Gmina Jasło w programie „Uczeń na wsi”
Gmina Jasło bierze udział w pilotażowym programie „Uczeń na wsi”. Program ma na celu pomóc w zdobyciu wykształcenia osobom niepełnosprawnym zamieszkującym Gminy wiejskie. Program ten realizowanym jest przy Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
O dofinansowanie kosztów nauki w ramach programu może ubiegać się osoba
niepełnosprawna, która:
1) posiada ważne orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie o stopniu
niepełnosprawności,
2) pobiera naukę w szkole podstawowej, gimnazjum lub w szkole
ponadgimnazjalnej (z wyłączeniem szkoły policealnej),
3) posiada stałe zameldowanie na terenie gminy wiejskiej, na terenie której
znajdują się wyłącznie wsie lub gminy miejsko –wiejskiej, na terenie której
znajdują się wyłącznie wsie oraz miasta do 5 tys. mieszkańców.
W przypadku niepełnosprawnych dzieci i młodzieży do lat 18 uprawnionym do ubiegania się o przyznanie dofinansowania kosztów nauki w ramach programu jest rodzic lub opiekun prawny.
Celem programu jest wyrównanie szans w zdobyciu wykształcenia przez uczniów, będących osobami niepełnosprawnymi, zamieszkujących gminy wiejskie na terenie, których znajdują się wyłącznie wsie, gminy miejsko – wiejskie, na terenie których znajdują się wyłącznie wsie oraz miasta do 5 tys. mieszkańców.
W okresie od 1 do 30 września 2008r. będzie można składać wnioski o dofinansowanie kosztów nauki uczniom, będącym osobami niepełnosprawnymi z ważnym orzeczeniem, zamieszkujących na terenie Gminy Jasło.
Szczegółowe informacje oraz druki wniosków dostępne są w Urzędzie Gminy Jasło, ul. Słowackiego 4, pok.112.Termin składania wniosków na rok szkolny 2008/2009 upływa 30 września 2008r. Informacje można również uzyskać pod nr tel. 0-13 4436668
Jenny
