Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Gmina Jasło skutecznie wydatkuje środki na odbudowę dróg

20

Do gminy Jasło spłyną kolejne środki na odbudowę infrastruktury drogowej, zniszczonej podczas zeszłorocznej powodzi. W miniony czwartek 21 lipca w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, Stanisław Pankiewicz, wójt gminy Jasło odebrał z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzego Millera promesę na kwotę w wysokości 650 000 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na wykonanie remontu dróg: Bierówka – Niepla i Osobnica-Łęgi.

Środki przyznane dla województwa podkarpackiego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opiewają na kwotę 61 865 000 zł. Trafią one do118 samorządów. Gmina Jasło otrzymała promesę na kwotę 650 000 zł. Jest to druga transza dotacji, która zostanie przekazana gminie w tym roku. W styczniu do gminy Jasło trafiło 290 000 zł dotacji.

Łącznie na odbudowę, oszacowanych na ponad 4 mln zł zniszczeń w infrastrukturze drogowej, powstałych na skutek powodzi w 2010 roku, gmina Jasło otrzymała z MSWiA pomoc w wysokości 2 340 000 zł.

Drogi odremontowane w 2010 roku

Pierwsze środki pomocowe zostały rozdysponowane jeszcze w ubiegłym roku. Na zlecenie Urzędu Gminy Jasło wykonano remont dróg: Nr 113339 R Brzyście w kierunku Wysłanki w miejscowości Osobnica,  Nr 113331 R na Przerwę w miejscowości Trzcinica, Nr 113355 R Niepla-Podlas. Łączny koszt remontu tych trzech dróg to kwota – 628 757,53 zł.

Odremontowano też drogę Góry Nr 1210/4 w Trzcinicy (wykonany w dwóch etapach) oraz drogę  Nr 113301 R Opacie-Dąbrówka. W tym przypadku łączny koszt remontu dróg wyniósł 385 402,41 zł.

Ponadto odbudowano drogę gminną Nr 113320 R Dąbrowy w Trzcinicy za 164 380,01 zł oraz wykonano remont drogi Nr 113356R k/szkoły w Bierówce za 131 996,66 zł.

Kolejne remonty dróg

W styczniu 2011 roku gmina Jasło otrzymała z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji kolejne 290 000 zł, za które wykonano remont drogi na Ropka w Trzcinicy za 175 427 zł, remont drogi na Koniecznego w Trzcinicy za 42 972 zł oraz remont drogi na Podlas w miejscowości Niepla. Łącznie z przyznanej I transzy wydatkowano kwotę – 284 336,80 zł.

Druga transza dotacji w wysokości 650 000 zł przekazana w ubiegłym tygodniu gminie, zostanie przeznaczona na remont dróg: Bierówka – Niepla, który wyniesie 450 000 zł. oraz Osobnica-Łęgi za 200 000 zł.

Początek procesu przetargowego na remont obu dróg ruszy jeszcze pod koniec tego miesiąca.

Urząd Gminy Jasło

Reklama

Komentarze: 20

Dodaj komentarz Widok:
0
@ :D
dnia 30.07.2011, 16:35 · Zgłoś
w Trzcinicy drogi (niby) wyremontowane a dziury że położył by sie i nie było by go widać ! .
Niedługo wogóle się nie przejedzie...
na imprezy kasa jest ale na dziury to nie ma.. tylko dużo sie pisze a mało sie robi .
Odpowiedz
0
@ przeor
dnia 30.07.2011, 15:02 · Zgłoś
no i co z tego że narzekacie jak i tak tych samych ludzi co wybory wybieracie!
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 29.07.2011, 00:06 · Zgłoś
Barzykówka również w zapomnieniu!!!
Odpowiedz
0
@ Ala
dnia 28.07.2011, 16:14 · Zgłoś
Ale kawał żeś puscił ! hi hi hi w tym wieku !?,to należy szukać miejsca na ... !
Odpowiedz
-1
@ maniek
dnia 28.07.2011, 07:32 · Zgłoś
Idą wybory a Nasz Pan zmienił po raz kolejny ugrupowanie i po raz kolejny jakby nas chciał kiwnąć. Nie należy wierzyć w takie obietnice. Przeanalizujmy karierę zawodową Pana Wójta i jego karierę polityczną oraz jego stałe obiecanki i wyciągnijmy wnioski przed wyborami do Sejmu i Senatu . Ponoć Pan Wójt zamierza kandydować?
Odpowiedz
1
@ To Jo
dnia 28.07.2011, 07:30 · Zgłoś
uwaga !!!
artykuł sponsorowany
Odpowiedz
1
@ marcin67ziomal
dnia 27.07.2011, 22:44 · Zgłoś
Ooo jak się cieszę :D że polskie drogi będą w tym ''wyższym'' poziomie :D ale i tak nam dużo brakuje aby stracić opinie że mamy najwięcej dziur
Odpowiedz
1
@ jana
dnia 27.07.2011, 22:21 · Zgłoś
a jareniówka to co pies
Odpowiedz
0
@ jacck
dnia 27.07.2011, 21:36 · Zgłoś
środki na odbudowę infrastruktury drogowej, zniszczonej podczas zeszłorocznej powodzi, a remonty dróg jakie się robi.
Odpowiedz
5
@ tancerz
dnia 27.07.2011, 21:01 · Zgłoś
droga po plytach na dabrowy jest lacznikiem z jareniowka i to jest skrot dla odzwiedzajacych troje z okolic gminy Brzyska i skolyszyn .Ta droga jest polamana od ciezarowek mimo zakazu 3,5 tony
Odpowiedz
4
@ do tancerz
dnia 27.07.2011, 22:05 · Zgłoś
Faktycznie ta droga po płytach nie nadaje się do jazdy. Płyty podmyte przez ulewy, połamane obok płyt dziury na pół metra. Dziwię się, że jeszcze nikt nie złamał nogi lub nie urwał zawieszenia. Ciekawe co o tej drodze myśli Wójt oraz sołtys Trzcinicy.
Odpowiedz
2
@ aaaa
dnia 27.07.2011, 20:43 · Zgłoś
ta droga niepla podlas to już się sypie;nie wiem kto i za ile dokonał odbioru robót na tej drodze;w warzycach by to nie przeszło;a może by tak przyslać kogoś z telewizji ;
Odpowiedz
3
@ BR
dnia 27.07.2011, 19:11 · Zgłoś
Cyt. "Ponadto odbudowano drogę gminną Nr 113320 R Dąbrowy w Trzcinicy za 164 380,01 zł " - a co z około 200 m. odcinkiem drogi Trzcinica-Dąbrowy tzw. droga "po płytach". Jest to skrzyżowanie z drogą do Karpackiej Troi. Zawieszenie na niej można urwać. Wstyd !!!. Piękna wizytówka dla turystów odwiedzających Troję.
Odpowiedz
2
@ 01
dnia 27.07.2011, 18:16 · Zgłoś
Za skuteczne wydatkowanie proponuje wypłacić nagrody pieniężne 50% przyznanej promesy.
Odpowiedz
0
@ Maxuel
dnia 27.07.2011, 17:10 · Zgłoś
zwrócić uwagę i naprawić drogę Bierówka - Podlas dokąd będziemy jeżdzić po kamieniach ...a następnie Bierówka - Kolonia
Odpowiedz
3
@ alfred
dnia 27.07.2011, 14:12 · Zgłoś
właśnie jechałem dziś remontowaną drogą Kołaczyce Sowina i na Przymiarkach na osuwisku nowo położony asfalt jedzie na dół .ale tablice są ,tylko nocą uwżajcie ,można pojechać ze 200 metrów na dół
Odpowiedz
3
@ Niegłowice
dnia 27.07.2011, 13:35 · Zgłoś
Panie Wójcie a kiedy dokończycie drogę pod lasem w Niegłowicach ???
Chyba będzie trzeba zaprosić telewizje żeby pokazać te kałuże i błoto !.
Odpowiedz
3
@ czeluśnica
dnia 28.07.2011, 18:09 · Zgłoś
telewizję to zaprosimy do Czeluśnicy. Ruszył właśnie remont drogi Jasło-Zręcin przez Czeluśnicę. Jak to wygląda, to koniecznie musi zobaczyć cała Polska bo ta fuszerka przebija nawet słynne autostrady. W Czeluśnicy zrujnowany i zapadnięty mostek, który jest główną przyczyną corocznych powodzi, pozostaje nietknięty, po wierzchu zaleje się asfaltem i remont drogi będzie wykonany. Sołtyska twierdzi że na remont tego mostka zabrakło pieniędzy.
Niedługo wójtowie i sołtysi wysmażą obszerne raporty, jak to skuteczne wydali nasze wspólne pieniądze na odbudowę zniszczonej infrastruktury popowodziowej.
Niech ktoś wytłumaczy ludziom, którym powódź kilka razy w roku zalewa domy i posesje że remont drogi w Czeluśnicy odbywa się zgodnie z prawem i że dokumenty na ten remont podpisali ludzie zdrowi na umyśle.
Odpowiedz
2
@ xxx
dnia 27.07.2011, 13:28 · Zgłoś
tylko Trzcinica, Bierówka, Niepla i Warszawa ma miec drogi do remontu a inni to co z innej planety!
Odpowiedz
6
@ mms
dnia 27.07.2011, 19:37 · Zgłoś
A kiedy nastąpi remont drogi w Jaśle na ul. Mickiewicza - od świateł do mostu!!! Droga tragedia, jak ser szwajcarski!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.