca oraz rozwiązywanie problemów mieszkańców gminy. - Radni pracują na konto wójta, a wójt na konto radnych. Ale ta współpraca od szeregu lat jest dobra. Rozwiązujemy problemy i to duże. Ale o małych sprawach też pamiętamy i zapewne mieszkańcy docenili to i dlatego że nie wystawili takiej licznej konkurencji – twierdzi wójt.
(kp)
